Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy zastosowanie RT w takich trochę bardziej "statycznych" tytułach jak powiedzmy Fifa/Pes dodała by jeszcze większego fotorealizmu.

Nie ulega wątpliwości.

Po to powstaje RT.

Choć akurat kolesie w trykotach na otwartym placu... z trawy, to najgorszy z przykładów nadziei na poprawę przez RT :)

 

Ale taki Fallout7 albo Wiedźmin9... byłby czad. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym już i grał a tak trzeba czekać :E już nigdy nie zrobię tego co teraz, czyli sprzedać mocną, kupić tańszą i slabszą na przeczekanie do premiery nowych.

Człowiek się tylko męczy zamiast cieszyć ;) Ciekawe czy beta BF-a będzie miała RT co ci co bedą mieli karty do testów na 14 mogli zapodać pierwsze przymiarki wydajności w tym tytule podać.

Ciekawe czy zastosowanie RT w takich trochę bardziej "statycznych" tytułach jak powiedzmy Fifa/Pes dodała by jeszcze większego fotorealizmu.

 

No Ty tam to widać w sygu, niezły skok będziesz miał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, wracając do rozdzielczości. Czy takie 4K naprawdę sprawi, że w RT będzie więcej obliczeń? W teorii im większa rozdzielczość tym więcej próbek (promieni) powinno się wypuścić, żeby efekt był na podobnym poziomie i żeby tensory dały radę przy odszumianiu, więc tak - wymagania dla nowych jednostek RT mogą wzrosnąć drastycznie. Mogę jednak się mylić.

Mechanika RT dokładnie tak działa, więc masz słuszne przypuszczenia miażdżenia zasobów wraz ze wzrostem rozdzielczości.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym już i grał a tak trzeba czekać :E już nigdy nie zrobię tego co teraz, czyli sprzedać mocną, kupić tańszą i slabszą na przeczekanie do premiery nowych.

Człowiek się tylko męczy zamiast cieszyć ;) Ciekawe czy beta BF-a będzie miała RT co ci co bedą mieli karty do testów na 14 mogli zapodać pierwsze przymiarki wydajności w tym tytule podać.

Ciekawe czy zastosowanie RT w takich trochę bardziej "statycznych" tytułach jak powiedzmy Fifa/Pes dodała by jeszcze większego fotorealizmu.

Nie bedzie bo od MS musisz dostac directx a on dopiero koncem pazdziernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to jak odpalę coś na 2080ti to pewnie z butów wylecę :E ale wcześniej była 1070 więc będzie efekt wow ale bez przesady ;)

3 tygodnie do recenzji, 4 do premiery -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ty tam to widać w sygu, niezły skok będziesz miał :D

Będzie jedną z tych osób które napewno poczują różnicę !!! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jedną z tych osób które napewno poczują różnicę !!! :E

 

No poczuje, poczuje. Ja zresztą też ;-)

 

No teraz to jak odpalę coś na 2080ti to pewnie z butów wylecę :E ale wcześniej była 1070 więc będzie efekt wow ale bez przesady ;)

3 tygodnie do recenzji, 4 do premiery -_-

 

Wiesz, różnica między 1070 a 1080Ti też jest konkretna :) Także przeskok z 1070 na 2080Ti również z butów wywali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczuje, poczuje. Ja zresztą też ;-)

Czekamy na testy!!! Mam nadzieję że szybko się uwiniesz.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na testy!!! Mam nadzieję że szybko się uwiniesz.

 

Karty zamówione prywatnie dojdą do mnie po 8ym Października, ale mam mieć wcześniej sample ;-) Także od razu się wtedy zabieram za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zastosowanie RT w takich trochę bardziej "statycznych" tytułach jak powiedzmy Fifa/Pes dodała by jeszcze większego fotorealizmu.

 

Takie gry już mają bardzo dobrą oprawę graficzną. Jak zobaczyłem wczoraj i to na youtube początek dema z nowego PES 2019 w HDR to mało mnie z butów nie wyrwało ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dR9wQ2qIhTc

 

Oglądać w HDR, koniecznie! A to wszystko na takim PS4 PRO za cenę karty graficznej ze średniego segmentu. Jakoś mnie nie dziwi, że coraz więcej osób olewa PC jak oglądam takie materiały.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty zamówione prywatnie dojdą do mnie po 8ym Października, ale mam mieć wcześniej sample ;-) Także od razu się wtedy zabieram za to.

Aż tak niska dostępność jest kart że dopiero na październik trafiłeś? Sam mam odłożone na 2080 i myślałem że jak testy pokażą że 2080Ti będzie mordercą i pozwoli na te 100 klatek w 4k by dołożyć właśnie do niego. Jeśli jednak jest tak duży problem z dostępnością pewnie za jakieś śmieszne pieniądze wymienie 1080 na wersje TI dla 4k i poczekam do świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak niska dostępność jest kart że dopiero na październik trafiłeś? Sam mam odłożone na 2080 i myślałem że jak testy pokażą że 2080Ti będzie mordercą i pozwoli na te 100 klatek w 4k by dołożyć właśnie do niego. Jeśli jednak jest tak duży problem z dostępnością pewnie za jakieś śmieszne pieniądze wymienie 1080 na wersje TI dla 4k i poczekam do świąt.

 

Dwa dni po premierze kupiłem i opłaciłem, a i tak nie załapałem się na pierwszą partię wysyłki która miała być 20 Września. Ślą do mnie karty z drugiej partii, 8 Października.

Dziś już (zaledwie cztery dni po premierze), brak 2080Ti bo wyprzedane.

 

https://www.nvidia.pl/geforce/buy/

 

Wszystkie 2080Ti się rozeszły, a nikt tych kart przecież nie kupuje według wieszczących wtopę Nvidii na polu RTX ;-)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie planowo odbiór 20-21 wrzesień - MSi 2080 Ti smile.gif

 

Elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym już i grał a tak trzeba czekać :E już nigdy nie zrobię tego co teraz, czyli sprzedać mocną, kupić tańszą i slabszą na przeczekanie do premiery nowych.

Człowiek się tylko męczy zamiast cieszyć ;) Ciekawe czy beta BF-a będzie miała RT co ci co bedą mieli karty do testów na 14 mogli zapodać pierwsze przymiarki wydajności w tym tytule podać.

Ciekawe czy zastosowanie RT w takich trochę bardziej "statycznych" tytułach jak powiedzmy Fifa/Pes dodała by jeszcze większego fotorealizmu.

 

Same. Wprawdzie przewinęło mi się od kwietnia kilka 1060 i 1050ti. To przez ostatnie dwa miesiące z 1050 (nieplanowany zakup 350+gw) po prostu rzygam fifą i cs:go (czasem przychodzi na ratunek Netflix).

Po prezentacji RTX'ów jestem zniesmaczony brakiem nawet jednego slajdu przedstawiającego jak nowe karty wypadają wydajnościowo w porównaniu z 1080ti (oczywiście w grach bez RT).

 

Teraz mam nadzieję, że wytrzymam i po 14 już na spokojnie przejrzę testy po czym zdecyduję między 2080 vs 1080ti. Cały czas mam maluteńkie nadzieje na 2070=1080ti.("nadzieja matką głupich").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak będzie z tą wydajnością. 2080 wg parametrów plasuje się między 1080 a 1080ti. 2080ti już zdecydowanie lepiej niż 1080ti :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wyglądało to tak że *70 nowej generacji lała tyłek *80ti starej.

Jeśli parametry przełożą się na osiągi to będzie porażka, ale nie mówmy hop, trzeba czekać na testy.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :)

 

Sry że tutaj, ale masz wiadomości zablokowane.

 

W jaki sposób dostajecie sprzęt do testów od takich firm jak Nvidia czy AMD? Rozumiem że macie kanał na YT i robicie benchmarki, ale nie macie 500tys.-1mln subów u siebie. Mniejszym kanałom też dają?

 

Serio się pytam, bo jestem ciekawy czy jest szansa żeby dostać taką "próbkę" do testów. Jakie są na to wymagania? Czy sami za to płacicie?

 

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba pclab (PC + LAB) więc bądźcie niektórzy trochę bardziej poważni ;) To że da się uzyskać zapudrowane podobne efekty to robi się to fejkowo w niektórych scenach np. Uncharted i Drake lustro, ale to nie ma niczego wspólnego z RT. Tak samo nie ma nic wspólnego z RT co obecnie widzimy w grach. To co zobaczymy będzie kolejnym krokiem do poprawy grafiki w grach i przede wszystkim kolejnym krokiem do prawdziwego obrazu. Nawet sobie nie możecie wyobrazić jak będzie wyglądał światłocień w nowych produkcjach, nie mówiąc o samych odbiciach. Na pokazie Metro można było zobaczyć jak oświetlenie wpływa na to co się dzieje w pokoju. Światło i odbicia to coś co buduje scenę jak ktoś zajmuje się profesjonalnie robieniem grafiki 3D to wie że musi sporo czasu poświecić żeby coś wyglądało naturalnie a nie "plastikowo". To nie jest PhysX że widzicie futro lub teksturę i macie +30fps więcej, tutaj zobaczycie coś lub nie zobaczycie.

 

Jeśli chodzi o wydajność nowych GPU na pewno będzie dużo lepsza niż matematyczny przelicznik względem pascali, a jeśli nawet by tak nie było to NVIDIA z kim ma konkurować, chyba sama z sobą, nawet jeśli seria 2xxx wypełni miejsca i luki pomiędzy 1xxx to co ? AMD nagle stanie się bardziej atrakcyjne ?

 

1080ti nagle nie zrobi się też wolniejsza, poza rozdzielczością 4K jest to karta która pozwala w 1080/1440p włączyć grę w wszystko w prawo i grać bez najmniejszego stresu, w 2018 i w 2019 i zapewne jeszcze w 2020 też tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiele gier jest ślicznych, zachwyca, także efektami świetlnymi, ale to wciąż nie są prawdziwie realne efekty...

 

Jakie to ma znaczenie, skoro gry są śliczne i dobrze działają? Jak się podoba komuś grafika w danym tytule to nikt się nie zastanawia jakim sposobem dany efekt został uzyskany tylko jaki ma wpływ na wydajność i jaki jest koszt ustawienia wszystkich „świecidełek” na ultra.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie już tylko lepiej, trzeba trzymać kciuki by się każdy za RT brał, szybciej ogarną i efekty zapewne będą takie że nie będzie warto wychodzić z domu bo na kompie grafa będzie lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba pclab (PC + LAB) więc bądźcie niektórzy trochę bardziej poważni ;) To że da się uzyskać zapudrowane podobne efekty to robi się to fejkowo w niektórych scenach np. Uncharted i Drake lustro, ale to nie ma niczego wspólnego z RT. Tak samo nie ma nic wspólnego z RT co obecnie widzimy w grach. To co zobaczymy będzie kolejnym krokiem do poprawy grafiki w grach i przede wszystkim kolejnym krokiem do prawdziwego obrazu. Nawet sobie nie możecie wyobrazić jak będzie wyglądał światłocień w nowych produkcjach, nie mówiąc o samych odbiciach. Na pokazie Metro można było zobaczyć jak oświetlenie wpływa na to co się dzieje w pokoju. Światło i odbicia to coś co buduje scenę jak ktoś zajmuje się profesjonalnie robieniem grafiki 3D to wie że musi sporo czasu poświecić żeby coś wyglądało naturalnie a nie "plastikowo". To nie jest PhysX że widzicie futro lub teksturę i macie +30fps więcej, tutaj zobaczycie coś lub nie zobaczycie.

Dokładnie. thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

 

Jakie to ma znaczenie, skoro gry są śliczne i dobrze działają?

Azgan wybacz, ale... skoro nie masz pojęcia w jakie tematy się pchasz, nie brnij.

Ja nie poruszam tematów na temat fizyki kwantowej, bo mam choć świadomość, że moja niewiedza na tym polu, musiałaby spowodować wsteczność do podstaw speca, aby mi choć światełko w tunelu tematu pokazać.

Po prostu czekaj... obserwuj. Wrócimy do tematu za 5 lat. Zrozumiesz.

 

Jakie to ma znaczenie, skoro gry są śliczne i dobrze działają?

Będą śliczniejsze.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu 13minutowego gameplaya z Metro Exodus zbierałem szczenę z podłogi przez kolejne 13minut :)

Mniejsza o AI bo naprawdę mogliby poprawić AI, praktycznie "wchodzą pod lufę" ale grafika.... DŻIZAS KRAJST!

Dawać mi tu zaraz recenzję RTX2070! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan: Nie rozumiesz, że to wiąże się z wyrzeczeniami i okupowaniem mocy, ale tylko teraz (?) Na początku.

 

Kiedyś modelarze (którzy dziś tracą pracę) poświęcali życie, by nauczyć się mądrze dzielić poligony, modelować, robili to tygodniami (model).

Ktoś postawił miliony na badania. Powstały skanery 3D. To co robił rasowy modelarz tydzień, maszyna załatwia dziś w kwadrans.

 

Animacja. Wiesz, że animator to była osobna działka. Szkielety, węzły... byli animatorzy twarzy! Dziś... parę kulek na pysk albo stawy i temat załatwia MoCap. Kto dziś modeluje walkę ręcznie! Załatwia to "maszyna".

i tak w RT... zamiast kombinować, cudować, oszukiwać... najprawdziwszy i nie do podrobienia efekt załatwi "maszyna", czyli GPU z RT. Teraz, za generację, za dwie... nie ważne.

Nie neguj postępu, i nie próbuj go "obalać" ani analizować. On się już "dzieje'...

 

Po zobaczeniu 13minutowego gameplaya z Metro Exodus zbierałem szczenę z podłogi przez kolejne 13minut :)

Mniejsza o AI bo naprawdę mogliby poprawić AI, praktycznie "wchodzą pod lufę" ale grafika.... DŻIZAS KRAJST!

Też jestem w szoku.

A to dopiero zajawka.

Pomyśl, co będzie na "prawdziwym", sprawdzonym i opanowanym RT przy RTX 30xx ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że doczekałem czasów mega iluzji, cyberpunka...

Dezaktualizacji tekstu "nie uwierzę, jak nie zobaczę".

Przecież w zasięgu ręki jest manipulacja, nawet tym co się widzi.

To już nie photoshop i swingowanie foty. (edit: sFingowanie :)

 

Robisz porządny model Putina czy Kaczyńskiego... na zapleczu siedzi ludek z MoCapem na twarzy... i gada...

... i Putin i Kaczyński w chórze.

 

Jak nie uwierzyć Panie Paździochu w dupę jeża, jak Kaczyński powiedział...

Postęp Panie Paździochu, postęp...

 

Kiedyś robiło się to tygodniami.

Czyściło ścieżki, węzły... mordęga i udręka.

Dziś 

 

bardzo lubię ten film... kwintesencja postępu w CG

    Oddal kamerę, dodaj szumy i filtry... i powiedz, że to co zobaczyłeś, nie jest prawdą.

Że to wałek, szwindel... Nie ma bata. Pół świata się pomyli.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...