Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Sylikon wewnątrz IHSa zamiast na jego rantach raczej wpływa pozytywnie na temperatury a nie negatywnie?

 

Ogólnie ktokolwiek nie wykona skalpa nie raz się słyszy o spłynięciu metalu z rdzenia i pogorszeniu pracy CPU po czasie. Ryzyko zawsze istnieje.

 

Teoretycznie tak, praktycznie niewiele zyskujesz, ryzykując że czapka odleci.

Ja 7700k testowałem z silikonem w środku zamiast na rancie, procek pięknie wyglądał, temperatury miodzio, ale co z tego jak miesiąc później go wyjąłem i podczas zwykłego czyszczenia IHS mi został w ręku :E

Teraz zawsze robię na rancie i wszystko się trzyma, nadmiaru silikonu pozbywam się wykałaczką, a temperatury nadal są poprawne.

 

Co do spływającego metalu to nie jest mit, TGC ma do tego zdolności i mi raz spłynął, także w przypadku skalpów na odległość ryzyko spłynięcia jest spore, CLU jest zauważalnie gęstsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VBT - następny guru :D

 

"2/10 które testuje padaja od razu podczas testów przed wysłaniem kompa do klienta" :E :E :E :E

 

Wszystkie rtx są ciągle jeszcze na gwarancji, skąd te sztuki u Foresta?szczerbaty.gif

 

Jakby ktoś był zainteresowany RT w nowym Doomie:

https://ithardware.p...rcie-11273.html

 

 

Standard.

 

Muszą domalować tekstury z ray bayer i dosłać do gotowej gry w postaci paczalol2.gif. A skoro gra jest jeszcze nie gotowa to nvidia nie wie co ma domalować, stąd opóżnienie.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerwane plomby. Odkupione od ludzi co brali na FV i sprzedali z tajniaka przed czasem. Znikające sklepy z allegro. I nie wiem co jeszcze.. kilka tysięcy ludzie topią bez gwarancji.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikające sklepy z allegro. I nie wiem co jeszcze.

 

Od tego jest gwarancja producenta. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje drogich kart w jakiś nieznanych sklepikach na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci po gwarancji producenta jak sklep pośredniczy. Ludzie często kupują tam gdzie taniej. Widziałem na allegro wałem za 200 zł gtx 1080 sprawny 50 sztuk i zanim zablokowali aukcję chyba z 30 poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało który producent tak bezpośrednio ściąga karty do siebie od końcowego.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest gwarancja producenta. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje drogich kart w jakiś nieznanych sklepikach na allegro.

 

Coraz rzadziej jest oferowana gwarancja producenta, w większości przypadków to dystrybutor bierze na siebie tą odpowiedzialność, stąd wymagane jest pośrednictwo sklepu.

Bardzo duża grupa ludzi bierze sprzęt bóg wie skąd, tylko dlatego że jest taniej, najprostszy przykład, wejdź na ceneo i poszukaj jakiegoś flagowego smartfona, wyskoczy Ci tona sklepów oferująca czasami o 25-30% niższe ceny, sprzęt w 95% przypadków przyjdzie, ale gwarancja jest mocno wirtualna i jest to związane z rynkiem pochodzenia takiego urządzenia.

 

Trzeba być czujnym wiele naszych sklepów oferuje teraz coś takiego jak marketplace w którym mogą sprzedawać inni nierenomowani dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta została zaś wystawiona tak na Allegro jak i na Ebay Polska, po to aby w razie problemów odzyskać na luzie kasę. Przez OLX bym jej nie kupił "na ładne oczy i miłe słowo". Pobraniowo poszła do mnie.

 

Karta (według wystawiającego) jest sprawna w 100%. Używana przez 3 tygodnie. A do tego w sumie ma pełne 3 lata gwarancji producenta nadal. Karta będzie u mnie najpóźniej pojutrze. Jak coś się stanie z nią, to gwarancja pójdzie do sklepu/producenta i będzie wymiana najwyżej. Albo zwrot kasy od sprzedającego. Więc luz. Można zaryzykować na tych zasadach.

 

Koleś po prostu miał pilny wydatek, więc ją sprzedał za pół darmo. Bo wypytywałem o to dokładnie telefonicznie.

 

 

Nawet jak to suszarka. Cena rekompensuje wszystko. Nie przesadzajmy. Trochę głośniejsza może być. Nie przeszkadza mi to. Co do sprawności - najwyżej na luzie odzyskam kasę. Więc nic nie tracę. Opisałem to wyżej.

 

I jak tam, zadowolony z karty, czy raczej jakiegoś ziemniaka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakim sklepie była kupiona karta, która idzie do PCFan1985.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX po OC - śmiga na 2100 bez problemu.

Far Cry 5 4k 60fps, ustawienia średnio - wysokie.

Pamięci microna też sporo lecą +450 chyba testowałem najwięcej

 

8bcea8a2b9bca1c7.jpg

 

40be88e696b961f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest +450 dla pamięci, sprawdz +1000 i jak będą artefakty jedziesz w dół.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Żeby już nie spamić nowym tematem to napiszę tutaj.

Będę ogarniał nowy monitor, pewnie zdecyduję się na 27" i 1440p.

W związku z tym planuję zakup RTX2060 Super - spełnia moje wymagania z naddatkiem i, według mnie, oferuje najlepszy stosunek wydajność cena dla moich zastosowań - czyli multimedia i rekreacyjne granie dla odstresowania po pracy.

Teraz mam 1660 Super i obawiam się że nie uciągnie 1440p w 144Hz, a RTX2060 bez super jest mało opłacalny.

Trzy pytania:

1. Czy moje powyższe laickie rozważania są prawidłowe? Ewentualnie wyprowadźcie mnie z błędu :E

2. Poczekać jeszcze z miesiąc żeby ceny poszły w dół jeszcze trochę? Może czerwoni coś odpalą i będzie kolejna obniżka...?

3. Mam Ryzena 3600, będzie duży bottleneck czy ogarnie? Leniwy się zrobiłem i trochę nie mam czasu żeby się bawić w OC.

 

Pozdrawiam

Ray

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StarCraft, Wiedźmin, CSGO ? Gdzie spodziewasz się bottleneck? 1440p + LOW Detale + RTX2060 moga miec problem z dobiciem 144FPS nawet z 9900KS w niektórych grach. Raczej nastawiłbym się na około 100FPS a tutaj ryzen nie będzie żadnym ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StarCraft, Wiedźmin, CSGO ? Gdzie spodziewasz się bottleneck? 1440p + LOW Detale + RTX2060 moga miec problem z dobiciem 144FPS nawet z 9900KS w niektórych grach. Raczej nastawiłbym się na około 100FPS a tutaj ryzen nie będzie żadnym ograniczeniem.

 

Nie kwestia czy się spodziewam, tylko czy będzie w ogóle, bo się wuja znam na tym :E

Generalnie Wiesiek 3, tudzież Skyrim.

Ale Twoja wypowiedź każe mi się w takim razie zastanowić nad sensem monitora 144Hz...

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek bez Anty Aliasingu na medium/high powinien wykręcić 85FPS+ a to już znaczna poprawa płynności względem 60FPS.

 

Gwarantuje Ci że Wiesław w wysokiej rozdzielczości WQHD/4K wygląda znacznie lepiej niż na FHD.

Oczywiście 144FPSy w wieśku sa zbędne i lepiej nadmiar mocy oddawać na poprawę grafiki.

 

 

EDIT:

 

ok myslalem że masz RTX2060 Super.. warto pomyśleć nad "mało OPŁACALNYM" 2060Super albo 5700XT, bo 1660 Super jest MAŁO WYDAJNY :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie w Multi bedziesz potrzebowal 144fps trzeba bedzie napewno zjechac z detalami a reszta gier te 60fps spokojnie wyciagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek bez Anty Aliasingu na medium/high powinien wykręcić 85FPS+ a to już znaczna poprawa płynności względem 60FPS.

 

Gwarantuje Ci że Wiesław w wysokiej rozdzielczości WQHD/4K wygląda znacznie lepiej niż na FHD.

Oczywiście 144FPSy w wieśku sa zbędne i lepiej nadmiar mocy oddawać na poprawę grafiki.

 

 

EDIT:

 

ok myslalem że masz RTX2060 Super.. warto pomyśleć nad "mało OPŁACALNYM" 2060Super albo 5700XT, bo 1660 Super jest MAŁO WYDAJNY :)

 

No właśnie mam 1660 Super a chcę 2060 Super, bo uważam ją za najbardziej opłacalną dla mnie.

Czyli na luzie ogarnie, a gdybym chciał grać w FPSy to trzeba by zjechać z detalami.

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz 1660 super to ja bym przesiedział parę miesięcy, ale cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dlaczego w tym przypadku karta nie została odesłana za pośrednictwem sklepu do serwisu producenta na gwarancje?

Czy, w dzisiejszych czasach ludzie dalej potrafią kupować przeciętne karty graficzne na firmę, z ograniczoną do 3 miesięcy gwarancją, żeby po odliczeniu podatku vat zapłacić trochę mniej za tą kartę. Przecież przy zakupie jednej karty to się nie kalkuluje, bo ewentualna naprawa może spokojnie przekroczyć zaoszczędzoną kwotę.

Chyba, że została zakupiona za granicą, czyli nie pochodzi z polskiej dystrybucji. Albo sklep lub serwis,itp. wysłał do niego uszkodzoną kartę, licząc na tanią naprawę.

Niby w filmie wspomina, że dostał kartę od widza, a nie od sklepu czy serwisu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3igGK8t1Cqs

W tym filmie wreszcie odpowiedział na pytanie dlaczego nie lubi naprawiać kart msi:

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to będzie sklep krzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximum framerate to nie jest blokada klatek na tej samej zasadzie co w rivatunerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i tak limiter z Rivy działa najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz 1660 super to ja bym przesiedział parę miesięcy, ale cóż.

 

Byłbym wdzięczny za uzasadnienie wypowiedzi. Należę do ludzi, którzy słuchają co się do nich mówi, ewentualnie później wyciągam własne wnioski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...