Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już to tu pisałem, ale chyba trafiłem z tym, że premiera nowych kart będzie razem z wersją sterowników 400. Ot, taka ciekawostka. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O następny naukowiec lol2.gif

Jeżeli twierdzisz, że tensory i RT zajmują 2/3 powierzchni GPU to już w tej chwili możesz popełnić seppuku szczerbaty.gif

nie pisałem o powierzchni naukowcu, tylko o możliwościach układu że 2/3 możliwości nie zostanie wykorzystanych, sam wzrost nie był może najlepszy. Natomiast na powierzchnie przełoży się około 40% co plus minus policzyłem o ile powiększył się układ 2080ti do 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotorealistycznej grafiki?

Wyjdz na dwór i zobacz swoje odbicie w lakierze samochodu.

Wyjdz po deszczu na ulicę.

 

Akurat lakier w moich obu samochodach jest jak w NFS/Forza, idealnie sie szkli, zawsze po zakupie oddaje do speców od car-spa i jest lustro. W grze wygląda to bardzo podobnie :)

 

Spokojnie, się chłopak podjarał filmowym marketingiem nV

 

Bardziej podjadał mnie w temacie RT Intel swoim Larabee, ale NV jak widać pierwsza dowiozła produkt działający. Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, zanim będzie pięknie, programiści muszą się trochę podszkolić w użytkowaniu nowych bibliotek, ale po demach widać, że jest progres podobny jak za czasów akceleracji 3D (czasy vodoo) czy T&L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem o powierzchni naukowcu, tylko o możliwościach układu że 2/3 możliwości nie zostanie wykorzystanych, sam wzrost nie był może najlepszy. Natomiast na powierzchnie przełoży się około 40% co plus minus policzyłem o ile powiększył się układ 2080ti do 1080ti.

Nie pogrążaj się dalej szczerbaty.gif

Jak liźniesz cokolwiek to będziesz wiedział skąd taki przyrost tranzystorów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[imgz]https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/blind/2018/08/geforce/gf582.jpg[/img]

Orientacyjne porównanie GTX1080Ti do wyników RTX2080 ze slajdu (trzeba jednak wziąć poprawkę na możliwy spory rozrzut, choćby ze względu na brak informacji o dokładnym miejscu testowym czy platformie po stronie Nvidii):

[imgz]https://zapodaj.net/images/c223e3b8355b2.png[/img]

Źródło:

Gdyby tylko tyle wynosił zysk nad starą GTX1080Ti to byłaby tragedia. Chociaż... coraz częściej czytam o tym że "nowe" Turingi to "stare" Pascale z "doklejonymi" tensorami do obliczeń RT. Jeżeli to okaże się prawdą i zysk bez RT będzie nieznaczny a sama technologia RT w RTX2xxx nie pozwoli nawet na granie powyżej 60fps w zaledwie 1080p to mamy klapę. Jak to ktoś napisał (chyba na gryonline) - kiedyś topowe karty z 2007 krztusiły się w crysisie1 z 2007 roku, ale wtedy to było wtedy, dziś jest dziś, inna era, inne ceny, inne priorytety, chcieli PCMASTERRACE? to mają pcmasterrace. Typowy "pcmasterrace" wymaga 60-144fps i nie obchodzą go wymówki nvidii, klient płaci klient żąda.

 

No to czekamy na recenzje, czas płynie, marketingowcy nvidii stają na głowie by zrobić hype z RT... z mizernym skutkiem. Grzecznie czekam na oficjalne premierowe recenzje. Wyssanych teoryjek, hype'u, jest z każdej ze stron i od przeciwników i zwolenników nowych RTX czyli trzeba grzecznie czekać na oficjalne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po gamepalayu cyberpunka? Wepchnelibyście gdzieś rtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po gamepalayu cyberpunka? Wepchnelibyście gdzieś rtx?

 

Żeby gra działała w 720p w 30 klatkach? :lol2:

Tam nie ma gdzie tej technologii wsadzić, aby to miało ręce i nogi przy optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee, raczej bym powiedział że i5 się tak samo nadaje dzisiaj do grania jak i3 - wcale. Bo to nie będzie tylko niższy średni FPS, co byłoby jeszcze do przełknięcia. Tylko i5 będzie powodował wyraźne gubienie klatek, co jest najgorsze i widoczne nawet juz przy dużo słabszych kartach.

Czyli to samo co wcześniej było na 2c/2t, potem na 2c/4t, a teraz przeszło na 4c/4t. Więc zamiast 4/4 Intela lepiej wziąć Ryśka 4/8. Framerate może trochę niższy, ale za to bez tego gubienia klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko tyle wynosił zysk nad starą GTX1080Ti to byłaby tragedia. Chociaż... coraz częściej czytam o tym że "nowe" Turingi to "stare" Pascale z "doklejonymi" tensorami do obliczeń RT. Jeżeli to okaże się prawdą i zysk bez RT będzie nieznaczny a sama technologia RT w RTX2xxx nie pozwoli nawet na granie powyżej 60fps w zaledwie 1080p to mamy klapę. Jak to ktoś napisał (chyba na gryonline) - kiedyś topowe karty z 2007 krztusiły się w crysisie1 z 2007 roku, ale wtedy to było wtedy, dziś jest dziś, inna era, inne ceny, inne priorytety, chcieli PCMASTERRACE? to mają pcmasterrace. Typowy "pcmasterrace" wymaga 60-144fps i nie obchodzą go wymówki nvidii, klient płaci klient żąda.

 

No to czekamy na recenzje, czas płynie, marketingowcy nvidii stają na głowie by zrobić hype z RT... z mizernym skutkiem. Grzecznie czekam na oficjalne premierowe recenzje. Wyssanych teoryjek, hype'u, jest z każdej ze stron i od przeciwników i zwolenników nowych RTX czyli trzeba grzecznie czekać na oficjalne testy.

Jaka tragedia? Uzyskanie wydajności 1080ti przez 2080 to będzie sukces, w grach gdzie siedzi FP16 dodatkowe powiedzmy 20%(kwestia rozdzielczości).

Gdyby to był Pascal miałbyś ~15% do przodu. Turing to Volta z małymi korektami, dorzucone RT i nowe tensory z możliwościami liczenia w niższej precyzji.

W Turingu zwolnili L1 względem Volty i dodatkowo nieco zmniejszono jej pojemność, na pewno zmniejszyła się elastyczność GPU mamy tylko stałe dwie proporcje L1 do współdzielonej pamięci z pkt widzenia gier pewnie bez znaczenia, bardzo istotne w Volcie znacznie spadła opóźnienia do L1. L2 jest nawet większa niż w Volcie przy 384bit ma taką samą pojemność jak w Volcie przy 512bit. Ale na razie o szybkości nic nie ma(takich informacji Nv pewnie i tak nie poda), w Volcie L2 jest ~2.3x szybsza od tej z Pascala. Nie chce mi się wymieniać wszystkich zmian, ale produktywność SM-ów wzrosła o 50% nie mylić z IPC. Czyli można dopakować 50% więcej SM-ów i wydajność w obliczeniach wzrasta o 50% przy tym samym TDP. IPC wzrosło w Volcie, ale nie ma to przełożenia na gry. Czy Turing ma wyższe IPC? Możliwe, ale bardziej mnie to wygląda na zmiany, które jeszcze miały poprawić wydajność na wat. 2080 FE bez RT podejrzewam będzie miał na miętko 200mhz wyższe taktowanie od 1080, by dało się lepiej wykręcić i trzymać zegary zmienili chłodzenie na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka tragedia? Uzyskanie wydajności 1080ti przez 2080 to będzie sukces

 

Nie kumam. Jaki sukces skoro cena 1080ti = cena 2080 ? Powiedz gdzie jest sukces, jeśli stosunek cena/wydajność nie zmienił się o procent.

 

Wychodzi na to, że RT to ciekawostka w tym momencie jeszcze. Więc jak ktoś ma GTX 1070 to prawdopodobnie długo by nie zmieniał karty na wydajniejszą. Bo po co mu kupować GTX 1080? Ale GTX 2070 (która jest równa 1080) kupi bo numerek się zmienił :lol2:

 

Zmiana numerka motywacją do zmiany karty na wyższą. Miszczostwo marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wszystkie newsy odnośnie serii 11/20 od pierwszych zapowiedzi, oraz czytałem wszystkie komentarze jakie ludzie pisali. Przedstawię wam jak to wyglądało mniej więcej.

 

0. Hype train!!!

1. Nie kupuj Pascali, niedługo wyjdzie seria 11.

2. (czas mija....i mija...i mija)...

2a... Wybucha boom na kopanie. Ceny kosmiczne, trzeba czekać.

(w międzyczasie...)

3. Premiera Vegi. Komentarze: Nie liczy się pobór prądy czy TPD, a moc jaką karta gwarantuje.

4. (czas mija...i mija...ceny powolutku spadają, lecz czekajcie bo zaraz premiera)

5. Pierwsze niepotwierdzone nadal plotki z ostatnich godzin. TPD 2080 Ti w okolicach 300. ---> Komentarze. Eeee pobór prądy za duży, lepiej czekać na 7nm, i następną generację. Nie będziemy kupować tak gorącej i prądożernej karty.

 

Fuck logic? :hmm::hmm::hmm:

 

Ooo skąd ja to znam :D

Miałem to jak rok temu przed wakacjami chciałem kupić karte.

Znalazłem wtedy fajną oferte za GTX 1080 w Morele, gdzie za tyle chodziły nawet GTX 1070. To od jednego zagorzałego do bólu zwolennika AMD " usłyszałem " na fb żebym nie był głupi i nie brał tej karty i czekał na Vege bo zaraz wyjdzie i będę żałował.

Dobrze że nie posłuchałem, bo faktycznie bym żałował... Ale tego że czekałem, bo zaraz był kolejny boom na kryptowaluty i ceny podskoczyły o + 500 zł :E

A do tego o Vedze było cichutko i wyszła po pół roku, ale w takiej cenie że... no poprostu bym go udusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Jaki sukces skoro cena 1080ti = cena 2080 ? Powiedz gdzie jest sukces, jeśli stosunek cena/wydajność nie zmienił się o procent.

Ja tego też nie kumam. Postęp dla klienta jest wtedy, gdy w tej samej cenie (ew. minimalnie wyższej) wychodzi produkt o min. 15-20% szybszy. W innym przypadku zmiana nic nie daje oprócz numerka i bełkotu marketingowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz ray track na przyszłość i dlss? To nie daje nic wydajności? Kup sobe pascala, no chyba że jest jakaś konkurencja...

 

Większy perf/W nikogo rozumiem że nie interesuje prócz górników crypto...

 

Lepszego tytułu pod rt być nie mogło. CyberPunk to masa neonów i ich odbicia w deszczu.

Masa modyfikacji w wyglądzie i metalu. Popatrz na rękę tego kolesia z briefingu podczas przejażdżki.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Jaki sukces skoro cena 1080ti = cena 2080 ? Powiedz gdzie jest sukces, jeśli stosunek cena/wydajność nie zmienił się o procent.

 

Wychodzi na to, że RT to ciekawostka w tym momencie jeszcze. Więc jak ktoś ma GTX 1070 to prawdopodobnie długo by nie zmieniał karty na wydajniejszą. Bo po co mu kupować GTX 1080? Ale GTX 2070 (która jest równa 1080) kupi bo numerek się zmienił :lol2:

 

Zmiana numerka motywacją do zmiany karty na wyższą. Miszczostwo marketingu.

Widział sytuacje na rynku? AMD zrobiłoby dokładnie to samo w analogicznej sytuacji, w przeszłości już to robili i mieli zaporowe ceny w średniej półce jak na tamte czasy.

Nie patrze z perspektywy ceny tylko co siedzi w GPU, a jak tworzy się uniwersalne GPU to trzeba iść na kompromisy.

A jak przyjdzie Pan z Nv to napisze:

- ciszej i chłodniej od Pascala(referent)

- dużo wydajniej przy VR i RT

- dodatkowe ~20% wydajności przy wykorzystaniu FP16(Wolfenstein i FC5 w tej chwili)

- brak spadków do 25% przy wykorzystaniu HDR(sprawa otwarta)

- Virtualink

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to za jedyne 2800 3700 i 5600 Pln'ów i jaraj się albo pobiegaj wokół bloku se :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580 i 570 to najlepsze karty jakie może kupić osoba modernizująca komputer sprzed kilku lat. Ci co mają nosze komputery i kartę o porównywalnej specyfikacji i wydajności do R9 290 nie powinni nić zmieniać do 1080p.

 

 

Chyba kpisz.

I dalej siedzieć na teksturach medium?

Gdzie mam takiego GTX 1080 i moge się cieszyć teksturami na ultra bez spadków poniżej 50 fps.

I to wszystko za cene +500 zł w porównaniu z 580 od AMD, jak dla mnie jak najbardziej jest sens dopłaty.

 

AMD odwaliło kawał dobrej roboty w celu odzyskiwania rynku, ponieważ wydali karty tanie oraz wydajne. RX 580, 570, 560. Gracze do 1080p nie potrzebują niczego więcej. Czerwoni odrobili pracę domową i przestali rywalizować w segmencie dla entuzjastów, co przysporzy im samych korzyści, ponieważ najlepiej sprzedają się karty graficzne słabo wycenione.

 

Nie no bardzo dobra robote odwaliło... tak zwane KOTLETY, w sam raz do kuchni, kucharzyny jedne.

RX 580/570 w FHD na dziś dzień już nie udżwiga wymagających gier z ustawieniami ultra w FHD, co najwyzej medium/high.

I AMD super kawał dobrej roboty tez odwaliło w przypadku Vegi. Tak im to przysporzyło korzyści że są 2 generacje kart do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrążaj się dalej szczerbaty.gif

Jak liźniesz cokolwiek to będziesz wiedział skąd taki przyrost tranzystorów.

A co twoja wypowiedź wnosi do tematu szczerbaty.gif ?

Po raz kolejny zbywasz wypowiedzi użytkowników krótkim zdaniem. Zamiast napisać krótko i na temat żeby ja czy ktoś inny mógł doszukać się w swoim dumaniu błędu. A jako że jest to forum każdy ma prawo do swojego zdania i opinii.

Edytowane przez Markiz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-3dmark-timespy-score-leaked-clocked-at-2ghz-and-beats-a-gtx-1080-ti-without-ai-cores/

 

Podkręcony 2080 bije 1080Ti o 6% :E

 

Czyżby to o czym pisałem wcześniej się zgadzało :E :E :E ?

 

Pisałem, że 1080Ti vs 2080 będzie o 11.8% szybszy.

 

Po OC niby 6% przewagi na korzyść 2080, ale nie wiadomo czy będzie tak różowo jak 1080Ti dokręcimy do 2Ghz :E :E :E

Ale 2080 ma mniej ramu, dla przykładu :E

Czekam na kolegów od "50% wydajniejszych shaderów" :E

 

A jeszcze bardziej czekam na testy :E

Edytowane przez plmnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ceny pascali nie spadną nawet o złotówkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ceny pascali nie spadną nawet o złotówkę :/

Używki 1080ti i tak poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki 1080ti i tak poszły w górę.

Pokaż mi gdzie używki poszły w górę. Śledzę temat używek 1080Ti i jakoś tego nie zauważyłem. Mam kilka kart w obserwowanych to 2 spadły o 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie używki poszły w górę. Śledzę temat używek 1080Ti i jakoś tego nie zauważyłem. Mam kilka kart w obserwowanych to 2 spadły o 100 zł.

Chociażby obserwowane przeze mnie msi gaming x,srednio o 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie rozumiem tego zawodu kart, 2080 bedzie 40-50% wydajniejsza od 1080, 2080ti bedzie podobnie lub lepiej wiec skad te narzekania, do tego macie cala mase innej technolgoi?? wiec nawet jak 2080 bedzie ciut szybszy od 1080ti to w czym problem?? trzeba porownywac modele do modeli 2080 do 1080 itp. to ile byscie chcieli dostac wydajnosci wiecej byscie zadowoleni byli? +100% i karta tansza o polowe :lol2: w dodatku poczekamy na testy z uzyciem tensorow itp , wtedy bedzie juz pewnie gruby przeskok.

 

Pokaż mi gdzie używki poszły w górę. Śledzę temat używek 1080Ti i jakoś tego nie zauważyłem. Mam kilka kart w obserwowanych to 2 spadły o 100 zł.

ja tez mam na oku, nic nie drozeje tylko tanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...