Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaiketsu

Samsung CFG70

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, że moja poprzeczka jest wysoko - zaakceptuje przeciętne BLB oraz przeciętną równomierność.

 

Moje wymaganie równomierności spełnia kazdy monitor, jaki widziałem w życiu. Każdy laptop. Każdy TV.

 

Tylko XB271HU nie wypadł dobrze :E

 

Zaś co do BLB - jeśli nie widzę w warunkach lekkiego oświetlenia wieczorem, to akceptuję każde.

 

natomiast w przypadku zwróconych przeze mnie predatorów równomierność bieli (dwa pierwsze) i BLB (ostatni) były GROTESKOWO złe.

 

Nie cierpię odsyłać sprzętu i nie cierpię być zmuszonym do jego zwrotu.

 

Na szczęście facet w Mediamarkcie zapewnił mnie, że taki szrot trafi do producenta, bo oni też nie są ślepi i nie zamierzają tego g***a akceptować (pokazałem im). Więc koniec końców straci tylko winowajca, czyli producent. I tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kaiketsu za wyczerpującą reckę.

Teraz jeszcze bardziej cieszę się, że zwróciłem to badziewie.

Te jaja z tekstem to mega przegięcie.

W trybie strobo wypali mi gały a wyłączając go mamy smużenie. Nie no świetny monitor do gier.

Ja podobnie jak Ty pracuję, gram wieczorami na niskiej jasności i tak samo bym na to zareagował.

 

Myślałem, że jak ten monitor ma namiastkę quantum dot to przynajmniej będzie równomierna, dobra czerń. Tutaj także lipa i to na TYLKO 23,5 cala, gdzie wiadomo, że większe matryce (27,28) mają z tym zawsze większe problemy. Tutaj ten Acer wygląda zdecydowanie lepiej choć sam ideałem nie jest.

 

Dla mnie ten monitor to porażka pomijając nawet rozmiar 23,5 cala i to wygięcie, które realnie robi więcej złego niż dobrego.

 

Jeszcze raz Dzięki za reckę Kaiketsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie każdy ma takie problemy, bo inaczej pozostaje wolny 60Hz IPS z BLB, lub 144Hz TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie każdy ma takie problemy, bo inaczej pozostaje wolny 60Hz IPS z BLB, lub 144Hz TN.

 

Twoja sztuka pewnie jest wyselekcjonowana i wolna od wad jakie opisał autor recenzji.

Zazdroszczę i winszuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem takiego monitora na rynku, a czekam na niego już wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu jedno pytanie, na jakim ustawieniu testowałeś czerń w CFG70? Co do tych pixeli podzielonych na pół to zdjęcie z pcmonitors.info jakoś nie potwierdza twojej teorii a jeśli jakiś podział faktycznie jest to mega ciężko go zauważyć.

 

https://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2016/12/C24FG70-subpixels.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za recenzje @Kaiketsu. zakrzywienie ekranu bylo moja najwieksza bolaczka, przez ktora wahalem sie przed zakupem tego modelu, ale ta jazda z czcionkami jest juz nie do przelkniecia.

 

mozliwe, ze podswiadomie czekalem, az cos odwiedzie mnie od zakupu tego wygietego wyswietlacza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu jedno pytanie, na jakim ustawieniu testowałeś czerń w CFG70? Co do tych pixeli podzielonych na pół to zdjęcie z pcmonitors.info jakoś nie potwierdza twojej teorii a jeśli jakiś podział faktycznie jest to mega ciężko go zauważyć.

 

https://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2016/12/C24FG70-subpixels.jpg

 

20% brightness, kontrast fabryczny.

20%, gdyż wieczorem najlepiej sprawdza się IMHO 20% jeśli chodzi o jasność ekranu - dla komfortu oczu.

Doamdor wrzucił wartości w cd/m^2 dla poszczególnych poziomów jasności, w razie czego.

W każdym razie, nie powiem,żeby tak na "gołe oko" czerń urywała cztery litery - w dzień użyty nieco za gruby filtr AG rozprasza światło i czerń nieco "blaknie", w czarnej nocy nie widać jakiejś ogromnej różnicy na czarnym ekranie. Pewnie na 0% CFG70 byłby ciemniejszy od takiego XB271HU, choćby przez niższy poziom jasności na 0%, natomiast moja obserwacja jest taka, że nie ma zauważalnej różnicy między, hm, "czarnością czerni" ;)

 

Co do pikseli to w drugim chyba moim poście w tym temacie masz zbliżenia na strukturę pikseli zrobioną przez użytkownika overclock.net (dysponującego lepszym aparatem ode mnie ;)) gdzie wyraźnie to widać. Każda recenzja, która tego nie uwzględnia jest dla mnie kompletnie niemiarodajna - w szczególności z pcmonitors, które m.in. zachwycało się AG352UCG, nie pisząc ani słowa o wypranych kolorach i desaturacji na brzegach. Ja tej strony w ogóle bym nie czytał, widać mają ekstra profity z tych recenzji. Tylko TFTcentral jest w miarę obiektywne, z tego co widziałem, chociaż również w przypadku AG352UCG zmarginalizowali problem (ale chociaż o nim napisali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdziłby ktoś może aplikacji Dimmer na tym Samsungu, zamiast ustawiać niską jasność na OSD która ten problem powoduje, jeśli dobrze zrozumiałem, może by to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...