Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Freesync na GeForce z tego co wiem działa jedynie po display port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jest to prawda tylko chciałbym wiedzieć od czego zależy.

Np. zerknijcie na ostatnie posty w tym wątku - ludzie odpalają to przez HDMI, ale niektórym się udaje, innym nie - a kupując monitor chciałbym wiedzieć co kupuje...

 

https://forums.guru3d.com/threads/g-sync-over-hdmi-via-freesync-monitor.427526/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor i TV z HDMI 2.1 będzie działał na RTXach z VRR. Na pascalavh opcja w sterownikach będzie widoczna, ale nie zadziała.

 

Aktualnie monitorów z HDMI 2.1 chyba nie ma żadnego. Więc w skrócie Gsync ani VRR nie zadziała na HDMI z Nvidia.

 

Niestety ale oni sami się już zamieszali w tym co blokować, a co udostępniać. Na kartach starszych od Pascala nie odpalisz Gsync Compatible nawet po DP. Ale zwykły Gsync już tak.

 

"A ponieważ nie lubię przepłacać za marketing i robienie ludzi w balona to..."

Najlepiej kupić nową generację kart ze współczesnymi portami tak samo monitory. Czyli czekać.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę mnie nakierowałeś tym postem i jak poszperałem trochę to wychodzi na to, że:

G-Sync z karty nVidia zadziała przez HDMI2.0 z monitorem z certyfikatem G-Sync, ale

G-Sync z karty nVidia NIE zadziała przez HDMI2.0 z monitorem z FreeSync

 

...tyle, że wszystkie te informacje, które znalazłem są max sprzed roku, więc mogło się coś zmienić.

 

Nie wspominam już nawet o możliwości walnięcia przejściówki DP1.4-->HDMI2.1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

 

Daj sobie filtr na HDMI i zobaczysz listę TELEWIZORÓW LG z portami HDMI. Powinnny być tutaj jeszcze pojedyncze, najdroższe Samsungi gdzie dali wsparcie HDMI 2.1 VRR. Ale tylko dla VRR. Bez pełnej przepustowości portu czyli wałek jak u NV. A jak dwa wałki się nie kleją ze sobą, to już taki efekt przewałkowania tematu zapewne :D

 

Na ten moment nie ma żadnego GPU z HDMI 2.1.

 

Na ten moment nie ma też żadnego monitora z HDMI 2.1, nawet te 144Hz HD 4K 10bit nie mają odpowiedniego portu, kompresji obrazu albo obcinania palety kolorów lub odświeżania. To już taki wał master lvl. Nawet nvidia nie ma startu w wałkowaniu do producentów monitorów.

 

Jedynie LG w swoich OLED TV ma porty od 2019 roku. Ktoś musi być pierwszy i wypadło na nich ;)

 

Normalny HDMI 2.1 wspiera na ten moment wszystko co potrzeba. Jest jedynym sensownym portem spełniającym dzisiejsze wymagania rynku.

 

Teoretycznie jest jeszcze DP2.0. Ale biorąc pod uwagę to jak powszechny jest HDMI i DP oraz możliwości obu standardów. To HDMI wypada po prostu lepiej na ten moment.

 

 

Nie wspominam już nawet o możliwości walnięcia przejściówki DP1.4-->HDMI2.1 :D

 

Nie ma. Miały być ale ich nie widać. A jak będą to i tak będą ułomne. DP1.4 nie uciągnie to co ciągnie HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem najtaniej i względnie bezpiecznie będzie szukać monitorów z FreeSync, ale koniecznie z DisplayPort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor FreeSync fabrycznie który przychodzi tylko z kablem HDMI, kupiłem we własnym zakresie DisplayPort i G-Sync działa tak samo dobrze jak Freesync kiedyś na radeonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kupiłem we własnym zakresie DisplayPort" - co to dokładnie oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kupiłem we własnym zakresie DisplayPort" - co to dokładnie oznacza?

Tylko to że do tego monitora nie dołączają kabla DP tylko sam HDMI :E a g-sync działa przy kablu displayport

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Np niespecjalnie widziałem monitory z FreeSync posiadające gniazdo DP.

:hmm: A dlaczego miały by nie mieć DP? Spójrz na mój już stary monitor,FreeSync i DP ma. Swoją drogą,G-Sync działa na nim elegancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej źle patrzyłem. Faktycznie jest tego trochę. Cały dzień ślęczę nad tym tematem i chyba znalazłem mój ideał: AOC 24G2U :) Nie ukrywam, że także dzięki waszym podpowiedziom, które mocno nakierowały mnie w kilku kwestiach - dzięki!

 

A żeby nie robić offtopu o monitorach (sorry za to) i wrócić do RTXów - wstępnie zdecydowałem się chyba na 2070 Super - ale jeszcze totalnie nie wiem jakiego producenta i w jakiej wersji... tu też już naczytałem się o różnych problemach (wyjące chłodzenie, szerokie karty na prawie 3 sloty nie mieszczące się na płytach, okropnie piszczące cewki itd. itp) - czy jeszcze na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę? Coś polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podkręciłem trochę kartę przez Afterburner: +100 core, +475 mem.

Ram i cep też kręcone (w sygnie), ale katowane na rózne sposoby i stoją stabilnie.

Kartę sprawdzałem kombustorem i nie wywalało.

Najpierw core katowałem każdą dostępną opcją i +100 jest stabilne dla każdego bencha w Kombustorze.

 

Dziś rano przy uruchomieniu czarny ekran. Po restarcie zaskoczył, ściągnąłem GPUMem z +475 na +450, z tego co wiem na razie stabilnie.

To była wina karty? Czy na dwoje babka wróżyła - mógł to być cep?

Dopiszę że od kilku dni cep i ram są na tych taktach i nic nie wywalało, więc stawiam na GPU, ale poproszę jeszcze o Wasze zdanie.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się przełamałem i wpakowałem dziś do budy 2070 super Gigabyte gaming oc zamiast 5700 xt. Zobaczymy jak to faktycznie jest z tym rt i dlss 2.0 smile.gif Póki co widzę że trafiła mi się sztuka na pamięciach Samsunga, więc powinny się fajnie kręcić co dobrze wróży, bo z tego co widzę taktowanie pamięci daje tutaj, w przeciwieństwie do Navi, solidny boost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pobawiłem się dziś chwilę i pierwsze wrażenia takie:

1) Cewek nie słyszę wcale, ale gram w rozdzielczości 3440x1440 100 Hz, więc dla mnie wszystko pow. 100 Hz jest niepotrzebne, a do 100Hz cewki w większości kart nie grają marsza.

2) Na moim monitorze standardowe ustawienie 100 Hz powodowało brak płynności, tzn. przesuwanie okienek w Windowsie i wszystkie animacje były rwane jak na 30 Hz. Czytałem gdzieś już kiedyś coś o takim problemie na monitorach 100 Hz z Freesync i że pomaga ustawienie na 99 Hz. Tak też zrobiłem w panelu NV i jest ok. Niemniej jednak na AMD wszystko działa "od strzała", więc to nie do końca tak z tą bezproblemowością u NV, że się podłączy i działa wszystko z marszu wink.gif

3) Pograłem ze 30 minut i karta bardzo szybko osiągnęła 65 stopni i tak już zostało. Obroty 1600-1650 rpm i karta jest przy tym cichutka. Wentylatory na Gigusiach przy 1600 rpm są cichsze niż na MSI przy 1450-1500 rpm. Mając taki zapas temperatury wentylatory można by spokojnie skręcić na 1400 rpm i myślę że dalej byłoby nie więcej niż 70 stopni. Ale robił tego nie będę, bo kultura pracy jest i tak świetna.

4) Taktowanie rdzenia stabilne 1935 MHz i ani drgnie.

Muszę tylko skoczyć po kabelek DP, bo cały czas działam na HDMI, a chcę zobaczyć jak będzie działał G-sync na moim monitorze Freesync. Skoczę zaraz do pobliskiego Proline i dam znać czy działa to jak trzeba.

Ogólnie karta kozak, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo nie jest przesadnie ciężka (a wręcz dość lekka) ani wyrośnięta. Przy gabarytach i masie MSI 5700 XT Gaming X wygląda trochę jak ubogi krewny, a dostaje się tak świetną kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na kablu DP opis któregokolwiek z Twoich punktów ulegnie zmianie.

 

PS masz wersję OC czy OC 3x ? Z tego co widzę to samo OC ma dodatkowy port USB-c i dodatkowe zasilanie 6-pin (pewnie do niego) - oczywiście na alledrogo sprzedawcy nie rozróżniają tego i pełno ofert obu kart, ale zdjęcia wszędzie 3x..... eh...

 

PS2 gdzie można dorwać te karty OC albo OC 3x w dobrej cenie? Mam wrażenie, że co kilka dni chodzą po stówkę drożej.... paranoja jakaś...

Edytowane przez el_oscyppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie kabelka DP naprawiło problem z odświeżaniem. Teraz wszystko działa na 100 Hz bez kombinacji smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę z innej beki, ale szkoda zakładać tematu dla 1 pytania: kiedy wczytują się ustawienia OC z Afterburnera? Po starcie systemu, bo przecież MSI AB to aplikacja, prawda?

Bo szukam przyczyny czarnych ekranów które mi losowo wyskakują po POST, coś jest niestabilne i szukam co.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...