Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Macie problemy ze sterownikami 417.22 lub 35? u mnie na tych sterach transmisja na żywo poprzez shadowplay działa dopóki nie zrobie alt+tab, lub nie przełącze rozdziałki, albo nie zmienie trybu wyswietlania np z pełnego ekranu na okno.

 

Po zminimalizowaniu gry na chwile dostaje czarny ekran a w dzienniku zdarzeń dostaje informacje "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

 

Samo nagrywanie gry nie powoduje żadnego problemu, to samo stream poprzez inne programy jak np obs, xplit wszystko działa OK.. zauważyłem że sterownik tez potrafi się wysypać przy włączonych nvidia highlights tak samo kiedy minimalizuje gre, lub zmieniam rozdziałke.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadi82, MSI zaskoczylo nawet w najnizszym segmencie jak ARMOUR bardzo pozytywnie w tej generacji kart, wiecej kart nie bede juz testowal bo dla mnie wybor jest tylko jeden. Jedyny warunek do tych kart to duza obudowa bo w malej to nie wyobrazam sobie jaki piekarnik sie zrobi bo karta gabaryty ma ogormne. nie wyobrazam sobie tego Aurusa z wentylami na 90%, to jakis kosmos jakiekolwiek by nie byly ciche. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadi82, MSI zaskoczylo nawet w najnizszym segmencie jak ARMOUR bardzo pozytywnie w tej generacji kart, wiecej kart nie bede juz testowal bo dla mnie wybor jest tylko jeden. Jedyny warunek do tych kart to duza obudowa bo w malej to nie wyobrazam sobie jaki piekarnik sie zrobi bo karta gabaryty ma ogormne. nie wyobrazam sobie tego Aurusa z wentylami na 90%, to jakis kosmos jakiekolwiek by nie byly ciche. :E

To fakt karta jest wielka, ja mam sporą obudowę i bardzo dobrze wentylowaną, procesor nie grzeje bo jest na krakenie.

Co do Aorusa to nie było źle, jege wentyle są naprawdę ciche, choć wiadomo że +90% mocy to jednak już suszarka trochę jest. Ja gram na słuchawkach więc mi głośne chłodzenie nie przeszkadza. Ten Aorus to naprawdę dobra karta, jedyne co w niej kuleje to to chłodzenie. Ale jak ktoś gra na słuchawkach i nie bardzo zwraca na to uwagę to mogę polcecić, miałem przez półtora miesiąca i byłem a w zasadzie jestem bardzo zadowolony. Tak naprawdę gdym to zamówienie na Xtrio anulował a miałem ochotę to nadal byłbym szczęśliwym posiadaczem tego Aorusa.

Na ale, że dzień przed świętami dostałem maila że karta do odbioru i jeszcze trafiła się okazja wziąc ją na firmę to tak zrobiłem.

 

Porównanie gabarytów kart: X trio vs Aorus

 

InN5goi.jpg

1QX3Srr.jpg

 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta wsadzona, pamieci samsunga wiec jestem chappy ale jest jedno ale,,, nie dzialaja ledy i mysle co z tym fantem zrobic :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Msi trio 2080 na micronach od początku listopada chodzi puki co :P ale to dopiero pełne 2 miesiące. Podkręcaona na +115 + 500 i tyle mi wystarcza puki co :) Ale tak cichej karty to ja nie miałem ani nie słyszałem :P rzadko widzę 2 wentylatory włączone na raz z trzech a mało wymagających żaden się nie kręci :P

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal oddawac ta karte, piekna sztuka, pamieci +1000, gpu boost na 2100Mhz :o pamieci samsunga.

 

https://www.3dmark.com/3dm/32045145?

W turingach boost na poziomie 2100 to standart, fajnie na wodzie bo trzymałoby te 2100 przez cały czas.

U mnie np w Wieśku jest 1935-2010, średnio 1950-1965, W SOTTR praktycznie przez większość czasu jest ponad 2000.

A x trio ma zapas temperatur żeby tylko power limit odkręcić można było.

https://www.3dmark.com/3dm/32057839

PS.

Parę tygodni temu ktoś wrzucił wynik GPU Score na poziomie 16K ptk. Napisałem że spróbuję powalczyć o podobny na Aorusie. I nie było szans maks miałem 157XX,

A x trio proszę bardzo GPU +147 memki (micorny) +950

https://www.3dmark.com/3dm/32058308

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka sztuce nie rowna bo mialem juz trio i nie trzymala tak wysoko boosta wiec to nie standard, mi trzyma w wiesku 2055 i nie spada nigdy a reszta gier 2070 bez zajakniecia, pamietaj ze ty masz 2080ti wiec wieksze tempy i problem z utrzymaniem boosta jest zrozumialy. Niestety LEDY nie dzialaja, czytam ze problem powszechny ale chyba bede zmuszony karte oddac, mam nadzieje ze druga sztuka bedzie tez na samsungach. Byc moze to kwestia wgrania nowgo biosa, musze jeszcze przemyslec zwrot lub zostawic i za jakis czas dac na gwarancje. ciezko zrezygnowac z takiej ladnej sztuki krzemu. Moze uda mi sie wgrac nowy bios jeszcze ostatecznie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba trafiła mi się fajna sztuka :E

Chłodna fajnie się kręci :thumbup:

Ło kurde moje microny się nawet +1000 kręcą. (przynajmniej w Time Spy) :P

[*] dadi82 - 15276 pkt. - MSI Gaming X Trio 2080TI @2115 @2000 - i9 9900K @ 5.0 GHz Wynik

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy Trio mial tez microny i krecily siem +1000Mhz wiec mozna trafic fajna sztuke na Micronach. Odpal wieska i sprawdz czy nie sypie ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy Trio mial tez microny i krecily siem +1000Mhz wiec mozna trafic fajna sztuke na Micronach. Odpal wieska i sprawdz czy nie sypie ;)

Właśnie to zamierzam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF5 Ultra RT teraz pieknie smiga, widac ze 2Gigarejsy to srednio 20fps wiecej bo na 2070 mialem min60fps a teraz mam 80fps, wiec na twojej karcie spokojnie +100FPS w Roterdamie, cos pieknego. Czekam az dojdzie DLLS i jesli to doda 20-25fps to juz wgl bedzie bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśiek to wiesiek +1000 sypie artefakty, stabilnie jest +920 na rdzeniu +147, więc bardzo fajnie.i przy takim OC maks temp 70 stC

Ale jak na microny to faktycznie zacny wynik, w Aorusie szły +700/750.

Do "normalnego" użytku zostawiam +130 / +800

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie bylo zacny wynik, ja jade swoja oddac za niedlugo, szkoda ze na week zostane bez karty bo dopierow pon nowa bedzie do odbioru, jakos przezyje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zwrocona, w pon bedzie nowa sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do AI owe Tensory sprawdzają się świetnie.

Nigdy się bliżej nie interesowałem AI od matematycznej strony, ale skoro naśladuje tak skomplikowany twór jak ludzki mózg to spodziewałem się że oparta jest na również bardzo skomplikowanej wyższej matematyce. A tu się okazuje że to tylko prymitywne mnożenie macierzy. W takim razie jeszcze długo AI będzie "głupia jak but".

 

Karta zwrocona, w pon bedzie nowa sztuka :)

Jak ty zwróciłeś kartę to sam pewnie też dostaniesz jakiegoś zwrota zamiast nówki.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie uwazasz ze dostane karte ze zwrotu? wrozka jestes :lol2: Nie martw sie za mnie, karta bedzie nowka prosto z magazynu ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie uwazasz ze dostane karte ze zwrotu? wrozka jestes :lol2:

Podejrzewam że tak sklepy robią. Niby zwrot powinien wylądować w outlecie, ale przecież niemało osób bierze karty na 2 tygodnie tylko żeby się pobawić, a potem je zwracają, mimo że są sprawne. A potem biorą następną. Więc takie zwroty (sprawne, ale to już używana karta a nie nowa) zapewne idą do kolejnych "zwrotowiczów".

Oczywiście i nabywca nowej karty (który wcześniej nie robił zwrotów) też może dostać zwrota.

 

 

Nie martw sie za mnie, karta bedzie nowka prosto z magazynu ;)

A, jak masz znajomości w sklepie to insza inszość.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co ludzie robia to mnie nie interesuje i za nikogo nie odpowiadam oraz nie snuje teori lecz przypadki sa rozne. Ja zakupilem wczoraj wadliwa sztuke i dzis oddalem oraz zamowilem nowa, wiec raczej na polke karta nie wroci. Co do znajomosci jak robi sie kilka lat w tym sammym sklepie zakupy i ma sie chody to idzie sobie wyrobic dobre znajomoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 wreszcie pokazany - 349USD

1920 Cuda Core

240 Tensor Core (3840 Cuda Core w mieszanej precyzji bo 1 tensor to 16 cuda FP16)

30 RT cores,

120 TMUs,

48 ROP

 

Przepustowość pamięci wyższa niż GTX1080

Moim zdaniem, zanim oprogramowanie nadąży za sprzętem będą promocje na następny czarny piątek.

 

Widać, że idą w kierunku DLSS, czyli karty graficzne renderują obraz niskiej jakości, który następnie jest poprawiany za pomocą wcześniej przygotowanej sieci neuronowej. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce, bo o ile wydajność łatwo przewidzieć to sam efekt graficzny jest nieprzewidywalny i indywidualny dla każdej gry.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co ludzie robia to mnie nie interesuje i za nikogo nie odpowiadam oraz nie snuje teori lecz przypadki sa rozne. Ja zakupilem wczoraj wadliwa sztuke i dzis oddalem oraz zamowilem nowa, wiec raczej na polke karta nie wroci. Co do znajomosci jak robi sie kilka lat w tym sammym sklepie zakupy i ma sie chody to idzie sobie wyrobic dobre znajomoci.

 

Co dokladnie z karta bylo nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Nv poczula ciepelko na pośladach i dodają wsparcie dla Adaptive Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Nv poczula ciepelko na pośladach i dodają wsparcie dla Adaptive Sync.

Monitory z g sync i tak się sprzedają, freesynca w nowych monitorach HDR1000 4K nie widziałem, g sync owszem.

Jak ktoś ma monitor 144 Hz+ to i tak używa sync off. Biorąc pod uwagę ze monitory 144 VA teraz to 800 zł, to nawet ipsa za 500-600 powoli nie opłaca się kupować.

 

Co do 2060, zapowiada się dobrze, trzeba czekać na testy. Ale znowu NV to zrobiła, hejt będzie a 10-15% rynku zgarną samym mid endem, a czy ktoś kupi 1070/1080 to kasa finalnie będzie u NV bo AMD praktycznie nie ma co gadac przy tej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma piernik do wiatraka? Ta decyzja została podjęta ze względu na to co wydarzyło sie w ciągu ostatnich msc inaczej dalej by lecieli w kulki

 

Freesync przy 144hz jest istotny, ponieważ dalej widać tearing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 wreszcie pokazany - 349USD

1920 Cuda Core

240 Tensor Core (3840 Cuda Core w mieszanej precyzji bo 1 tensor to 16 cuda FP16)

30 RT cores,

120 TMUs,

48 ROP

 

Przepustowość pamięci wyższa niż GTX1080

Moim zdaniem, zanim oprogramowanie nadąży za sprzętem będą promocje na następny czarny piątek.

 

Widać, że idą w kierunku DLSS, czyli karty graficzne renderują obraz niskiej jakości, który następnie jest poprawiany za pomocą wcześniej przygotowanej sieci neuronowej. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce, bo o ile wydajność łatwo przewidzieć to sam efekt graficzny jest nieprzewidywalny i indywidualny dla każdej gry.

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060/?ncid=so-fac-70914&linkId=100000004566034&fbclid=IwAR3mAvC6a8HCgP_jrFhES9ITtl4My8p0GNdm7niSMzhKm8GsarrrWy9QV5s#cid=Social_GEFORCE_PL_20190207_Facebook_2060_RTX_Launch

 

1619zl ladna cena, spodziewalem sie wyzszej, teraz sens kupowania 1070-1080 w podobnej cenie stracil sens.

 

Tylko co ma piernik do wiatraka? Ta decyzja została podjęta ze względu na to co wydarzyło sie w ciągu ostatnich msc inaczej dalej by lecieli w kulki

 

Freesync przy 144hz jest istotny, ponieważ dalej widać tearing.

Fast Sync ladnie dziala tez, jestem ciekaw jaka bedzie roznica miedzy FreeSync.

 

Co dokladnie z karta bylo nie tak?

Cale RGB nie dzialalo, reszta karty wporzadku, za niedlugo jade po nowa.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...