Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

@up To po co mieli by wypuszczać nowe karty(ciekawe kiedy to bedzie..) gdyby ich wydajność była niższa od poprzedniej generacji ? WTF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up To po co mieli by wypuszczać nowe karty(ciekawe kiedy to bedzie..) gdyby ich wydajność była niższa od poprzedniej generacji ? WTF...

Przecież o tym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą 1170 jako odpowiednik 1070 powinna być na premierze za 1999-2199

 

Cena następcy GTX970 czyli GTX1070 była dużo dużo wyższa niż poprzednika, wiec nie zdziwi mnie wcale jeśli nowa 1170 będzie chodziło grubo ponad 3k, zwłaszcza jeśli wydajnościowo będzie zbliżona do 1080ti - ale kiedy ta premiera będzie to nawet wróżbita Maciej nie wie ;)

 

AMD w GPU goni tyły więc nie ma co liczyć na uczciwe ceny nowych kart od Nvidia- nauczeni sytuacją na rynku CPU chyba powinniśmy wszyscy zdawać sobie z tego sprawę.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl droższy o 50$(msrp) tyle że dolar wtedy też był droższy co przełożyło się dodatkowo na większą cenę.

Jeśli 1170 dobiją do 400$ co może być realne, to raczej cena powinna oscylować w okolicach 2.5k

ale to tylko wróżenie z fusów bo mi się właśnie torebka z herbaty rozerwała ;)

Ja liczę że wyjdą nowe w okolicach premiery BF-a V, do wowa 1050ti styka, a nic innego do ogrania nie mam gdzie potrzebuje czegoś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

786 dni

:thumbup:

 

za 1180 z nowymi pamiątkami min 3999pln

Tego się właśnie boję że dowalą taką cenę za gtx1180 na premierze że "spadną mi klapki, walonki, skarpetki i berecik z głowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ti nie miał wydajności 660. Był znacznie wolniejszy. Tam gdzie w BF4 750ti miał z 45fps to 660 robił 60fps.

Test BF4 na premierę 750 Ti, różnica 15%:

 

bf4_1920.png

 

Test BF4 dwa lata później, różnica zmniejszyła się do 10%:

 

bf4_1920h.png

 

W nowszych grach 750 Ti jest już szybszy of 660.

 

Pozatym od 650 Ti Boost to 750 Ti był już szybszy w momencie premiery, a pobór mocy miał nadal prawie 2-krotnie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem 750ti jest kiepskie zbalansowanie dlatego w jednym tytule ma wydajność 660, a w drugim traci 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleilbys zrabane testy. Co tam za zegary mają 750ti a jakie 660?

 

Z tego co pamiętam miałem Gigabyte gtx660 i paliwa 750ti. W trakcie premiery 750ti robił pogrom w kopaniu kryptowalut. W Battlefield 4 dostawał srogie baty. Miałem obie karty tydzień czasu. Kupiłem 750ti bo miała mieć wydajność 660 i być zimniejsza.

 

Po tygodniu odsprzedam 750ti bo też te same testy oglądałem przed zakupem. Jeden wielki wał a nie testy. Dziękuję że z nutką nostalgia mogę powspominać jak dałem się zrobić w konia.

 

 

 

 

Dzisiaj 750ti w Fortnite wymiata. Ora 660 jak chce ale w dniu premiery to był złom. Zresztą w temacie obok z monitorami jeden człowiek na GTX 780 ma poniżej 100fps w LOLu.. niewiele więcej niż Integra Intela. Wiedza jak zadbać o Keplera.. 750ti ma farta że bliżej jej do 9gen niż do 7gen jak nazwa wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleilbys zrabane testy. Co tam za zegary mają 750ti a jakie 660?

Nie zauważyłeś że na obu wykresach są również referenty 660 i 750 Ti i to je porównywałem?

 

Z tego co pamiętam miałem Gigabyte gtx660 i paliwa 750ti. W trakcie premiery 750ti robił pogrom w kopaniu kryptowalut. W Battlefield 4 dostawał srogie baty. Miałem obie karty tydzień czasu. Kupiłem 750ti bo miała mieć wydajność 660 i być zimniejsza.

 

Po tygodniu odsprzedam 750ti bo też te same testy oglądałem przed zakupem. Jeden wielki wał a nie testy. Dziękuję że z nutką nostalgia mogę powspominać jak dałem się zrobić w konia.

Na wykresie jest również fabrycznie mocno podkręcony 750 Ti Palita, szybszy od refa 660. Było go kupić (na forum jak pamiętam miał go leven i bardzo go sobie chwalił).

Pozatym dlatego wspomniałem o 650 Ti Boost. Od niego już na premierę 750 Ti był szybszy w każdej grze, ale pobór prądu miał prawie 2-krotnie mniejszy.

 

Dzisiaj 750ti w Fortnite wymiata. Ora 660 jak chce ale w dniu premiery to był złom. Zresztą w temacie obok z monitorami jeden człowiek na GTX 780 ma poniżej 100fps w LOLu.. niewiele więcej niż Integra Intela. Wiedza jak zadbać o Keplera.. 750ti ma farta że bliżej jej do 9gen niż do 7gen jak nazwa wskazuje.

Nie no, co ty, przecież już dawno na labie "obalono" spiskowe teorie że NV ubija wydajność starszych generacji GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, nadal nic nie wiadomo o premierze, oraz specyfikacji nowych kart graficznych?

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, nadal nic nie wiadomo o premierze, oraz specyfikacji nowych kart graficznych?

Nie jest znana nawet ich nazwa (11xx czy 20xx), a co dopiero specyfikacja lub cena. Swoją drogą to ciekawe że NV udaje się tak długo utrzymywać tajemnicę. Zakładając że karty są już w produkcji seryjnej to całkiem spore grono osób musi znać ich parametry (ludzie w NV, ludzie u producentów kart, a nawet ludzie u producentów pudełek). I każdy milczy jak grób, nie dając się skusić najwyższą nawet łapówką za puszczenie pary z ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co niby znaczy 1180+? 1180 Ti?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znaczy. Kolejne plotki i tyle. Nikt nie wie niczego na 100%, nawet na 50% poza ludźmi w nVidii.

Kolejne niby przecieki, że w sierpniu będą nowe karty. Serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znaczy. Kolejne plotki i tyle. Nikt nie wie niczego na 100%, nawet na 50% poza ludźmi w nVidii.

Kolejne niby przecieki, że w sierpniu będą nowe karty. Serio?

 

Nie będą dopiero w 2030roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrzesniu po 5-6 tys zł za 1180 tak informował przeciek z datą i cena.

 

Dobrze pamiętam?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jak nie mają konkurencji to mogą walić cenami jakie im się podobają w dodatku podobno są nadwyżki obecnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znaczy. Kolejne plotki i tyle. Nikt nie wie niczego na 100%, nawet na 50% poza ludźmi w nVidii.

Kolejne niby przecieki, że w sierpniu będą nowe karty. Serio?

Nie no, przecież nie będzie, bo nikt nic nie wie, to znaczy, że nie będzie :P

Wogóle już przecież nie będzie kolejnej generacji kart :P'

 

Ech...Kolejny malkontent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie serwisy komputerowe posiłkują się info z youtubowego kanału Gamer meld, który to jeśli chodzi o karty graficzne sypie samymi domysłami i mailami z 4 liter (co śmieśniejsze przez ostatnie pół roku nie sprawdziło się jeszcze nic o czym wypuścił filmy-przynajmniej odnośnie kart graficznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1170 z 16 gb vram, tja ;p.

jeżeli w końcu chcemy iść do tego magicznego 4k to potrzeba więcej vramu. O ile w 16gb w 1170 nie wierzę o tyle 12gb już jest prawdopodobną wartością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie piękne, kiedy duże redakcje technologiczne czerpią informację i traktują jakiś śmieszny kanał na YT jako wyrocznię...

 

GTX 2xxx/11xx za niedługo urosną do miana legendy na poziomie Half Life 3, każdy słyszał, ale nikt nigdy nie widział :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem ofertę no i Grafy lecą teraz ostro w duł. Na allegro nówki sztuki teraz zaczynają się od takich cen. 1060 6GB od 1200zł, 1070 od 1900zł, 1080 od 2400zł, 1080Ti od 2900zł.

Jeżeli 1170 miała by tak jak mówią wydajność 1080ti no to cena by była w dniu dzisiejszym w okolicach 3000zł ale myślę że do premiery się jeszcze wszystko zmieni bo na rynku jest coraz więcej kart ceny jeszcze napewno zejdą o kilka stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Mój głos też na Della, na ten moment najsensowniejszy ekran 1440p do gier.
    • Warto brać coś takiego? Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz!  US $23.98  6%OFF | US UK Spanish PT-BR FR Latin Keyboard for Lenovo IdeaPad 3 17ADA05 17ADA6 17ALC6 3-17ARE05 17IML05 17IIL05 V17–IIL French AZERTY https://a.aliexpress.com/_ExdEyuJ  
    • Z tymi stacjami to bardzo dobry pomysł, a swoją drogą co tam wczoraj Dudu u Trampka pozałatwiał? Poza tym że usłyszał Polacy Dudu naprawde kochają i że Trampek jest cały czas za Polską? 
    • Przy tej obudowie Z1 możesz spokojnie dosunąć kompa do ściany, ważne żeby był z przodu dostęp powietrza i z tyłu chociaż kilka cm żeby powietrze miało gdzie być "wydalane" z obudowy.   Jęśli chodzi o karty, no to NVIDIA faktycznie jest bardziej "bezobsługowa", choć też na AMD nie ma jakiejś tragedii - w większości przypadków karty działają bez problemu. Niemniej jeśli chcesz jak najmniej bezobsługowy sprzęt, to stawiałby na NVIDIE. Minus jest taki, że RTX 4060 Ti będzie wolniejszy od RX 7700 XT, a szybszy RTX 4070 czy RTX 4070 Super kosztują sporo więcej (minimum 2500 zł za RTX 4070 i około ~ 2800 zł za RTX 4070 Super). Więc kwestia na co pozwala budżęt. RTX 4060 Ti masz za około ~ 1800 zł ale to wersja 8GB pamięci - na dzisiaj pod 1080p spokojnie starcza, ale co będzie w przyszłości to kto wie. Bezpieczniej chyba by dorzucić do 16GB, ale to już około 2100 zł i znów za 400 zł więcej mamy RTX 4070 który wyraźnie odjeżdża wydajnościowo.
    • Fajna ilość. Ładnie im skoczyło z 2-4 sztuk. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...