Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Na start to beda referenty,na dobre niereferenty trzeba będzie jeszcze poczekać i dodać do tego okrągła sumkę.

Może fanatycy będą wyprzedawac 1080ti za grosze to walne sobie sli :E

wiem ze referenty ale ja do nich nic nie mam. mialem 1080 evga i karta przy 2000rpm byla praktycznie nieslyszalna no chyba ze ktos ucho przyklada do obudowy :D oczywiscie jak ktos podnosi power limit na max i robi max oc no to juz wskakuje na wyzsze obroty i slychac mocno ale u mnie poszlo i oc i undervolting. bylem mega zadowolony z karty a w dodatku wyrzucalo mi cieplo poza bude. takze uwazam turbina nie taka zla jak sie ja ogarnie. i jestem w stanie kupic referenta lub referenta od evga najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre portale już podają ze 1180 na kosztować ok 999$,także dobry nie referent ok 4.5k ? Dziękuję postoje

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referenty są najlepsze i mają szeroki wybór AIO i bloków wodnych dla fanatyków ciszy.

 

FTW3 była moim ostatnim nierefem. Od teraz będę już wyłącznie refy kupował i wodował. ;)

 

kilkaset PLN więcej za autorskie chlodzenie, które terkocze albo dzwoni... albo kosztuje tyle, co blok wodny. No thx

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację,taki referent nie musi być zly.Tylko trzeba mieć jeszcze jedna rzecz,umiejetnosc montażu takiego bloku wodnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż bloku wodnego jest banalnie prosty. Nie trzeba do tego wybitnych zdolności manualnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenach 1 koła USD za 1180 podziękuję i pewnie odpuszczę generację, niemniej. Tzn. i tak 1180 mnie nie interesuje (z 1080Ti się nie opłaca UPG), dopiero może 1180Ti, chociaż też wątpię, bo już 1080Ti jest czasem duszone przez dziadka 4790k i trzeba w pierwszej kolejności nową platformę (tutaj czekam na czerwonych, skoro 10nm intel opóźniono do 2020 - 7nm Zen pewnie kupię i tak się to skończy :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ostatnio pierwszy raz w życiu zakładałem blok na GPU i nic nie popsułem :E

W necie jest w pizdu tutoriali na ten temat.

Tylko pierwsze wodowanie bez zasilania aby w razie nieszczelności bloku, nie uwalić sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Za tyle nie dawno ludzie kupowali 1080ti. Cena rozsądna.

 

Jeżeli kupiliście 1080ti to raczej oczywiste, że nie kupicie 1180. Nie wiem po co psioczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle nie dawno ludzie kupowali 1080ti. Cena rozsądna.

Dokładnie.

Co prawda, cena może nie jest "rozsądna" (bo ceny top gpu rozsądne nie są od długiego czasu), jednak określiłbym to bardziej, jako "żadne zaskoczenie" (bo niby jakiej ceny nowej generacji oczekiwać, gdy jeszcze miesiąc temu (!!!) starocie 1080ti kosztowały na morelach i innych x-komach 4200 PLN). :)

 

EDIT:

Mało tego!  U brzoskwiń cały czas stoi za tyle SJS 1080 Ti = link.

Dziwi mnie, że brzoskwinie mają najdrożej chyba (?) w PL tego Palita scratchhead.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za 1080Ti to cena rozsadna? Raczej napompowana krypto-guanem. Patrzac wstecz to nawet niektore niereferenty schodzily do poziomu 3k swego czasu. Po premierze nowej generacji (pomijajac krypto) to ta karta powinna kosztowac ~2000 pln.

 

Jak widac nV kolejny raz korzystajac z okazji bedzie "badala wody" jak bardzo da sie zdoic klienta koncowego. Slusznie i naukowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980Ti niereferenta po premierze gtx 1070 w niektórych niemieckich sklepach sprzedawali za ~1700pln i dorzucali do tego jeszcze fotel gamingowy o wartości ~100euro :E

 

albo podobna promo co właśnie znalazłem była za 500euro + krzesło o wartości 160-170euro

 

 

wg97kqF.png

 

 

 

Wypychali te karty drzwiami i oknami, a teraz nie zanosi się na takie promo :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

4k za 1080Ti to cena rozsadna? Raczej napompowana krypto-guanem. Patrzac wstecz to nawet niektore niereferenty schodzily do poziomu 3k swego czasu. Po premierze nowej generacji (pomijajac krypto) to ta karta powinna kosztowac ~2000 pln.

 

Jak widac nV kolejny raz korzystajac z okazji bedzie "badala wody" jak bardzo da sie zdoic klienta koncowego. Slusznie i naukowo.

 

nV nie ma teraz żadnej konkurencji ze strony AMD. Ludzie kupowali 1080ti za 4000-4500zł więc nie wydaje mi się żeby cena była niżej niż w okolicach 4k zł.

Może źle to napisałem. Nie wydaje się rozsądna a wydaje się prawdziwa.

Jeżeli 1180 będzie lepsza od 1080ti to nie ma racjonalnych podstaw żeby na początku wycenić na mniej niż 3800zł (na nasze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze pisalem osobom ktore wstrzymywaly sie z kupnem karty do premiery

 

Nie bedzie obnizek obecnych kart. Choc "zalegaja na magazynach" - sytuacja i brak realnej konkurencji uswiadcza Nvidie, ze to zejdzie

Nowe karty beda drogie i obstawiam 3700-4000 za 1180 ! Z racji braku konkurencji i checi wyprzedania poprzednich kart a kto ma kupic 1180 po takiej cenie - i tak kupi :E

 

1160 i podobne nie wyjda zbyt predko bo sa zbyt łakomym kąskiem :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, a raczej chciałbym aby 1180 nie była droższa niż 700£ bo tyle jestem w stanie dać, co będzie zobaczymy. Na ten moment nawet "papierowej " premiery nie było to kij wiele co oni tam kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie piszcie, ze 1180 moze kosztowac ok 4000 w gore, bo was zlinczują :E Jak ponad tydzien wspomnialem tutaj o cenie za xx80 ddr6 ok 3999-4111 to sie znalazły dzbany, zarzucając jakimis linkami do prehistorii cen kart graficznych sprzed wieków i ze swoimi teoryjkami, ze cena bedzie na poziomie ok 3200-3400. Marzyciele...

 

Prawda jest taka, nV wie co robi, bada rynek po Wielkim Potopie kryptowalut, do tego dojdą nowe pamieci(nie wiem czy to beda hbm2 lub ddr6) brak konkurencji (bo amd to żadna konkurencja, tylko dodatek). I teraz tak albo Cię Marzycielu stać i placisz bez smęcenia i jojczenia za gtx 1180 ....:: MMMM ::.... albo :finger:

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak najbardziej gtx 1080 kosztował na premierę 3600pln i nawet u nas na biednym polskim forum kilkanaście osób miało zaraz po premierze te karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za 1080Ti to cena rozsadna? Raczej napompowana krypto-guanem (...) Po premierze nowej generacji (pomijajac krypto).

Przypomina mi skecz jednego z kabaretów, jak Gomółka do ludu teksty propagandowe głosił

"gdybyśmy mieli blachę, to zarzucilibyśmy Europę konserwami... ale nie mamy mięsa" ;)

 

 

Tu podobnie.

Cena 4K rozsądna? Napompowana krypto, pomijając krypto...

... gadki jak do hibernusa, który wczoraj się obudził. :)

 

Ceny są napompowane krypto, mamy zjebany rynek przez krypto, więc w dywagacjach o cenach nowej generacji, bądźmy realistami i nie odrywajmy się od rzeczywistości.

Było krypto, zjebało krypto, jeszcze długo smrodzić będzie krypto...

 

JEST KRYPTO, zatem cena za produkt nowszy, sprawniejszy, energooszczędniejszy, szybszy, chłodniejszy (bo chyba takie mamy założenie?), nie ma prawa być niższa od dwuletniej konstrukcji pod wszystkimi w/w względami gorszej (która dziś nadal kosztuje 3.5K). Proste i logiczne.

Nie dywagujmy nad sensownością / zasadnością cen, jako takich (bo płacenie wartość używanego samochodu za kartę graficzną dla niektórych zawsze będzie chory!) ;). Symulujmy realnie, a nie twórzmy koncertu pobożnych życzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak najbardziej gtx 1080 kosztował na premierę 3600pln i nawet u nas na biednym polskim forum kilkanaście osób miało zaraz po premierze te karty.

 

To tylko glupia karta graficzna w cenie 3600-3800 :P

 

Udzielam sie na trzech forach fotograficznych, to po premierze nowych zabawek czesc zwykłych użytkowników (pomijam tych, co robia ślubniaki, dodatkowy albo główny zarobek) potrafili wydać po 8-10k.

 

Jestem ciekaw co zrobi słynny Litwicki. Będą raty?!

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem. Nie wydaje się rozsądna a wydaje się prawdziwa.

Jeżeli 1180 będzie lepsza od 1080ti to nie ma racjonalnych podstaw żeby na początku wycenić na mniej niż 3800zł (na nasze).

I tak też chciałem to ująć;)

thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby to hobby więc kasa się nie liczy. Na zachodzie dzisiaj są popularne np. rowery elektryczne i powiem wam, że tak raz na miesiąc jeżdżę sobie w górki w DE połazić i nie raz tak spacerując przecinam ścieżki rowerowe i tak na łoko 80% rowerów to ludzie mają rowery elektryczne w cenie 1.5-5k euro :E, a te 20% nie elektryczne też warte swoje. Jak ktoś ma zajawkę to będzie wydawał mamonę i tyle.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie piszcie, ze  1180 moze kosztowac ok 4000 w gore, bo was zlinczują  :E  Jak ponad tydzien wspomnialem tutaj o  cenie za xx80 ddr6 ok 3999-4111  to sie znalazły dzbany, zarzucając jakimis linkami do prehistorii cen kart graficznych sprzed wieków i ze swoimi teoryjkami, ze cena bedzie na poziomie ok 3200-3400.

Takie podejście cenowe miałoby tylko jeden efekt = stara generacja /obecnie na składach i magazynach/ spychaczami na boiska i pod walce (bo kto by to kupił, gdyby obok stały tańsze pachnące nowością 1180?) ;)

 

Hobby to hobby więc kasa się nie liczy. Na zachodzie dzisiaj są popularne np. rowery elektryczne i powiem wam, że tak raz na miesiąc jeżdżę sobie w górki w DE połazić i nie raz tak spacerując przecinam ścieżki rowerowe i tak na łoko 80% rowerów to ludzie mają rowery elektryczne w cenie 1.5-5k euro :E, a te 20% nie elektryczne też warte swoje. Jak ktoś ma zajawkę to będzie wydawał mamonę i tyle.

I tym realnym akcentem, thumbup.gif możemy śmiało zluzować majty i czekać do oficjalnej premiery!

Nic dodać, nic ująć (w na etapie plot z dupy wyjętych).

Czekajmy na fakty.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam wrażenie, że te nadchodzące gpu będą kosztować fortunę: P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście cenowe miałoby tylko jeden efekt = stara generacja /obecnie na składach i magazynach/ spychaczami na boiska i pod walce (bo kto by to kupił, gdyby obok stały tańsze pachnące nowością 1180?) ;)

 

 

I tym realnym akcentem, thumbup.gif możemy śmiało zluzować majty i czekać do oficjalnej premiery!

Nic dodać, nic ująć (w na etapie plot z dupy wyjętych).

Czekajmy na fakty.

 

- Po co Ci taka karta droga ? Nie oplaca sie - max to xxx za yyy zł a wiecej to nie uzyjesz albo nie zobaczysz roznicy. Jak mozna wydac 3000+ na karte ?

- Bo chce, bo moge, bo mnie na to stac, bo lubie trzycyfrowe wartosci fps bo lubie wieczorami sciagnac klape boczna, polozyc sie na podlodze, podeprzec sie lokciami i wpatrywac sie w cudenko godzinami :E

 

Ale i tak ludzie nas nie zrozumieją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Bo chce, bo moge, bo mnie na to stac, bo lubie trzycyfrowe wartosci fps bo lubie wieczorami sciagnac klape boczna, polozyc sie na podlodze, podeprzec sie lokciami i wpatrywac sie w cudenko godzinami :E

 

Ale i tak ludzie nas nie zrozumieją :E

Stary! Wirtualny browar! thumbup.gif

Dawno nie przeczytałem tak banalnego w prostocie, przy tym dowcipnego i celującego w sedno (!) zdania o "pierdolcu IT" :)

Normalnie wstawię sobie w stopkę, jako motto dla pclforum ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...