Forum PCLab.pl: Assassin’s Creed: Origins - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (169 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Assassin’s Creed: Origins PC, temat główny

#41 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Czerwiec 2017 - 22:18

No i już widać Asasyn Souls, levele wrogów, zwierzęta za to uwalniane z klatek niczym w Far Cry... :E
Headshot zabiera 1/10 życia...
żenada :E

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 12 Czerwiec 2017 - 22:31

#42 Użytkownik jest niedostępny   HextorPL 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2017 - 23:42

Reżyserowany gameplay jeszcze działał na wyobraźnie i się trochę podjarałem, ale ten gameplay "live"... nudy. Szkoda, już Syndicate robił większe wrażenie przy zapowiedzi. Ale czekam, jestem dobrej myśli :E

#43 Użytkownik jest niedostępny   dishar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2017 - 23:55

Dla mnie największe rozczarowanie targów ten Assasin a bardzo im kibicowałem :kwasny:

#44 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 00:02

szkoda, piękny świat, mimo wszystko okazuje się, ze ciekawe miejsce akcji, ale to co zrobili z walka + levele przeciwników, ich wpływ na mechanikę oraz loot chyba bezpowrotnie zniszczyły tę grę, która mogła być jednak interesującą starożytną przygodą.
no ale sorry, Borderlands Creed?

BTW - mam wrażenie, że Ubi niedługo przejdzie na taki recycling assetów, że niedługo w każdej jego grze będzie wszystko z pozostałych. te wielkie sandboxy są coraz mniej oryginalne, ciekawe i absorbujące. choćby walka - w AC była przynajmniej jedyna w swoim rodzaju. była.

#45 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 00:10

Ale hej, sprzedaje się, to my jesteśmy dziwni.

Tutaj sporo osób do tego nowego IP Bioware podchodzi sceptycznie, czy mówi z automatu "MMO" FPS - NOPE.
Wchodzę sobie wczoraj po tych konferencjach na Twitch'a, klikam Lirika, jednego z najpopularniejszych jak nie najpopularniejszego streamera, który w takie różne online gierki grywa.
Hype w jego wykonaniu poparty bodajże 50000+ osobami oglądającymi go.

Ten post był edytowany przez crush dnia: 13 Czerwiec 2017 - 00:11

#46 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 00:15

no, wiem :( ale żeby od razu MMO/Borderlands Creed?
Krzywiłem się na ten Egipt, ale kupili mnie. Chyba nawet tego orła bym przeżył :E (niech będzie, że to nowa opcja animusa :D), i te pomysły z FarCry/Primala/Wildlands... ale tak zmienić gameplay... który w AC naprawdę lubiłem.

#47 Użytkownik jest niedostępny   .PaVLo. 

• n_inżynier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 05:22

Po pierwszej monotonnej części zraziłem się do serii, ale widzę światełko w tunelu i chętnie sprawdzę Origins, bo lubię klimaty starożytności oraz jej tajemnice. Może dla fana serii niektóre rozwiązania nie pasują, ale dla mnie byłby to restart serii i może w końcu ukończyłbym całą grę.

#48 Użytkownik jest niedostępny   Łukson 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 11:05

Może to przez to, że lokowanie nowej części znaliśmy od dawna i spodziewałem się fajerwerków w innym zakresie, ale generalnie patrząc na gameplay to jedno wielkie meeh.

Ogólnie na dzień dzisiejszy, na podstawie zaprezentowanych filmów z rozgrywki, widzę to tak:

Bohater
Ja wiem, że poprawność polityczna i w ogóle, ale akurat przechodzę Black Flag, wcześniej ukończyłem Liberation i jestem już trochę znudzony czarnoskórymi asasynami z głosem a'la szaman z afrykańskiego plemienia. Póki co Bayek wygląda mi na egipskiego Schwarzeneggera, który w życiu kieruje się podniosłymi wartościami, a poczucie humoru to już niezbyt. Ezio, wróć!

Walka
Czy to naprawdę było potrzebne? Wiem, że system kontr mógł się trochę przejeść, ale osobiście wolałbym stopniowe, acz zauważalne dopracowanie, jakie miało miejsce między Revelations a AC3. Jednak fajnie było czuć tę przewagę, jaką daje asasyńskie szkolenie, a tutaj widzę mamy typowego slashera z przyciskami od "szybkiego ataku" i "ciężkiego ataku". Ani to Soulsy, ani to Wiedźmin, a walki straciły dynamiczny charakter rodem z filmów akcji przez przejście na zręcznościowy i kto wie czy nie frustrujący model.

Rozwój postaci
Nie wiem, czy to nie będzie zawracanie głowy. Jedna z tych rzeczy, której najbardziej nie lubię w asasynach, to że samouczek stanowi 70% gry. Każda kolejna sekwencja odblokowuje nową umiejętność czy przedmioty, których do tej pory nie mogliśmy używać. Obawiam się, że zdobywanie poziomów zwyczajnie zastąpi irytujący komunikat, że trzeba ukończyć więcej misji wątku głównego, aby się w daną rzecz pobawić.

Eksploracja
Likwidacja mapy na rzecz kompasu ze znacznikami rodem ze Skyrim na plus. Może gracz nie będzie już tak atakowany znajdźkami, które są koszmarem perfekcjonistów. Mam nadzieję, że zamiast piórek i muszelek wymiennych na zbędne ciuszki, będziemy przeszukiwać zatopione wraki i tajemnicze jaskinie, w których skrywane będą legendarne bronie i inne bajery mające realny wpływ na rozgrywkę. Seria od początku ma problem z właściwym stosunkiem wysiłku do nagrody i Egipt jest dobrą okazją, żeby coś zmienić.

Grafika
Martwi mnie, że prędzej możemy się spodziewać downgrade'u niż poprawy pod tym względem. Jak dotąd tylko pierwszy gameplay z Unity spowodował u mnie opad szczęki, a widoczki z Origins z 2017 roku nie różnią się zbytnio of wymaksowanego Black Flaga.

Klimat
Zdecydowanie największy plus i największa nadzieja. Czuć jakąś mistyczną otoczkę, miasta przypominają te z pierwszego AC. Liczę, że w końcu będzie więcej asasyna w asasynie. Że walka dwóch potężnych organizacji znowu będzie sercem rozgrywki, a nie drugim czy nawet trzecim planem.

A poza tym?

Wieżyczki i synchronizacja lokacji - są
Zadania w formie podsłuchaj / śledź / zabij - są
Parkour w niezmienionej formie - jest

W skrócie: kolejny nextgenowy asasyn, na pewno nie rewolucja, a ewolucja, przy czym zmiany nie odbiegają od tego, co do tej pory dostawaliśmy przy zmianie okresu historycznego. Póki co kompletnie nie widzę, czemu posłużył rok przerwy. Mam wrażenie, że mogli wydać Origins rok po Syndicate i dostalibyśmy dokładnie tę samą grę, którą dostaniemy w październiku.

Ten post był edytowany przez Łukson dnia: 13 Czerwiec 2017 - 11:05

#49 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 14:06

no nie, bo pogrzebali przyjemną mechanikę na rzecz simglepalyerowego slashera/mmo

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 13 Czerwiec 2017 - 14:07

#50 Użytkownik jest niedostępny   lis22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 14:47

Najpierw wszyscy płakali, że walka nie zmienia się od lat, a jak ją zmienili to jest płacz, bo była fajna - zdecydujcie się ;)

Też mi się wydaje, że wszyscy już wiedzieli o tym Egipcie i dlatego nie było zaskoczenia ale ja nadal liczę na fajnego Assasyna, po prostu. Tylko ten orzeł/sokól a la dron mi nie pasi, bo to jednak zrzynka z WD2 czy Wildlands.

#51 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 14:48

Nie mogę się zdecydować bo wygląda na to, że słabą mechanikę zamienili na inną... słabą. :E

#52 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 18:48

ja nie płakałem, nigdy nie narzekałem na mechanikę z asasyna. była prosta, przyjemna, szalenie efektowna i pozwala się poczuć jak wyszkolony asasyn.

#53 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 19:23

Ile z Wiedźmina 3 jest w Assassin's Creed: Origins?

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 13 Czerwiec 2017 - 19:24

#54 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2017 - 20:53

Nie wiem czy ktoś wrzucał 20 i 30 minut z gry.

#55 Użytkownik jest niedostępny   .PaVLo. 

• n_inżynier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Czerwiec 2017 - 05:38

Trochę za dużo bezpośredniej walki a za mało skradania, ale i tak jest nieźle przez klimat w jakiej gra się rozgrywa :)

#56 Użytkownik jest niedostępny   luk21pl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Czerwiec 2017 - 12:47

Świetny LOD :D

#57 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2017 - 10:51

Assassin’s Creed: Origins jednak bez 4K na Xboksie One X.

No i zaczyna się.

Od oficjalnego ujawnienia Xboksa One X podczas konferencji na targach E3 Microsoft podkreśla, że jest to konsola zdolna do wyświetlania obrazu w prawdziwym 4K. Zapewnia również, że wsparcie dla tej rozdzielczości pojawi się w grach, wydawanych przez Microsoft (nawet produkcje wydane już na Xboksa One, jak Gears of War 4 czy Halo Wars 2, mają dostać patche, dodające jej obsługę).

A co z tytułami innych producentów? Cóż, mamy pierwszy sygnał wskazujący na to, że może nie być aż tak różowo, jak chciałby gigant z Redmond mówiąc o „najpotężniejszej konsoli w historii”. Wsparcia dla natywnego 4K nie doczeka się jedna z gier, prezentowanych na konsoli Microsoftu – Assassin’s Creed Origins.

Jeżeli chodzi o dostarczanie liczby pikseli odpowiadającej prawdziwemu 4K, Assassin’s Creed Origins nie spełnia zadania. Ubisoft zamiast tego wykorzystuje renderowanie szachownicowe w celu osiągnięcia rozdzielczości Ultra HD. Trzeba jednak podkreślić, że czyste dane nie mówią wszystkiego.

Podaje Digital Foundry, regularnie zajmujące się analizą technicznej strony gier.

Renderowanie szachownicowe (checkerboarding) polega na wyświetlaniu na przemian co drugiego piksela w każdej klatce (jak na szachownicy, stąd nazwa). Można je więc w pewnym sensie porównać do stosowanego kiedyś przeplotu (wtedy chodziło o wyświetlanie na przemian co drugiej linii). Efektywna rozdzielczość w każdej klatce wynosi więc połowę 4K, ale w ruchu różnica może być niewielka.

Technika ta powszechnie stosowana jest w przypadku tytułów ze wsparciem dla 4K na PlayStation 4 Pro i przynosi tam bardzo dobre rezultaty. Niekoniecznie więc informacja o zastosowaniu jej w nowym „asasynie” na Xboxa One X jest powodem do rwania sobie włosów z głowy.

Ale tak czy inaczej – Microsoft obiecał coś więcej niż PS4 Pro. Phil Spencer w niedawnym wywiadzie stwierdził, że Xbox One X gra w innej lidze niż konsola Sony („w Pro widzę raczej konkurencję dla Xboksa One S niż X”, powiedział), a tu takie kwiatki.

Szczególnie, że akurat tę grę pokazywali na swojej konferencji ;).

eurogamer.pl, polygamia.pl

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 15 Czerwiec 2017 - 10:54

#58 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2017 - 11:55

I wszystko jasne czemu lepiej chodzi na X niz pc :E

#59 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2017 - 12:37

Ubi nie słynie z dobrej optymalizacji na PC...

#60 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2017 - 13:37

Hmmmm AC skończyłem w sumie na AC3. Black Flag liznąłem ale w sumie to pływanie statkiem mało mi się podobało. Unity i Syndicate odpuściłem.
O ile sam gameplay AC mi już trochę wychodzi uszami to miejsce akcji jest kuszące. Jakoś stare dobre Gwiezdne Wrota czy Outcast mi się przypominają. Może się skuszę.

• (169 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »