Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jak czytam jakieś pierdolono, że szukam wad w sprawnej karcie w celu ugrania $ na nowe gpu to się wkurzam. 

Od Maja nie grałem w nic co dociska GPU dlatego nie widziałem tego problemu  bo gpu pracujące w temp 60+- działa jak trzeba, po udpaleniu wieska w 1440p z limitem fps na 120 gpu wariuje to samo 3d mark itp 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Passt napisał:

Czyli co, twierdzicie teraz, że karta może wskakiwać z 1800obr/min na 2800obr/min, co chwila w tę i z powrotem,  pomimo, że karta ma cały czas 84st.C, a Temp limit jest ustawiony na 88 st.C.

Wg mnie temp 84 cały czas nie jest normalna. Dlatego pisałem żebyś sprawdził jak się zachowuje na stocku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mozonek napisał:

Wg mnie temp 84 cały czas nie jest normalna. Dlatego pisałem żebyś sprawdził jak się zachowuje na stocku. 

A ja pisałem już kilka razy, że problem występuje dopiero jak kartą dobije z temperaturą do 84 st.C.

Poniżej tej temperatury jest OK.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RozQ napisał:

kupuje gpu za 5k ( tak średnią wersje nie jakiegoś strixa) nie muszę wiedzieć co to UV (chociaż go robiłem i tak pracował przez rok czasu) ale miałem gpu na allegro i gość poprosił mnie o test w 3d mark i temp i nagle gpu świruje

gdybym sprzedał ją w takim stanie to na bank poszłaby rękojmia w moją stronę... lub zwrot po 14 dniach

Gpu ma działać normalnie po wyjęciu z opakowania a występuje takie coś RTX nagrywane po 18 gdzie temp wynosiła 20+-

Ustawienia standardowe, rozumiem takie zachowanie po przekroczeniu 84 na gpu. W takim stanie gpu nie nadaje się do normalnego użytku 

a krzywa wentyli też standard? Jak wyłączysz MSI Afterburner to też tak się dzieje? :) 

 

Jedno można stwierdzić, zabezpieczenie termiczne DZIAŁA :) 

 

Coś jak ostatnio pralka mojej żony z prawie pustym wsadem. Nie chciała wirować więc pan przez telefon szybko stwierdził, że zabezpieczenie bębna przed złym wyważeniem prania działa. :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj bios od innego modelu Palita. Jak to nie problem sprzętowy to bios może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Passt napisał:

A ja pisałem już kilka razy, że problem występuje dopiero jak kartą dobije z temperaturą do 84 st.C.

Poniżej tej temperatury jest OK.

bo odpala się zabezpieczenie termiczne :) 

2 minuty temu, sideband napisał:

Wgraj bios od innego modelu Palita. Jak to nie problem sprzętowy to bios może pomóc.

Ja obstawiam, że co najwyżej wymiana biosu może przenieść progi zabezpieczeń gdzieś na indziej, albo inaczej będzie reagować przy dochodzeniu do progu. Albo krzywa wentyli będzie agresywniejsza aby nie dopuszczać do sytuacji, że wentyle mają tylko 2200rpm a karta dobija 80*C i Ciągle się rozgrzewa.

 

w innych programach diagnostycznych nie macie odczytów z większej ilości sensorów? HwInfo przykładowo? Może tam znajdziecie sensor który dobija nawet do 100*C po czym odpala TURBO. Temperatura schodzi na 95*C TURBO wyłącza. Następnie znowu przy 100*C TURBO się odpala. I temperatura rdzenia tutaj nie jest tym czynnikiem, przez który wchodzi max RPM. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

bo odpala się zabezpieczenie termiczne :) 

Czyli uważasz, że karta jest w pełni sprawna??

No to jeszcze jak mi to napisze @Phoenixsuple że jest sprawna ,to będę very happy, bo chyba przed moim wysłaniem jej na RMA pisaliście coś dokładnie odwrotnego zarzucając mi nieuczciwość  :E

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

a krzywa wentyli też standard? Jak wyłączysz MSI Afterburner to też tak się dzieje? :) 

 

Jedno można stwierdzić, zabezpieczenie termiczne DZIAŁA :) 

 

Coś jak ostatnio pralka mojej żony z prawie pustym wsadem. Nie chciała wirować więc pan przez telefon szybko stwierdził, że zabezpieczenie bębna przed złym wyważeniem prania działa. :) 

problem występuje z

wł MSI AB i wył MSI oraz po  odinstalowaniu resecie windowsa

soft od gigabyte tak jak wyżej

skoro stock się przegrzewa i muszą ratować mnie zabezpieczenia to ja podziękuje za taki super sprzęt 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na filmiku wentyle na max RPM wbijają nie tylko na 79*C ale też na 78*C z tego co widziałem. Po prostu te TURBO to nie jest przez Rdzeń na którym się skupiacie. Chociaż też ma do rzeczy, bo cieplejszy rdzeń to cieplejszy radiator. A cieplejszy radiator to słabsze chłodzenie wszelkich mosfetów na karcie. Jak ustawi się krzywą, aby przy 79*C zamiast 2200rpm było 2500rpm to też turbo się załączy? Pewnie nie bo będzie niewielki margines termiczny w punkcie, który przy 2200rpm zwyczajnie się przegrzewa. Ja bym szedł w tą stronę, thermaplpady gdzieś straciły przewodność którą miały jako nowe. O ile wcześniej stykało to teraz macie lipę po OC bez podniesienia RPM na wentylach.

6 minut temu, Passt napisał:

.., bo chyba przed moim wysłaniem jej na RMA pisaliście coś dokładnie odwrotnego :E

Jak pisałem, nie jestem  w temecie waszych kart i nie wiem co wam wcześniej ludzie tutaj pisali. 

Ale temat reklamowania karty bo nie spełnia waszych oczekiwań po OC w MSI AfterBurner jak co będzie niezwykle trudny. Wręcz niewykonalny :D 

3 minuty temu, RozQ napisał:

skoro stock się przegrzewa i muszą ratować mnie zabezpieczenia to ja podziękuje za taki super sprzęt 

U Ciebie takie chłodzeni pewnie skopane konstrukcyjnie jest, ze nawet w stock już się coś smaży, jak thermaplady podeschły lekko.  Nowy bios i tak może rozwiązać problem. Bez powodu go nie wydali, więc ja wgrałbym nowy bios. Jak nie pomoże to wgraj stary i wyślij na gwarancję z dopiskiem że ewidentnie coś się przegrzewa mimo klimatyzacji i otwartej obudowy. 

34 minuty temu, RozQ napisał:

kupuje gpu za 5k ( tak średnią wersje nie jakiegoś strixa) nie muszę wiedzieć co to UV (chociaż go robiłem i tak pracował przez rok czasu) ale miałem gpu na allegro i gość poprosił mnie o test w 3d mark i temp i nagle gpu świruje

Kupujesz GPU za 5k pln ale z frajerskim chłodzeniem na najbardziej prądożerną kartę na rynku. No co Ci mogę powiedzieć? Gaming od GB oraz te Duale od Palita to jedynie po UV jako tako działaja. I tak już od Maxwelli/Pascali jest niezmiennie. Na przyszłość nie kupuj najtańszej wersji karty oszczędzając 5% ceny a jakościowo idąc po dnie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

 

Ale temat reklamowania karty bo nie spełnia waszych oczekiwań po OC w MSI AfterBurner jak co będzie niezwykle trudny. Wręcz niewykonalny :D 

U Ciebie takie chłodzeni pewnie skopane konstrukcyjnie jest, ze nawet w stock już się coś smaży, jak thermaplady podeschły lekko. 

Jakakolwiek forma OC w moim wykonaniu to uV co wiąże się ze spadkiem temp, ale osoba która kupi gpu chce mieć je sprawne po wyjęciu z pudełka a wg mnie to nie jest normalne

Skoro mam gw na okres 3 lat i rękojmie na okres 2 lat logiczne, że z niej korzystam bo w danym okresie sprzęt ma działać jak trzeba. Jeśli termopady wyschły to znaczy, że muszą być wymienione. Czy to jest czujnik temp, pasta czy inne gówno. Sprzęt ma działać prawidłowo a tak nie jest. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kadajo napisał:

@Minciu

To ja chyba nie mam do tego cierpliwości. :E

Możesz jakiś sensowny tutorial podrzucić ? :)

a Umiesz robić AUTO OC w MSI AfterBurner? Albo umiesz podnieść lekko krzywą całą do góry? Np o 50MHz? Wystarczy chyba przytrzymać CTRL, ALT albo SHIFT i prubować przeciągnąć jeden z punktów na krzywej. Podniosą się wszystkie. 

Następnie od wybranego napięcia ( w GPU-Z sprawdź jakie napięcie  używasz aktualnie ) prostujesz całą krzywą, ale ręcznie nie prostuj punktów tylko wszystkie na prawo przeciągnij poniżej progu MHz jaki Cię interesuje, Na koniec dajesz zastosuj na panalu MSI i krzywa powinna się wyprostować. Była jeszcze jakaś metoda szybsza na prostowanie, ale nie pamietam jej, kiedyś tak raz zrobiłem że 3 kliki i prosta była od momentu jaki mnie interesował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Jak pisałem, nie jestem  w temecie waszych kart i nie wiem co wam wcześniej ludzie tutaj pisali. 

To Ci przypomnę co pisałeś:

Cytat

Niemiec płakał jak sprzedawał z powodu podeszłego wieku, nie bita, niski przebieg, w idealnym stanie, gwarantuję.

Silnik przegrzewa się tylko na autostradzie. Pewnie błąd w ECU łatwo naprawić. Możę wystarczy dolać płynu. Ja nie miałem czasu tego zrobić. 

Wcześniej szydziłeś, że chcę sprzedać uszkodzoną w cenie sprawnej,  teraz piszesz, że karta jest OK. Nieładnie :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RozQ napisał:

Jakakolwiek forma OC w moim wykonaniu to uV co wiąże się ze spadkiem temp, ale osoba która kupi gpu chce mieć je sprawne po wyjęciu z pudełka a wg mnie to nie jest normalne

Skoro mam gw na okres 3 lat i rękojmie na okres 2 lat logiczne, że z niej korzystam bo w danym okresie sprzęt ma działać jak trzeba. Jeśli termopady wyschły to znaczy, że muszą być wymienione. Czy to jest czujnik temp, pasta czy inne gówno. Sprzęt ma działać prawidłowo a tak nie jest. 

No u Ciebie rozjechało się tak, że seria nie trzyma parametrów - REKLAMACJA

U kolegi z PALITem jest trudniejsza sprawa, bo on jest zawiedziony po zdjęciu PL i podkręceniu a serwis testuje w Stock. On ma 85*C a serwis 75*C i pojawia się zgrzyt. Reklamacji mu nie uznają bo i czemu mieliby to zrobić ? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

bo odpala się zabezpieczenie termiczne :) 

Ja obstawiam, że co najwyżej wymiana biosu może przenieść progi zabezpieczeń gdzieś na indziej, albo inaczej będzie reagować przy dochodzeniu do progu. Albo krzywa wentyli będzie agresywniejsza aby nie dopuszczać do sytuacji, że wentyle mają tylko 2200rpm a karta dobija 80*C i Ciągle się rozgrzewa.

 

w innych programach diagnostycznych nie macie odczytów z większej ilości sensorów? HwInfo przykładowo? Może tam znajdziecie sensor który dobija nawet do 100*C po czym odpala TURBO. Temperatura schodzi na 95*C TURBO wyłącza. Następnie znowu przy 100*C TURBO się odpala. I temperatura rdzenia tutaj nie jest tym czynnikiem, przez który wchodzi max RPM. 

Nie bardzo bo krzywa ustawiona w biosie tak nie działa. Problem jest w kontrolerze/wentylatorach lub źle dostosowane ustawienia do wentylatorów na karcie i stąd to świrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Passt napisał:

To Ci przypomnę co pisałeś:

Wcześniej szydziłeś, że chcę sprzedać uszkodzoną w cenie sprawnej,  teraz piszesz, że karta jest OK. Nieładnie :naughty:

A wcześniej pisałeś, że wentyle Ci wariują po PODKRĘCENIU KARTY JAK DOBIJA DO 85*C? 

Bo jak to robi po OC a w standardzie nic takiego się nie dzieje to już Twoja wina, że zatajasz istotne informacje. Przecież te karty są mega prądożerne. Chłodzenie w Palicie jest bo jest bez rewelacji. Jeżeli Twoja karta po OC nie zachowuje się jak MSI TRIO to nie znaczy że jest uszkodzona, bo fura gwizda ino operator...

6 minut temu, sideband napisał:

Nie bardzo bo krzywa ustawiona w biosie tak nie działa. Problem jest w kontrolerze/wentylatorach lub źle dostosowane ustawienia do wentylatorów na karcie i stąd to świrowanie.

Ale u nich dochodzi do sytuacji awaryjnej raczej, gdzie krzywa jest całkowicie pomijana bo wentyle wykręcają obroty normalnie nie dostępne, tak jakby 150% rosyjskiej normy :)

 

Ja tak miałem przy swojej MSI x570 EDGE. Jak pałowałem proca w PRIME to chipset z miejsca wskakiwał na MAX RPM 4500? Mimo iż chipset był poniżej 60*C i powinien stać w miejscy na pasywie :) Tak krzywa na pewno nie działa, a jednak wentylec wył jak dziki. Zdejmowałem Prime i wentylec się wyłączał. Odpalałem Prime i wentylec wbijał max RPM. Na chipsecie, tak jakby jego mocny podmuch mógł coś pomóc dla CPU :;-)

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko rozbija się o to czy nagłe skoki obrotów wentylatorów o 1000obr/min co kilka-kilkanaście sekund są normalne, czy to jest usterka.

Mam dwóch zaufanych informatyków/elektroników i oni twierdzą, że jest to nieprawidłowe działanie karty, niezależnie czy jest podkręcona ,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać 2 razy kartę do serwisu i szykować się na sąd bo działa na stocku i nie dała rady po OC...

W tym sądzie to tam się ze śmiechu poskładają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Wysyłać 2 razy kartę do serwisu i szykować się na sąd bo działa na stocku i nie dała rady po OC...

W tym sądzie to tam się ze śmiechu poskładają ?

Czyli Twoim zdaniem karta jest sprawna?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

Czyli Twoim zdaniem karta jest sprawna?? 

Tu nie ma znaczenia moje zdanie, sam napisałeś że jest sprawna. Nikt nie daje gwarancji na inne ustawienia zegarów czy PL, a jesteś na granicy temp i jest wysoce prawdopodobne że często karta robi wszystko co może żeby się schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Passt napisał:

U mnie wszystko rozbija się o to czy nagłe skoki obrotów wentylatorów o 1000obr/min co kilka-kilkanaście sekund są normalne, czy to jest usterka.

Mam dwóch zaufanych informatyków/elektroników i oni twierdzą, że jest to nieprawidłowe działanie karty, niezależnie czy jest podkręcona ,czy nie.

A ja Ci mówię, że elektronika ma więcej niż jeden czujnik dzisiaj. To że coś nagle wbija tryb awaryjny wentyli po OC jak się przegrzewa to normalna praca karty a nie awaria. Mało tego, jak nie wbijałoby max RPM to prawdopodobnie zobaczyłbyś po takim pałowaniu karty czarny ekran. 

 

Sprawdź czy masz więcej sensorów w HWinfo to po pierwsze. Po drugie sprawdź jak zachowa się karta jak podbijesz krzywą wentylatorów o np 300rpm powyżej tego co masz teraz. Ale licz się z tym, że aktualnie kartę użytkujesz na granicy wytrzymałości. 

 

Do proca kupiłeś płytę z zapasem na wyrost, aby dostać porządną sekcję, chłodzenie ITP. A teraz wsadź swój CPU jakiegoś coolera z 5 dyszek, płytę zapakuj taką za z niższej półki i zapuść PRIME Small FFT. I co ? Będzie proc trzymał 4,9GHz czy może zaraz zaczną się throtlingi od temperatury sekcji płyty albo samego CPU ?  :D W GPU zamiast Throtlingu masz MAX FAN który działa identycznie jak throtlujący CPU. Raz zegar 4,9 a za chwilę 3,6. Sekcja się studzi lub CPU i znowy wskakuje 4,9 na kilka chwil.. i taka huśtawka. 

 

Chociaż zegar pewnie też po Twoim OC jest gorszy jak w STOCK na zimnej karcie świeżo po odpaleniu? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powoli dochodzimy do wniosku, że moja karta jest w 100% sprawna, co znaczy ,że kolega @Phoenixsuple nie miał racji mieszając mnie z błotem.

Szkoda, bo jeżeli karta jest sprawna to już byłaby sprzedana na Allegro...

Także nie do końca niektórym tutaj na forum wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to zbyt wiele od swojego GPU oczekujesz. Ale sprawdź to o czym pisałem. Albo wgraj nowy bios, może nowy bios ma inną krzywą wentyli, która nie dopuszcza do sytuacji jaką masz teraz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Passt napisał:

Czyli powoli dochodzimy do wniosku, że moja karta jest w 100% sprawna, co znaczy ,że kolega @Phoenixsuple nie miał racji mieszając mnie z błotem.

 

Nie odwaracaj kota ogonem bo zmieszam cie jeszcze raz, karta moze byc sprawna a nie musi ale zatajanie wyslania karty na GW to fakt niezalenie czy karta jest sprawna czy nie wiec siegnij po rozum do glowy i zastanow sie 10x co piszesz. Wysatwiasz karte na aukcje bez fot bo karta jest na RMA i i palisz glupa ze wszystko gra bez wzmianki na aukcji. Czyli wystawiasz sprawny przedmiot ktory polecial na RMA z mysla ze naprawia i problem rozejdzie sie po kosciach. Dla mnie jestes zwykly kretacz  wiec moze nie pograzaj sie dalej bo nic cie nie usprawiedliwia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Minciu napisał:

A wcześniej pisałeś, że wentyle Ci wariują po PODKRĘCENIU KARTY JAK DOBIJA DO 85*C? 

Bo jak to robi po OC a w standardzie nic takiego się nie dzieje to już Twoja wina, że zatajasz istotne informacje. Przecież te karty są mega prądożerne. Chłodzenie w Palicie jest bo jest bez rewelacji. Jeżeli Twoja karta po OC nie zachowuje się jak MSI TRIO to nie znaczy że jest uszkodzona, bo fura gwizda ino operator...

Ale u nich dochodzi do sytuacji awaryjnej raczej, gdzie krzywa jest całkowicie pomijana bo wentyle wykręcają obroty normalnie nie dostępne, tak jakby 150% rosyjskiej normy :)

 

Ja tak miałem przy swojej MSI x570 EDGE. Jak pałowałem proca w PRIME to chipset z miejsca wskakiwał na MAX RPM 4500? Mimo iż chipset był poniżej 60*C i powinien stać w miejscy na pasywie :) Tak krzywa na pewno nie działa, a jednak wentylec wył jak dziki. Zdejmowałem Prime i wentylec się wyłączał. Odpalałem Prime i wentylec wbijał max RPM. Na chipsecie, tak jakby jego mocny podmuch mógł coś pomóc dla CPU :;-)

 

Throtling zaczyna się od 89stopni, a zabezpieczenie działa przy jeszcze wyższych temperaturach. Zdejmij chłodzenie to zobaczysz jak działa ?

Tomcug ma 2080ti od Palita to można go zapytać jak u niego to działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że te 2080TI nie mają nic więcej sensorów temperatury? Tylko ten jeden na rdzeniu i całą resztę olewają? To z jakiego powodu wchodzą w tryb max rpm? :) 


Coś je do tego pcha i na pewno nie jest to temperatura GPU, bo na filmiku przy różnych temperaturach GPU załączało się turbo ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...