Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wolałbym, żeby nowe GPU pozwalały na komfortowe granie w 4K i stabilnych 60k/s na pojedynczej karcie graficznej. Od początku było wiadomo, że RT będzie skutecznie udupiać wydajność.

Nie rozumieją potrzeb graczy i wykorzystują RT na ten czas w w sposób nieodpowiedni.

Już to pisałem, ale powtórzę zamiast robić dupne porównania niech zrobią porównanie VXGI do GI na RT. Dzięki nowym jednostką SP dostaną odciążone i ludzie będą mogli się cieszyć GI w czasie rzeczywistym, ale nie będzie cierpiała na tym wydajność. Będzie odzuwalny boost i to jest pretekst do zmiany karty.

Tombik leci na dużej ilości promieni i zabija 2080ti, więc pewnie na premierę wsparcia dla RT nie będzie. Będą kombinować by ściąć ilość promieni do min by poprawić wydajność, ale czy jakość na tym ucierpi to już wyjdzie w praniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i tak jest framerate na tych wszystkich filmikach, dosłownie zwala z nóg :lol2: W Metro tak na oko 15 FPS :E

 

A już myślałem że mój notebook nie wyrabia na tych filmikach :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki może mają 20FPS żeby lżejsze były. ;)

 

A ten stutering to myślałem, że przez mojego kompa w pracy starocia :P

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe chłodzenia referencyjne nie będą już wywalały ciepłego powietrza za obudowę? Może i noob pytanie ,ale chce się upewnić :)

 

 

Nie, nie będą.. Co tworzy kolejne problemy dla SLI wymaganego przy FHD i RT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem po co NVIDIA pcha się w RT skoro z drugiej strony mocno jest zaangażowana w wielkie monitory BFGD dla graczy https://m.pclab.pl/news78075.html z 4K, 120Hz, HDR i inne bajery. Na rynku nie będzie sprzętu zdolnego to pogodzić :E

 

 

Mam tak samo, najpierw chcę przejść na 4K przy fajnym frameracie a później można myśleć o RTX. A przyjdzie premiera nowych konsol i gry stworzone pod nie to graficznie zjedzą to co teraz developerzy sobie pokazują :D

 

No dokładnie ;). Po co kupować wypasione monitory 4K skoro satją się bezużytecznedo gier na PC :D ? Na jamnikach 3K też będzie masakra :o

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumieją potrzeb graczy i wykorzystują RT na ten czas w w sposób nieodpowiedni.

Już to pisałem, ale powtórzę zamiast robić dupne porównania niech zrobią porównanie VXGI do GI na RT. Dzięki nowym jednostką SP dostaną odciążone i ludzie będą mogli się cieszyć GI w czasie rzeczywistym, ale nie będzie cierpiała na tym wydajność. Będzie odzuwalny boost i to jest pretekst do zmiany karty.

Tombik leci na dużej ilości promieni i zabija 2080ti, więc pewnie na premierę wsparcia dla RT nie będzie. Będą kombinować by ściąć ilość promieni do min by poprawić wydajność, ale czy jakość na tym ucierpi to już wyjdzie w praniu.

a czemu testy 20? To jedyny tytul ktory bedzie RT do porownania.i jedna wielka scie..... Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumieją potrzeb graczy i wykorzystują RT na ten czas w w sposób nieodpowiedni.

Już to pisałem, ale powtórzę zamiast robić dupne porównania niech zrobią porównanie VXGI do GI na RT. Dzięki nowym jednostką SP dostaną odciążone i ludzie będą mogli się cieszyć GI w czasie rzeczywistym, ale nie będzie cierpiała na tym wydajność. Będzie odzuwalny boost i to jest pretekst do zmiany karty.

Tombik leci na dużej ilości promieni i zabija 2080ti, więc pewnie na premierę wsparcia dla RT nie będzie. Będą kombinować by ściąć ilość promieni do min by poprawić wydajność, ale czy jakość na tym ucierpi to już wyjdzie w praniu.

 

side, takie pytanie, z czego wynika ta kiepska wydajność po włączeniu RTX? Z kiepskiej wydajności samych jednostek RT? Pytam bo jednostek jakie mieliśmy dotychczas w kartach to chyba dodatkowo nie obciąża czy może się mylę? Siedzisz najbardziej w tych technikaliach więc może coś wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Nvidia na tą premierę dała ciała i jak przeglądam zachodnie fora, ludzie też mają z nich niezłą bekę z tym RTXem i cenami za ten bajer, którego zalążki dopiero zobaczymy w nadchodzących grach :E

 

 

ja pamietam jak wyszedl radek 9700 zanim microsoft oficjalnie wypuscil dx9,programisci na bank maja dokumantacje kwestia tego czy,jak i kiedy to zaimplemetuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak wyszedl radek 9700 zanim microsoft oficjalnie wypuscil dx9,programisci na bank maja dokumantacje kwestia tego czy,jak i kiedy to zaimplemetuja

 

dokumentację i sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ray tracing to podstawa do grania. Kto nie ma 2080ti ten nie jest graczem :D:D prosze oddac mi wasze 1080ti za 1000zl i kupowac nowe 2080ti ;] super sa te karty. tylko 6tys, super ray tracing 40fps w FHD, CEO nvidii ma fajna kurtke. Czas ludziska kupowac 2080ti. Daje 1000zl za 1080ti, czekam na oferty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tombik leci na dużej ilości promieni i zabija 2080ti, więc pewnie na premierę wsparcia dla RT nie będzie. Będą kombinować by ściąć ilość promieni do min by poprawić wydajność, ale czy jakość na tym ucierpi to już wyjdzie w praniu.

 

Nie wiem czy to wielkie pociesznie, ale w świetle tej wypowiedzi (człowiek jest developerem na konsolach) wynika, że implementacja RT w Tomb Raiderze jest daleka od optymalnej:

I'm pretty sure that the new Tomb Raider is not designed for raytracing in mind. Even if they use it for an effect (which is easy to integrate), the whole method will consume a lot of performance, no matter that some pipeline stage can be accelerated or not, because the ray generation and shading is still happens on the general shader ALUs. There are two way to gain performance today. The obvious option is to lower the resolution, less pixels means less rays. The problematic option is the triangle count, and probably this is where the new Tomb Raider fails, because the level desing is not built for raytracing. Limited, or I should say optimal triangle count can lead to big performance gains!

https://forums.anandtech.com/threads/ray-tracing-performance-2080ti-provides-around-30fps-1080p.2552891/#post-39543685

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, wróćmy do kantów jak w San Andreas byle mieć raytracing :lol2: Proponuję jeszcze 2d i widok z góry :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno pisałem że początkowo RT nie będzie robić szału. To technologia, która w przyszłości znacznie zwiększy poziom grafiki komputerowej. Ale żeby rozwinęła się do tego stopnia trzeba zacząć ja wprowadzać teraz. Moim zdaniem RT nie powinno być dziś używane w grach globalnie. Tzn. powinno być używane tylko przy niektórych efektach, tak aby odciazyc resztę GPU od zbędnych obliczeń, a jednocześnie poprawić jakość. Na pełne wykorzystywanie dobrodziejstw Ray tracingu nie możemy sobie pozwolić bo obecne GPU po prostu temu nie podołają. To kwestia 5 jak nie więcej lat.

 

Obecnie powinni się skupić bardziej na 4k, a RT wprowadzać w grach stopniowo, wraz ze wzrostem gigarayow, którymi się tak podniecał Jensen. Wiele osób w tym wątku popełnia 2 podstawowe błędy. Po pierwsze myślicie że to co zobaczyliście na tych demkach to pełne możliwości RT, podczas gdy nie jest to nawet mały zalążek tej technologii (a powinien być jeszcze mniejszy, nie tylko w grach ale też na pokazach). Po drugie część osób uważa RT za zbędny, a to jest przełom który sprawi że rozwój grafiki w grach znów ruszy pełną parą i będzie bardziej zauważalny z roku na rok. Winę w tym ponosi też idiotyczny marketing NV.

 

@Kris194 Nie wiem po co siejesz taki ferment. Przez kilkanaście stron ciągle piszesz o tym samym i narzekasz na wszystko co się da, a już w szczególności na ludzi, którzy wydają za dużo (wg. ciebie pieniędzy). To ich sprawa. Ceny wystarczy przeczekać.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No burak, co zrobisz.

 

Zostało to nie fortunie przeze mnie napisane (czasem tak mam), nie chodziło mi o forum ale o komentarze pod newsami, bo obecnie jedyne co czytam na pclabie i purepc to właśnie to co jest na głównej stronie i przy każdym sprzęcie który się tam pojawia zawsze jest poruszane dwie kwestie : drogie -> złe, polska -> zła bo tutaj się zarabia 4x mniej, wszystko złe. Sorry ale tak to wygląda, jeśli kogoś uraziłem tutaj na forum to moje wielkie przeprosiny, przy tak dużej liczbie użytkowników która jest liczona zapewne w tysiącach na forum przebywa zapewne z kilka procent. Post na golu oczywiście zedytuje, aby to tak nie wyglądało. Nie wiem też czemu osoby które mają w głębokim poważaniu kupowanie takich kart, a mają w sprzęt 2-3 generacje w tył zawsze komentują tak jak powyżej, przecież nawet przez chwilę nie chcieli tego kupić, bo nie kupili wielu tańszych rzeczy które są dzisiaj normą. Bynajmniej też nigdy nie chce rozmawiać przez pryzmat ceny, bo dla fana czy bogatego czy biednego jest to nieistotne. Najwyżej kupi kosztem czegoś, wystarczy porównać z najbliższą elektroniką czyli rynkiem telefonów. Totalnie śmieszne jest mówienie że 5-6K za kartę to złodziejska Nvidia, kiedy jest to cena 10-15 gier na PC (w zależności od wydania, ale średnio z sezon passem wychodzi po 400-500 PLN obecnie), a przecież większość osób kupuje te karty chyba do grania, a nie bicia benchmarków. Niemniej jak w pierwszym zdaniu, kto się poczuł urażony moje przeprosiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO cały ray tracing o ile się przyjmie to bee ie warty odpalenia dopiero za ~2 lata, do tego czasu będzie nowa generacja, która nie będzie padać na pysk po włączeniu RT.

 

Dodatkowo do czasu nowych konsol nie będzie jakiejś większej różnicy bo być jej nie może więc pchać się teraz w 2080TI z myślą o Rt to kretynizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i tak jest framerate na tych wszystkich filmikach, dosłownie zwala z nóg :lol2: W Metro tak na oko 15 FPS :EMam tak samo, najpierw chcę przejść na 4K przy fajnym frameracie a później można myśleć o RTX. A przyjdzie premiera nowych konsol i gry stworzone pod nie to graficznie zjedzą to co teraz developerzy sobie pokazują :D

No właśnie, my sie wszyscy marwimy tfu śmiejemy z wydajności 2080 Ti w SOTTR z RTX On, a ciekawe co będzie w Metro, pokaz slajdów może być iście efektowny :lol2:

 

Nie, nie będą.. Co tworzy kolejne problemy dla SLI wymaganego przy FHD i RT :E

No jaki masz problem, przecież jest 500+... na blok wodny :lol2:

 

A najlepsze jest to że te nowe elementy RT tyłka nie urywają ( chodzi mi o te prezentacje https://pclab.pl/news78676.html )

Bo to jest tylko zalążek rzeczywistej technologii, NV jak widać nie miała co pokazać to narobili wokół siebie szumu, zresztą o czym my mówimy, cała masa pelikanów łyknęła bez popitki te zmontowane demka które są obłudą. Prawdziwe odszumianie to pieśń przyszłości stosunkowo dalekiej przyszłości. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę taka powtórka z serii 8800 i DX10, jeszcze 2 generacje i będzie chodzić OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało to nie fortunie przeze mnie napisane (czasem tak mam), nie chodziło mi o forum ale o komentarze pod newsami, bo obecnie jedyne co czytam na pclabie i purepc to właśnie to co jest na głównej stronie i przy każdym sprzęcie który się tam pojawia zawsze jest poruszane dwie kwestie : drogie -> złe, polska -> zła bo tutaj się zarabia 4x mniej, wszystko złe. Sorry ale tak to wygląda, jeśli kogoś uraziłem tutaj na forum to moje wielkie przeprosiny, przy tak dużej liczbie użytkowników która jest liczona zapewne w tysiącach na forum przebywa zapewne z kilka procent. Post na golu oczywiście zedytuje, aby to tak nie wyglądało. Nie wiem też czemu osoby które mają w głębokim poważaniu kupowanie takich kart, a mają w sprzęt 2-3 generacje w tył zawsze komentują tak jak powyżej, przecież nawet przez chwilę nie chcieli tego kupić, bo nie kupili wielu tańszych rzeczy które są dzisiaj normą. Bynajmniej też nigdy nie chce rozmawiać przez pryzmat ceny, bo dla fana czy bogatego czy biednego jest to nieistotne. Najwyżej kupi kosztem czegoś, wystarczy porównać z najbliższą elektroniką czyli rynkiem telefonów. Totalnie śmieszne jest mówienie że 5-6K za kartę to złodziejska Nvidia, kiedy jest to cena 10-15 gier na PC (w zależności od wydania, ale średnio z sezon passem wychodzi po 400-500 PLN obecnie), a przecież większość osób kupuje te karty chyba do grania, a nie bicia benchmarków. Niemniej jak w pierwszym zdaniu, kto się poczuł urażony moje przeprosiny.

 

Ja kupuję gry po 5-100zl. W skrócie ta karta kosztuje więcej, niż wydałem na gry przez całe życie :E I na pewno nie jest to 10-15gier chyba, że w frajer edyszon brane.

 

I półka xx80TI właśnie podbiła cenę prawie razy dwa. Totalnie śmieszne jest mówienie, że to nie jest tym czym jest :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris194 Nie wiem po co siejesz taki ferment. Przez kilkanaście stron ciągle piszesz o tym samym i narzekasz na wszystko co się da, a już w szczególności na ludzi, którzy wydają za dużo (wg. ciebie pieniędzy). To ich sprawa. Ceny wystarczy przeczekać.

 

O czym ty do mnie piszesz? Gdzie niby narzekam na ludzi, którzy wydają za dużo na karty i niby na co mam narzekać? Nauczcie się ludzie czytać ze zrozumieniem. Jak dla mnie niech ktoś przeleje atrapiarzowi na konto nawet 100 tys. $, jego pieniądze. Poza tym jaki ferment? Czy tylko ja się tu nabijam z tej całej konferencji i brudów jakie teraz wychodzą? Nie, więc dalej pytam, o co Ci niby chodzi?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No jaki masz problem, przecież jest 500+... na blok wodny :lol2:

 

 

 

bardziej 600zl z backplate. Przy dwóch to 1200zl ;P Ale jak ktoś nie ma jeszcze reszty gratów do LC to mu wyjdzie 15tys za SLI z 2080TI :E

 

Jeszcze kup i9 sensowne z resztą kompa i zakręcimy się już przy cenach za samochód :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej 600zl z backplate. Przy dwóch to 1200zl ;P Ale jak ktoś nie ma jeszcze reszty gratów do LC to mu wyjdzie 15tys za SLI z 2080TI :E

Backplate NV daje w zestawie, to nic że może się okazać plastikowy, a może nie pasuje? to się przerobi także w 5 stówkach idzie się zmieścić, problem drugiej karty rozwiązujesz następująco kupujesz ją w drugim miesiącu :E Ewentualnie olewasz bloki odpalasz suszarę na referentach kompa na balkon i problem z głowy - Jensen potwierdza, skoro w Ray Tracingu TU102 jest kilka razy szybszy od GP102 to trochę więcej hałasu przecież nie powinno być problemem :E

 

Swoją drogą, Atrapiarz nie pokazał działania żadnego z RTX'ów na prezentacji, a to nasuwa podejrzenia że na scenę mógł wyjść z atrapą :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki balkon? Ludzie od SLI 2080TI mają tarasy i ogrody a nie wieśniackie balkony. Jeszcze trochę i komputery na hipotekę będą ludzie kupować.

 

Wszytko może drożeć musi, ale czy tak ordynarnie ? :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...