Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Stary! Wirtualny browar! thumbup.gif

Dawno nie przeczytałem tak banalnego, dowcipnego i celującego w sedno zdania o korbie IT :)

 

Dzieki. To tak jak Luka pisal - rower elektryczny za 1500€ ? :E Na Ch$* .. usteczke to komus ? :D

 

Ale ... stac go, niech sobie kupuje i sie cieszy

 

To tak jakby wypominac szejkom, ze maja oprywatne odrzutowce - na cholere ? Rowerem/autobusem/drugą klasą nie mozna ? :E

 

ps. Ja to jestem juz w ogole psychiczny - nie dosc, ze na premiere, za grubo ponad 3k to jeszcze glosny, goracy, ogolnie ch#@# referent (jak to mowia) ale ... to tak jak z kobietami. Czasem czlowiek wie, ze wnetrze mogloby oferowac wiecej niz oferuje ale mimo wszystko - to, co na zewnatrz najbardziej kusi :E

 

Moja ty karciuszko a ti ti ti ti ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

poczekajcie troche z tymi cenami nic jeszcze nie wiadomo po co sie martwic na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję z kupnem 1080 za 2.2k żebym sobie potem w brodę nie pluł, że za tą samą cenę miesiąc później mogę mieć coś trochę wydajniejszego od 1080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W średnim segmencie cena będzie adekwatna do wydajności(bo będą konkurowali z obecną generacją) natomiast w wyższym może już być różnie widać jak Titany odstają cenowo. Co nie znaczy że i tak obecna generacja trochę nie potanieje.

 

Bardzo dużo zależy też od nasycenia rynku. Poza tym sami mogą specjalnie mniej produkować żeby windować cenę (tak jak to jest z pamięciami) tylko niema pewności czy to im się będzie opłacało bo zatrudnionym pracownikom trzeba płacić a płacenie za to że nie produkują też jest średnio opłacalne. Zresztą oni już mają swoich ludzi którzy przekalkulują co dla firmy będzie się bardziej opłacało.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję z kupnem 1080 za 2.2k żebym sobie potem w brodę nie pluł, że za tą samą cenę miesiąc później mogę mieć coś trochę wydajniejszego od 1080Ti

A ja wręcz odwrotnie.

Przestałem kalkulować, dywagować, symulować... bo takim podejściem nigdy nic się nie kupi.

Zawsze, albo się wtopi, albo zrobi deal życia, tylko pytanie... czy o to chodzi?

 

Gdybym miał do tematu podchodzić racjonalnie - należałoby założyć, że każde GPU pow. 500 PLN, to zbytek i bezsens.

Teraz podchodzę inaczej. Jak do przyjemności. Jak do urlopu, zabawy, kasyna, zbytku.

Jeżeli uznaję, że chcę / potrzebuję / mam ochotę itd. - szukam okazji (druga ręka) i po prostu kupuję, mając wywalone, czy przepłaciłem 300 zł, czy za miesiąc mogę mieć coś innego (bo zawsze "za jakiś tam" miesiąc, będę mógł mieć coś innego, nowego, lepszego) :)

Kupuję, montuję i cieszę się (zapominając o temacie i rozkminkach, nie analizuję, nie zadręczam się, a ileż to wtopiłem albo ile zarobiłem).

 

Na hobby i bzdetach, ZAWSZE SIĘ TRACI, zawsze się przepłaca, to zawsze będą "wywalone zbytecznie" pieniądze (choćbym coś kupił za połowę ceny) :).

Dla mnie zakup 1080 ti za 2500 PLN, to fajny biznes (uwzględniając, że są tacy, co płacili powyżej 4K!), a dla kumpla z biura, to gały na wierzchu shocked.gif i - jego zdaniem - wyrzucone w kibel 2500 PLN! ;)

 

Mam możliwość / kasę / czas / venę = kupuję i cieszę się z zakupu. Bez zbytecznej rozkminki, bo to o radochę chodzi, a nie analizę i robienie z zakupów dila życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz odwrotnie.

Przestałem "kalkulować", dywagować, symulować... bo takim podejściem nigdy nic się nie kupi.

Zawsze, albo się wtopi, albo zrobi deal życia, tylko pytanie... czy o to chodzi?

 

Gdybym miał do tematu podchodzić racjonalnie - należałoby założyć, że każde GPU pow. 500 PLN, to zbytek i bezsens.

Teraz podchodzę inaczej. Jak do przyjemności. Jak do urlopu, zabawy, kasyna, zbytku.

Jeżeli uznaję, że chcę / potrzebuję / mam ochotę itd. - szukam okazji (druga ręka) i po prostu kupuję, mając wywalone, czy przepłaciłem 300 zł, czy za miesiąc mogę mieć coś innego (bo zawsze "za jakiś miesiąc" będę mógł mieć coś innego, nowego, lepszego) :)

Kupuję, montuję i cieszę się (zapominając o temacie i rozkminkach, nie analizuję, nie zadręczam się, a ileż to wtopiłem, albo ile zarobiłem).

 

Na hobby i bzdetach, ZAWSZE SIĘ TRACI, zawsze się przepłaca, to zawsze będą "wywalone zbytecznie" pieniądze (choćbym coś kupił za połowę ceny) :).

Dla mnie zakup 1080 ti za 2500 PLN, to fajny biznes (uwzględniając, że są tacy, co płacili poyżej 4K!), a dla kumpla z biura, to gały na wierzchu i wyrzucone w kibel 2500 PLN! ;)

Mam możliwość / kasę / czas / venę = kupuję i cieszę się z zakupu. Bez zbytecznej rozkminki, bo to o radochę chodzi, a nie analizę i robienie z zakupów dila życia ;)

 

Napisz i zaktualizuj sygnature, ze dokupiles drugiego 1080TI ale nie do SLI ale jako dedyk do PHYSXa :E

 

Zobaczysz co sie stanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz i zaktualizuj sygnature, ze dokupiles drugiego 1080TI ale nie do SLI ale jako dedyk do PHYSXa :E

szczerbaty.gif

 

DzVJLa7.jpg

 

 

Ceny mogą być duże, ale niektórzy tutaj lekko przesadzają.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz i zaktualizuj sygnature, ze dokupiles drugiego 1080TI ale nie do SLI ale jako dedyk do PHYSXa :E

 

Zobaczysz co sie stanie :E

Hmmm..... 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv moze wyceniac swoje produkty tak wysoko jak tylko zechec jest jednak pare "ale".

Jesli wycenia swoje produkty zbyt wysoko ich zysk moze byc nizszy, poniewaz mniej ludzi kupi wysokowydajne karty w zbyt duzych cenach.

Nv juz raz zapatrzyla sie na gornikow i maja teraz nadwyzke kart w magazynach - gracze sa bardziej stabilna grupa docelowa.

W sytuacji, gdy karty typu 1170, czy 1160 beda kosztoawc zbyt duzo czesc ludzi moze tymczosowo wybrac konsole, zeby przeczekac "ciezkie czasy".

Nie ukrywam, ze przydalby sie GPU od AMD na poziomie Ryzena w procesorach, wtedy "troche" lepiej by to wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję z kupnem 1080 za 2.2k żebym sobie potem w brodę nie pluł, że za tą samą cenę miesiąc później mogę mieć coś trochę wydajniejszego od 1080Ti

Co za 2.2k będziesz miał wydajniejsze od 1080ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Nv juz raz zapatrzyla sie na gornikow i maja teraz nadwyzke kart w magazynach - gracze sa bardziej stabilna grupa docelowa.

W sytuacji, gdy karty typu 1170, czy 1160 beda kosztoawc zbyt duzo czesc ludzi moze tymczosowo wybrac konsole, zeby przeczekac "ciezkie czasy".

Juz masa ludzi kupiła PS4 nawet ja :) i spokojnie sobie gram w uncharted last of us detroit i inne a tymczasem koleś z NV nerwowo zaciska zęby i trzyma na magazynach 1080tki jak zmądrzeje to sie coś od niego kupi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takiego emotikonka lol2.gif,

...to my wyślemy Tobie pykając w nowe tytuły na nowych GPU. lol2.gif

 

Spoko,nie będziesz miał okazji a jak narazie to ja cisnę beke z ciebie bo zagram równie komfortowo jak ty na swojej 1080 z tą różnicą,że ja wydałem o połowę mniej na kartę. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to ja cisnę beke z ciebie bo zagram równie komfortowo jak ty na swojej 1080 z tą różnicą,że ja wydałem o połowę mniej na kartę. lol2.gif

No to jestes gość! thumbup.gif

Cała reszta łosi z forum ze swoimi 1080 Ti teraz Ci zazdrości :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, jakoś mi się nie chce wierzyć, że pierwszy raz wyjdzie generacja, która zachowa perf/$ swojego poprzednika (czyli 1180 lepszy od obecnego 1080Ti o 20% i droższy o tyle samo...).

 

Takie 1170... kto by to kupił skoro od ręki byłyby w sklepach tańsze 1080Ti? (no chyba że o to chodzi :E)

 

raczej straszenie, by pozbyc się zalegających kart.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto cie straszy ? Klient, który spekuluje za ile kupimy nowe karty ?

 

Zieloni nie mają obecnie konkurencji, a konkurować z własnymi kartami nie jest w ich interesie. Obecnie są tak w wygodnej sytuacji, że mogą sobie na wiele pozwolić. Jeżeli zamierzają co miesiąc wypuszczać nową kartę graficzną, to nie ma na co liczyć, że wzrost ceny będzie mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są wcale w tak wygodnej sytuacji. Rynek jest dość mocno nasycony i mało kto myśli o zakupie Pascali. Bardzo dużo osób siedzi na 1150 Ti i 1160 i gra w FHD. Te karty spokojnie starczą do obecnych gier (oczywiście dla ludzi, którzy nie mają manii grania na max detalach). I myślę, że będą jeszcze na długo starczyły.

 

Radzę nie oceniać rynku na podstawie forum komputerowego, gdzie różni pasjonaci i inni zapaleńcy wymieniają GPU co rok, bo "ta 1080 Ti już mi nie wystarczy". Śmiem wątpić, że Nvidia odważy się na tak ryzykowny ruch jakim jest zerowa obniżka Pascali po wyjściu nowej serii. Zniżki raczej będą, ale i tak nie spodziewałbym się niskich cen. Ceny rosły ciągle z serii na serię i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie coś się zmieniło. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję z kupnem 1080 za 2.2k żebym sobie potem w brodę nie pluł, że za tą samą cenę miesiąc później mogę mieć coś trochę wydajniejszego od 1080Ti

 

Jak najbardziej 1170 będzie w tej cenie ... za jedyne 10 miesięcy jak dobrze pójdzie.

 

Czekać Ⓡ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Perdzielnięcie cenowe będzie zacne, ale głównie dlatego, żeby wypchać z magazynów resztę Pascali, których, jak można było niedawno przeczytać - jest bardzo dużo.

 

Będzie nowa generacja za 9999999 $ to entuzjasta chociażby miał nerkę sprzedać, to kupi a reszta weźmie Pascala. Kreska się wyrówna, magazyny przeczyszczą - będzie można patrzeć na ceny 1180 bez krwi w oczach.

 

Nikt nie wie ile cymbały naklepały GPU w okresie, jak był szał walutowy i rynek wciągał wszystko jak odkurzacz. Jedno jest pewne - nie wyhamowali w odpowiednim momencie i trochę w magazynach zalega, co firmy same przyznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news78518.html

 

plotki plotkami ale zawsze cos prawdy tym jest.

 

Niereferenty 1080 były u nas na starcie w okolicach 3500. Zatem te 4 koła z newsa to nie jest jakiś absurd cenowy w porównaniu do 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niereferenty 1080 były u nas na starcie w okolicach 3500. Zatem te 4 koła z newsa to nie jest jakiś absurd cenowy w porównaniu do 1080.

mowimy o referentach na premiere wiec roznica 599 dolcow a a 999 dolcow to troszke roznica ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

999$ to u nas było by ~4k pln + 23% VAT :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na naszym rynku to trochę inaczej wyglądało. Refy były po 3499 albo 3599 (nie pamiętam dokładnie). Te 599$ było widziane dopiero po obniżkach cen.

 

Zatem nawet porównanie MSRP nie do końca oddaje obraz tego jakie ceny mogą dowalić na naszym rynku za 1180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ziomeczki, pora uderzyć do doradcy finansowego i sprawdzić możliwości kredytowe. na 3-letnim kredycie da się opykać sporo fajnych tytułów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...