Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz chociaż ile trwa cykl developerski wielu gier? To API zostało zaimplementowane w 2016 roku w czołowych silnikach w swojej pierwszej wersji. Skąd chcesz mieć ten wysyp gier? Poza tym jeśli sprawdzi się to co napisał Blind to niby po co implementują Vulkana do FF XV? I to jeszcze developer, który na pecety lał sikiem prostym przez wiele lat. Przecież gra już została wydana ale pewnie nie mają co robić to zaimplementują Vulkana do wydanej już gry i wcale nie ma to związku z ewentualnymi planami na przyszłość :E Idąc tą samą drogą, ile gier ma zapowiedziane wsparcie dla RTX? Na ten moment słyszałem o BF V i Metro Exodus gdzie różnica na pokazie z RT czy bez jakoś z nóg nie zwalała.

oczywiscie wszystko rozchodzi sie o kase, takie api pozwlaa na odpalenie gry na slabszych konfiguracjach co pozwoli dotrzec do wiekszej liczby uzytkownikow pc. a co do rtx to czas pokaze co z tym bedzie, poki co to ty krytykujesz cos czego jeszcze na oczy nie widziales i skyrytkowalem twoje negatywne podejscie i nic wiecej. ale jesli cos jak tensory sa implementowane sprzetowo w gpu to chyba jednak cos z tego bedzie i tu jest kluczowa roznica w porownaniu do vulcana. dlatego w to bardziej wierze po prostu.

 

dobrej nocy zycze kazdemu, spadam spac, jutro 18:00 sie widzimy :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tylko 12h.

 

Normalnie bardziej czekam (z czystej ciekawości co się okaże) na to, niż na gwiazdkę. :D

 

Zastanawia mnie czy czekac na 2050 ti / 2060, czy polować na przecenę jakiegoś 1060.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej czekam na dema technologiczne z RT i jego wstępnym wykorzystaniem w grach. No i oczywiście testy wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2050 Ti sobie poczekasz, GTX 2060 ponoć pod koniec października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2050 Ti sobie poczekasz, GTX 2060 ponoć pod koniec października.

 

Ja wiem o tym, nigdzie mi się nie śpieszy. :D Nie gram w AAA gry, 960 nadal mi starcza bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My body is ready... chce juz testy nowych kart :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie mogę doczekać pokazu. Jeśli 2080Ti okaże się wreszcie dobrą grafą do 4k60 to biorę. Ciekaw też jestem jak będzie wyglądał Founders Edition i czy da radę ją schłodzić:) No i czy UV będzie tak genialne jak w Pascalach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale kto mi powie, skoro teraz Dzenson wrzuca na rynek duzy czip. To co, wyjdzie 5 kart od razu (80ti, 80,70,60,50) wszystkie od razu i znowu dwa lata czekania? bo tak przyznam, spodziewałem się że moją Ti będe wymieniać dopiero na wiosne przyszłego roku a tu taki seprajs. W przyszłym roku 7nm? krótka seria? @sideband jak to widzisz? sorry troche nie śledziłem tematu tu tylko plotki na sieci zachodniej, moze ktos juz to analizowac i mi wskaze?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale kto mi powie, skoro teraz Dzenson wrzuca na rynek duzy czip. To co, wyjdzie 5 kart od razu (80ti, 80,70,60,50) wszystkie od razu i znowu dwa lata czekania? bo tak przyznam, spodziewałem się że moją Ti będe wymieniać dopiero na wiosne przyszłego roku a tu taki seprajs. W przyszłym roku 7nm? krótka seria? @sideband jak to widzisz? sorry troche nie śledziłem tematu tu tylko plotki na sieci zachodniej, moze ktos juz to analizowac i mi wskaze?

Nikt Ci napewno nie powie, ale wszyscy spodziewaja sie refreshu/nowej generacji w 7nm za rok. Premiera ti od razu tylko to potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband to jakis prorok czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci napewno nie powie, ale wszyscy spodziewaja sie refreshu/nowej generacji w 7nm za rok. Premiera ti od razu tylko to potwierdza.

 

z drugiej strony po co Nvidii taki pośpiech, skoro nie ma konkurencji...

 

czyżby vega 7nm wprowadziła ich w taki trans :E

 

ja tak się domyślam, że Turing był gotowy od dawna, natomiast chcieli jechać na starej technologii, dopiero po śmierci GPU miningu wydają (z opóźnieniem) tę generację - tylko po co się wtedy spieszyć z następcą...

 

Może tym razem po prostu za rok wyjdzie TITAN turing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gigabyte-geforce-rtx-2080-i-rtx-2080-ti-gaming-i-windforce-oc-zap.html

 

RTX 2080 < GTX 1080Ti

 

RTX 2080Ti = GTX 1080Ti, jeśli chodzi o pamięć i szynę danych

RTX 2080Ti > GTX 1080Ti, jeśli chodzi o liczbę rdzeni CUDA i taktowanie pamięci

 

Czy z tego artykuły tak właśnie wynika?

Edytowane przez estorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gigabyte-geforce-rtx-2080-i-rtx-2080-ti-gaming-i-windforce-oc-zap.html

 

RTX 2080 < GTX 1080Ti

 

RTX 2080Ti = GTX 1080Ti, jeśli chodzi o pamięć i szynę danych

RTX 2080Ti > GTX 1080Ti, jeśli chodzi o liczbę rdzeni CUDA i taktowanie pamięci

 

Czy z tego artykuły tak właśnie wynika?

 

Nie, nic takiego nie wynika. Chociażby to, że w najnowszej serii, pierwszy raz zostanie wykorzystana pamięć GDDR6, która nareszcie zastąpi wysłużone GDDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony po co Nvidii taki pośpiech, skoro nie ma konkurencji...

 

To zależy jak na to spojrzeć, duża część klientów kupuje karty do max xx60. I to właśnie oni jak się nie mylę stanowią większość, a konkurencja jest...Konsole :P pomijając Entuzjastów duża część osób po prostu będzie migrować na konsole tak jak to było przy szale kryptowalut. Bo po co płacić za coś zawyżoną cene jak można mieć gotowe rozwiązanie do gier śmiesznie tanio(nowe ps4 czy XOne były za 800 i 600zł w promocjach to koszt 1050TI i 10603gb) jeśli i tak celem jest granie w gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak intensywnie śledziłem wszystkie plotki o nadchodzącej premierze za czasów Fermi. Czyżby coś teges :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic takiego nie wynika. Chociażby to, że w najnowszej serii, pierwszy raz zostanie wykorzystana pamięć GDDR6, która nareszcie zastąpi wysłużone GDDR5.

 

Napisałem o nowym GDDR, natomiast co do reszty parametrów nic takiego nie wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie to dziś mają być nowe karty tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-dual-fan-reference-design-leaked

Jeśli to prawda i Founders Edition rzeczywiście z dwoma wiatrakami to karta musi wydzielać sporo ciepła :P

no i będzie zwiększyli liczbę "cudów" ale nie proces wykonania już po zdjęciach chipu w 2080 można wywnioskować że kata będzie dość prądożerna i idealna do chłodnego pokoju na zimę, ta generacja będzie fajna za rok po liftingu do 7nm

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i będzie zwiększyli liczbę "cudów" ale nie proces wykonania już po zdjęciach chipu w 2080 można wywnioskować że kata będzie dość prądożerna i idealna do chłodnego pokoju na zimę, ta generacja będzie fajna za rok po liftingu do 7nm

 

i to wszystko na podstawie zdjecia kart...

po co czekac na testy nie? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko na podstawie zdjecia kart...

po co czekac na testy nie? xd

testy tylko to potwierdzą wystarczy spojrzeć na 3 slotowe radiatory, jeśli myślisz że producenci zastosowali je aby nam konsumentom było ciszej i ich produkty pracowały w komfortowych warunkach to jesteś w błedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli EVGA robi 3-slotowca, to raczej na bank z powodów gorąca a nie z chęci, bo oni dość sztywno stali na stanowisku, że 2-sloty są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w zadnym bledzie bo poprostu wole czekac na testy niz spekulowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...