Skocz do zawartości
Kaiketsu

Sklep Net-S - uwaga na antykonsumenckie praktyki

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując

 

Nie jesteś pewien? Zrób rezerwację, idź do sklepu, ogladnij towar - jak jest lipa - wyjdź ze sklepu. Jak jest spoko - też wyjdź ze sklepu, a następnie wejdź na stronę sklepu i zamiast rezerwacji - kup towar. Będzie czekał w sklepie z którego właśnie wyszedłeś, a prawo zwrotu będzie przysługiwać.

 

8be063279c64d.jpg

 

 

A sklep na to: zamówienie internetowe przyjeżdża z magazynu, zapraszamy pojutrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłynniejszy ampul na PC Labie. Kto nie zna jego burzliwej historii - niech żałuje.

 

Dobra, koniec tego trollowania, bo zaraz nas obu zbanują, a ktoś z nas musi na labie przeżyć żeby przekazywać dalszym pokoleniom losy cudownego sześciokątnego pierdzielnika.

 

1cb8a58b06662.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sklep na to: zamówienie internetowe przyjeżdża z magazynu, zapraszamy pojutrze :E

W sumie nawet na taką sytuację można się przygotować. W. Pewnych sytuacjach za miejsce zawierania umowy sprzedaży w sklepie może służyć pomieszczenie magazynowe . Jezioro [w:] E. Gniewek, Kodeks cywilny. Komentarz, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2011, s. 1001.)

 

A dwa że jest Art. 543. Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży.

 

A przed chwilą wyszliśmy ze sklepu i wiemy, że towar w nim jest razem z opisem i ceną ze strony internetowej, co już wyjaśniliśmy, że jest również w tym wypadku ofertą.

 

Zbrodnia idealna

Tak zwany manewr ekonomiczny Janusza Sebikowskiego :)

 

@ Grzegorz - cóż... Dużo by móc opowiadać o tym ampolu ( łącznie z tym, że te określenia ampol, ampul, pierdzielnik sześciokątny też są jego schedą a historia na labie sięga 2016 roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten amuplowy wąs nie jednym ihs'em trząsł :E

 

 

Czyli podsumowując kwestię euro.com.pl

 

Ze względu na ich "cwaniackie" praktyki, lepiej wybrać inny sklep, szczególnie jeśli cena jest podobna ;)

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol2.gif

No, jakby nie patrzeć to razem z rockitem odwiedził dużo fajnych ludzi z tego forum :)

 

 

 

No a potem trafił do Ciebie.....lol2.gif

Czyli podsumowując kwestię euro.com.pl

Ze względu na ich "cwaniackie" praktyki, lepiej wybrać inny sklep, szczególnie jeśli cena jest podobna ;)

 

Jestem za a nawet przeciw :) 

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed zakupem w NET-S nie przeczytałem licznych negatywnych opinii jakie można znaleźć w Internecie na temat tego sklepu. Zamówiłem u nich produkt za ponad 1800zł. Zgodnie z przysługującym mi prawem produkt sprawdziłem. Niestety nie spełniał moich oczekiwań toteż go oddałem i tu się zaczęły problemy. Biorąc pod uwagę reputację sklepu przygotowałem się na próby oszustwa ze strony NET-S. Przed wysłaniem zrobiłem zdjęcia produktu, które pokazują, że jest on w stanie nienaruszonym i idealnym. Produkt oczywiście otworzyłem na co prawo mi pozwala. Przedstawiciel sklepu, który nie raczył się nawet przedstawić bezczelnie mnie okłamał twierdząc, że na produkcie "znajdują się ślady użytkowania i zabrudzeń" i że przez to potrącą mi 10% jego ceny, czyli 180zł, co oczywiście jest niezgodne z prawem, nawet gdyby takowe ślady faktycznie istniały. Za przesyłkę zwrotną oczywiście też mi nie zamierzali oddać pieniędzy, nie mówiąc już o przysługujących mi odsetkach (Art.32. par. 1. Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta i art. 7. par 3. Ustawy z dnia 2 marca 2010 o ochronie niektórych praw konsumenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do rzecznika (nic to nie da, ponieważ model biznesowy net-esiaków zakłada takie praktyki i nie ugną się pod żadną formą nacisku, ani Twoją, ani rzecznika - MUSISZ wygrać w sądzie, bo oni dobrowolnie nie zwrócą kasy), przedstaw sytuację - dla sądu interwencja rzecznika jest argumentem - wyślij wezwanie do zapłaty pocztą ZPO - następnie składaj pozew do sądu.

 

wyślij do Uokiku powiadomienie o sprawie, gdy wygrasz - oni nie reagują na pojedyncze donosy, ale gdy będzie osób poszkodowanych więcej, to powinno ich to wreszcie zainteresować i dopierdzielą im taką karę, że odechce im się raz na zawsze januszowania.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ten sklep jeszcze funkcjonuje gdy każda próba oddania przedmiotu/reklamacji konczy sie tak samo :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia. Najwyraźniej mało użytkowników "kopie się z koniem", inaczej, po dwóch latach takiego procederu, daliby sobie spokój. Widać jest to opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że właściciel Janusz, będzie kombinował do samego końca. A później biznes magicznie padnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co on ryzykuje? Jak przegra proces, to po prostu odda kasę, plus ewentualne odsetki (ale one są niskie, w moim przypadku 200zł, a sporo już czasu minęło). A przecież zawsze ma szansę na to, że wygra :E Wielu zrezygnuje, do tego może część przegra. Czysty zysk, panie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, Primo :) mam nadzieję, że sprawa szybko się załatwi teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

 

Czytasz Ty czasem PW raz na 2 miesiące? :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na temat przez przypadek, czytam od początku z zapartym tchem, a tu brak finału :(

 

Kaiketsu gdzie jesteś ? Dasz znać jak to się skończyło, czy dalej sprawa w toku :question::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w toku, a właściwie to po prostu w sądzie. Niestety "trochę" się pomylili w sądzie - jakieś biurowa wpadka związana z wpłatą z ich strony - co przeciągnęło sprawę kolejne 2 miesiące. Ale jest bliżej, niż dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, koniecznie daj znać jak to się skończyło, z drugiej strony stuknęło ponad dwa lata :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też moja opieszałość, a częściowo po prostu powolna praca rzecznika konsumentów (mają tylko kilka osób, a wniosków w Warszawie mnóstwo - łącznie z rok to zajęło u Rzecznika).

 

Ale jeśli uda się wygrać, to chociaż % za zadłużenie będzie trochę większy. :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokładam się do tego wątku. Podobna sytuacja i u mnie - 10% za otwarcie pudełka i 10% za to, że widać ryski. Masakra, trzeba pokazać, że klienta się tak nie traktuje. Jest to skandaliczne.

Jak przebiegały sprawy w sądzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10%? coś zeszli z ceny :E

 

Czekam na wyznaczenie kolejnego terminu. Tak jak pisałem na priv - czeka Cię długa droga do odzyskania kasy, chociaż pewnie nie tak długa jak moja, bo ja przez różne perturbacje życiowe opóźniłem złożenie pozwu chyba o pół roku :E

 

W każdy razie zacznij od wizyty u rzecznika. Nic to nie da, ale dla sądu to argument - rzecznik stanie po Twojej stronie. Potem niestety ścieżka sądowa, ponieważ januszki nie zamierzają oddać kasy w żadnym wypadku i nie interesuje ich zdanie kogokolwiek - Twoje, rzecznika, pewnie nawet sędziemu by pyskowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...