Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie może tak być i było to tutaj poruszane. 1180 z wysoką ceną i wydajnością i czekamy na rozwój wydarzeń (vide Intel i Z370).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie marzy 1080ti nowka za 2500zl-2700zl i najlepiej od evga :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie marzy 1080ti nowka za 2500zl-2700zl i najlepiej od evga :cool:

 

A mi sie marzy, aby te najdroższe kosztowały góra dwa koła a średniaki 700-1000 bo to ich normalna cena.Jak tak dalej pójdzie to gpu będą sprzedawane jako high-end super pałer edyszyn w cenie nowego auta....lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie marzy 1080ti nowka za 2500zl-2700zl i najlepiej od evga :cool:

 

 

giphy.gif

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie to taka karta po premierze nowej generacji jest warta jakies 400pln. Just sayin.

Dokładnie. A po 550 zł to za kilka miesięcy będzie nowy 1150 4 GB, znacznie szybszy od 1050 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A po 550 zł to za kilka miesięcy będzie nowy 1150 4 GB, znacznie szybszy od 1050 Ti.

no ba a 1050ti beda po 300zl :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usuniecia

Edytowane przez Tiduss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli, że nowe karty maja mięć 8 GB pojemności pamięci.

 

TOP 11gb

 

Aktualnie 6GB jest połykane przez Larę:

 

ROTTR_2018_07_29_14_46_00_409.jpg

Mylisz się, gdyby tak było to na GTX 1060 6GB byłby znacznie wyższy FPS niż na GTX 980. To, że tyle alokuje to nie znaczy, że tyle potrzebuje ;)

 

tr_1920.png

 

tr_2560.png

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, gdyby tak było to na GTX 1060 6GB byłby znacznie wyższy FPS niż na GTX 980. To, że tyle alokuje to nie znaczy, że tyle potrzebuje ;)

 

tr_1920.png

 

tr_2560.png

 

Kris ?

 

Ja tej fotki nie ściągnąłem z neta, tylko ją wykonałem u siebie.

 

Zdaje się, że RE7 też ma chrapkę na memki karty :P

 

Nowa technologia i tylko 8GB ?

 

Mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post jeszcze raz. Wyraźnie napisałem na końcu, że gdyby gra faktycznie wymagała 6GB VRAM to na GTX 980 wyniki znacząco odbiegałyby od GTX 1060 6GB a tak nie jest. To co pokazują programy typu Afterburner to ilość pamięci zaalokowanej. Ile pamięci faktycznie wymaga dana gra można się dowiedzieć tylko i wyłącznie robiąc testy.

 

edit

 

Widzę, że co redakcja to inne wyniki...

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy odczytują dane z nvapi i podają realne wykorzystanie pamięci. To, że dana gra sobie keszuje to i owo w ramie to już inna para kaloszy. Do tego dochodzi kwestia texturowania przez pci-express jeżeli gra odpowiednio dobrze z tego korzysta to pomimo braków w pamięci lokalnej gra będzie działać dobrze. Nie dotyczy to MGPU i braki pamięci zawsze wychodzą bokiem i kończy się to tragicznie dla wydajności/płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak widac pare postow wyzej to ze keszuke to czesc myli z ilosci wymagana fo gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może być 16x1, skoro jest 8 miejsc?

 

pewnie będzie 16gb, 1x8pin i 700 papieru na startszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może być 16x1, skoro jest 8 miejsc?

 

pewnie będzie 16gb, 1x8pin i 700 papieru na startszczerbaty.gif

 

MSRP na poziomie referenta 1080 i ostatecznie w PL wyladowal za 3600 :)

Wiec okolice 4000 jest niestety bardzo realne :E

Biorac pod uwage jeszcze fakt, iz Pascale zalegają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym wolał 4k na kartę dać, niż 300 PLN miesięcznie na papierochy jak mój ojciec. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już tą żałosną gadkę o rzekomych idiotach kupujących zbyt drogi, według kogoś, sprzęt... PCB jak PCB, ale zacząłem się zastanawiać czy też nie kupię FE jak wyjdzie 1180 Ti i go zwoduję. Jest tutaj ktoś kto używał chłodzenia cieczą przez dłuższy czas? Jak wygląda żywotność takiego chłodzenia? Na CPU na 100% założę jakieś gotowe AiO, raz że ze względów estetycznych (nie chcę wielkich coolerów wchodzących na sloty pamięci), a dwa że będzie po prostu ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu wykombinował taki system i chyba parę miesięcy na nim jedzie, możesz go podpytać. Ja raczej na bank będę wodował, bo autorskie chłodzenia są na dobrą sprawę drogie i wcale nie takie wydajne. A często trapione różnymi efektami typu klekotanie czy dzwonienie, etc. Najładniejszy "dźwięk przepływu powietrza" mają MSI, ale też kosztują dużo i mają fatalny serwis.

 

EVGA (najlepszy serwis) + wodowanie (najlepsze chłodzenie). :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc zalezy od producenta i jak to poskladasz, ale dbajac o to i robiac to z glowa - zywotnosc jest jak najbardziej ok

 

Co do CPU i AiO - zakladam, ze skalp zrobiony? Innaczej czy jest sens ?

I tak naprawde AiO nie oznacza odrazu nizszych temp. o 20 stopni - czesto sie zdarza, ze glosne cholerstwo, zbije Ci moze max kilka stopni (jesli nie skalopwany proc) no i awaryjnosc pozostawia wiele do zyczenia

 

Uwierz, ze skalp + dobre "powietrze" nawet nie przesadnie duze i robota z temp. zrobiona ! :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry skalp + coś w stylu grandisa to coś, co ja mam i jest cicho raczej. Tylko trzeba przewiewną obudowę załatwić, moja to piekarnik. Przez to musiałem wymienić wiatraki na cichsze, w dobrze wentylowanej budzie spokojnie dawały radę fabryczne.

 

FTW3 jakaś super cicha nie jest w porównaniu np. z kartami MSI, ale na UV do 0.9V jest naprawdę OK. Nie jest to dźwięk, na który zwracam uwagę nawet po paru h gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do CPU i AiO - zakladam, ze skalp zrobiony? Innaczej czy jest sens ?

I tak naprawde AiO nie oznacza odrazu nizszych temp. o 20 stopni - czesto sie zdarza, ze glosne cholerstwo, zbije Ci moze max kilka stopni (jesli nie skalopwany proc) no i awaryjnosc pozostawia wiele do zyczenia

 

Uwierz, ze skalp + dobre "powietrze" nawet nie przesadnie duze i robota z temp. zrobiona ! :E

 

Hm. Nie wiem jak z tym skalpem, bo to będzie do nowego blaszaka, ale skoro podobno w nowych Intelach (albo przynajmniej w i9 9900k) ma być lut, to raczej nie będzie potrzebny. wink.gif

 

Najbardziej zastanawia mnie właśnie żywotność tych pompek. Fakt, planuję wydać dużo na kompa, ale to nie znaczy, że chciałbym do niego co chwilę dopłacać. szczerbaty.gif Dlatego jeśli pompa ma się psuć co kilka miesięcy to raczej odpuszczę sobie taki interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...