Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede specjalnie nowego watku zakładal, wiec zapytam tutaj

Jest jakas szansa, ze Seasonic 550 W Bronze pociagnie RTX2070 Super? Mam R5 3600 na 4,2ghz, 32gb ram 3600mhz, dysk 500gb nvme kingstona/SSD Sandiska 480/1tb hdd, naped dvd, płyta główna MSI B450-A PRO MAX

 

Widze, ze rekomendowany to 650W, ale troche mnie to dziwi bo GTX'a 1080 na spokojnie ciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede specjalnie nowego watku zakładal, wiec zapytam tutaj

Jest jakas szansa, ze Seasonic 550 W Bronze pociagnie RTX2070 Super? Mam R5 3600 na 4,2ghz, 32gb ram 3600mhz, dysk 500gb nvme kingstona/SSD Sandiska 480/1tb hdd, naped dvd, płyta główna MSI B450-A PRO MAX

 

Widze, ze rekomendowany to 650W, ale troche mnie to dziwi bo GTX'a 1080 na spokojnie ciagnie

Ten zasilacz ma 45A na lini 12v, spokojnie pociagnie nawet i 2080S po OC ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy możliwym jest, że chłodzenie od GPU nie chce zejść (po odkręceniu wszystkich śrubek) z rdzenia GPU pod wpływem wyschniętej pasty? bo ja od wczoraj mam taki problem ze swoim Zotac-iem GTX 1080 Ti Mini (chce mu zaaplikować nową pastę na rdzeń - Gelid GC-Extreme). Używam dość sporej siły a cooler ani drgnie.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe, kręciłeś na boki chłodzeniem z wyczuciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwym jest, że chłodzenie od GPU nie chce zejść (po odkręceniu wszystkich śrubek) z rdzenia GPU pod wpływem wyschniętej pasty? bo ja od wczoraj mam taki problem ze swoim Zotac-iem GTX 1080 Ti Mini (chce mu zaaplikować nową pastę na rdzeń - Gelid GC-Extreme). Używam dość sporej siły a cooler ani drgnie.

Nie drgnie nawet odrobinę jeśli spróbujesz przekręcić chłodzenie? Nie sądzę, żeby pasta aż tak "skamieniała", wydaje mi się raczej, że chłodzenie się przyssało. Jeśli sprawdziłem dobre zdjęcie to chłodzenie powinno zejść po odkręceniu 6 śrubek. Choć osobiście zdejmowałem kiedyś chłodzenie z Nvidia 7600GT i tam faktycznie był kamień, choć karta miała wtedy już parę lat na karku więc taka możliwość też wchodzi w grę choć teraz pasty u znanych producentów są nieco lepszej jakości.

 

Jakie masz temperatury na karcie?

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drgnie nawet odrobinę jeśli spróbujesz przekręcić chłodzenie? Nie sądzę, żeby pasta aż tak "skamieniała", wydaje mi się raczej, że chłodzenie się przyssało. Jeśli sprawdziłem dobre zdjęcie to chłodzenie powinno zejść po odkręceniu 6 śrubek. Choć osobiście zdejmowałem kiedyś chłodzenie z Nvidia 7600GT i tam faktycznie był kamień, choć karta miała wtedy już parę lat na karku więc taka możliwość też wchodzi w grę choć teraz pasty u znanych producentów są nieco lepszej jakości.

 

Jakie masz temperatury na karcie?

 

W niektórych grach ostatnio miewałem nawet i 87 stopni (RDR2 np.). Ale przeważnie to jest 84-85 stopni. Dlatego chciałem zaaplikować nową pastę na rdzeń. Przy okazji, bo dziś po 18.00 ta sama pasta idzie na czapkę Ryzena 3600X - pod Macho Rev. B.

 

Tak. tu jest tylko 6 śrubek do odkręcenia. I tyle.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/zotac-gtx-1080-ti-mini-review-the-worlds-smallest/2/

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2017/09/heatsink.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Same termopady potrafią fajnie przytrzymać chłodzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej całe chłodzeni oraz kartę suszarką ułatwi to demontaż chłodzenia z zaschniętej pasty oraz termopadów jeśli takowe występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

niestety nie moge znalezc podobnego problemu na forum, wiec pytam tutaj

 

czy to normalne, ze w idle (specjalnie wlaczylem tylko pulpit i zostawilem na kilka min kompa) zegary memory/gpu co kilka minut podnosily taktowania?

 

 

w zalaczniku zrzut z Tweak monitora

 

post-276237-15868921050614_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Będę niedługo montował blok wodny na sam rdzeń w karcie Palit GTX 1660 Ti Storm. Wie ktoś może jaki rozmiar (fizyczny, nie pojemność :D ) mają kości VRAM? Bo nie wiem czy kupić miedziane radiatorki z podstawą 6.5 mm, 10 mm czy 14 mm.

W ogóle czy w tych kartach grzeje się pamięć RAM i warto je montować jak się demontuje oryginalne chłodzenie? Na kartę będzie ustawiony wentylator wdmuchujący powietrze od dołu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chłodzić wodą tak słabą karte ani wydajnosci ani sie nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chłodzić wodą tak słabą karte ani wydajnosci ani sie nie grzeje

 

A bo mam ostatnio czas i chęci żeby spełnić jedno ze swoich mniejszych marzeń z dzieciństwa i zbudować custom LC Ale robię to w możliwie najmniejszym budżecie, więc dedykowane bloki odpadają - dlatego pytałem o VRAM.

 

Poza tym wiem, że 1660ti to nie jest grzejnik, ale z LC będzie jeszcze ciszej i chłodniej. Dwa topowe coolery powietrzne pewnie wyjdą podobnie cenowo i wydajnościowo jak moje custom LC, ale tak już mi się one znudziły, że wpadnie wodne 4fun :)

 

A co do samej wydajności to zależy od punktu widzenia. Dla mnie jest w obecnej chwili wystarczająco wydajna, a gram na monitorze 1440p 75Hz, w najnowszych grach wystarczy troszkę obniżyć ustawienia.

Wolę dołożyć parę stówek do tego, żeby mieć zupełnie cichy komputer, niż żeby mieć 15 fps więcej/trochę lepsze ustawienia :)

Edytowane przez brzoza11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co sie bronic przed postepem jak co niektorzy i udawac ze im to niepotrzebne a jak AMD wyda karty z RT to juz beda oh ahy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co sie bronic przed postepem jak co niektorzy i udawac ze im to niepotrzebne a jak AMD wyda karty z RT to juz beda oh ahy :lol2:

Ja się akurat bronie przed postępem VR :E bo po pierwsze nie chce wyglądać jak robot przed ekranem tylko lubię grać klasycznie klawiaturka myszka a po drugie cena tego sprzętu też jest śmieszna :D RT to co innego fajny "ficzer" chciałbym aby tak zostało już zawsze a nie że gry zaczą iść w kierunku ubierania stroju robocopa aby w nie zagrać :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jest sens się ładować jeszcze w RTX 2080 super ? Myślałem o 2080ti, ale cena niestety jest z kosmosu. Obecnie mam gtx 1080. Ceny nowych RTX 2080 super to około 3400-4000 tyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie optimum teraz to RTX 2070 Super - tym bardziej, że chodzą na TU104 (ten sam chip co cała rodzina 2080) i jest szansa na spore OC w przyszłości.

 

Dla wzrokowców:

Da9Cz81os5SKgBZR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jest sens się ładować jeszcze w RTX 2080 super ? Myślałem o 2080ti, ale cena niestety jest z kosmosu. Obecnie mam gtx 1080. Ceny nowych RTX 2080 super to około 3400-4000 tyś...

Napewno nie do twojego proca z ramem 2666MHz....

 

Wg mnie optimum teraz to RTX 2070 Super - tym bardziej, że chodzą na TU104 (ten sam chip co cała rodzina 2080) i jest szansa na spore OC w przyszłości.

 

Dla wzrokowców:

Da9Cz81os5SKgBZR.jpg

OC jest wszedzie na podobnym poziomie i rodzaj chipu nic tu nie zmienia w kwesti OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, że prędzej czy później pewnie pojawi się mod BIOSu pozwalający z RTX 2070 Super zrobić RTX 2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, że prędzej czy później pewnie pojawi się mod BIOSu pozwalający z RTX 2070 Super zrobić RTX 2080

Zart :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak się dwie niedziele do kupy zejdą szczerbaty.gif

 

Chipy są cięte to raz, a id karty jest ustalone sprzętowo. Wgraj bios od 2080 do 2070s programatorem to poza podstawowymi parametrami typu taktowanie GPU/MEM, limit mocy, krzywa wentylatora to nic się nie zmieni. Kartę nadal będzie widziało jako 2070s i nic nie zostanie odblokowane, ponieważ chipy nie są blokowane programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie do twojego proca z ramem 2666MHz....

 

 

OC jest wszedzie na podobnym poziomie i rodzaj chipu nic tu nie zmienia w kwesti OC.

Tak zerkając na porównania i7700k do nowych procesorów wcale jakoś bardzo nie odstaje, więc sugerujesz że procek jest za słaby do takiego rtx 2080 ?

 

Też myślałem żeby kupić nową platformę np am4, jakiegoś ryzena 7 3800x, mobo, ramy i zostawić na razie 1080 czekając na serię 3080.

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...