Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Swędzą was łapki? Po co ten spam ?

 

Skylake i Haswella w grach dzieli do 20% przy tych samym taktowaniu. W grach gdzie liczy się wydajność podsystemu pamięci to różnica jest mocno zależna od użytych w pamięci. Jeżeli połączy się skylake z marnymi pamięciami to różnica będzie na poziomie ~5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia volty dla masz planuje robić w pierwszym kwartale 2018 czy raczej bliżej połowy roku tak jak wchodziły pascala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo.

Skoro gddr6 Q1 2018 to Volty raczej na wakacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Swędzą was łapki? Po co ten spam ?

 

Skylake i Haswella w grach dzieli do 20% przy tych samym taktowaniu. W grach gdzie liczy się wydajność podsystemu pamięci to różnica jest mocno zależna od użytych w pamięci. Jeżeli połączy się skylake z marnymi pamięciami to różnica będzie na poziomie ~5%.

 

Ja przesiadłem się z i5 4690k 4,6GHz/i7 5775c 4,1GHz i DDR3 1600MHz CL 9-9-9-1T na 6700k 4,6GHz i DDR4 3600MHz CL 14-16-16-1T i jest olbrzymia różnica na korzyść DDR4. Według testów nawet DDR4 2400MHz to mało dla 6700/7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ktoś śledzi rynek kart dłużej to powiedzcie mi czy zawsze po wprowadzeniu nowej serii stara jakoś bardziej tanieje? Chciałbym wziąć np 960 teraz, ob na tyle mnie stać w okolicach 500zł, ale z drugiej może poczekać i 1050ti stanieje właśnie do okolic 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś śledzi rynek kart dłużej to powiedzcie mi czy zawsze po wprowadzeniu nowej serii stara jakoś bardziej tanieje? Chciałbym wziąć np 960 teraz, ob na tyle mnie stać w okolicach 500zł, ale z drugiej może poczekać i 1050ti stanieje właśnie do okolic 500zł?

Tak na szybko sprawdzałem - to nowe 960 droższe od 1050Ti są, w sklepach to w ogóle chyba nie ma? A jak używana wchodzi w grę to spokojnie wyłapiesz w okolicach 500 jak zapolujesz. Nowe 1050Ti już od 600 się zaczynają, gdzie ty masz 960 za 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj albo zbieraj do tych 600pln, używka za 500 bez sensu imho, ja w ogóle nie rozumiem jak używane produkty mogą być tak drogie w stosunku do nowych, taka 960 to 300pln powinna kosztować - używane i stara generacja. Tak czy siak myślałeś nad czekaniem do nowej generacji, a to co najmniej pół roku, pewnie bliżej roku zanim budżetowa Volta na rynku będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używane GPU kosztują gigantyczne pieniądze tak ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za 300 to są karty półkę albo dwie niżej, nic nie zrobisz, a ja 500 przekroczyc nie chcę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu..

Warto teraz kupować GTX 1080ti czy lepiej poczekać na premierę volty?

Moja aktualna grafika to gtx970 strix

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy jest premiera volty? teraz jest teraz, lecące w góre ceny pamięci też mogą namieszać w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu..

Warto teraz kupować GTX 1080ti czy lepiej poczekać na premierę volty?

Moja aktualna grafika to gtx970 strix

Pozdrawiam

 

z tą kartą poczekaj na volte, myślę, że za 5 miesięcy będzie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklep w google p100 vs v100

http://pclab.pl/news74080.html

 

Specyfikacja jest znana oczywiście będzie odpowiednio okrojona dla konkretnych modeli dla graczy plus szybsze pamięci na pewno to zaowocuje w wyższych rozdzielczościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jakie są różnice w specyfikacji p100 vs v100. Modele dla graczy będą odpowiednio okrojone. Wiadomo jak były w przypadku pascala więc i w przypadku volty pewnie będzie podobnie. Czy znowu będzie powtórka z rozrywki i 2070 będzie miał porównywalną wydajność jak 1080Ti zobaczymy, aczkolwiek myślę, że w wyższych rozdzielczościach, a szczególnie 4k raczej tak. Podpytaj sidebanda on to już pewnie dogłębnie przeanalizował czego możemy się spodziewać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 w dniu premiery cenowo będzie może jak dzisiaj 1080. Aktualnie seria 10 wyceniona jest nisko w porównaniu do tego co było na premierę.

Wydajnościowo może dogoni 1080TI, ale nie brałbym tego za pewniak.

 

Jeśli ktoś chce nie wtopić, to można kupić poniżej 3000zl używaną 1080TI. Do tego dać karcie pokopać w wolnej chwili od grani. 250-300zl miesięcznie karta może na siebie zarabiać. Do premiery Volty zwróci 1000-1200zl minimum, jeżeli premiera będzie na samym początku roku luty-marzec. Ja obstawiam premierę w okolicy marca-maja. Pierwsze premierę mają chyba i tak zawsze Titany, a jak na razie wiadomo jedynie, że w tym roku premiery nie będzie.

 

Ceny pamięci, kart i dolara za około pół roku są zagadką. 1080TI to po prosu pewniak już dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przypuszczam, że nie będzie "spektakularnego skoku wydajnościowego". AMD nie jest konkurencyjne niestety. Podejrzewam, że gtx 2060 będzie miał wydajność nie większą niż gtx 1070. Tak samo dotyczy to następców polarisa. Będzie to okrojona vega, (pełna jest ok. 40 % szybsza), nie zostaje dużo pola do popisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym przypadku IMHO zostanie zachowany trend. 2070 będzie tak wydajne, jak 1080Ti. Ale na 99% będzie też droższe, niż 1070 podczas premiery (zważywszy na to, co się stało z kopaniem i następnie problemami zprodukcją VRAM). Z kryształowej kuli wyciągam cenę w polskich sklepach koło 2300-2400 za 2070GTX.

 

w gorszym przypadku może być drożej, lub wydajność tej karty nie dogoni 1080Ti.

 

Wtedy kupno 1080Ti i "dorabianie" na niej kopaniem = spokój na 3 lata w dobrej cenie.

 

Moja EVGA 1080Ti kosztowała mnie 3089 zł. W tej chwili jest to ok. 2700 zł i spada z każdym miesiącem o ok. 250-300, w zależności od kursów krypto. Oczywiście gdy wyjdą interesujące mnie gry, to nie będzie takiego spadku (może 100zł na miesiąc tops - nocami i gdy będę w pracy), ale do tego czasu liczę na to, że karta zejdzie do 2500 i stamtąd już powoli dorobi nocami do poziomu ~2000 zł. Tańsze 2070GTX raczej nie będzie, wydajniejsze też nie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300-2400 to były ceny 1070 w dniu premiery:) Kilka tygodni później było 2000-2200zl. Po pół roku leniwie cena spadła do poziomu poniżej 2000zl.

 

W między czasie mieliśmy obniżki cen GTXów od NVIDIi. Jeśli ktoś spodziewa się gtx'a 2070 za 1700zl z wydajnością lepszą niż 1080TI, to może się przeliczyć :E Będą wszyscy płakać, że coraz droższe te karty i seria xx70 kosztuje ponad 2000zl. Tak jak to było za premiery 1070, czy naszym ostanim szale koparek.

 

Jeszcze lepiej jest z 1060, gdzie cena kart defakto aktualnie jest może 100zl wyższa niż przed boomem na koparki, a wszyscy tam najbardziej płaczą o tą stówkę. Podczas premiery 1060 było droższe niż jest teraz i to o kolejną stówkę.

 

Najpierw wszyscy czekają na premierę. Później wszyscy czekają aż stanieje. Później czekają aż stanieje jeszcze o te 5 dyszek. Później czekają aż wyrwą okazję i przyjanuszą kolejne 30zl na jakiejś promocji. Później jak cena skoczy do góry to wszyscy płączą i czekają dalej. Czekają na powrót cen do tych najniższych (uważanych już powszechnie za normalne), a na koniec wszyscy dalej czekają tym razem na premierę kolejnej generacji :E Kolejnych obniżek itd w kółko co generacja kart to samo :]

 

no i tak sobie czekamy i lamentujemy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przypuszczam, że nie będzie "spektakularnego skoku wydajnościowego".

Raczej będzie petarda ale warto pamiętać o jednym elemencie układanki

- ile razy będą chcieli sprzedać ten sam produkt, a mówiąc inaczej, ile razy wypuszczą flagowca :E

Jak będą dozować wydajność tzn. czy 2070 zrówna się z 1080Ti (tak jak to miało miejsce z poprzednią generacją), czy może jednak będzie inaczej... no i ciekawe czy cena się też się zrówna ... tym razem na poziomie 3tysi co by za tanio nie było. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią petardę, co kryptowaluty będzie ostro kopać, to w 3 tysiach ciężko będzie się zamknąć :E

 

Ewentualnie zrobią się wirtualne jak RXy czy krypto waluty.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...