Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ta specyfikacja krążyła od jakiegoś czasu po sieci, na razie nic z tego nie potwierdzono, wątpliwe żeby to było 100% zgodne z tym co się pojawi na rynku.

A te rzekome 50% ekstra w stosunku do GTX 1080 to by był już poziom Titana V :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kopiowanie WCCT to już jakaś forma sportu, te same bzdury tylko przetłumaczone na polski język...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o specyfikację, bo tutaj trzeba poczekać na oficjalne dane, natomiast o dwie rzeczy:

 

1. "GeForce GTX 1180 właśnie pojawił się w bazie aplikacji GPU-Z"

 

2. "Wiele wskazuje na to, że NVIDIA może zaprezentować nowe modele swoich GPU już podczas targów Computex, które odbędą się na Tajwanie na początku czerwca."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Czerwiec/lipiec na pewno pokażą nowe karty. Złotówka leci na ryj więc musi tak być. Zawsze pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas napisać newsa, że ludzie są zbyt łatwowierni i nie wiedzą, jak działa baza TechPowerUp. Bo że większość serwisów nie wie, to już się przyzwyczaiłem. Nie dziwi mnie więc, że to właśnie blogiery z Antyweba zostali tutaj przywołani jako jakieś źródło informacji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, więc nie jeden idiotyczny news jeszcze się pojawi.

 

To nie kwestia wiary to jakiejkolwiek wiedzy, dla większości te cyferki to czarna magia dlatego przyjmują to za pewnik jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Na PPC coś takiego naskrobali.

Zgodnie z naszymi informacjami kart graficznych NVIDIA nowej generacji spodziewać na rynku możemy się najwcześniej pod koniec wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wiadomo od końca marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najwcześniej koniec wakacji 2018 a najpóźniej wrzesień 2019"

 

hahaha, ludziska będą to będą. chcesz sobie kupić kartę to kupuj coś z obecnych, np 1080ti i miej spokój z przyszłą generacją jak nie możesz się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupił bym nowego gtxa 1170 (za ok. 2tyś - 2,2tys pln) lub gtx 1160, na wakacje ;)

Wszystko zależeć będzie od proporcji ceny do wydajności.

Żeby, nie okazało się znowu, że korzystniej będzie kupić używanego gtxa 1070/1080 na gwarancji ( za powiedzmy ok. 1300 - 1400zł), niż nowego 1170, który nie będzie robił szału w grach, czyli standardowo + 35% do fpsów.

Spora część graczy nadal korzysta z używanego gtxa 970, którego kupili po premierze gtx 1070 w 2016 roku, za 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby, nie okazało się znowu, że korzystniej będzie kupić używanego gtxa 1070/1080 na gwarancji ( za powiedzmy ok. 1300 - 1400zł), niż nowego 1170, który nie będzie robił szału w grach, czyli standardowo + 35% do fpsów.

Tyle, że jeśli nowa seria wyjdzie za niedługo, to raczej możesz pomarzyć o takich cenach. 1070 i 1080 mogą nawet zostać tak jak były, a 1170 dojdzie nawet do 3 tys. Nvidia nie będzie sobie sama robiła konkurencji, a AMD póki co jeszcze śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro Metro Exodus (które jako pierwsze miało wykorzystywać funkcje ray tracingu dostępne w następcy Pascali) zostało właśnie przesunięte na 2019 to premiera nowych Geforce'ów też zapewne będzie w tym czasie. Głupio tak wydać grę pod którą nie ma jeszcze odpowiedniego hardware'u.

Dobra, żartowałem, żartowałem.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiery w wakacje na pewno nie będzie, duzi Jutuberzy ze Stanów mówią że NV nic im nie napisała o żadnej premierze a powinna skoro zapowiedź kart miałaby się odbyć przed wakacjami, także o premierze wcześniej niż w Q4 można raczej zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie bedzie, dopiero jesień późna jesień albo dopiero przyszły rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia GTX 1180 Expected in July: What You Need to Know

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-turing-faq,37067.html#undefined

 

...When will the GTX 1180 come out?

 

According to industry sources who spoke with Tom's Hardware Germany's Igor Wallossek on condition of anonymity, we expect a July release for the Founder's Edition cards with third-party cards to follow in August or September. Laptop versions of the cards will come later in the year.

 

Kolejna plotka,tym razem portal poważniejszy niż wccftech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie bedzie, dopiero jesień późna jesień albo dopiero przyszły rok .

I tutaj się zgadza nawet z punktu ekonomicznego. Zaraz okres wakacyjny, urlopy itd. mniejsze zainteresowanie zakupami gratów do PC (nie biorę pod uwagę napaleńców i łowców okazji), a obecne GPU jak widać dalej dobrze się sprzedaje. Najwcześniej wrzesień, październik coś może drgnąć, ewentualnie okres przedświąteczny i przywalić ceny z górnej półki. Nie liczcie na duże spadki cen obecnej serii, jeszcze nie widziałem firmy, która by sama sobie konkurencję rozbiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było tak jak piszesz, to Pascale nie pojawiłyby się w okresie wakacyjnym xD Nie zabierajcie się za rozkminy ekonomiczne, bo do tego trzeba znać sytuację w samej firmie, oczekiwania inwestorów i harmonogram produktów dla różnych segmentów. Z tego co wiem, nikt z Was tego nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się zgadza nawet z punktu ekonomicznego. Zaraz okres wakacyjny, urlopy itd. mniejsze zainteresowanie zakupami gratów do PC (nie biorę pod uwagę napaleńców i łowców okazji), a obecne GPU jak widać dalej dobrze się sprzedaje. Najwcześniej wrzesień, październik coś może drgnąć, ewentualnie okres przedświąteczny i przywalić ceny z górnej półki. Nie liczcie na duże spadki cen obecnej serii, jeszcze nie widziałem firmy, która by sama sobie konkurencję rozbiła.

lipiec sierpien back to school okres zniwa az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z generalnym upgradem kompa w tym na nową generacje kart graficznych, ale na moje to przywalą z początkiem września (oczywiście czekam na niereferenty), także myślałem, że nadrobię parę gier w wakacje!

Ale nie wygląda na to :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

już wszędzie piszo, że w lipcu nowe karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą, bo wszyscy kopiują z jednej strony. Co prawda, ta strona nie jest takim ściekiem jak WCCFTech, ale nawet oni w swoim newsie powołują się na informacje tych drugich, co akurat jest mocno śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z generalnym upgradem kompa w tym na nową generacje kart graficznych, ale na moje to przywalą z początkiem września (oczywiście czekam na niereferenty), także myślałem, że nadrobię parę gier w wakacje!

Ale nie wygląda na to :kwasny:

Jak już tyle czekałeś z GTX770 to parę miesięcy cię nie zbawi, a nie kupuj starego dwuletniego pascala. Pamiętaj że nvidia sama może tworzyć tych "tajemniczych szpiegów/pracowników którzy zupełnie niechcący wykradają dane" a później nvidia to dementuje. Raz ze sprawdzają rynek, a dwa generują zniecierpliwienie "a w pupie mam czekanie, biorę to co jest" i w ten sposób nvidia pozbywa się staroci. W sklepie nvidia też nikt już nie chce kart (chyba tylko 1060 wyprzedane), siedź na 770 i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszędzie piszo, że w lipcu nowe karty.

A co mają pisać? Co generacje klepią te typu bzdury i na ogół te największe bzdury np. z 3dcenter są kopiowane najczęściej.

 

Skoro zaczęli klepać nowe GPU dopiero ok kwietnia to wcześniej jak wrzesień premiery nie będzie.

 

Teraz czekam na kolejne bajki o wydajności i specyfikacji. Ludki nie rozumieją, że jak zwykle szybciej pojawią wyniki z marków i zdjęcia pcb/chłodzenia od skośnych niż właściwa specyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ale na co czekać?

Ten nowy GTX 1180 na pewno nie będzie szybszy niż 1080 Ti to po prostu to się NV nie opłaci, a zważywszy na ceny DDR6 koszt takiej karty będzie wyższy niż 1080 Ti a więc i cena pewnie będzie co najmniej na tym samym poziomie.

Zważywszy że aktualnie mamy wysyp używek 1080 Ti, to jak ktoś kupiłby go na długiej (powyżej 2 lat) gwarancji za 3000 (=/- 100 zł) wtedy zrobiłby całkiem niezły interes, bo 1180 na bank będzie początkowo za minimum 3600 zł.

A zważywszy na obecny trend kursu dolara (w ciągu miesiąca 30 gr. w górę i to raczej nie koniec), drożejącą ropę, cena tej karty może wynieść u nas nawet grubo powyżej 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...