Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.07.2020 o 11:19, PCFan1985 napisał:

Na moje ten DLSS 3.0 pół roku po premierze RTX-ów 3xxx wejdzie softwarowo w sterownikach do starszych RTX 2xxx.

No ładnie. Dlatego ja zamiast branego pod uwagę RX-a 5700 kupiłem za 1300 zł Zotaca RTX 2060 właśnie z myślą o aktywnym DLSS 2.0 w grach. Po OC karty jestem blisko wydajności 2060 Super.

2060 po OC bliski 2060 Super? A poźniej się obudziłes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie powoduje zmniejszenie Power Limit w MSI Afterburner ?

Mam dwie MSI RTX 2060 Super, obie piszczą, z tym ze jedna przestaje po zmniejszeniu limitu na 70% a druga na 85%

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszasz pobor mocy karty i mniej watow dostaje. Mniej poapu to oczywiscie nmniejsze zegary i nizsza wydajnosc.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsza wydajność proporcjonalnie ? 

Power limit 70% to wydajność 70% ? w grach nie widzę zbytnio różnicy w ilości klatek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obce mi jest zmniejszanie PL wiec ci nie powiem jak karta zrzuca zegary. Do tego trzeba zrobic po prostu konkretne porownania. Ja daje zawsze PL max i robie OC wiec w takim porownaniu wydajnosciowo napewno bylaby przepasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Morgan87 napisał:

Zmniejsza wydajność proporcjonalnie ? 

Power limit 70% to wydajność 70% ? w grach nie widzę zbytnio różnicy w ilości klatek.

Nie.

Moja ze zmniejszonym power limitem na 80% wciąż trzyma zegary około 1800MHz ale za to już nie podbija do 2100MHz. Mniej się grzeje i mniej prądu pobiera ale mam mniej FPS wtedy gdy na ekranie dzieje się bardzo dużo fajerwerków.

Natomiast jak zwiększę PL do 200% ( hehe ) to trzyma nie stabilne 2200MHz ale za to wentylatory działają na maxa temp 61stC a pobór prądu wzrasta do ponad 450~500W oczywiście FPS też jest więcej ale nie tyle ile bym chciał.

U mnie cewki nie piszczą w żadnej konfiguracji.

P.S.

A nie przepraszam czasami je słyszę gdy ładuje mi się gra Mass Effect Andromeda - wtedy gdy liczy shadery nie wiem czemu ale wtedy wykorzystanie GPU jest 50% ale power idzie na 100%.

Edytowane przez RsNeo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony DLSS 2.0,

ale 1190 zł i tak broni mojego RX 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, opłaca się przechodzić z 2060 (bez SUPER) na 2080 SUPER? Wiem, że testy testami, ale jak to ma się do realnych odczuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeżeli nie masz parcia na ampere i chcesz kartę na teraz, ja przeszedłem z 2060 bez S na 2070 Super + zrobiłem OC i jest przepaść wydajnościowa tym bardziej przy 2080S to odczujesz.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

Opłaca się jeżeli nie masz parcia na ampere i chcesz kartę na teraz, ja przeszedłem z 2060 bez S na 2070 Super + zrobiłem OC i jest przepaść wydajnościowa tym bardziej przy 2080S to odczujesz.

Po prostu nie chce mi się czekać na Ampere. Czekanie jest dla mnie męczące. Dlatego myślę o 2080 SUPER na tu i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080S to świetna karta tylko jak już bierzesz to nie jakiś najtańszy paździerz bo karta swoje TDP ma i pasuje kupić lepszą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

2080S to świetna karta tylko jak już bierzesz to nie jakiś najtańszy paździerz bo karta swoje TDP ma i pasuje kupić lepszą wersję

Gaming Z Trio od MSI będzie dobry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trio ma fajne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Astec napisał:

Gaming Z Trio od MSI będzie dobry? 

Bedzie dobry pod warunikiem sporej obudowy i bardzo dobrej wentylacji, duzo osob zapomina ze te kolosy robia piekarnik w budzie i potrzebuja sporo miejsca i dobrej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupic kompa we wrzesniu ale widze ze przez plany wstrzymania produkcji 2080 ludzie sie rzucili na nie nagle to powinienem teraz tego kompa kupic? czy jednak zapasow powinno starczyc do wrzesnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, LustVanGoth napisał:

Mialem kupic kompa we wrzesniu ale widze ze przez plany wstrzymania produkcji 2080 ludzie sie rzucili na nie nagle to powinienem teraz tego kompa kupic? czy jednak zapasow powinno starczyc do wrzesnia?

Mam ten sam dylemat i jestem ciekawy odpowiedzi. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, LustVanGoth napisał:

Mialem kupic kompa we wrzesniu ale widze ze przez plany wstrzymania produkcji 2080 ludzie sie rzucili na nie nagle to powinienem teraz tego kompa kupic? czy jednak zapasow powinno starczyc do wrzesnia?

Nie wiem skad Ty takie wnioski bierzesz ale chyba z kapelusza, karty jak byly dostepne tak sa i nikt sie na nic nie rzucil oraz napewno niczego nie braknie :D

18 godzin temu, Astec napisał:

Jak myślicie, opłaca się przechodzić z 2060 (bez SUPER) na 2080 SUPER? Wiem, że testy testami, ale jak to ma się do realnych odczuć?

Realne odczucia sa takie ze w 1440p miedzy tymi kartami jest przepasc w wydajnosci. Oplacalnosc to pojecie wzgledne, kazdy moze to innaczej odbierac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Realne odczucia sa takie ze w 1440p miedzy tymi kartami jest przepasc w wydajnosci. Oplacalnosc to pojecie wzgledne, kazdy moze to innaczej odbierac.

A jak będzie wypadało to porównanie w 1080p z szybkim monitorem? Odczuje duży wzrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz przynajmniej wykreconego na 5.0Ghz 8700k i szybkich ramow to dla mnie taka karta do 1080p bezsens. Oczywiscie wzrost bedzie ale nie jestem zwolennikiem pchania sprzetu w momencie kiedy nie poleci na 100%. Ale pomijajac juz cpu dla mnie 2080S do 1080p to i tak abstrakcja :szczerbaty:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jak nie masz przynajmniej wykreconego na 5.0Ghz 8700k i szybkich ramow to dla mnie taka karta do 1080p bezsens. Oczywiscie wzrost bedzie ale nie jestem zwolennikiem pchania sprzetu w momencie kiedy nie poleci na 100%. Ale pomijajac juz cpu dla mnie 2080S do 1080p to i tak abstrakcja :szczerbaty:

Posiadam R7 3800X z RAMem 3200 MHz, więc jakiego wzrostu mogę się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja wrozka jestem :rotfl:  Ryzen i wolny ram do takiej karty w 1080p nie wyciagnie wszystkiego z tej karty, tu sie prosi o mocno zacisniete 3600cl14 oraz 4.4Ghz na cpu, innaczej nie widze sensu. Min fps da sie sporo podniesc przez szybkie ramy co na ryzenie uwazam za priotytet.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

A co ja wrozka jestem :rotfl:  Ryzen i wolny ram do takiej karty w 1080p nie wyciagnie wszystkiego z tej karty, tu sie prosi o mocno zacisniete 3600cl14 oraz 4.4Ghz na cpu, innaczej nie widze sensu.

Ok, dziękuję za odpowiedź. Prawdopodobnie kupie, bo brakuje mi FPS, a potem pomyślę co dalej rozbudować. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie wersje 2080 Super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Jak nie masz przynajmniej wykreconego na 5.0Ghz 8700k i szybkich ramow to dla mnie taka karta do 1080p bezsens. Oczywiscie wzrost bedzie ale nie jestem zwolennikiem pchania sprzetu w momencie kiedy nie poleci na 100%. Ale pomijajac juz cpu dla mnie 2080S do 1080p to i tak abstrakcja :szczerbaty:

Totalnie się zgadzam. Powyżej 144 hz różnica dla mnie przynajmniej jest już nieistotna, a na pewno nie jest warta pchania w sprzęt zaporowych ilości gotówki

Edytowane przez Gostard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...