Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję 3.03 b6.

Daj co mam tam dokładnie ustawić, bo nie testuję tym nigdy, a chcę ustawić to samo co Ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Po prostu ustaw test na Blend nic więcej.

Po 7 minutach mielenia, odpalił się jakiś chyba bardziej wymagający test i bardzo szybko zobaczyłem 100 stopni. Test się na tym zatrzymał, bo mam temp limit na auto.

5Ghz @ 1,27-1,30V patrząc na odczyty CPU-Z. Bo mi to na tej mobo jakoś skacze, a ustawione jest 1,30V

 

Dałem jeszcze Cinebench R20.060

 

Zapętliłem go i po 5 pętlach temperatura ustabilizowała się, chociaż w sumie okolice maksymalnej to już pierwszy test dał. Najchłodniejszy rdzeń 83 stopnie, a najcieplejszy 91.

 

Sprawdź ten cinebench u siebie jak to Ci wypadnie.

 

Jak dalej będzie spora różnica to spróbuję zmienić pastę, a potem może założę testowo custom loopa na 240mm lub D15 i czy będzie jakaś wyraźna poprawa.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw jaką masz rewizję chipu w CPU-Z, ja mam R0 więc nowszą i nawet napięcie 1.37v nic mu nie robi, trzyma 70 parę stopni w Prime95. Trafił się niezły kozak.

Przycisnąłem mu trochę CPU 5.0 GHz dobiłem cache na 4.8 GHz, ram na 4000 MHz i już jest cieplej był peak do 80 stopni, tylko przez 2-3 minuty, już  z powrotem trzyma 68-72 stopnie pod FMA3, jest naprawdę nieźle. W grach będzie chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P0, ale to ja już sprawdziłem wcześniej. Zarzuć ten cinebench na 5Ghz 1,3V tak jak napisałem w ten sam sposób, bo interestuje mnie tutaj różnica. U mnie U12S na 2100 rpm latała. Przy prime95, to na ten moment ciężko cokolwiek porównać poza tym, że różnica faktycznie wydaje się duża, ale jeszcze nie wiem jak duża.

 

Edit.

Ramy u mnie latają na profilu XMP. 3466Mhz CL16.

Cashe mam na auto czyli 43

 

Dużo nie zmieniałem w sumie poza wyłączeniem opcji oszczędzania energii, profilem XMP,  mnożnikiem i napięciem cpu oraz LLC.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DyndaS, niech ci zapoda taki test 15min będziesz miał odniesienie co do chłodzenia i jak szybko potrafi kleknąć, już nie wspominam o teście Max Heat :rotfl:, dosc ciekawe jest tez ReallBench tak ~30min by wstępnie oszacować co jest 5

ts8ll3ui.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS zaczyna coś uwierać z tyłu, ale to dobrze, bo im dalej w las, tym bardziej się mylisz :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VSS napisał:  DyndaS, niech ci zapoda taki test 15min będziesz miał odniesienie co do chłodzenia i jak szybko potrafi kleknąć, już nie wspominam o teście Max Heat :rotfl:, dosc ciekawe jest tez ReallBench tak ~30min by wstępnie oszacować co jest 5

ts8ll3ui.jpg

Normalny człowiek logicznie myślący i siedzący w temacie  wie ze ten test przedłuża tylko e-penisa i w realnym zastosowaniu nie ma przedłożenia nawet w 1% wiec logiczne ze na AIO nie odpali tego testu.  Wydawało mi się ze jesteś na tyle rozgarnięty żeby wiedzieć ze ten test bez mocnego LC nie ma sensu bo narzut jest tak duży, ze żadne chłodzenie aio po prostu tego nie ogarnie. Wiesz ze na tym forum każdy już tylko cię zlewa bo dobre LC czy zakup Kingpina niestety nie powiększy rozumu  a twoje ego jest tak przerośnięte, ze nikt nie bierze twojego zdania na poważnie. To jest forum i spotykamy tu różne osobistości, nie zawsze podzielamy takie same zdanie i niekoniecznie musimy się lubiec ale Ty jesteś tak toksyczny kiedy ktoś trafi na fajna sztukę sprzętu ze zamiast pogratulować to robisz się mega toksyczny. Mógłbyś kiedyś zmądrzeć i dostrzec ze jest coś więcej niż czubek własnego nosa ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U12S nie ma startu do AIO i LC. Jak lubujesz ITXy to nr200 zmieści AIO 240/280mm.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon qb one również zmiesci aio 240mm po wymontowaniu uchwytu na hdd.

Dodatkowo wchodzi 120mm na front, 80mm na tyl i 140mm z boku. 

Karty graficzne do 2.5slota grube a dlugie na 3 śmigła.

@wallec mial taka są zdjecia w temacie z galerią pc użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, roboty_drogowe napisał:

@wallec mial taka są zdjecia w temacie z galerią pc użytkowników

jesteś mistrzem świata wallec

ile już tych bananów zjadłeś ? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

jesteś mistrzem świata wallec

ile już tych bananów zjadłeś ? :D

Ale się wyglądał. 10 postów nie utrzymał na tym koncie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple,

jak widać nigdy się nie ogarniesz, sprowadzasz konwersacje do takiego sedna jakie ci pasuje a zazwyczaj kierujesz się głupimi mądrościami, które to w każdej maci udowadniają ze nie ogarniasz niczego taki typowy nie-ogar, a co tego drugiego delikwenta to nawet nie miałem na mysli jego proca a to ze nie był wstanie dostarczyć ustawień osobie zainteresowanej takie walenie w hja i huśtanie gula innemu użytkownikowi który chciał zaczerpnąć odrobinę info, tak wiec takich delikwentów traktuje z góry liniowo bo to on oczywiście przy premierze 9900 nie mógł utrzymać zwieracza na wodzy i bębnił do okola ze płyty popala się od tych cepów,

poza tym to jeżeli ktoś pyta o test to się go nie zwodzi za nos ze ma inna rewizje cepa bo to ma guzik do gadania czy to R czy P ja ganiałem P i R po LINXie i dawały rade  nawet do 5.2GHz, wszystkie pixy są i były zamieszczane na forum wraz z wyczerpującym zapleczem monitorowanego Hardware, a wypowiedzi typu wklepanie temperatury jako wypowiedz raczej nie gwarantuje nic z czego można by wyciągnąć jakieś wnioski, ale tu raczej od nieogara nie ma co oczekiwać zaawansowanych treścią wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VSS napisał:

Phoenixsuple,

jak widać nigdy się nie ogarniesz, sprowadzasz konwersacje do takiego sedna jakie ci pasuje a zazwyczaj kierujesz się głupimi mądrościami, które to w każdej maci udowadniają ze nie ogarniasz niczego taki typowy nie-ogar, a co tego drugiego delikwenta to nawet nie miałem na mysli jego proca a to ze nie był wstanie dostarczyć ustawień osobie zainteresowanej takie walenie w hja i huśtanie gula innemu użytkownikowi który chciał zaczerpnąć odrobinę info, tak wiec takich delikwentów traktuje z góry liniowo bo to on oczywiście przy premierze 9900 nie mógł utrzymać zwieracza na wodzy i bębnił do okola ze płyty popala się od tych cepów,

poza tym to jeżeli ktoś pyta o test to się go nie zwodzi za nos ze ma inna rewizje cepa bo to ma guzik do gadania czy to R czy P ja ganiałem P i R po LINXie i dawały rade  nawet do 5.2GHz, wszystkie pixy są i były zamieszczane na forum wraz z wyczerpującym zapleczem monitorowanego Hardware, a wypowiedzi typu wklepanie temperatury jako wypowiedz raczej nie gwarantuje nic z czego można by wyciągnąć jakieś wnioski, ale tu raczej od nieogara nie ma co oczekiwać zaawansowanych treścią wypowiedzi

Tak bardzo Cię boli że nie możesz przestać powtarzać tego samego? Ile razy jeszcze będziesz wjerzgać o tych spalonych płytach. :E
Zwłaszcza że niczego takiego nie wypowiedziałem :lol2: Chociaż, nie pamiętam obśmiewałem nędzne płyty pod tym względem, a najlepszy i tak był twój strix którego zjarałeś. :rotfl:

Jesteś zwykłym płaczkiem który który kupuje wybinowane procesory, po za tym Twoja wiedza to czyste ujadanie, a to że zasypujesz forum swoimi pixami które prawie każdy ma w dupie, to inna sprawa, twoje całe życie to siedzenie w wygrzewaczach, weź się za siebie bo robisz się coraz większym przegrywem. ;)

 

I mylisz się, bo z Dyndasem się wymieniam na PW testami na bieżąco i będę robić ich więcej, jak już skończę swoje ustawienia, nie będę ich tutaj rzucał i się bił inwektywami z takim prymitywem jak ty.
Z góry to traktuje cię już wiele osób, jesteś na najlepszej drodze aby tylko garstka chciała z toba gadać, ale to garstka której nie zdążyłeś jeszcze obrzucić błotem. ;)

PS. Naucz się pisać, zdanie zaczyna się z dużej litery a kończy kropką, bo ujadasz najgłośniej, a słomy coraz więcej z butów wystaje.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, DisconnecT napisał:

Tak bardzo Cię boli że nie możesz przestać powtarzać tego samego? Ile razy jeszcze będziesz wjerzgać o tych spalonych płytach. :E
Zwłaszcza że niczego takiego nie wypowiedziałem :lol2: Chociaż, nie pamiętam obśmiewałem nędzne płyty pod tym względem, a najlepszy i tak był twój strix którego zjarałeś. :rotfl:

Jesteś zwykłym płaczkiem który który kupuje wybinowane procesory, po za tym Twoja wiedza to czyste ujadanie, a to że zasypujesz forum swoimi pixami które prawie każdy ma w dupie, to inna sprawa, twoje całe życie to siedzenie w wygrzewaczach, weź się za siebie bo robisz się coraz większym przegrywem. ;)

 

I mylisz się, bo z Dyndasem się wymieniam na PW testami na bieżąco i będę robić ich więcej, jak już skończę swoje ustawienia, nie będę ich tutaj rzucał i się bił inwektywami z takim prymitywem jak ty.
Z góry to traktuje cię już wiele osób, jesteś na najlepszej drodze aby tylko garstka chciała z toba gadać, ale to garstka której nie zdążyłeś jeszcze obrzucić błotem. ;)

PS. Naucz się pisać, zdanie zaczyna się z dużej litery a kończy kropką, bo ujadasz najgłośniej, a słomy coraz więcej z butów wystaje.

 

przyklasną koń powiekami :rotfl: ,  twoje wypociny na temat testowania maja tyle wspólnego z faktem co rozlane mleko, czyli po prostu nie musi być AVX Stable ale jak wyskoczy BSOD to nic się nie stanie :rotfl: , ot taki to z ciebie nie-ogar i to nie tylko w tej kwestii ale i to w każdym innym zagadnieniu,  co do obrzucania błotem to fakt patrz na listę troli i jest tam każdy który nie ogarnia kilku podstawowych kwestii, wcale nie muszę przymykać oczu jak ktoś głupoty wciska innym użytkownikom, od tego jest właśnie forum by wypowiedzi miały swój poziom techniczny....... ale właśnie dzięki takim nie-ogarom jak ty staczają się tematy w których najgłośniejsi są właśnie tacy jak ty i temu podobni co to zakrzywiają rzeczywistość, dlatego tez nie ma z mojej strony żadnych wpisów które mogły by karmić takich troli z żalem dla tych którzy czerpali ciekawe wskazówki z moich wpisów ale to jest trybut za troli

widać ze faktycznie masz straszny ból_d

nigdy nie kupiłem binowanego cepa tak ku ścisłości ,  a i tez nikomu do tego ile tych procesorów jest przerzucanych a tym bardziej tobie, widziałem twoja minę jak pojawiły się pierwsze 9900k i twoja reakcje na mojego 9900k normalnie zobaczyć twoja minę było by bezcenne, normalnie czuć było w twoim jadzie jak ci zwieracz puszcza i co to dowodzi a no właśnie to ze napinasz się a później masz bóle brzucha, i co ciekawsze to ja wybieram do kogo odpowiedzieć PW lub nie to taki komfort z którego korzystam od kilku miesięcy

 

apropo Strixa to go nie zjarałem tylko się wygiął i działał poprawnie i tu znowu powielasz jakąś KUPE z kosmosu, ogarnij sie bo nie masz nawet grama logiki by podjąć konwersacje na poziomie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9 na Z390 będą drożeć czy tanieć?  

Mam teraz I7 8700 na MSI MAG Z390Tomahawk i oprócz RTX3xxx jeszcze bym wrzucił I9 i zaspawał skrzynkę na 5 lat aż zestaw będzie niewydolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9 9900 to jest ostatni poziom i te procesory raczej jak osiągną status EOL to ich cena może się twardo trzymać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9  9900 już na pokładzie.  Temperaturowo fajnie.

Na stock napięciu złapał max 69 stopni w grze Serious Sam 4 na ostatnim poziomie gdzie setkami we mnie biegną i strzelają (to chyba dobre miejsce na męczenie cpu?)

Zrobiłem szybki undervolting -0,1V na początek i max od 55 do 59 stopni na jednym rdzeniu, a jeszcze jest szereg innych napięć do obniżenia i możliwe dalsze obniżanie vcore. Wentylator CPU kręcił się max na 70% bo ustawiłem mu 100% mocy od 60 stopni.

 

Chłodzenie to Ereboss + pasta Therrmal Grizzly.

Edytowane przez MAR89TUM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jak się ma i9 9900 K do mojego mobo? Ktoś ma tutaj tego proca na tej płycie? Jak wypada sekcja zasilania? Daje radę przy OC ? warto zmieniać z i7 8700 K 4.7 Ghz? Dodam że planuje zakupic do tego rtx 3080 lub topowe bignavi.

 

EDIT: przejrzałem testy i7 8700K vs i9 9900K chyba jednak nie warto dla 15-20 fpsów więcej :x

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową pastę (tą samą), bo poprzednia się kończyła, a i tak leżała mi z ponad 3,5 roku. Co ciekawe nagle 4-5 stopni mniej w dużym stresie. Czyli chyba pasta z wiekiem straciła jakoś swoje właściwości co jest trochę dziwne i ciekawe zarazem. Pasta MasterGel Nano Maker.

Zamontowałem custom LC na cienkiej 240 i widać, że też te cepy lubią wodę...

Zapomniałem za pierwszym razem zapisać pierwszego rdzenia, więc już kontynuowałem ten trend, bo ma taką pośrednią temperaturę i tak. Testowane na 5Ghz@1,28V w zapętlonym cinebench R20

Przed zmianą pasty (U12S + SW3 2000 rpm)

85 90 87 84 88 83 83

Po zmianie pasty (ta sama, ale nowa. Dużo bardziej gęsta nowsza seria):

78 85 83 85 83 79 79

LC na pojedynczej 240mm z 2000 rpm SW3 

70 77 75 76 76 71 72

 

Co do samego OC, to bardzo podstawowe zmiany jak LLC, wyłączenie opcji oszczędzania energii, profil XMP, napięcie, taktowanie cpu, więc pewnie by można jeszcze pogrzebać w innych ustawieniach. SA i IO auto, ale są one około 1,24V.

Testowane zapętlonym cinebench R20. Rpm na 100% i wspomagałem się klimatyzacją w domu aby dmuchała w stronę PC :E

5,2Ghz 1,38V lata w zapętlonym cinebench R20 bez problemu i było maks 86 stopni na najcieplejszym rdzeniu.

5,3Ghz 1,42V i cinebench maks temp 96 stopni miałem, ale się wysypał na którymś loopie chyba sam cinebench, a nie system (nie pamiętam).  Najcieplejszy rdzeń 96 stopni. 

5,4 Ghz 1,45V (chyba) i po kilku sekundach cinebench crash systemu. Więcej napięcia nie chciałem dawać, bo to i tak bez sensu patrząc na temperatury.

 

 

3 godziny temu, shakal84 napisał:

Pytanko jak się ma i9 9900 K do mojego mobo? Ktoś ma tutaj tego proca na tej płycie? Jak wypada sekcja zasilania? Daje radę przy OC ? warto zmieniać z i7 8700 K 4.7 Ghz? Dodam że planuje zakupic do tego rtx 3080 lub topowe bignavi.

 

EDIT: przejrzałem testy i7 8700K vs i9 9900K chyba jednak nie warto dla 15-20 fpsów więcej :x

Jak nie planujesz zmieniać podstawki przez następne przykładowo 2 lata, to zdecydowanie warto. Pamiętaj, że nowe konsole mają cpu 8/16 i tak też będą pisane gry, a więc wykorzystanie procesorów 8/16 powinno być znacznie lepsze. Chociaż 8700k to dalej bardzo dobry cep do gier.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał czy nowsze rewizje 9900k/kf są chłodniejsze, to po testach z 9900KF stwierdzam jednoznacznie, że niezbyt, bo 1-2 stopnie tak realnie. Czyli w sumie tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe, bo jeśli jeszcze nadal robią 9900k/kf, to już zapewne z tego samego kawałka krzemu co 10700k/kf tylko dla podstawki 1151, wiec nowe rewizje powinny mieć podobne temperatury co 10th gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraz sie ale prawdopodobieństwo ze KF będzie lepszy od K jest bardzo male, prawda są ewenementy ale sporadycznie,

wracając do różnic to już samo zakotwiczenie coolera może generować przekłamania, pasta to wiadomo, mi się kiedyś trafił misiek który na KP nie przekraczał 40°C , następna partia generowała już 44°C, przy Thermal Grizzly Kryonaut czym ciemniejsza tym lepsza a ja mam nawet kilka odcieni :P i zawsze aplikuje najciemniejsza

@DyndaS, czym chodzisz cepa?

dość ciekawym porównaniem jest RealBench lub bardziej wymagający Prime95 próbka 16k ale do 12/16K bez dobrego zaplecza nie ma co startować,  później to już tylko LINX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, blubaju napisał:

A to bardzo ciekawe, bo jeśli jeszcze nadal robią 9900k/kf, to już zapewne z tego samego kawałka krzemu co 10700k/kf tylko dla podstawki 1151, wiec nowe rewizje powinny mieć podobne temperatury co 10th gen.

Ta, jasne, robiliby nowe pcb, i jeszcze zawracali dupę producentom płyt by wydawali biosy pod nowy stepping :E

Nie ma specjalnego krzemu dla 10700 - to 10c z wyłączonymi jajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
    • Może jakieś skoki mocy trigeruja zabezpieczenie. Zasilacz ma już dwa lata wiec w jakimś stopniu się zużył.
    • Dobra, łącznie 8h za mną, zainstalowałem wszystkie gry jakie mogłem aby popatrzeć. Wad nie stwierdzam. Tu wszystko jest w miarę sensowne i w miarę logiczne. Usunałbym jedynie 3 z 5 trybów HDR bo te akurat nie mają żadnego większego sensu. Jak nie wywali jakiegoś martwego piksela w 28 dni to zostaje. Jak wywali wleci druga sztuka, bo nic lepszego nie da się kupić. Ale nadal, w trybie z peak do 1080 nit, jasność jasnych scen mogłaby być jeszcze trochę jaśniejsza. Jest przepaść względem Asus, ale no nadal chciałoby się więcej  A może już mam skrzywioną psychę po kontakcie z TV QD-OLED bo te czasami masakrują gałki jasnością Aaaaa, w SDR jasność jest dojechana totalnie. Ani MSI, ani Asus nie mają startu. Na 100 nie da się używać jest tak jasno.
    • No tak,podczas gra...ale 35 minut stresowania kombustorem przelecial(dłużej nie miałem czasu). No wiem że to nie jest topowy zasilacz,ale niby Golda ma,więc niby nie jest tragicznie   Tempy podczas grania w normie,grafika chyba 63C.ehhhh    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...