Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można zrobić Power Moda ;)

Ale z głową ... bo MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming Z TRIO ma trochę wykastrowaną sekcję zasilania. Albo po prostu uzupełnić brakujące elementy tejże sekcji i się trochę pobawić w poważniejsze OC.

Kwestia czy chłodzenie wyrobi, no i na powietrzu może być dość głośno przy maksymalnej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz o której nigdzie nie jest dostatecznie jasno napisane - niestandardowe rozdzielczości vs DLSS.

Jeżeli gra nie obsługuje natywnie jakiegoś trybu przykład Control i 5120x1440. Przy normalnym profilu renderingu nie ma problemu. Po wymuszeniu dziwnego trybu do jakiego jak 32:10 przy DLSS jest sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić Power Moda ;)

Po stópce widzę że chyba zaryzykowałeś i zrobiłeś tego moda. Były jakieś problemy? Pot po czole spłynął? :D Osobiście chyba dostałbym zawału jakbym miał ryzykować 4-5 tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co grzebać przy karcie skoro można wgrać bios no limit wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze gdzieś 2060S w sensownych cenach? Kolega chce zmienić 5700XT na RTXa ale ceny wszędzie >2000 :o Chyba ref nvidii najlepiej wychodzi 1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze gdzieś 2060S w sensownych cenach? Kolega chce zmienić 5700XT na RTXa ale ceny wszędzie >2000 :o Chyba ref nvidii najlepiej wychodzi 1899

 

Dzisiejsze ceny za 2060s są absurdalne, kompletnie nie opłacalne. Ja za swoją kartę dałem nieco ponad 1600 zł we wrześniu a dzisiaj kosztuje 2200 :E Jeżeli kolega nie chce 5700xt to niech dołoży do 2070s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu mamy zły moment na kupno GPU. Widać jak rynek światowy jest niestabilny i niektórzy chcą na tym zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 2070 Super z syngaturki i mam dziwny problem z Afterburnerem przy próbach undervoltingu.

Dałem power limit i temp limit na maksa w prawo i kilka dni temu udało mi się znaleźć sweet spot między temperaturą a ciszą. Na rdzeniu 1980 mhz i 0,993 mV. Karta przy 1200-1300 RPM nie doszla do 70 stopni więc cel osiągnięty.

Wczoraj jak załadowałem ten sam profil w afterburnerze, zacząłem łapać boosty do 1995 i nawet 2010 mhz podczas gry na tym samym napięciu co powodowało artefakty - i teraz pytanko jaka jest przyczyna skoro zablokowałem napięcie przy danym taktowaniu i wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca? Wyczytałem na zagranicznych forach że to może mieć związek z temperaturami, a ja grałem wczoraj przy otwartym balkonie w nocy więc w pokoju było jakieś 17-18 stopni zapewne, czyli inaczej niż normalnie.

 

Zachowanie afterburnera w ogóle jest jakieś dziwne:

 

Wczytuję dany profil, wchodzę w krzywą napięć i temperatury, ustawiam jak chcę, daję apply i zatwierdza się co innego niż ustawiłem, przykładowo zamiast 1980 mhz te 1995 albo 2010, w różnych sytuacjach inna wartość.

Jak chcę całą krzywą ustawioną przez siebie obniżyć z shiftem, to też nie mogę bo krzywa się zmienia wg jakichś innych ustawień...

 

Kompletnie nie czaję logiki działania tego programu.

 

Coś mam nie tak z ustawieniami? Mam zaznaczone 3 ostatnie opcje w głównej zakładce - klik. Screen nie mój bo teraz nie ma mnie przy PC

Edytowane przez misieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rtx dzisiaj "zmienił miejsce zamieszkania",także piękny prezent na walentynki.

Wracając do tematu sprzed prawie równo 3 miesięcy. Chciałem reklamować karte w sklepie z FV, kupiłem od 2 właściciela. FV okazała się podrobiona, morele nic nie mogło zrobić. Wysłałem karte do Waneza (od którego kupiłem), aby wyjaśnił sprawe z pierwszym właścicielem i pomógł mi w załatwieniu sprawy. Kontaktu z gościem z FV brak.Wanez wysłał bezpośrednio na serwis do Chin. Po 2 miesiącach przychodzi diagnoza :karta zalana, pocałuj się w dupe.W końcu godzą się wymienić na rtx 2080 super gaming OC.Od wczoraj ja mam. Chciałem przy okazji podziękować Wanezowi za pomoc przy tym całym cyrku oraz za udostępnienie na czas braku GPU,gtx-a 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie odnośnie ustawienia odświeżania 120Hz przy 2560x1440. Otóż mam TV Samsung QLED Q70R i TV obsługuje 4k@60Hz albo 1440p@120Hz.

Poprzednio jak miałem Radeona RX 5700XT to bez problemu obsługiwało mi tę rozdziałkę i proponowało 60 lub 120Hz.

 

Obecnie na RTX 2070 Super rozdziałke 2560x1440 w Panelu Nvidia proponuje mi tylko 30Hz, ręcznie musiałem sobie dodać rozdziałkę 2560x1440 przy 60Hz, a gdy próbuję dodać przy 120Hz ekran robi się ciemny i odcina sygnał, a PC muszę zresetować :hmm:

 

Kabel HDMI obsługuje to bo już go tak używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak załadowałem ten sam profil w afterburnerze, zacząłem łapać boosty do 1995 i nawet 2010 mhz podczas gry na tym samym napięciu co powodowało artefakty - i teraz pytanko jaka jest przyczyna skoro zablokowałem napięcie przy danym taktowaniu i wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca? Wyczytałem na zagranicznych forach że to może mieć związek z temperaturami, a ja grałem wczoraj przy otwartym balkonie w nocy więc w pokoju było jakieś 17-18 stopni zapewne, czyli inaczej niż normalnie.

Chodzi o temperaturę karty graficznej w momencie zapisywania zmian profilu AB. Jeśli masz większe Mhz niż chciałeś ustawić znaczy że karta była nagrzana trochę podczas zapisywania profilu. Najlepiej zapisywać przy schłodzonej karcie - u mnie na pulpit + przeglądarka to okolice 40 stopni. Żeby przyspieszyć proces możesz na chwilę ręcznie załączyć większe RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

najlepszym wyjściem będzie jak już rozbierzesz to dokładnie zmierzyć i jak np będzie gdzieś 1mm to nie kupuj gelida gp-extreme bo on ma realnie 0.9mm, już raz sobie takie psikusa zrobiłem na sekcji r9 290 zmieniłem pada z fabrycznego 1mm i miałem gorsze temperatury, przyłożyłem gelida do fabrycznego i jak byk był cieńszy :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej doświadczonych:

 

zacząłem się bawić tym moim nowym zestawem (Gigabyte 2070 Super OC na MSI Unify MEG x570 pod monitorem AOC z FreeSync do 144Hz) - i zauważyłem dziwne zachowanie. Odpalam np. Battlefield1 na full screen 144Hz, wszystko pięknie działa, monitor faktycznie się synchronizuje do FPS wyplutych przez grafę, ale.... wystarczy, że się na chwilę Alt+TABuję na pulpit i po powrocie do gry mam zablokowane na sztywno 60FPS :/ Muszę wejść w opcje video gry, zmienić obraz na cokolwiek innego i wrócić na 144Hz żeby znów działało. Mocno upierdliwe.... szczególnie jak w trakcie misji studiuje się na wiki opisy bitew z I wojny światowej (strasznie wciągające hehe). Oczywiście stery najnowsze dostępne.

 

Czy ktoś z was się z tym spotkał i wie z czego to wynika i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi o temperaturę karty graficznej w momencie zapisywania zmian profilu AB. Jeśli masz większe Mhz niż chciałeś ustawić znaczy że karta była nagrzana trochę podczas zapisywania profilu. Najlepiej zapisywać przy schłodzonej karcie - u mnie na pulpit + przeglądarka to okolice 40 stopni. Żeby przyspieszyć proces możesz na chwilę ręcznie załączyć większe RPM.

Dzięki za info.

 

Pytanie tylko czy jak będę ustawiał wartości przy nagrzanej zimnej karcie to karta nie wejdzie czasem na wyższe taktowania niż ustawie?

 

Bo skoro ustawiam przy ~65*C taktowanie 1980, które zaraz wzrasta do 1995 czy więcej, to czy zrobię to samo na chłodnej karcie, to ta karta nie będzie próbować się taktować jeszcze wyżej przy nagrzaniu? Tak na chłopski rozum.

Edytowane przez misieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

idąc tym tokiem rozumowania, lepiej kupić grubszy pad i go scisnąć, niż za cienki, który będzie nie miał styczności z materiałami od których ma odprowadzić ciepło, zgadza się ?

Tak już było by lepiej, ale najlepsze będą idealnie takie jak są fabrycznie, pady niech będą miękkie a nie twarde jak gips jak np phobya XT leży taki u mnie i nie nadaje się do takich zastosowań miałem w rękach też gelida gp-extreme o ktorym wspomniałem to w specyfikacji ma 1mm a realnie ma 0.9 :E najlepsze pady o dziwo mam takie https://www.aab.com.pl/product-pol-581-AAB-Cooling-Thermopad-20x130x1-6-W-mK.html szkoda że są niedostępne przynajmniej mogę ci powiedzieć że są bardzo miękkie i mają realnie 1mm. Nie musisz kupować niewiadomo czego czy dasz tam tani aab czy gelida/ grizzly to na tym nic nie zyskasz, ważne żeby grubość się zgadzała, zwykły 6w/mk w zupełności wystarczy jak chcesz urwać coś stopni to sobie wez 1g pasty ale jakiejś topowej a na termopady nie przeznaczaj nie wiadomo ile bo nie ma to sensu ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stópce widzę że chyba zaryzykowałeś i zrobiłeś tego moda. Były jakieś problemy? Pot po czole spłynął? :D Osobiście chyba dostałbym zawału jakbym miał ryzykować 4-5 tysi.

 

Nie 4 a 6 tysięcy złotych :E

Raczej zrobiłem to na "chłodno" choć sam power mod dał niewiele za to pobór mocy wzrósł gwałtownie o razy 1.6.

Teraz karta w piku potrafi pobrać troszkę ponad 640Wat ( tj. około 54 Ampery ) za to zegary ... to już kwestia umowna czasem trzyma 2200MHz czasem wbija na 2500MHz i vcore około 1.4900v ale nie są one stabilne bo rdzeń tak szybko się rozgrzewa że zbija zegary bo radiator nie jest w stanie tak szybko odebrać ciepła z powierzchni rdzenia. ( Przewodność cieplna krzemu to 148W [W m-1K-1] a sam rdzeń nie jest duży i to ogranicza przed większym potencjalnym OC ).

 

Ogólnie zabawa kompletnie nieopłacalna wzrost wydajności w stosunku do oryginału o około 10-20% a czasami zerowa bo rdzenie RT się gubią i inne dziwne rzeczy się dzieją, a rdzeń się przegrzewa nawet na wodzie więc mam ograniczenie na 450W wtedy karta działa najwydajniej bo trzyma stałego boosta w okolicy 2200 - 2300MHz przy około 59stC - powyżej 62stC RTX zrzuca już zegary boosta a jeszcze nikt nie odblokował/zhakował biosu w RTX-ach więc na razie nic więcej nie da się ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo bajek w tym poście wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę za dużo bajek w tym poście wink.gif

 

Gdzie się pomyliłem ?

Wzorowałem się na rekordzie LC na karcie Kingpin 2080Ti oni osiągnęli 2.7GHz jeśli dobrze pamiętam ale to LC więc nie mam nawet polotu do nich, lecz zabawa ciekawa.

Zresztą moje pamięci stabilnie trzymają okolicie max 8000MHz i tu też nic nie poradzę taka sztuka.

 

Zabawę polecam ale jeśli chodzi o wydajność vs zużycie energii - kompletnie nieopłacalne.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu sprzed prawie równo 3 miesięcy. Chciałem reklamować karte w sklepie z FV, kupiłem od 2 właściciela. FV okazała się podrobiona, morele nic nie mogło zrobić. Wysłałem karte do Waneza (od którego kupiłem), aby wyjaśnił sprawe z pierwszym właścicielem i pomógł mi w załatwieniu sprawy. Kontaktu z gościem z FV brak.Wanez wysłał bezpośrednio na serwis do Chin. Po 2 miesiącach przychodzi diagnoza :karta zalana, pocałuj się w dupe.W końcu godzą się wymienić na rtx 2080 super gaming OC.Od wczoraj ja mam. Chciałem przy okazji podziękować Wanezowi za pomoc przy tym całym cyrku oraz za udostępnienie na czas braku GPU,gtx-a 1660

Ale jednak to nie Ti a Super :( W sumie to chociaż dobrze że tak się skończyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Pytanie tylko czy jak będę ustawiał wartości przy nagrzanej zimnej karcie to karta nie wejdzie czasem na wyższe taktowania niż ustawie?

 

Bo skoro ustawiam przy ~65*C taktowanie 1980, które zaraz wzrasta do 1995 czy więcej, to czy zrobię to samo na chłodnej karcie, to ta karta nie będzie próbować się taktować jeszcze wyżej przy nagrzaniu? Tak na chłopski rozum.

Jeśli na schłodzonej karcie ustawisz to jak się nagrzeje zegary lekko polecą w dół i nie będzie problemu. Miałeś problem ponieważ ustawiałeś na nagrzanym GPU i kiedy doszło do schłodzenia ustawiało niestabilne wyższe wartości. Jeśli chcesz bardziej zrozumieć to poczytaj o thermal throttling zrozumiesz wtedy zasadę działania. Największy thermal throttling oczywiście wystąpi jak osiągnie temperaturę maksymalną ustawioną dla GPU to wtedy będzie zbijać mocniej takty żeby ograniczyć wydzielanie ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na schłodzonej karcie ustawisz to jak się nagrzeje zegary lekko polecą w dół i nie będzie problemu. Miałeś problem ponieważ ustawiałeś na nagrzanym GPU i kiedy doszło do schłodzenia ustawiało niestabilne wyższe wartości. Jeśli chcesz bardziej zrozumieć to poczytaj o thermal throttling zrozumiesz wtedy zasadę działania. Największy thermal throttling oczywiście wystąpi jak osiągnie temperaturę maksymalną ustawioną dla GPU to wtedy będzie zbijać mocniej takty żeby ograniczyć wydzielanie ciepła.

Dzięki, faktycznie, po małych problemach z wariującą krzywą ustawiłem wczoraj te 1980 i działa na 0,993 mV :) przy ~1400 RPM i 65*C - rewelacja.

Jednocześnie też zmniejszyłem Power i Temp Limit do standardowych i też wszystko ok. Widziałem na poradnikach że wiele ludzi te suwaki ma przesunięte w prawo. Dobrze rozumiem, że to temperaturowa granica zrzucania taktów i napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale jednak to nie Ti a Super :( W sumie to chociaż dobrze że tak się skończyło ;)

Dobrze że w ogóle coś wyslałi,Wanez mi pisał że lubią olać sprawe i nic nie wysyłać coś na zasadzie (nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobisz ?)albo wysłać martwego nietoperza z koronką.Spakowanie przez serwis gigabyte poniżej krytyki, pudło obite po bokach, zamiast w folie antystatyczną włożyć kartę,to zapakowali w zwykłą.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Limit to papu dla GPU. Dasz za mało ucierpi na tym mocno wydajność, a jak dasz na maks to niby wydajność wzrasta ale jest większy pobór i wytwarza więcej ciepła. Ci co chcą większą wydajność zazwyczaj dają na maks. Temp Limit to ustawiasz maksymalną temperaturę GPU i jak dobije do tej temperatury to będzie zrzucać takty żeby utrzymać taką temperaturę. Przykładowo bardzo wiele osób z chłodzeniem turbinowym dobija do standardowego temp limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość sprzedać 1080ti (aorus, rok gwarancji morele) i za te same pieniądze kupić praktycznie nówkę rtx'a 2070 super w znośnej wersji 3 wentylatorowej, jest w ogóle sens? Wydajnościowo wypadają podobnie, jednak rtx raczej zyskuje niż traci z czasem, więc głównym plusem wymiany byłoby to że miałbym praktycznie nową kartę z 3 letnią gwarancją. Doradźcie czy bawić się w to, czy czekać jeszcze nie wiadomo ile na rtx 30x0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Zawsze to nowsza karta, bardziej mnie obawia jak to ująłeś "w znośnej wersji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...