Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie GTX 1660 Ti stracił sens przy premierze GTX 1660 Super,a jak dojdą obniżki na RTX 2060 to już w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby RX 5600 XT miał być na tyle mocny,żeby zagrozić RTX 2060?

Wydajnościowo nie zagrozi ale cenowo tak.

Zmniejszenie ceny skutkować będzie tym że potencjalny klient będzie się zastanawiał czy kupić 1660 S która będzie 10% slabsza od 5600xt czy dołożyć do 2060 która będzie te 10% wydajniejsza od 5600xt.

NV atakuje z dwóch stron więc 5600xt będzie miał ciężko się przebić.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jak ktos szuka karty:

 

https://m.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-graficzna-giga-2070-sup-gam-wht.bhtml?utm_source=2381265&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F&fbclid=IwAR0ucpHIDfYbuWCM5naOTEV8H6wmzApzOZ-Q3S3vJFTKCYyPSWP9QBf9hsU

 

Już nieaktualne :), Euro czasem wrzuci coś w fajnej cenie ale znika na pniu - podobnie kupiłem tam przed końcem roku RTX 2070 S Game Rocka za 2199zł, po paru H już śladu nie było po promocji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jak ktos szuka karty:

 

https://m.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-graficzna-giga-2070-sup-gam-wht.bhtml?utm_source=2381265&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F&fbclid=IwAR0ucpHIDfYbuWCM5naOTEV8H6wmzApzOZ-Q3S3vJFTKCYyPSWP9QBf9hsU

 

W jakiej można było go kupić?

---

Też mi obniżka starych gtxów, spodziewają się konkurencji cenowej oraz wydajnościowej od nowego Amd radeon rx 5600 XT, którą będzie można kupić 110zł taniej za 1290zł: https://xtreem.pl/grafiki/1433-gigabyte-rx-5600-xt-gaming-oc-gv-r56xtgaming-oc-6gd.html

News: https://ithardware.pl/aktualnosci/nvidia_odpowiada_na_radeona_rx_5600_xt_i_obniza_cene_karty_geforce_rtx_2060-11192.html

To od niechcenia obniżyli cenę starszej karty z 1600zł na 1400zł, chociaż od pewnego czasu pojawiały się na nią promocje.

Gdyby to była regularna cena rtx 2060 super to warto było by ją kupić, a tak to nic nadzwyczajnego.

Zastanawiam się czy nvida zapomniała o gtxie 1660 TI, którego można kupić w tej samej cenie od 1300 do 1450zł za np. msi gaming x? Bo ta karta przy rtx 2060 oraz nowym radeonie rx 5600 xt stała się zupełnie nie opłacalna w zakupie.

Jak widać monopol nvidii ma sie dobrze. Z generacji na generację potrafili tylko podwyższyć cenę nowych kart, nie licząc wydajności o ~20%, oraz o spowolnieniu w najnowszych grach kart graficznych z poprzedniej generacji 10xx, np. gtx 1070 do niedawna miał wydajność porównywalną z gtx 1660 ti, obecnie stracił na wydajności 20% w najnowszych grach dorównując tylko podstawowemu gtx 1660. Widoczne już co niektórzy zapomnieli jaka była reakcja widowni podczas prezentacji nowych kart graficznych z serii rtx 20xx gdy wyświetlili slajd z ceną :lol2:

vs
, nie zapominając o osobach które kupiły zauważanie wolniejsze karty bez końcówki super, w wyższej cenie.

Trochę dziwie się ze obie firmy zapomniały o wprowadzeniu do sprzedaży kart z niskiej półki cenowej oraz wydajnościowej, czyli kart za ok. 400 - 500 może 600zł.

Bo najtańszą z obecnej generacji kart jest nvida gtx 1650 super za 750zł oraz Amd radeon rx 5500 xt za 850zł.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 3X White 8GB GDDR6 256bit był za 1899 zł. Opłacało się w ogóle za tyle kupić 3-6 miesięcy przed premierą nowej generacji?

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne, pewnie nie. Raczej karta dla tych, którzy często zmieniają sprzęt, w promocyjnej cenie, żeby być później mniej stratnym.

Kilka miesięcy po premierze Ampere, gdy ustabilizują się ceny i tak wymiana na rtx 3070, czy coś podobnego.

Tak kombinuję, bo sam zamówiłem za pobraniem kurierem. Pytanie tylko, czy nie anulują zamówienia, bo już pojawiają się posty na pepperze, że niektórzy dostali info o anulowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 3X White 8GB GDDR6 256bit był za 1899 zł. Opłacało się w ogóle za tyle kupić 3-6 miesięcy przed premierą nowej generacji?

Nie oplacalo sie tylko temu kto nie chcial kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja za tyle 2060S kupiłem :E

Mozę jeszcze sprzedać? Teraz trochę droższy, tzn. nie wszędzie, ale w Kompuszrocie po 2150 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplacalo sie tylko temu kto nie chcial kupic.

 

Dokładnie, jeszcze się płaczki zdziwią jak NV zablokuje OC na serii 3XXX :lol2:

Ryzeny 3600 też będą złomami po premierze 2077 :E

 

Minciu to już całkiem odleciał z propagandą:

 

"Ciekawe ile osób zdecydowało się już dzisiaj kupić RTXa 20x0 dl CB 2077 i grę w preorderze ? Podwójne ryzyko ;D"

 

Już lecę sprzedać RTXa bo mi CBP2077 który jest tworzony na tabletowego jaguara nie ruszy :lol2: , mincia chyba zabolało że gsync na nowych oledach nie wspiera jego 1080ti tylko RTXy.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak samo jak stanko11 zdążyłem zamówić i myślę poważnie nad wymianą gtx 1080 na 2070 super. Ale ale nie jestem pewny czy warto, dlatego się pytam. Dla tego co dopiero by składał PC to cena rewelacyjna to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak samo jak stanko11 zdążyłem zamówić i myślę poważnie nad wymianą gtx 1080 na 2070 super. Ale ale nie jestem pewny czy warto, dlatego się pytam. Dla tego co dopiero by składał PC to cena rewelacyjna to na pewno.

 

Warto nawet jakbyś chciał odsprzedać z zyskiem, więc nie wiem nad czym się zastanawiasz.

Chyba że wolisz czekać na nowe rtxy, ale i tak jak zobaczymy ceny tych super 30x0 to znowu zacznie się kolejne czekanie. Za 1899zł to dostaniemy pewnie 3060 w bieda wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Jakiej firmy 2070 Super brać?

 

- MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC

- GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G

- INNO3D GeForce RTX 2070 Super Twin X2 OC

 

W podobnej cenie - ok 530 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki zdecydowanie brałbym GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego narzekania na piszczące cewki, ja nigdy na to nie trafiłem choć też nie przerobiłem sporo GPU i głównie z średniej półki (GTX 460, 560 Ti, 970, 960, 1050 Ti) ale dzisiaj znajomemu robię upgrade na 2070S Game Rock od Palita i jestem ciekawy czy w końcu spotkam te mityczne piszczące cewki czy nie :E

Albo po prostu jestem głuchy.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cewki to to nie wina karty graficznej a zasilacza. Sam to przerabiałem, nawet taniej grafikę sprzedałem bo myślałem że to jej wina, a tu chodzi tylko o zasilacz.

Na przykładzie mojej 1080ti sprawdzałem trzy zasilacze:

- Corsair TX650 - 10 letni - piszczały mi cewki bardzo głośno - głównie z tego powodu chciałem go wymienić, bo tak to działa wzorowo

- CoolerMaster V850 - z allegro za 190zł jakiś złom co po paru dniach padł - absolutna cisza, nic nie piszczało choćbym łeb do kompa włożył

- Corsair HX850 - platynowy, niby najwyższa półka, a cewki troszeczkę słychać, jest o wiele lepiej niż przy TX650, ale idealnie nie jest

Także to nawet nie zależy od tego jak dobry zasilacz kupicie, tylko po prostu od szczęścia. Możecie zasilacz za 6 stówek kupić, a się okaże że ciszej będzie na zasilaczu za 2 stówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też piszczały na 8 letnim Antcu True Power TP-650, kupiłem Silentium PC Supremo FM2 650 i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma też znaczenie, titany x w sli od evga popiskiwały sobie, nie tam jakoś natrętnie ale jednak

2080Ti ftw3 cisza

Ten sam zasilacz więc to nie tylko zasilacz ma wpływ

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45 @lukibossss @tomsonx1983

 

Żadna obecnie karta nie będzie miała bezgłośnych cewek. Przerobiłem temat od A do Z eliminując wszystko jak tona zasilaczy, UPS, płyty, PC, różne domy bla bla bla... Każda sytuacja problem identyczny. Przemielona spora ilość 1080Ti. Koniec kropka.

 

To jak je mocno słychać będzie się różnić ze względu na model czy wersję oraz OC.

 

No a że ktoś to słyszy bardziej lub mniej, a ktoś inny nie, to już zupełnie inna sprawa. Każdy ma inną tolerancję, słuch, tło, itp. itd.

 

 

@lukibossss

 

Mogę się założyć, że to co słyszałeś, to cewki w zasilaczu, a nie karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dyndas

Tia całkowicie niesłyszalne to nie istnieją

Po prostu jedne grają głośniej drugie ciszej

Jak bude otworzę i jest noc i cicho to minimalnie słychać podczas grania

Aczkolwiek ciszej niż titany, fakt że były dwa

Jak dowale oc i vgpu na maxa to już jest głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45 @lukibossss @tomsonx1983

 

 

 

@lukibossss

 

Mogę się założyć, że to co słyszałeś, to cewki w zasilaczu, a nie karcie.

 

Właśnie łeb przystawiałem do karty i z karty ten dźwięk się wydobywał. Jak zrobiłem undervolting to też miało to wpływ na głośność piszczenia (co akurat nie jest dowodem, bo i zasilacz mniej po dupie dostawał). W każdym bądź razie robię np. furmarka to cewki piszczą, a jak robię test proca gdzie przy 100% obciążenia też swoje bierze to jest absolutna cisza, co raczej świadczy że nie zależy to od obciążenia zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że sprawdził wszystko, panowie do laryngologa i zamykamy temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomsonx1983

 

Jeśli słyszysz różnicę w cewkach, to jak najbardziej Ci wierzę. Jednak właśnie to są zupełnie inne karty jakby nie patrzeć, stąd właśnie te różnice. Mając w łapach 6-7 1080 Ti każda jeśli chodzi o cewki to właściwie 1:1 to samo. Ewentualnie brzmienie było minimalnie inne.

 

 

 

 

Po pewnym czasie to już człowiek w paranoję popadał, jak ponad 20 kart i w każdej słychać cewki. Zresztą... 2x PS4 Slim i 2x PS4 Pro i też ten sam problem. Myśli, że albo gówniany prąd/napięcie (jakość) lub instalacja elektryczna w domu. Płyta też zmieniona w między czasie.

 

Co do cewek na karcie i zasilaczy, to Seasonic platinium 760W, BQ Dark Power Pro 11 650W, EVGA Supernova G2 750W. Karta na każdym zachowywała się tak samo. Nawet sprawdzane na zasilaczu UPS z pełną sinusoidą na jego baterii. Tak... sprawdzałem też na 3 zasilaczach przy tym UPS.

 

Jeszcze mało? No to jedziemy do domu oddalonego 15 km oraz potem jeszcze 60km. No i co? To samo. Nawet w tym drugim przypadku było to sprawdzane na totalnie innej platformie.

 

Nikt mi nie wmówi więc, że w jego karcie to cewek nie słychać.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Elderem poruszaliśmy kiedyś ten temat

1080Ti Strix jak wsadził w bench to piana z ryja tak głośne to piszczało

Z tego co pamiętam Msi miał następnie i o niebo lepiej

Teraz siedzi na 1080Ti Ftw3 i podobnie jak moja 2080Ti pzy otwartej obudowie

Delikatnie coś tam słychać jak masz kompletną ciszę w pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u Sławka byłem osobiście ze swoim PC :E

 

Twierdził, że u niego płyta cicha i cewek nie słychać, to będąc u niego mu powiedziałem, że słychać. Stwierdził jednak, że mu to nie przeszkadza, bo nie słyszy tak tego. Pompka poprzez rezonans mocno hałasowała. Ostatnio jednak jak pozbył się LC z CPU, to sam mi napisał, że mu ta sekcja na mobo skwierczy i to najgłośniejszy element PC :lol2:

 

Tak, ale jednak jak sprawdził jak cewki w Far Cry New Dawn, to mi potwierdził, że u niego też duża różnica w porównaniu z innymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...