Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się obiektywne newsy pisane przez jeszcze bardziej obiektywnych autorów:

 

Unlike previous Ti models, the Nvidia RTX 2080 Ti has been announced alongside the Nvidia RTX 2080 and the graphics card is crazy fast. It is better in performance as compared to the Titan V, which is a $3000 graphics card. But the Nvidia RTX 2080 Ti only costs $999, that is some impressive value for money.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli RT dodaje input lag 40ms ? Fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się czasy DX9c, FEAR i miękkie cienie. Na kartach ze średniej półki było niegrywalnie, a na kartach z górnej półki spadek i tak był zbyt duży, więc i tak większość grała bez miękkich cieni lol2.gif

Tamta sytuacja o tyle była lepsza, że ceny kart nie były problemem.

Jak opadną emocje to dotrze do ludzi, że RT w grach to na razie ciekawostka.

 

 

:) I tematy na forum. "kupić x800 gto" czy czekać na 7900GT i dołożyć te 300zł?"

 

Generalnie morał jest taki, że nie opłaca się kupować HI-Endu na premierę od zawsze. Jak kogoś stać to śmiało, ale nie ma to racjonalnych podstaw. Przykry fakt jest taki, że w tamtych czasach karty dla entuzjastów kosztowały tyle co teraz średnio wyższa półka a może i mniej.

 

fear.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli RT dodaje input lag 40ms ? Fajnie.

To nie jest imputlag, to zupełnie inne opóźnienia, mimo wszystko dobrze to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie morał jest taki, że nie opłaca się kupować HI-Endu na premierę od zawsze.

 

Czas Pascala był wyjątkowy z uwagi na mining. Kupno na premierę i kopanie przez cały czas jego życia spłaciło u części użytkowników karty w 100% i nawet przyniosło im zyski. Mam na myśli graczy, którzy zostawiali włączonego kompa wychodząc z domu, a nie "profesjonalnych" minerów. 1080Ti był przez to najbardziej opłacalną kartą.

 

Oczywiście te czasy minęły - z uwagi na dominację dedykowanych układów do kopania ASIC raczej nigdy nie wrócą - dlatego przy tej generacji pewnie już będzie standardowo, najlepsza karta = największa strata przy odsprzedaży (procentowo).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest imputlag, to zupełnie inne opóźnienia, mimo wszystko dobrze to nie wygląda.

 

Żeby tylko myszka nie lądowała w kisielu z tym RT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minęły nawet 24h a widzę, że już wychodzi coraz więcej informacji o ściemie jaką tam wczoraj atrapiarz odstawił. Część gier z zapowiedzianym wsparciem RTX to nie ray tracing, shadow of the tomb raider nie potrafi nawet utrzymać 60 FPS przy włączonym RTX przy rozdzielczości 1080p chyba, że patrzy się w...ścianę.

 

No po prostu...przełom. Przełomowa wydajność (mniej niż 60 FPS na topowej karcie przy 1080p) i przełomowe ceny za tą wydajność :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie moc bez ray tracingu a sam ray tracing to obecnie ciekawostka. Nie wiem jak sytuacja na Polskich serwisach aukcyjnych ale w NL jeszcze wczoraj przed prezentacją było do kupna wiele gtx 1080 i gtx 1080TI obecnie 3/4 aukcji została zdjęta , zakładam że w ciągu jednego dnia nie wykupiono wszystkich kart a raczej reszta świata również odpuszcza sobie obecnie nową generacje i czeka na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie moc bez ray tracingu a sam ray tracing to obecnie ciekawostka. Nie wiem jak sytuacja na Polskich serwisach aukcyjnych ale w NL jeszcze wczoraj przed prezentacją było do kupna wiele gtx 1080 i gtx 1080TI obecnie 3/4 aukcji została zdjęta , zakładam że w ciągu jednego dnia nie wykupiono wszystkich kart a raczej reszta świata również odpuszcza sobie obecnie nową generacje i czeka na testy.

Na allegro kilka poszło używek od wczoraj. Np evga 1080ti fe z blokiem za 2.8k

 

Poczekajmy do prawdziwych testów, z odpowiednimi sterownikami i przystosowanymi grami

Tych co zdlawia pascale? BF5 to chyba ta gra gdzie rx lepiej wypadł od Pascala?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym, żeby nowe GPU pozwalały na komfortowe granie w 4K i stabilnych 60k/s na pojedynczej karcie graficznej. Od początku było wiadomo, że RT będzie skutecznie udupiać wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym, żeby nowe GPU pozwalały na komfortowe granie w 4K i stabilnych 60k/s na pojedynczej karcie graficznej. Od początku było wiadomo, że RT będzie skutecznie udupiać wydajność.

Jeżeli to tak ma wyglądać to niech sobie przez kolejne lata w buty wsadzą ten RT.

Kurde nie mogę się doczekać porównania 1000 do 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac 749 dolcow

Edytowane przez dario27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do prawdziwych testów, z odpowiednimi sterownikami i przystosowanymi grami

Ty widzę dalej wierzysz w cuda atrapiarza, tym czasem na jaw wychodzi kłamstwo za kłamstwem ;)

 

Co do gier to od kiedy nowy Tomb Raider nie jest przystosowany? :E Bo z tego co ja wiem właśnie jest zgodny z RTX i pięknie widać co się dzieje na ekranie.

 

Ciekawi mnie ta informacja (nawet jeśli to z przekorą). Zresztą widzę, że jeździsz M4. Napisz coś więcej w temacie, proszę ;)

 

//Sorry za offtop//

 

Janusze przerabiają zwykłe trójki na M3.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minęły nawet 24h a widzę, że już wychodzi coraz więcej informacji o ściemie jaką tam wczoraj atrapiarz odstawił. Część gier z zapowiedzianym wsparciem RTX to nie ray tracing, shadow of the tomb raider nie potrafi nawet utrzymać 60 FPS przy włączonym RTX przy rozdzielczości 1080p chyba, że patrzy się w...ścianę.

 

No po prostu...przełom. Przełomowa wydajność (mniej niż 60 FPS na topowej karcie przy 1080p) i przełomowe ceny za tą wydajność :lol2:

 

To było do przewidzenia, ja już ledwie wytrzymałem do końca tej szopki zwanej prezentacją, zwłaszcza że ten polski streamer łykał wszystko jak pelikan i rozdawał takie głupoty, że nawet rekordziści Laba się do niego nie umywają. Jensen też się nie popisał, więc kłamstw sprzedał niż prawdy.

 

Spoko, spoko dlatego ja tutaj namawiam aby ludziom wbić do głowy że RTX jest im potrzebny, odpalą będą płakać że 40 fps w 1080p, ale rejtrejsing jest, a my sobie na starych kartach pogramy w lepszym framerate :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym, żeby nowe GPU pozwalały na komfortowe granie w 4K i stabilnych 60k/s na pojedynczej karcie graficznej. Od początku było wiadomo, że RT będzie skutecznie udupiać wydajność.

I o to chodzi. Nvidia na tą premierę dała ciała i jak przeglądam zachodnie fora, ludzie też mają z nich niezłą bekę z tym RTXem i cenami za ten bajer, którego zalążki dopiero zobaczymy w nadchodzących grach :E

 

 

 

6c8LQcC.png

BevAOAh.jpg

 

 

 

To wcale nie jest tak jak niektórym się wydaje, że jak na zachodzie ludzie zarabiają 3-4x więcej niż w Polsce to ochoczo rzucają się na nowe GPU i nie robią sobie z tego problemu i będą karmić nvidię. Pewne granice zostały przekroczone.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tak ma wyglądać to niech sobie przez kolejne lata w buty wsadzą ten RT.

Kurde nie mogę się doczekać porównania 1000 do 2000.

 

A najlepsze jest to że te nowe elementy RT tyłka nie urywają ( chodzi mi o te prezentacje https://pclab.pl/news78676.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary gamplay ale po patchach jeszcze lepiej to wygląda

 

 

Przepiękny gameplay i dowód na to, że jak się chce, można naprawdę pięknie RT "poudawać" (pytanie jakim kosztem sprzętu i devów).

Wygląda to super. Ale IMO, nie jest to RT. Co nie zmienia faktu, że "jest potrzebne", skoro bez RT ludzie sobie to RT symulują ;)

 

I co niby brakuje tym odbicią świateł od powierzchni :E ?

 

SW:BF II wygląda przepięknie i działa na GTX1080Ti w 4K i 60 k/s wątpie czy podczas dynamicznej rozgrywki ktoś zobaczy różnicę w prawdziwym RT a tym "udawanym" sztuczkami programistów ;) W wydajności na pewno to będzie odczuwalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i tak jest framerate na tych wszystkich filmikach, dosłownie zwala z nóg :lol2: W Metro tak na oko 15 FPS :E

 

Osobiście wolałbym, żeby nowe GPU pozwalały na komfortowe granie w 4K i stabilnych 60k/s na pojedynczej karcie graficznej. Od początku było wiadomo, że RT będzie skutecznie udupiać wydajność.

 

Mam tak samo, najpierw chcę przejść na 4K przy fajnym frameracie a później można myśleć o RTX. A przyjdzie premiera nowych konsol i gry stworzone pod nie to graficznie zjedzą to co teraz developerzy sobie pokazują :D

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...