Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

@skunRace niedługo zmieniam mojego AOC'a na coś podobnego rozmiarowo i też w 21:9 z tym że zamiast 100hz będzie 144.. 

2080 ti nie dawała juz teraz rady  w 3440x1440,  a że nie lubię przycinać detali to wiadomo  trzeba było sprzedać ?

Msm tylko nadzieję że 3080 Ti to będzie potwór i tym razem posiedzę na niej 2 generację. 

 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skunRace napisał:

Jasne, ale tak na wszelki wypadek podaje, żeby nie było już po fakcie kolejnego tematu w naszym offtopicu, uwaga oszust :D

Powiem Ci tak, że w gry w które gram obecnie jest naprawdę bardzo dobrze, problemem jest tylko to, że gram w 2160p, i z czasem będzie gorzej.

A to jak 4K to zmienia postać rzeczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

@skunRace

Jak ci nie brakuje wydajności to trzymaj kartę, zastanów się czy potrzeba ci coś mocniejszego niż 2070S

Zawsze po wyjściu nowej generacji GPU na starej nagle zaczyna brakować wydajności, niezależnie z jakiej półki ta karta graficzna by nie była ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace  licz się raczej z dopłatą ok 2k do 3070 / 3080, o ile to będzie namacalny wzrost wydajności, to raczej tak to nvidia wyceni. Nie liczyłbym że to będzie się zbliżać wydajnościowo do 2080ti, pamiętajmy że to karta za 1k USD

a  oczekiwanie scenariusza z Pascalem...hm no można być naiwnym że taki moloch się da naciąć drugi raz :)

obecnie 2070S nie sprzedaż za więcej niż 1800-1900, wiem bo sam mam 2070S i też się zastanawiałem nad tym co Ty, ale obawiam się że :

- Ampere będzie drogie a przyrost wydajności w nie-RT wcale nie będzie taki jak piszą plotki

- Będzie wymagać dobrego CPU / szybszych ramów na innej podstawce = kolejne duże koszty

2070S zaraz będzie miało status EOL, ludzie posprzedają swoje karty a potem się okaże że trzeba będzie mocno dopłacać i sensowna decyzja to nie była, trend się odwróci, pozatym widać że nvidia chce rozdmuchać kolejną bańkę na crypto, bo wtedy był fajny popyt

Turningi wtedy już za grosze nie będą szły

jak nie sprzedałeś 2070 S w marcu-kwietniu to już nie licz że teraz sprzedaż za dobre pieniądze, zobacz na olx jak pospadały ceny już teraz

 

lepiej poczekać na benchmarki 3xxx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w okresie wakacyjnym zawsze dodatkowo idą w dół - teraz masz najgorszy czas na sprzedaż, bo żeby coś  szybko puścić musisz mocno obniżyć cenę. Ja tam  jednak bym się wstrzymał  do września :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Aldatha napisał:

@skunRace  licz się raczej z dopłatą ok 2k do 3070 / 3080,

 

Jak sprzeda 2070S za 2k to sadzisz ze musi dorzuci kolejne 2k do 3070 :szczerbaty:

Ciekawe rzeczy wypisujesz, 2070S nie sprzeda za wiecej jak 1800-1900zl :rotfl:

Znasz juz przyrost w RT :naughty:

Sparowanie cpu/ram z odpowienim gpu to akurat nie jest cos nowego ale grubo przesadzasz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt teraz nie kupi Turinga gdzie za miesiąc czy dwa będzie premiera Ampere, ludzie się wstrzymają ze kupnem, choćby dlatego że bedą liczyć na większe obniżki Turingów . 

Podniosą wydajność RT i będą promować DLSS 3.0,  to są podstawowe punkty sprzedażowe kart nvidii obecnie

Te 1800-1900 to za kartę w dobrym stanie, nie skatowaną O/C, oraz z długą gwarancją + pudełko

inne egzemplarze będą musiałby być wycenione odpowiednio mniej.

3070 w zależności od wydajności będzie za 3500-4000, strzelam że będzie 10% słabszy niż 2080ti

AMD narazie nic sensowengo nie wystawiło żeby zmusić nvidię do obniżenia cen

 

Edytowane przez Aldatha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aldatha tylko musisz wziac pod uwage jedno - nie każdy czeka na ampere ;) 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupuja nowe Turingi do teraz a ty piszesz ze nikt nie kupi uzywki. :rotfl:

3070 za 3500-4000 :szczerbaty: Obudz sie.....

Narazie to co piszesz to stek bzdur i to mocno oderwanych od rzeczywistosci.

2 minuty temu, dawidoxx napisał:

@Aldatha tylko musisz wziac pod uwage jedno - nie każdy czeka na ampere ;) 

 

Gosc jest mocno oderwany od rzeczywistosci i nie pojmuje takich rzeczy.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Ludzie kupuja nowe Turingi do teraz a ty piszesz ze nikt nie kupi uzywki. :rotfl:

3070 za 3500-4000 :szczerbaty: Obudz sie.....

Narazie to co piszesz to stek bzdur i to mocno oderwanych od rzeczywistosci.

Tym tokiem to za odpowiednika 2080Ti trzeba by zapłacić 8-9k :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aldatha napisał:

jak nie sprzedałeś 2070 S w marcu-kwietniu to już nie licz że teraz sprzedaż za dobre pieniądze, zobacz na olx jak pospadały ceny już teraz

Z tym OLXem to akurat słaby przykład. Kup nawet i pięć tych 2070S co tam wiszą za 1500 zł. Nie dostaniesz ani jednego, a kasę stracisz (w takich ogłoszeniach specjalnie dają informacje o odbiorze osobistym i żeby się telefonicznie kontaktować, takie wzbudzenie zaufania, przez co później ludzie sami proszą widząc taką okazję, że wpłacą kasę i proszą o wysyłkę).

Jedyne co z tego później wynika, to że ludzie później zawracają gitarę normalnym sprzedającym i jak masz 2070S za 2000 zł wystawionego, to trują, że panie, tam od tygodnia wiszą ogłoszenia za 1500 zł i nikt nie kupuje. Daj Pan cenę 1300 zł, to wezmę od Pana ten ciężar.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aldatha napisał:

Nikt teraz nie kupi Turinga gdzie za miesiąc czy dwa będzie premiera Ampere, ludzie się wstrzymają ze kupnem, choćby dlatego że bedą liczyć na większe obniżki Turingów . 

Podniosą wydajność RT i będą promować DLSS 3.0,  to są podstawowe punkty sprzedażowe kart nvidii obecnie

Te 1800-1900 to za kartę w dobrym stanie, nie skatowaną O/C, oraz z długą gwarancją + pudełko

inne egzemplarze będą musiałby być wycenione odpowiednio mniej.

3070 w zależności od wydajności będzie za 3500-4000, strzelam że będzie 10% słabszy niż 2080ti

AMD narazie nic sensowengo nie wystawiło żeby zmusić nvidię do obniżenia cen

 

Nie da się zwiększyć samej wydajności RT, praca rdzeni RT to średnio 10% czasu renderowania a reszta to po prostu obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność ;)? Turing gniecie Voltę w RT nawet (!) bez wykorzystania tzw. RT Cores, że o Pascalu nie wspominając. Niewykluczone jest, że pójdą kolejne optymalizacje pod RT, o których publicznie w żadnych dostępnych dokumentach się nawet słowem nie wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz chyba błędne wnioski. Gdzie niby gniecie? Czy w tym jednym teście w którym korzysta z Optix? W OctaneBench, bez użycia rdzeni RT, nie ma wcale takiej przewagi.

Nie będzie ukrytych optymalizacji pod RT, ponieważ tak jak napisałem we wcześniejszym poście samo śledzenie promieni to tylko niewielka część całego procesu renderowania. Np. w Metro Exodus w każdej klatce nawet 25% zajmuje samo budowanie/aktualizacja drzewa BVH, które jest realizowane za pomocą Compute Shader'ów bez korzystania z rdzeni RT. Samo śledzenie promieni to 10 - 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side wrzucał jakiś czas temu te testy:

http://boostclock.com/show/000250/gpu-rendering-nv-rtxon-gtx1080ti-rtx2080ti-titanv.html

Wyniki opisane jako "RTX Off" nie wykorzystują "RT Cores", a i tak TITAN V leży i kwiczy. I żeby nie było, ja nie sugeruję jak niektórzy wcześniej, że będzie +40% w tradycyjnej rasteryzacji oraz +100% w RT (:E), po prostu nie wykluczam, że znowu pojawi się jakiś bonus, mniejszy lub większy.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Aldatha napisał:

2070S zaraz będzie miało status EOL

Przecież już od jakiegoś czasu ma.

2 godziny temu, Aldatha napisał:

3070 w zależności od wydajności będzie za 3500-4000, strzelam że będzie 10% słabszy niż 2080ti

To żeś popłynął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, blubaju napisał:

Zawsze po wyjściu nowej generacji GPU na starej nagle zaczyna brakować wydajności, niezależnie z jakiej półki ta karta graficzna by nie była ?

Muszę to powiedzieć mojemu GTX 1080 Ti, bo on chyba jeszcze o tym nie wie :E

Zmienię na coś nowego, gdy rzeczywiście pojawią się jakieś problemy, albo NV/AMD przygotuje naprawdę coś mocnego, co mnie przekona nie tylko wydajnością, ale też jakimiś funkcjami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Aldatha napisał:

obecnie 2070S nie sprzedaż za więcej niż 1800-1900

Ciekawe...

4 godziny temu, Aldatha napisał:

jak nie sprzedałeś 2070 S w marcu-kwietniu to już nie licz że teraz sprzedaż za dobre pieniądze

ja pod koniec marca kupiłem 2070S za 2450zł i to była dobra oferta bo w większości sklepów były po 2700-2800zł... mówię o nówkach oczywiście. Teraz w tym samym sklepie jest po 2400zł i gdybym miał sprzedawać jako używkę (która nie za wiele się napracowała) to na pewno nie zszedłbym więcej niż 2 stówki z ceny. Ja nie wiem co tam na tym OlX się wyprawia... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

Side wrzucał jakiś czas temu te testy:

http://boostclock.com/show/000250/gpu-rendering-nv-rtxon-gtx1080ti-rtx2080ti-titanv.html

Wyniki opisane jako "RTX Off" nie wykorzystują "RT Cores", a i tak TITAN V leży i kwiczy. I żeby nie było, ja nie sugeruję jak niektórzy wcześniej, że będzie +40% w tradycyjnej rasteryzacji oraz +100% w RT (:E), po prostu nie wykluczam, że znowu pojawi się jakiś bonus, mniejszy lub większy.

Te testy po prostu zostały nieprawidłowo wykonane stąd taka przewaga RTX 2080 Ti nad Titan V. Tak w skrócie, to w teście podpisanym RTX Off były używane rdzenie RT w przypadku RTX 2080 Ti.

https://forums.developer.nvidia.com/t/rtx-2080-ti-vs-gtx-1080-ti-and-titan-v-fermat-2-0-rtx-octanebench-2019-rtx-on/70825/4
https://forums.developer.nvidia.com/t/rtx-2080-ti-vs-gtx-1080-ti-and-titan-v-fermat-2-0-rtx-octanebench-2019-rtx-on/70825/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźne napisane RTX OFF - " RT Core" przestają działać ?

If you disable RTX mode, you are not only disabling RTCore usage, you are using a different (legacy) JIT compilation pipeline

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawidoxx napisał:

@skunRace niedługo zmieniam mojego AOC'a na coś podobnego rozmiarowo i też w 21:9 z tym że zamiast 100hz będzie 144.. 

2080 ti nie dawała juz teraz rady  w 3440x1440,  a że nie lubię przycinać detali to wiadomo  trzeba było sprzedać ?

Msm tylko nadzieję że 3080 Ti to będzie potwór i tym razem posiedzę na niej 2 generację. 

 

 

21:9 jest fajne, ale właśnie od 35", bo 29" to taka popierdółka o wysokości 22". Ja już swojego monitora nie używam, ale sobie czasem robię 21:9 na 65", wiadomo są pasy, ale na takiej przekątnej robi robotę.

5 godzin temu, Aldatha napisał:

@skunRace  licz się raczej z dopłatą ok 2k do 3070 / 3080, o ile to będzie namacalny wzrost wydajności, to raczej tak to nvidia wyceni. Nie liczyłbym że to będzie się zbliżać wydajnościowo do 2080ti, pamiętajmy że to karta za 1k USD

a  oczekiwanie scenariusza z Pascalem...hm no można być naiwnym że taki moloch się da naciąć drugi raz :)

obecnie 2070S nie sprzedaż za więcej niż 1800-1900, wiem bo sam mam 2070S i też się zastanawiałem nad tym co Ty, ale obawiam się że :

- Ampere będzie drogie a przyrost wydajności w nie-RT wcale nie będzie taki jak piszą plotki

- Będzie wymagać dobrego CPU / szybszych ramów na innej podstawce = kolejne duże koszty

2070S zaraz będzie miało status EOL, ludzie posprzedają swoje karty a potem się okaże że trzeba będzie mocno dopłacać i sensowna decyzja to nie była, trend się odwróci, pozatym widać że nvidia chce rozdmuchać kolejną bańkę na crypto, bo wtedy był fajny popyt

Turningi wtedy już za grosze nie będą szły

jak nie sprzedałeś 2070 S w marcu-kwietniu to już nie licz że teraz sprzedaż za dobre pieniądze, zobacz na olx jak pospadały ceny już teraz

 

lepiej poczekać na benchmarki 3xxx 

Jak sprzedam swoją za 2000zł, to myślisz, że będę musiał dołożyć kolejne 2000zł do 3070/80, ciekawe. Jakim cudem nie sprzedam swojej, jak za 2000zł mam kupca już, ale może uda się wyciągnąć więcej za moją. Na OLX nie patrz na oszustów, którzy sprzedają nowe karty niby ze sklepu za 1600zł, tylko na normalne oferty a te zaczynają się od 2000zł za przeciętną wersję. Dziwne rzeczy opowiadasz Panie, moja karta ma 10 miesięcy, kosztuje w sklepie 2700zł, za 2000zł mam kupca od razu, ale spróbuje wyciągnąć 2200zł :E

https://allegro.pl/listing?string=RTX 2070&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0717&stan=używane&offerTypeBuyNow=1

4 godziny temu, Aldatha napisał:

Nikt teraz nie kupi Turinga gdzie za miesiąc czy dwa będzie premiera Ampere, ludzie się wstrzymają ze kupnem, choćby dlatego że bedą liczyć na większe obniżki Turingów . 

Podniosą wydajność RT i będą promować DLSS 3.0,  to są podstawowe punkty sprzedażowe kart nvidii obecnie

Te 1800-1900 to za kartę w dobrym stanie, nie skatowaną O/C, oraz z długą gwarancją + pudełko

inne egzemplarze będą musiałby być wycenione odpowiednio mniej.

3070 w zależności od wydajności będzie za 3500-4000, strzelam że będzie 10% słabszy niż 2080ti

AMD narazie nic sensowengo nie wystawiło żeby zmusić nvidię do obniżenia cen

 

Jak wyżej, po godzinie od wystawienia odezwało się do mnie dwóch kupców, nie wiem skąd Ty te ceny bierzesz :E W dodatku już nie raz sprzedawałem GPU tuż przed premierą, albo nawet w trakcie premiery nowej generacji i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą, co ciekawe wszystko zawsze szło na OLX dość szybko.

https://allegro.pl/listing?string=RTX 2070&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0717&stan=używane&offerTypeBuyNow=1

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, jesli ktos nie sprzedaje sprzetu to guzik moze wiedziec jak rynek dziala i biadoli pozniej takie farmazony. :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sideband napisał:

Przecież wyraźne napisane RTX OFF - " RT Core" przestają działać ?

If you disable RTX mode, you are not only disabling RTCore usage, you are using a different (legacy) JIT compilation pipeline

Pozostaje pytanie, czy zaktualizował wyniki, bo na poniższym wpisie dyskusja się kończy:

Cytat

Indeed, if I disable RTX mode in the meshViewer sample the delta is even bigger regarding RTX On/Off modes.

Początkowo sam w tamtym wątku przyznał, że zmieniał tylko sposób badania przecięcia "trójkątów" przez promień. Niestety nie mam Titana V, Sebastian chyba też nie, choć chyba wszyscy wiemy, kto może mieć :E

Edytowane przez tomcug
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sideband napisał:

Przecież wyraźne napisane RTX OFF - " RT Core" przestają działać ?

If you disable RTX mode, you are not only disabling RTCore usage, you are using a different (legacy) JIT compilation pipeline

Czyli nie zajrzałeś do tych linków? Uruchomienie optixMeshViewer.exe z przełącznikiem --no-triangle-api, tak jak zostało to zrobione w tym teście, nie powoduje całkowitego wyłączenia korzystania z rdzeni RT.
Dla mnie na pierwszy rzut oka widać, że z tymi wynikami dla RTX 2080 Ti jest coś nie tak. Przy RTX Off są za wysokie a dla RTX On wzrost wydajności jest zbyt mały.

@tomcug, ja wykonam test na moim RTX 2070, jednak korzystając również z opisu z NVIDIA Developer Forum spróbuję całkowicie wyłączyć użycie rdzeni RT.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...