Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

[Recenzja] Klawiatury Motospeed CK104 i E - 3LUE K751

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpg

Witajcie,

 

Po tygodniu testów klawiatur mechanicznych Motospeed CK104 z przełącznikami RED i klawiatury E - 3LUE K751 z przełącznikami niebieskimi postanowiłem powiedzieć kilka słów o tych klawiaturach.

Link do mojej recenzji na youtube:

Motospeed CK104 i E - 3LUE K751 RGB

 

W opisie umieściłem linki do produktów. Jeżeli znajdę jakieś kody rabatowe, umieszczę je w opisie pod filmem.

Obie klawiatury posiadają pełne podświetlenie RGB, z możliwością wybrania chociażby jednej z opcji podświetlenia (a jest ich wiele).

Klawiatura Motospeed CK104 przychodzi do nas w czarnym opakowaniu (tak wygląda moje opakowanie potraktowane przez przesyłkę kurierem DPD)

image.jpg

 

W opakowaniu oprócz klawiatury znajdziemy również instrukcję obsługi (nawet w języku PL, tłumaczona prawdopodobnie jakimś translatorem) i szczypce do wyciągania klawiszy. Klawiatura od góry wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

image.jpg

image.jpg

 

Natomiast E - 3LUE K751 zapakowana jest w bardzo kolorowe opakowanie

6_0.jpg

 

W opakowaniu oprócz klawiatury znajdziemy instrukcję obsługi w języku angielskim, i podpórkę pod nadgarstek. Klawiatura od góry wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

image.jpg

 

 

CK104 dostępna jest z przełącznikami firmy OUTEMU w kolorze niebieskim i czerwonym. Moja to przełączniki czerwone. Same klawisze pracują dosyć cicho, posiadają bardzo przyjemny klik. Niebieskie przełączniki są zdecydowanie głośniejsze.

11_1.jpg

 

E - 3LUE K751 może być wyposażona w niebieskie lub czarne przełączniki firmy XINDA. Moja posiada niebieskie, i muszę przyznać, że są głośne. Mają bardzo przyjemny klik gdy piszemy, natomiast pod względem "klikania", są zbyt głośne jak dla mnie. Z drugiej strony, taka jest specyfika niebieskich przełączników.

image.jpg

 

Dodatkowo E - 3LUE K751 posiada podpórkę pod nadgarstek, z napisem "MAZER", czy coś on Wam przypomina?

image.jpg

 

CK104 od spodu jest w pełni czarna, bez żadnych niepotrzebnych elementów. Mówiąc o elementach, brakuje niestety gumek antypoślizgowych, te znajdują się natomiast na stopniu podwyższający. Oczywiście ten brak można łatwo naprawić, lecz warto o tym wspomnieć.

image.jpg

 

E - 3LUE K751 jak sama nazwa podpowiada "blue" posiada od spodu niebieskie podświetlenie, które możemy wyłączyć. Tutaj natomiast brakuje gumek na stopniach podwyższających klawiaturę.

image.jpg

image.jpg

 

Kabel w CK104 gruby, lecz bez oplotu - szkoda

image.jpg

 

 

E - 3LUE K751 - gruby kabel w oplocie, podobnie jak w CK104 nie jest odłączany

image.jpg

 

I na koniec waga CK104 760 gram, natomiast E - 3LUE K751 960 gram. Oprócz różnicy w wadze, można to odczuć, głównie gdy przypadkowo przesuniemy klawiaturę - w E - 3LUE jest to niemalże niemożliwe, w CK104 bez podniesionych nóżek, niestety klawiatura bardzo łatwo ślizga się po blacie.

image.jpg

image.jpg

 

Więcej zdjęć w pełnej rozdzielczości do zobaczenia pod tym linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/0B2m6JuI1fzzqWlVpbG4tMU9aMW

Linki do produktów znajdziecie w recenzji na youtube, a dokładniej w opisie pod filmem.

 

Krótkie podsumowanie.

Patrząc z perspektywy Motospeed CK104, możemy ją kupić w cenie ok 44USD. W tej cenie raczej ciężko o tak dobrze wykonaną klawiaturę, z pełnym podświetleniem RGB, i dobrymi czerwonymi przełącznikami. W Internecie jest wiele recenzji tej klawiatury, wiele osób korzysta z niej ponad rok czasu i nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii na temat tej klawiatury.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku E - 3LUE K751, gdzie kosztuje ona więcej niż Motospeed, oferuje co prawda lepsza jakość wykonania, podświetlenie od spodu, podpórkę pod nadgarstek, natomiast nie jest dostępna z czerwonymi przełącznikami. Osobiście uważam to za wadę, natomiast wiem, wiele osób myśli inaczej. Pomijając kwestię wyboru przełączników w K751 dopłacamy za lepszą jakość wykonania i tym samym większe wymiary samej klawiatury.

Podtrzymuje obiegową dobrą opinię na temat Motospeed, uważam, że w cenie, w której jest oferowana to świetny wybór. W momencie gdy zainteresowałem się E - 3LUE K751 kosztowała ona 43.99USD i wówczas była realną konkurencją dla Motospeed. Obecnie kosztuje +/- 10USD więcej niż CK104 i stojąc ponownie przed wyborem jednej z prezentowanych klawiatur osobiście wybrałbym klawiaturę Motospeed z przełącznikami czerwonymi. Oczywiście to jest moje zdanie, i nie musicie sie z nim zgodzić ;) . Decydując sie na E - 3LUE - polecam zainteresować się czarnymi przełącznikami, pracując z większym oporem, ale są zauważalnie cichsze.

Obie klawiatury pochodzą ze sklepu w Chinach, pamiętajcie, że kupując w sklepach w Chinach w bardzo wielu przypadkach są dostępne kody, czy punkty (które musimy zbierać), które pozwalając znacznie obniżyć końcową cenę.

 

Udanych zakupów!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...