Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak BTW to może czas już na jakiś wątek odnośnie ampere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki z konkurencyjnego portalu:

 

Według najnowszych informacji układy Ampere mają przynieść duży skok wydajności, zdecydowanie większy w porównaniu do przejścia z Pascali na Turingi. Duży skok wydajności ma również mieć miejsce w przypadku aktywowanego Ray Tracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ułoży, miałem mojego 1070 wymienić w przyszłym roku na 2070 Super na premierę Cyberpunka, ale jeśli przeskok będzie tak duży jak piszecie to lepiej będzie poczekać na serię 30XX ;/ Żeby premiera była 1 albo 2 kwartał roku a tu zapewne pod koniec 2020 będzie .

Edytowane przez Joscelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu przy uruchumieniu komputera pojawiają mi się na dole monitora rożnego koloru paski, monitor to AOC AGON AG322QCX Curved warto dodać że taki problem występuje tylko przy starcie komputera jak jest zimny, jak wcześniej go uzywalem i zresetuje to wszystko jest w porządku, u mnie akurat wystarczy zmienic odswiezanie na 120 hz z 144 i paski znikaja, jak się komputer nagrzeje to mogę spowrotem zmienić na 144hz i jest ok. I teraz pytanie czego to może być wina, karta graficzna to Rtx 2070 gaming z od msi system bios i sterowniki najnowsze(ze starszymi tez tak jest) czy moze to wina kabla displayport który dostałem wraz z monitorem. Komputer przechodzi wszytkie testy pozytywnie, zero blędów... Proszę o pomoc.

 

Poozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ułoży, miałem mojego 1070 wymienić w przyszłym roku na 2070 Super na premierę Cyberpunka, ale jeśli przeskok będzie tak duży jak piszecie to lepiej będzie poczekać na serię 30XX ;/ Żeby premiera była 1 albo 2 kwartał roku a tu zapewne pod koniec 2020 będzie .

Plotki mówią o 1H 2020. Nie może być pod koniec bo za dużo gier korzystających z RTX wychodzi w 1H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie teorie wymyśliłeś szczerbaty.gif

 

Termin premiery nowej generacji nie ma nic terminów gier czy ilości wydanych gier w danym okresie. Nawet jak Nv zaliczy opóźnienie to się o tym nie dowiesz lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria równie dobra jak każda inna, czyli wyssana z palca :E. Hajp na RT, darmowa promocja RT startując z największą grą 1H 2020 roku czyli Cyberpunk na PC, jak NV chce promować RT to dobrze by było gdyby wykorzystali te szanse. Opóźnienie? Raczej od strony TSMC, jak pójdą w stronę Samsunga to nie powinno być żadnego.

 

TSMC jest zbyt zajęte zwiększoną produkcją dla AMD/Apple, a NV raczej nie będzie miał pierwszeństwa u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niskim użyciem mojej RTX 2080 Super w grach. Na razie przetestowałem w BF5. Gram na ustawieniach ultra (bez RT) w 1440p/120Hz i użycie GPU to około 65-70%, a ilość fps to średnio gdzieś około 70. Gdzie zacząć szukać? W OCCT i Furmarku nie pokazało żadnych błędów. Karta powinna działać na maksa i wyciągać z gry jak najwięcej klatek. W ustawieniach Nvidia: "tryb zarządzania energią" ustawiłem na "preferuj największą wydajność" ale to nic nie dało. Sterowniki: 440.97

 

https://zapodaj.net/452b541f7f9bd.jpg.html

 

https://zapodaj.net/9a0f0b3e7fdc4.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utrata wartości z 5-6k pln może być bolesna ;]

Utrata wartości topowej karty zawsze są największe.

Jakby te plotki że ampere zadebiutuje w I kwartale się sprawdziły byłoby pięknie.

Choć pewnie będzie opóźnienie. Ale myślę że do wakacji karty będą. CO więcej myślę że premiera ampere wraz z CP2077 była by bardzo dobrą opcją dla NV. Więc wcale tego nie wykluczam.

W każdym razie pewnie jakość w styczniu lutym wystawię swojego RTXa na sprzedaż. Ogram wcześniej to co mnie interesuje i już.

Posiedzę na Integrze do premiery, przyzwyczajony jestem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciekawi co pokaza gry z uzyciem RT w nastepnym roku, czy znowu po jednym efekcie czy cos wiecej oraz jak wykorzystaja Tensory.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciekawi co pokaza gry z uzyciem RT w nastepnym roku, czy znowu po jednym efekcie czy cos wiecej oraz jak wykorzystaja Tensory.

No zobaczymy co pokaże RT w CP2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co pokaże RT w CP2077

Ale tam nic odkrywczego nie bedzie, jeden efekt i to wszystko. Wielkiego WOW nie zobaczymy wiec co takiego przelomowego mialby CP2077 pokazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niskim użyciem mojej RTX 2080 Super w grach. Na razie przetestowałem w BF5. Gram na ustawieniach ultra (bez RT) w 1440p/120Hz i użycie GPU to około 65-70%, a ilość fps to średnio gdzieś około 70. Gdzie zacząć szukać? W OCCT i Furmarku nie pokazało żadnych błędów. Karta powinna działać na maksa i wyciągać z gry jak najwięcej klatek. W ustawieniach Nvidia: "tryb zarządzania energią" ustawiłem na "preferuj największą wydajność" ale to nic nie dało. Sterowniki: 440.97

Włącz FFR i będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nic odkrywczego nie bedzie, jeden efekt i to wszystko. Wielkiego WOW nie zobaczymy wiec co takiego przelomowego mialby CP2077 pokazac?

A czegoś byś wielkiego oczekiwał po RT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektow, ktore mozna wylapac golym okiem i powiedziec WOW a nie szukac na YT porownan czym sie rozni a pozniej sie jarac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie efektu wow tylko stopniowa poprawa oświetlenia etc.

 

Są zbyt małe wzrosty wydajności z generacji na generacji by nagle w ciągu dwóch lat nastąpił ogromny skok. Dopiero przy porównaniu z kilkuletnią grą będzie widać, że zmiana jest większa niż się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie podłączone zasilanie do waszych 2080Ti? Ostatnio gdzieś wyczytałem że jeden kabel z PSU z podwójną kostką 8pin na końcu to nie jest dobry pomysł w przypadku 2080Ti. To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie podłączone zasilanie do waszych 2080Ti? Ostatnio gdzieś wyczytałem że jeden kabel z PSU z podwójną kostką 8pin na końcu to nie jest dobry pomysł w przypadku 2080Ti. To prawda?

 

Ja mam tak właśnie podłączoną grafikę i nie zauważyłem póki co nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak właśnie podłączoną grafikę i nie zauważyłem póki co nieprawidłowości.

 

Rozumiem że masz 2080Ti?

 

No nie wiem, ktoś może się jeszcze wypowiedzieć na temat daisy-bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz FFR i będzie ok ;)

Wielkie dzięki! Zrobiłem tak na początku i było ok ale jakbym miał przez tą opcję większy input lag. Później zorientowałem się, że miałem ustawienia na DX11,a nie DX12. Na dwunastce już działa dobrze bez FFR'a :)

 

Zacząłem się zastanawiać przez chwilkę czy może nie oddać mojej 2080S (mam jeszcze ponad tydzień możliwość zwrotu w x-kom) i nie wziąć 2080Ti. Dopłata spora ale też o wiele lepsza wydajność. Boję się jedynie tej awaryjności :/ To mnie trochę zniechęca. Wiadomo jest zawsze gwarancja ale kto chce się w to bawić i zostawać bez karty miesiąc. Jak to jest z tą awaryjnością w końcu po roku produkcji tej karty? Zależy to od producenta (brałbym pewnie ten sam model co mam teraz czyli Gigabyte Gaming OC) czy po prostu NVIDIA skopała sprawę? Nie jestem jeszcze zdecydowany bo Super też sobie daje radę w 1440p i pewnie jeszcze długo będzie sobie dawała radę z nowymi grami bo nie ukrywam, że chcę sobie trochę pograć na ustawieniach najbardziej przesuniętych w prawo w rozdzielczości 1440p. Nie chcę zmieniać karty co rok czy nawet co dwa.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mialem 2080S a zwykla 2080 i miedzy 2080ti w 1440p to jest przepasc. Wczesniej czulem ten niedosyt co Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest większe, przepaść cenowa czy jakościowa?

 

Bo jak dla mnie wycena TI jak TITANA to przgiecie. Podobnie jak HEDT Intela wracające z cenami na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mialem 2080S a zwykla 2080 i miedzy 2080ti w 1440p to jest przepasc. Wczesniej czulem ten niedosyt co Ty.

No więc właśnie, różnica w fps-ach jest. Teraz i tak mam dużo ale zawsze można mieć więcej i co ważne przez dłuższy czas odpalać nowe gry na ultra bo tam gdzie za jakiś dłuższy czas 2080S nie będzie dawała rady utrzymać stałych 60 klatek w 1440p, tak 2080Ti jeszcze pociągnie. Pytanie właśnie najważniejsze czy ta 2080Ti wytrzyma tak długi czas bez usterek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...