Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Prosta sprawa. Bo jak zarabiasz więcej to najpewniej nakradłeś lub jesteś człowiekiem z lokalnego układu. Normalny człowiek "zarabia 2k i ciężko pracuje na magazynie, sklepie etc."

 

Na onecie - pewnie tak, tutaj jest dużo informatyków, użytkownicy raczej są świadomi, że pensje 10k PLN nawet w kraju nie są niczym powalającym w tej branży :)

 

Ja nie mówię, że wylewanie żali na innych bo samemu tyra się za grosze jest OK, ale co jest złego w komentowaniu, że nvidia pogorszyła perf/$ (o ile pogorszyła)? tabu pieniądza jakieś dziwne. Ja tego nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj mylą hobby z czystym konsumpcjonizmem.

100gier w preorderze rocznie. Karty bez skrupułów najdroższe.

Bez zastanowienia. Bez logiki.

To nie jest typowy człowiek szanujący pieniądze.

 

pieniądz jest to tylko środek płatniczy potrzebny do życia, jego pozyskiwanie to w większości przypadku zamiana swojego czasu (życia) na przelicznik pieniężny, dlatego odniosłem się do czasu w innym poście. Jeśli ktoś pracuje powiedzmy za kwotę X, a 1/2 tej kwoty to jego zachcianka to musi oddać 15 dni swojego życia na nią. Zapewne to przemyśli. Największą wartość ma czas. Teraz odwracam proporcję czy tak samo ktoś się zastanawia na realizacją swojej zachcianki jeśli czas potrzebny do jej zrealizowania jest niewielki ? Po co o tym ciągle pisać. Nie rozumiem też po co ktoś ma się z tego tłumaczyć. Moje poprzednie posty były ze względu na wyrazy jakie tutaj padały : idące w kierunku ten produkt jest tylko dla idiotów i tylko ci go kupią. Tylko i wyłącznie.

 

Teraz jeśli chodzi o 100 gier, tak mam w większości przypadku czas aby zagrać w większość i większość nawet skończyć z pełnym kompletem osiągnięć. Czemu miałbym chcieć coś co jest mi w danej chwili niepotrzebne ? Osobną sprawą jest moje porównanie do samochodu. Zazwyczaj ludzie mają w rodzinie obecnie zapewne z 2-3, a ktoś może mieć powyżej 10 tylko po to aby kilka dni w roku sobie pojeździć czymś w lato. Jakby ktoś chciał poczuć skalę "to nie jest typowy człowiek szanujący pieniądze" to proponuje zrobić symulacje dla dowolnego produktu np. samochodu nowego jego straty wartości rocznej, opłat i utrzymania. Potem w rodzinie dla 2-3, albo jak wyżej dla 10+. I co z tego jeśli realizacja owej zachcianki to nie jest oddanie swojego życia dla niej, wtedyt to nie ma żadnego znaczenia.

 

Chyba powinno być oczywiste że to nie suma gra rolę tylko czas jaki jest potrzebny do jej zdobycia i to jest jedyny właściwy przelicznik, dlatego dla jednego jeden produkt będzie więcej wart, dla drugiego praktycznie nic.

 

Perf/PLN to taki sam parametr, jak inne, o których rozmawiamy tutaj, takich jak Perf/W, czy TFLOPS.

 

Co do reszty wywodu - dziwna ta kultura "tabu pieniądza" się robi. W necie akceptowalnym (chamskim, ale akceptowalnym) jest pojazd na inteligencję rozmówcy, walcowanie jego poglądów, krytyka wszystkich jego świętości (w szczególności religii bądź poglądów politycznych). Ale jest jedna świętość, której tknięcie powoduje od razu gromy. Jest to sposób i ilość wydawanych pieniędzy. SFERA SACRUM INTERNETU. NIE WOLNO.

 

:E

 

WTF ludzie? Więc możemy sobie cisnąć że wierzymy w latające potwory sphagetti bądź głosujemy na komunistów, ale nie wolno komuś powiedzieć, że kupuje za drogie zabawki? Też sobie świętość znaleźliście, pieniądz. Tak samo nie można normalnie porozmawiać z wieloma ludźmi o zarobkach. Podadzą ci wzrost, wiek, pesel, numer buta i wielkość penisa, ale zarobków i zawodu - W ŻYCIU. świętość, kolejna. Zawsze się wtedy zastanawiam, czy to jakaś luksusowa prostytutka bądź polityk, że tak się wstydzi swojej pracy i zarobków? :E

 

Na wydatki inaczej się patrzy w kwestii hobby, a inaczej w kwestii "pozostałej", to oczywiście trzeba brać pod uwagę, niemniej co jest złego w dyskusji nt. optymalnych cenowo wyborów?

 

Na razie nie wiadomo, jaki perf/$$ mają RTX. Ale jeśli wierzyć przeciekom i tzw. inteligentnym domysłom (na podstawie bebechów, a te przecież są znane, ilość jednostek etc.) to karty te mają gorszy perf/$ od Pascali i jest to z całą stanowczością powód do krytyki.

 

oczywiście że można o tym rozmawiać tylko powoli dochodzi do pewnego absurdu że w temacie o kartach rozmawia się o pieniądzach, naprawdę nikt nie czuje tej głupoty ? O pieniądzach nie powinno się rozmawiać wcale, bo rodzi to dziwne podziały które w internecie i zbiorze pasjonatów (bo chyba tylko tacy tutaj są) w ogóle nie powinno mieć miejsca + dodatkowo można jeszcze przeczytać że jest się nieświadomym głupkiem. Nie wiem ale zakładam że jak ktoś jest dojrzały psychicznie to dokonuje zawsze świadomych wyborów. Dodam jeszcze od siebie że kiedy ponad 10 lat temu wrzuciłem tutaj na forum temat o budowie komputera na procesorze X i MultiGPU to pod tematem zrobił się taki bajzel że poprosiłem administratora o jego zamknięcie (jedynym kryterium było nie rozmowa o komputerze fajnej jego budowie, ale ciągłe podjazdy o tym że trzeba być głąbem aby tyle na niego wydać). Widzę że nastąpiła degradacja teraz kupują kartę można być już porównanym z idiotą ;)

 

Jak we wcześniejszych moich postach mnie interesuje tylko wydajność nowych kart + wydajność w RT tylko i wyłącznie tym się interesuje w tym temacie.

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pieniądzach nie powinno się rozmawiać wcale, bo rodzi to dziwne podziały które w internecie i zbiorze pasjonatów (bo chyba tylko tacy tutaj są) w ogóle nie powinno mieć miejsca + dodatkowo można jeszcze przeczytać że jest się nieświadomym głupkiem. Nie wiem ale zakładam że jak ktoś jest dojrzały psychicznie to dokonuje zawsze świadomych wyborów.

 

OK, ale wtedy nie rozmawiajmy też o religii i polityce, bo to rodzi nawet większe podziały - ale jakoś nie ma tabu związanego z tymi tematami ? :hmm:

 

Jak we wcześniejszych moich postach mnie interesuje tylko wydajność nowych kart + wydajność w RT tylko i wyłącznie tym się interesuje w tym temacie.

 

Spoko. Natomiast większość, z tego, co można wywnioskować, interesuje głównie wydajność/cena. Stąd to właśnie ten parametr jest tak namiętnie omawiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na onecie - pewnie tak, tutaj jest dużo informatyków, użytkownicy raczej są świadomi, że pensje 10k PLN nawet w kraju nie są niczym powalającym w tej branży :)

 

Ja nie mówię, że wylewanie żali na innych bo samemu tyra się za grosze jest OK, ale co jest złego w komentowaniu, że nvidia pogorszyła perf/$ (o ile pogorszyła)? tabu pieniądza jakieś dziwne. Ja tego nie ogarniam.

Czy ja wiem - sam jestem programistą 10k++ i stać mnie na drogie zabawki, ale nie da się ukryć że mediana zarobków w Polsce to jednak jest bliżej tego 2k pln. A lokalne układy to się nawet w informatyce zdarzają - mało to widziałeś konsultantów/menadżerów/kierowników co to trafili na stanowisko znacznie przekraczające ich kompetencje dzięki znajomym/z polecenia i teraz tkwią tam zarabiając 4 średnie krajowe. Im większe korpo tym częściej znajduje zastosowanie Zasada Petera - i nie mówię wcale o państwowych spółkach, bo tam to już podobno mega dramat jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie te bzdury o zarobkach i preferencjach kupujących. Bo może się okazać, że do 14 nikt się w tym wątku nie wypowie. Było już wałkowane 100x, nie ma sensu dalej się powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Koniec ględzenia o cenach i zarobkach myslicie ze koleś zmniejszy ceny bo mało zarabiacie na jego karty a pascale trzeba jeszcze sprzedać których ceny w sklepie prawie sie nie zmieniły najtańsza 1080 2200zł to nowe muszą być drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi fakt iz premiere 20 wrzesnia a karty ktore np na morelach widnieja maja daty 2pazdziernik, ciekawe czy bedzie taak obsowa w innych sklpeach czy zapobiegawczo dali taki termin ?? bo jak ma byc 20 prmiera a karty 2go to tez mi premiera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno był termin 28 września, widocznie termin się przesuwa jak ludzie zamawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie papierowe premiery w przypadku podzespołów PC to jakiś absurd. Powinna być zapowiedź, testy i maksymalnie ale to maksymalnie tydzień później karty w sklepach aby dać czas na dostawy i przemyślenie zakupu przez potencjalnego nabywcę. Niby też papierowa premiera ale zupełnie inaczej to wygląda :)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walą posty bez logiki by tylko skomleć

 

Człowieku nie myl obiektywnej oceny sytuacji z narzekaniem. To tylko analiza rynku kart i sprzętu. Tylko nieuk nie rozumie, że monopol prowadzi do zaniedbania o klienta i o tym jest rozmowa, że jak AMD dostaje zadyszki to NV zapodaje ceny z tyłka.

 

Na pjóre jest dzisiejsza wrzuta z testami z YT z przecieku (być może fake). Średni wzrost bez RT 37% 2080ti>1080ti.

 

A tu stary art na pclab

https://pclab.pl/art69068-40.html

Test GTX 1080 po premierze:

 

"Czas omówić cenę. Nvidia przewidziała dwie kwoty: 599 dol. oraz 699 dol. ... Sugerowana cena tysiącosiemdziesiątki w Polsce to około 3600 zł. ... Otwartą kwestią pozostaje rywalizacja z GeForce'em GTX-em 980 Ti, kosztującym około 2850 zł. Dopłata do GTX-a 1080 względem GTX-a 980 Ti jest po prostu proporcjonalna do wzrostu wydajności, zatem ci, którzy chcą mieć w swoim komputerze absolutnie najwydajniejszą kartę, wydadzą 3600 zł bez mrugnięcia okiem, a ci, którzy również chcą zagrać we wszystkie współczesne tytuły, ale nie mają zamiaru dokładać blisko 800 zł, pewnie wybiorą GTX-a 980 Ti."

 

Cena preorder 2080TI 5550zł

Najpopularniejsza GTX 1080TI obecnie w owocach MSI GAMING X 3690zł

wzrost 50% ceny przy 37% wzrostu wydajności

 

Cena preorder 1080 w dniu premiery 3600zł

980ti wtedy 2850zł

wzrost ceny = wzrost wydajności

 

Ktoś twierdził, że nie porównuje się cen premierowych do cen kart które są długo na rynku :lol2: Redaktorzy mogą to ja też.

 

Żeby nie było. Ja tylko sobie liczę i ustalam fakty. Jeśli miałbym hajs to bym brał 2080Ti przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie myl obiektywnej oceny sytuacji z narzekaniem. To tylko analiza rynku kart i sprzętu. Tylko nieuk nie rozumie, że monopol prowadzi do zaniedbania o klienta i o tym jest rozmowa, że jak AMD dostaje zadyszki to NV zapodaje ceny z tyłka.

 

Na pjóre jest dzisiejsza wrzuta z testami z YT z przecieku (być może fake). Średni wzrost bez RT 37% 2080ti>1080ti.

 

A tu stary art na pclab

https://pclab.pl/art69068-40.html

Test GTX 1080 po premierze:

 

"Czas omówić cenę. Nvidia przewidziała dwie kwoty: 599 dol. oraz 699 dol. ... Sugerowana cena tysiącosiemdziesiątki w Polsce to około 3600 zł. ... Otwartą kwestią pozostaje rywalizacja z GeForce'em GTX-em 980 Ti, kosztującym około 2850 zł. Dopłata do GTX-a 1080 względem GTX-a 980 Ti jest po prostu proporcjonalna do wzrostu wydajności, zatem ci, którzy chcą mieć w swoim komputerze absolutnie najwydajniejszą kartę, wydadzą 3600 zł bez mrugnięcia okiem, a ci, którzy również chcą zagrać we wszystkie współczesne tytuły, ale nie mają zamiaru dokładać blisko 800 zł, pewnie wybiorą GTX-a 980 Ti."

 

Cena preorder 2080TI 5550zł

Najpopularniejsza GTX 1080TI obecnie w owocach MSI GAMING X 3690zł

wzrost 50% ceny przy 37% wzrostu wydajności

 

Cena preorder 1080 w dniu premiery 3600zł

980ti wtedy 2850zł

wzrost ceny = wzrost wydajności

 

Ktoś twierdził, że nie porównuje się cen premierowych do cen kart które są długo na rynku :lol2: Redaktorzy mogą to ja też.

 

Żeby nie było. Ja tylko sobie liczę i ustalam fakty. Jeśli miałbym hajs to bym brał 2080Ti przecież.

 

a gdzie w tym reszta ukladu?? przecie to nie sa juz takie karty wiec nie placisz za golasa jak przy pascalu a to ze ktos powie ze rtx ma gdzies to kazdy moze miec swoje zdanie. wiec dla mnie porownywanie do pascali bez sensu bo one nie oferuja tego co zaoferuje turing. za rok jak wyjdzie nowa generacja to bedzie mozna przyrownac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w tym reszta ukladu?? przecie to nie sa juz takie karty wiec nie placisz za golasa jak przy pascalu a to ze ktos powie ze rtx ma gdzies to kazdy moze miec swoje zdanie. wiec dla mnie porownywanie do pascali bez sensu bo one nie oferuja tego co zaoferuje turing. za rok jak wyjdzie nowa generacja to bedzie mozna przyrownac.

 

Nie w dópie, tylko jesteśmy lekko sceptyczni co do RT w tej generacji. Czy nie zabraknie mocy. Wystraszyło 60fps w FHD :E

 

Bo w takim razie co robi na rynku 2070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zrobi ale deweloperzy dopiero sie z tym tak naprawde zapoznaja i rownie dobrze dzis moze gra byc w 30fps a za pol roku 60fps. dla mnie jest to mega rewolucja w grafice, jesli bedzie kulec przez jakis czas, dla mnie to nie problem, moge grax bez rtx jesli nie bedzie tych 60fps a do zwyklych zastosowan mocy gpu nie braknie. jesli ktos znowu wraca do ceny to radze poczekac az ceny spadna, pascale zejda z polek i wtedy wiekszosc obecnych narzekaczy bedzie bardziej zadowolona. i nie pytaj mnie co bedzie z kartami i rtx na innych modelach bo tego nikt nie jest w stanie przewidziec, a nie sorka wiekszosc juz tu ta technologie skreslila :E pozostaje czekac do testow i do gier ktore wszystko pokaza. wiekszosc wypowiada sie na temat czegos czego jeszcze oficjalnie nie ma, szklane kule rozgrzane na maxa. to jak z pokazem cyberpunka, gra pokazali ale czy w dniu wydania gra bedzie taka sama?? niekoniecznie.

 

karty dojechały do hurtowni lol2.gif

 

vpd5xdemshb6o5zegjune2pd7d.jpg

:lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zrobi ale deweloperzy dopiero sie z tym tak naprawde zapoznaja i rownie dobrze dzis moze gra byc w 30fps a za pol roku 60fps. dla mnie jest to mega rewolucja w grafice, jesli bedzie kulec przez jakis czas, dla mnie to nie problem, moge grax bez rtx jesli nie bedzie tych 60fps a do zwyklych zastosowan mocy gpu nie braknie.

 

Dziś nie ma żadnej gry z RTX :E Więc nie będziemy grać dziś, za pół roku pewnie będzie ze trzy-cztery :E i jak to miało by być w 30fps 1080p na RTX 2080 to trochę bezsens płacić za coś z czego się nie skorzysta.

 

Ja spokojnie czekam do testów i zobaczę co wezmę, ale 1080Ti w Niemczech zaczynają spadać, Gigaszrot 1080Ti za 598euro, MSI DUKE 1080Ti za 669euro, z dnia na dzień pewnie jeszcze większy wysyp i obniżki cen. Jak się potwierdzi wydajność RTX 2080 na poziomie 1080Ti to dla mnie bezsens dopłacać ~1k pln dla RT, z którego i tak nie skorzystam. Dodatkowo jeszcze 3GB vram mniej na 2080.

No, ale jeszcze jest mała nadzieja w 2080 Ti, że będzie kosić wtedy po testach będzie się można zastanowić czy warto brać bo jednak na papierze wygląda całkiem zacnie względem 2080.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanieje ale to czego ludzie nie chcą kupować ;) Do dziś nie rozumiem po co produkować takie badziewie jak Duke, takie sztuczne zapychanie oferty.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 980Ti też na początku tak było, a później zaczęli wyprzedawać również te bardzo konkretne nierefy. Dobrze, że się zaczyna wyprzedaż bo to znaczy, że przyjdzie czas i na inne lepsze modele :D

 

Tego Gigaszrota mimo, że za 598euro, a z masterpassem za 573euro i tak mało kto łyka bo to się nadaje tylko pod wodę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie ma żadnej gry z RTX :E Więc nie będziemy grać dziś, za pół roku pewnie będzie ze trzy-cztery :E i jak to miało by być w 30fps 1080p na RTX 2080 to trochę bezsens płacić za coś z czego się nie skorzysta.

 

Ja spokojnie czekam do testów i zobaczę co wezmę, ale 1080Ti w Niemczech zaczynają spadać, Gigaszrot 1080Ti za 598euro, MSI DUKE 1080Ti za 669euro, z dnia na dzień pewnie jeszcze większy wysyp i obniżki cen. Jak się potwierdzi wydajność RTX 2080 na poziomie 1080Ti to dla mnie bezsens dopłacać ~1k pln dla RT, z którego i tak nie skorzystam. Dodatkowo jeszcze 3GB vram mniej na 2080.

No, ale jeszcze jest mała nadzieja w 2080 Ti, że będzie kosić wtedy po testach będzie się można zastanowić czy warto brać bo jednak na papierze wygląda całkiem zacnie względem 2080.

dlatego kazdy znajdzie cos dla siebie, ty moze i kupisz 1080ti nowke w dobrej wersji za 2500 czego ci zycze, inny wezmie 2080ti a jeszcze inny poczeka na obnizki. nie zapominajmy ze ceny wywindowane sa przez krypto bo gdyby karty nie zalegaly to napewno bylyby tansze a tak trzeba czekac na wyprzedaz pascali. za chwile pojawi sie 2070, karty z nizszego segmentu, rynek sie uspokoi.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 980Ti też na początku tak było, a później zaczęli wyprzedawać również te bardzo konkretne nierefy. Dobrze, że się zaczyna wyprzedaż bo to znaczy, że przyjdzie czas i na inne lepsze modele :D

 

Tego Gigaszrota mimo, że za 598euro, a z masterpassem za 573euro i tak mało kto łyka bo to się nadaje tylko pod wodę.

O którym Gigaszrocie mówisz, bo mam Aorusa i według mnie jest świetny ;) Co prawda, po UV, ale niesłyszalny. Jakbym miał brać jeszcze raz, to bym go znowu kupił, a samej firmy nie lubię mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tego gigaszrota mi chodzi, Aorus przy tym to całkiem inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 2070 będzie taki szybki jak 1080TI ;)

1070 chyba jest taki szybki jak 980TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tego gigaszrota mi chodzi, Aorus przy tym to całkiem inna liga.

 

to jest słaba konstrukcja dla 1080TI :) UV bezwzględnie wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ti poleciały i tak ładnie na allegro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...