Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze rok temu były teksty 1070ka jest za mocna do fhd.

Dzisiaj już pojawiają się teksty, że do komfortowej gry w FHD przydaje się 1080ka.

Mówimy tu o 60-75hz, a idzie moda na 144,z a rogiem 200hz. O 2 czy 4k nawet nie wspomnę.

 

Jak ktoś kupi teraz to pewnie chce posiedzieć 2-3 latka na tym nie ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena 1080 jest przyjemna, tylko po co coś więcej niż 1060/1070 do FHD 60 hz na którym siedzi większość?

 

większość kiedyś siedziała na 800x600 :P to się kiedyś zmieni.

 

Chociaż nie jestem wielkim fanem 4K w grach, niespecjalnie widzę różnicę jakości (co innego w filmach natywnie w 4K, tam to jest oczywiste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Jakieś potwierdzone dane? Czy dalej wróżymy z szklanej kuli i clickbaitowych newsów

większość kiedyś siedziała na 800x600 :P to się kiedyś zmieni.

 

Chociaż nie jestem wielkim fanem 4K w grach, niespecjalnie widzę różnicę jakości (co innego w filmach natywnie w 4K, tam to jest oczywiste).

 

Zobacz sobie takie Wildlands w 4k :D Miód i malinki, tylko na ultra, trawką od nvidii to tak w 30-45fpsach granie na 1080ti :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idzie do sklepu i kupuje konsolę. Widać to choćby po słabej dostępności PS4 PRO w sklepach - schodzą jak świeże bułeczki. A to obserwacja z Polski, kraju gdzie PC ma się wyjątkowo dobrze. I co, myślisz że tak naprawdę stała utrata graczy nie jest dla Nvidii powodem do obniżek cen?

 

Skąd w ogóle takie analizy? Rozpatrujesz problem tylko z jednej strony, w bardzo prosty sposób. PS4 PRO schodzą jak świeże bułeczki, bo po pierwsze Xbox dał ciała z exclusive w obecnej generacji, po drugie jesteśmy świadkami wielkich zmian na rynku gier, tym bardziej te zmiany widać w Polsce. Ty naprawdę wierzysz w to, że duża sprzedaż PS4 PRO wynika z tego, że Nvidia nie obniża cen kart graficznych? Ludzie zejdźcie na Ziemię, wiem że chcecie mieć karty po jak najniższych cenach, ja też chcę, ale nie można tracić kontaktu z rzeczywistością, a ta nie będzie już tak przyjemna.

 

Jeżeli NVIDIA chce oczyścić magazyny po nadprodukcji pod kątem miningu, to jedyną opcją nie jest wydawanie słabych kart/kiepsko wycenionych, tylko odwlekanie premiery.

 

Dokładnie.

 

To jest jeden i ten sam rynek opierający się na grach. Dla przeciętnego gracza to bez różnicy czy gra na PC, PS czy x-box - dla niego to tylko platforma do gier, wybiera bardziej atrakcyjną. PC przez lata był konkurencyjny głównie ze względu na niższe koszty grania na PC i unikatowe dla PC gatunki gier: FPS, strategie, RPG i MMORPG. Ale ta sytuacja się zmieniła o 180°. Co to za różnica czy chipy trafiają do GPU do PC czy konsol? Dla AMD to bez różnicy, oni produkują chipy zarówno do PC jak i do konsol. Dla Nvidii natomiast wzrost sprzedaży konsol i spadek GPU na PC oznacza wyłącznie straty bo oni nie produkują nic na konsole.

 

Patrzysz na to ze złej strony. Nie chodzi tutaj o ilość sprzedanych chipów. Nawet jeśli AMD sprzedałoby w konsolach więcej chipów niż NV w kartach graficznych, to i tak nie miałoby w tym wypadku żadnego znaczenia. Dlaczego? Bo od samego początku rozmawiamy o rynku GPU na PC. To nie jest żaden rynek opierający się na grach, tym bardziej że karty graficzne są nie tylko do gier.

 

To całe pitolenie o cenach nie ma sensu, ponieważ nikt nie wie jakie są rzeczywiste zapasy Pascali posiadają partnerzy. Na razie nie widzę by jakikolwiek partner zaczął wysprzedawać karty, co historii nie raz miało miejsce.

 

Jak to nikt nie wie? Tutaj wszyscy wiedzą wszystko najlepiej, policzyli nawet (na palcach) ile osób przesiadło się już na konsole z powodu wysokich cen Pascali. szczerbaty.gif

 

W sumie cena 1080 jest przyjemna, tylko po co coś więcej niż 1060/1070 do FHD 60 hz na którym siedzi większość?

 

To nie ma żadnego sensu, przecież gdyby każdy zadawał takie same pytania, to ludzie utknęliby w FullHD na całą wieczność. To monitory kupuje się pod GPU, a nie GPU pod monitory. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie widzisz i nie rozumiesz. Nvidia przytuliła dodatkowe 10milionów aktywnych graczy geforce w ciągu 8 miesięcy w teoretycznie najgorszym okresie boomu koparkowego od sierpnia 2017 do marca 2018 :E

 

Na wykresie masz też jak byk 10M w okresie Aug'17 - Mar'18

 

Na nowsze statystyki po marcu 2018 trzeba poczekać.

 

Tymi statystykami to się moźna podetrzeć. Skąd niby wiedzą kto faktycznie kupił kartę aby na niej pograć a kto do koparki? Takimi danymi, których się nie da zweryfikować to ja też mogę sobie sypać jak z rękawa.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To nie ma żadnego sensu, przecież gdyby każdy zadawał takie same pytania, to ludzie utknęliby w FullHD na całą wieczność. To monitory kupuje się pod GPU, a nie GPU pod monitory. :)

Chyba pierw wybiera się rozdzielczość i klatkarz jaka człowieka interesuje a dopiero potem interesuje się wymaganą wydajnośćą jaką karta definiuje. Widocznie inna szkoła. Dla laika co nie ogarnia na co stać obecne karty to może i takie podejście ma sens.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie takie Wildlands w 4k :D Miód i malinki, tylko na ultra, trawką od nvidii to tak w 30-45fpsach granie na 1080ti :E

 

próbowałem wieśmina 4K, ponoć wygląda ponadprzeciętnie, ale d00py mi nie urwało, a klatki spadły na pysk i ostatecznie uznałem, że nie warto. Może za parę lat, jeśli 4K 120hz będzie możliwe do osiągnięcia bez sprzętu za 20k :hmm:

 

poza tym XB271HU to raczej moje ostatnie LCD. Szkoda czasu na tę dziadowską technologię, OLED/microled albo GTFO!

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

Żeby to 4K było bardziej widać to twórcy muszą najpierw zapodać lepsze tekstury. W tej generacji konsol raczej się to nie uda, a specjalnie pod PC niby czasem dają jakieś super extra hd texture packi ale on też tyłka nie urywają. Jeśli tekstury są słabe to 4K da jedynie gładsze krawędzie no i tu pojawia się dodatkowy plus - nie trzeba używać AA.

 

LCD jeszcze trochę pożyje, OLED raczej średnio się nadają do PC, a zanim wejdą Microled...

 

@jonny2003

Strasznie jesteś rozgorączkowany. Nikt z obecnych na forum nie wie jakie są stany magazynowe NV, ty też nie wiesz. Ta dyskusja jest bez sensu.

@wii

Chodziło mi o to, że najpierw sprawdzasz swoje możliwości budżetowe i czy w ogóle są jakieś karty które dadzą sobie radę z rozdzielczością w jakiej chcesz grać. Przykładowo niby jest monitor 4K 144Hz i ktoś może go chcieć, ale nie stać go przecież na robienie SLI z najmocniejszych kart. Przy czym to SLI też nie zawsze wystarczy. 

No ale z drugiej strony ktoś może mieć już monitor i chce pod niego kupić kartę. W tym wypadku racja - za mocno uogólniłem. Ale i tak nie podoba mi się argument "po co nam mocniejsze karty, skoro ludzie siedzą na FHD".

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrzysz na to ze złej strony. Nie chodzi tutaj o ilość sprzedanych chipów. Nawet jeśli AMD sprzedałoby w konsolach więcej chipów niż NV w kartach graficznych, to i tak nie miałoby w tym wypadku żadnego znaczenia. Dlaczego? Bo od samego początku rozmawiamy o rynku GPU na PC. To nie jest żaden rynek opierający się na grach, tym bardziej że karty graficzne są nie tylko do gier.

 

A co to za różnica gdzie idą chipy, czy do kart graficznych czy do konsol? Kasa się zgadza? To w czym problem? Masz na myśli zastosowania profesjonalne i koparki? Kopanie się opłaca coraz mniej, poza tym powstają konkrecyjne urządzenia skonstruowane tylko do tego.

Edytowane przez Zdzisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica gdzie idą chipy, czy do kart graficznych czy do konsol? Kasa się zgadza? To w czym problem? Masz na myśli zastosowania profesjonalne i koparki? Kopanie się opłaca coraz mniej, poza tym powstają konkrecyjne urządzenia skonstruowane tylko do tego.

 

Wróć do sedna sprawy. Nie rozmawiamy o ogólnej sprzedaży chipów, tylko o pecetowym rynku GPU. O to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do AMD oni nie są konkurencyjni nie dlatego że nie mogą. Jeżeli by się to opłacało to karty AMD były by szybsze od NVidii ale sensu niema bo takie podejście wytwarza wojnę cenowa na której wszystkie segmenty zaczynają tracić na wartości. Nawet w naszych czasach można by było zrobić dużo mocniejsze układy ale jest to nie opłacalne bo można zwiększać moc o 30% i zarabiać tak samo jak przy skoku wydajności o 100% niestety takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elon Musk używa jednostek Nvidii w swoich Autonomicznych Teslach ostatnio czytałem artykuł że zrywa umowę z Nvidią bo moc ich układów jest mała a to czego może oczekiwać z przyszłej generacji to własnie zwiekszenie mocy o jakieś 50% (to się opłaca Nvidii). I dlatego tesla ma zacząć od przyszłego roku produkować własne jednostki obliczeniowe które będą 10 krotnie mocniejsze dzięki temu Firma Elona ma być krok przed konkurencją.

 

Jak widać da się.

 

Darpa firma pracująca dla rządu Ameykańskiego zaczyna robić kroki w kierunku tworzenia własnej elektroniki(Procesory głównie) gdyż postęp w segmencie cywilnym jest celowo zaniżany. A zmiana podejścia DARPA podyktowana jest wojną handlową z Chinami i niepewną polityką.

 

Najmocniejsze superkomputery świata opierają się teraz np. na akceleratorach Nvidii w głównej mierze własnie dlatego że nie opłaca się samemu budować dużo droższych wydajniejszych jednostek dedykowanych do takich komputerów.

 

Rozwój jest tłamszony przez kasę.

 

AMD ma segment średni i (profesjonalny w pewnej części) i ceny są takie same jak kiedyś w segmencie high. Tworzenie dużych Procesorów graficznych jest mniej opłacalne bo może być sporo odpadów. Firma przeliczyła sobie że lepiej jej się opłaci siedzieć w średnim segmencie niż nawiązywać walkę z Nvidią.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi statystykami to się moźna podetrzeć. Skąd niby wiedzą kto faktycznie kupił kartę aby na niej pograć a kto do koparki? Takimi danymi, których się nie da zweryfikować to ja też mogę sobie sypać jak z rękawa.

Ja już się poddaję :E. Ostatni raz. Po to właśnie wkleiłem filmik z konfy nvidii gdzie CEO nvidii odpowiada dziennikarzowi o co z tym chodzi, jakie to są dane i w jaki sposób je zdobywają :E

Chyba już każdy wie, że w pakiecie z sterownikami od nvidii dostajemy telemetrię :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elon Musk używa jednostek Nvidii w swoich Autonomicznych Teslach ostatnio czytałem artykuł że zrywa umowę z Nvidią bo moc ich układów jest mała a to czego może oczekiwać z przyszłej generacji to własnie zwiekszenie mocy o jakieś 50% (to się opłaca Nvidii). I dlatego tesla ma zacząć od przyszłego roku produkować własne jednostki obliczeniowe które będą 10 krotnie mocniejsze dzięki temu Firma Elona ma być krok przed konkurencją.

 

Jak widać da się.

Tak da się jeżeli karty graficzne tesli mają bardzo wąskie zastosowanie i przeznaczenie. Tak samo jak kiedyś bitcoiny wydobywano kartami graficznymi to teraz się to robi tylko przez układy ASCII które są kilkadziesiąt - kilkaset(?) razy wydajniejsze niż karty graficzne czy to oznacza że Nvidia blokuje potencjał specjalnie? No nie. Po prostu ASCII są dedykowane tylko jednemu zadaniu nie potrafią wyświetlić grafiki itd. podobnie będzie z kartami graficznymi muska. Będą miały bardzo wąskie zastosowanie i do PC ich nie włożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyga plis :E Ludzie rzucali się na 7700k/4790k mając 6700k/4770k, wzrosty wydajności nie rzadko opiewały o dziesiętne procenta, a mimo to nie przeszkodziło to w tak bezsensownych wymianach, NV dała by 10% więcej od Pascala i spokojnie znalazły gromy osób które nie mogły by już usiedzieć na stołku z wrażenia ;)

NV nie może dać małego wzrostu wydajności w następcach Pascali choćby z powodu nowych konsol (PS5). Jak NV na jesień da nową generację GPU to następna generacja GPU będzie dopiero w 2021. A PS5 może wyjść już w 2020. Plotki mówią że AMD optymalizuje Navi pod kątem konsol, a nie pod PC. Czyli wzrost wydajności graficznej między PS5 a PS4 będzie jeszcze większy niż między PS4 a PS3 (wzrost wydajności procesorowej też będzie duży, Jagury zostaną wreszcie zastąpione przez 16-jajowe Zeny). Czyli jeśli różnica wydajności między Pascalami a ich następcami będzie mała to w pecetowe porty gier z PS5 będzie można pograć z detalami conajwyżej Medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem poza szalonym użytkownikiem jonny2003 nagrodę otrzymają też ludzie, którzy tak ochoczo odpisują na te jego bzdury i nabijają posty. Skoro wiecie, że troll, to po co ten wątek ciągnięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak obniżki przed premierą nowych kart

Zmień filtr na 1080 Ti.

Smutne i zastanawiające, że najtańsze 1080 ti mają dużo lepiej sytuowani finansowo od nas Niemcy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,o wiele bogatsi od nas amerykanie mają benzynę za półdarmo, samochody w cenie 1/2 naszych (albo i 1/3 czasem), sprzęt komputerowy bez VAT i tańszy o 10-15% w cenie netto - wszystko przy wielokrotnie wyższych zarobkach. A i tak narzekają, że drogo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki Steam itp to nawet w tym niby bogatym Usa gtx 1080ti czy nawet gtx 1070/80 to wcale ni jest standard ;)

 

Byłem biednym licealistą i potem studenciakiem, to leciałem na używkach klasy dzisiejszego gtx 1060 3gb i byłem mega zadowolony ;) Fakt faktem czasem co pól roku nowa karta i procek ale zawsze raczej niższe segmenty.

Pamiętam tę radochę za zakupu gf 4mx, potem radka 9550 i Galaxy 8600gts

 

Pierwsza praca i było mnie stać na gtx 8800gt - 1k na grafikę to był wtedy majątek

ale też i karta "prawie" hi-end

 

 

"Dzisiejsza młodzież" ma pretensje, że każdy nie ma gtx 1080ti i to wina Nv, bo ceny za wysokie :E

Realnie patrząc to taka karta to miesiąc może z hakiem najprostszej pracy w wakacje w stylu Amazon itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochody w cenie 1/2 naszych (albo i 1/3 czasem),

Ale masz świadomość że ceny na stronie dla USA nie zawierają podatków ponieważ każdy stan ma inne podatki więc to co widzisz to cena netto samochodu. Po podatkach są w cenie naszych samochodów / może minimalnie tańsze, ale na pewno nie o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena 1080 jest przyjemna, tylko po co coś więcej niż 1060/1070 do FHD 60 hz na którym siedzi większość?

Do FHD 60 Hz wystarczy GTX 1060 o ile nie mówimy o jakimś zoptymalizowanym inaczej tytule.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki Steam itp to nawet w tym niby bogatym Usa gtx 1080ti czy nawet gtx 1070/80 to wcale ni jest standard ;)

Statystyka Steam jest niemiarodajna. O ile kiedyś karty graficzne służyły tylko do gier, to dziś ich wykorzystanie jest znacznie szersze. I GPU które są kupowane do miningu lub obliczeń profesjonalnych/naukowych wogóle na Steamie się nie znajdą.

 

Realnie patrząc to taka karta to miesiąc może z hakiem najprostszej pracy w wakacje w stylu Amazon itp.

Widziałem te oferty pracy Amazona "Zarobisz 3500 zł", a potem dodane "za 2 miesiące pracy". Ale na Zachodzie i owszem, za pensję minimalną (jedną) kupisz 1080 Ti i jeszcze ci zostanie. A jak jeszcze trzaskasz nadliczbowe (stawka 150 lub 200% podstawowej) to stać cię i na całą resztę kompa. Oczywiście w praktyce ludzie zarabiający na Zachodzie pensję minimalną kupują karty nie najdroższe, ale te z najwyższym Perf/Price (czyli 1050 Ti / 1060).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna część ludzi kupuje 1070 do 60hz, by mieć zapas klatek do przyszłych tytułów, wymagania przecież nie stoją w miejscu.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD 60 Hz wystarczy GTX 1060 o ile nie mówimy o jakimś zoptymalizowanym inaczej tytule.

 

Nie wystarczy do v.high czy ultra w wielu grach AAA. Nawet dobrze zoptymalizowany i już stary wiesiek 3 aby utrzymać 60fps w jakieś bardziej wymagającej miejscówce jak Krzywuchowe moczary potrzebuje HW off, i większość z suwaczków na high.

 

A co do tych zoptymalizowanych inaczej. Wczoraj i dzisiaj się bawiłem Wildlands, przepiękna gra, ale na gtx 1070@OC w 1080p musiałem zjechać w 5 ustawieniach o jedno oczko, dodatkowo z cieni o 2 oczka i oczywiście wyłączyć tą przepiękną trawę od nvidii co się zwie turf effect :E aby całkiem przyzwoicie ogarnąć pod 60fps, ale dalej jeszcze nie idealnie bo gdzieś tam sporadycznie i tak gpu potrafi złapać 99% przy locku na 60fps i dropnąć do ~55fps :lol2: .

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...