Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

8:E

 

W sumie bym chętnie jeszcze trochę potrollował, ale obawiam się, że bardzo szybko poziom wątku zacząłby spadać w przepaść (wystarczy popatrzeć na komentarze na głównej) :E W skrócie, śledzenie promieni oparte na wokselach (z uwagi na krok wokselizacji sceny) nie wymaga drzewa BVH, m.in. którego przeglądanie przyspieszają tzw. rdzynie RT. Za to skutkiem ubocznym jest wyższe zużycie pamięci.

 

http://raytracey.blogspot.com/2018/07/accelerating-path-tracing-by-using-bvh.html

http://raytracey.blogspot.com/2008/08/voxel-ray-tracing-vs-polygon-ray.html

 

Jak ktoś chce, to polecam poczytać blogasek tego gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Ti z chłodzeniem Armor i Gaming to ok. 100 zł różnicy. Warto dopłacić tą setkę do Gaming czy taki Armor w porządnie wentylowanej budzie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy i jeszcze raz testy. Napewno na Gaming sie nie zawiedziesz, Armour w tych wersjach nie wiadomo co prezentuje. W 2070 jest klasa.

 

 

Z tego co tu widac na szybko chyba zle nie jest w Armour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Ti GAMING X to poziom w zasadzie identyczny z GAMING OC 6G od GIGABYTE (wysoki, świetna kultura pracy, podobne fabryczne OC, rozsądne temperatury). Z tym, że karta MSI jest lepiej wykonana (backplate ze szczotkowanego amelinium) i bardziej kompaktowa (25 cm vs 28 cm długości). Niestety, o ARMOR nic nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Chociaż jest duża szansa, że będzie ok, ale palca sobie uciąć nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Ti z chłodzeniem Armor i Gaming to ok. 100 zł różnicy. Warto dopłacić tą setkę do Gaming czy taki Armor w porządnie wentylowanej budzie wystarczy?

Z tego co można znaleść w internecie:

Wersja armor posiada 2 heat pipy odprowadzające ciepło z rdzenia gpu.

Tylko 4 kości pamięci vram są chłodzone przez termopady.

 

 

https://www.funkykit.com/reviews/video-cards/msi-geforce-gtx-1660-ti-armor-oc-6gb-gddr6-graphics-card-review/3/

 

Wersja gaming x ma 3 heat pipe.

Wszystkie sześć kości pamięci vram jest chłodzone.

 

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1660_ti_gaming_x_review,5.html

 

Jeśli chcesz lepiej chłodzoną wersję karty, to wybierz droższą wersję gaming x.

Jeśli nie, to armor powinien wystarczyć.

W morelach jest jedna opinia do karty z chłodzeniem armor:

ZALETY:+ Wydajność + konstrukcja

WADY:- trochę głośna

 

Znalazłem recenzję Palit GeForce GTX 1660 Ti GamingPRO OC: https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1660_ti_gamingpro_oc_review,5.html

Ciekawe kiedy pojawi się w polskich sklepach, oraz w jakiej cienie.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem recenzję Palit GeForce GTX 1660 Ti GamingPRO OC: https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1660_ti_gamingpro_oc_review,5.html

Ciekawe kiedy pojawi się w polskich sklepach, oraz w jakiej cienie.

 

5 stopni chłodniejsza od gejminga przy tej samej głośności :hmm::-O

 

A ludki i tak będą pluły na duala bo na 1060/1070 była lipa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima cooling, otwierasz okno póki na zewnątrz zimno i może mieć nawet mniej 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś RTX 2060 lub GTX 1660 Ti w którym TDP można obniżyć poniżej 50-58%? jeśli tak to jaki to jest model?

Jeżeli to nie jest kwestia biosu (a chyba jest) i da się to obejść softwarowo programem to poproszę o namiary na taki program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś RTX 2060 lub GTX 1660 Ti w którym TDP można obniżyć poniżej 50-58%? jeśli tak to jaki to jest model?

Jeżeli to nie jest kwestia biosu (a chyba jest) i da się to obejść softwarowo programem to poproszę o namiary na taki program.

Do takiego TDP przydałaby się jeszcze możliwość zabawy krzywą napięć poniżej 0.700V.

U mnie na GTX1070 Power Limit ustawiony na 50% (75W) powoduje w Unigine Heaven spadki taktowania rdzenia do ~1000MHz/0.650V, nawet przy profilu 1557MHz/0.700V.

Dopiero Power Limit ~70% nie stanowi wąskiego gardła dla takich ustawień.

Na Turnigu prawdopodobnie będzie podobnie, bo mimo lepszej sprawności energetycznej również samo TDP jest niższe (120W dla GTX1660Ti).

 

Generalnie najlepszy perf./wat jest chyba przy ok. 0.800V, bo niżej co prawda pobór dalej spada, ale też trzeba już gwałtownie zjeżdżać z zegarem.

Mimo wszystko fajnie byłoby sprawdzić na co stać kartę przy 0.650V (idle'owe napięcie) lub niżej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za dziwna anomalia (metro 2033 redux) spotykało mnie to na GTX 570, HD7950 R9 290 z tego co pamiętam fps na tamtych kartach spadał poniżej 15 w tym miejscu ale co było z napięciem i taktowaniem to nie wiem bo nie używałem w tamtych czasach OSD mianowicie: Ostatnio postanowiłem odświeżyć sobię metro 2033 i last light redux, jak w każdym tytule czy benchmarkach trzyma stabilne wartości 1980/7600 na 0.931v ale gdy doszedłem do tego mostu przypomniało mi się jakie objawy były w poprzednich latach na poprzednich kartach które miałem (totalnie niski fps 10-15) więc podbiegłem do tego miejsca i gdy się już zbliżam powoli klatki zaczynają lecieć w dół, podszedłem i popatrzyłem w górę w tą dziurę w suficie z której kapie woda na tory i efekt podobny chociaż nie 10-15 fps a 30 bardziej zastanawia mnie drugi objaw taktowanie rdzenia potrafi spaść w sekundę do 1860mhz a napięcie nawet po UV spada poniżej tego 0.931v, dodatkowo obciążenie GPU wynosi 100% a nie 99% i przy napięciu wyskakuje napis POWER. Wygląda to tak

nagrane telefonem ale powiększyłem OSD aby było widać w czym rzecz, nie ważne czy zmniejszę rodziałkę z 1440p do 1080p jest podobnie, tak z ciekawości chcę się upewnić czy w tym jednym jedynym miejscu chodzi o limit mocy karty? stąd takie zachowanie z napisem power i spadkiem napięcia razem z taktowaniem rdzenia? Zrobiłem test na stockowych zegarach i vcore 1.050 ten sam objaw, w last light są 2 lub 3 takie miejsca z tego co pamiętam. Mogę dodać że w wieśku 3 wymaksowanym w 1440p nigdzie czegoś takiego nie ma jak i w 20 innych tytułach które posiadam na dyskach, w superposition bench, valley czy heaven też bez takiego objawu. Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisałem wcześniej o tym że mój Gainward RTX 2080 Phantom glh nie działa tryb pół pasywny okazało się że trzeba na karcie przełącznikiem na drugi bios do tego :lol2: Ale karta wtedy zamiast 1875mhz stock ma 1845.

ALE Kusi mnie teraz Zotac 2080 AMP extreme na aledrogo są po 3380 i też z grami tyle że ludzie piszą że gorąca. Za gainwarda dałem 3330 nie wiem co robić bo ten gainward teraz to idealny na niskie temperatury w idle ma w windowsie ~45 stopni bez wentylatorów i cewek nie słychać w żadnej grze (tylko w furmarku jedynie po zminimalizowaniu jak nachylę się nad obudową słychać że piszczą cicho) Max w furmarku to 70 stopni osiąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to mam wrażenie, że będziesz odpowiedniej karty szukał bez końca 8:E AMP Extreme nie polecam, z jakiegoś powodu te chłodzenia się kiepsko spisują, jeśli chodzi o temperatury (hałas jest niski, tak jest fabryczna krzywa ustawiona). Chociaż mam nadzieję, że nie jesteś z naukowców, co myślą, że jak karta ma wyższą temperaturę, to mocniej robi piekarnik w budzie :E Zwykła 2080 AMP to moim zdaniem bardzo dobry model, chociaż niektórzy narzekają na niski power limit, ale moim zdaniem to nie problem (i tak już za wiele by się nie zyskało wydajności).

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to mam wrażenie, że będziesz odpowiedniej karty szukał bez końca 8:E AMP Extreme nie polecam, z jakiegoś powodu te chłodzenia się kiepsko spisują, jeśli chodzi o temperatury (hałas jest niski, tak jest fabryczna krzywa ustawiona). Chociaż mam nadzieję, że nie jesteś z naukowców, co myślą, że jak karta ma wyższą temperaturę, to mocniej robi piekarnik w budzie :E Zwykła 2080 AMP to moim zdaniem bardzo dobry model, chociaż niektórzy narzekają na niski power limit, ale moim zdaniem to nie problem (i tak już za wiele by się nie zyskało wydajności).

Zostaje przy tej w końcu gainwarda 2080. Wystarczy mi do grania 144fps w 1440p i w 4k na 60fps, owszem może ultra nie będzie w 4k jak przy 2080Ti ale zaoszczędzone 2k jednak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy dwóch monitorów.

Jak wygląda sprawa z graniem kiedy jeden ma 144hz(dp) a drugi 60hz(hdmi)?

Przymierzam się do kupna drugiego używki jako dodatek przy streamowani itp wiec idę po taniości 24' 60hz na hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy lata na takim odswiezaniu jakim ma w specyfikacji, nic nie koliduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy dwóch monitorów.

Jak wygląda sprawa z graniem kiedy jeden ma 144hz(dp) a drugi 60hz(hdmi)?

Przymierzam się do kupna drugiego używki jako dodatek przy streamowani itp wiec idę po taniości 24' 60hz na hdmi.

 

Jeżeli gdzieś grasz w borderless to mogą się pojawiać problemy z pływającym odświeżaniem i przycinkami, w fullscreen działa to bez problemu, bądź tylko świadomy że przy 2 monitorach może się pojawić problem z odświeżaniem na pulpicie u siebie muszę używać 120Hz dla pulpitu inaczej zegary są cały czas w trybie 3D bez boost, albo obraz na głównym monitorze lekko miga.

 

Już od kilku lat używam podobnego rozwiązania Główny monitor 1440p 144Hz na DP, boczny monitor 1080p 60Hz@75Hz na DP + TV na HDMI i nie narzekam, jedynie trzeba odświeżania na pulpicie pilnować.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki RTX 2080 do 3700 zł byłby najlepszy pod względem temperatur/głośności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki RTX 2080 do 3700 zł byłby najlepszy pod względem temperatur/głośności?

GameRock Premium chyba aktualnie ;) Ma lekko lepsze wyniki out of the box od GamingX Trio a do tego ma wyzszy power limit minimalnie

Ogólnie z tego co pamietam z porownania nierefów liptona to wgl. najlepiej wypadał gigabyte gaming oc, ale mial znowu najnizsze zegary i najnizszy power limit :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla analityków.

 

Jak myślicie... kiedy można się spodziewać kolejnej serii kart od nvidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

dziś o 22 konferencja.

Naganiacz może coś tam powie.

 

Z wróżenia. Najpóźniej w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTC nie jest od podawania dat premier nowych kart dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pewnie to co zwykle czyli o technologiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...