Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Będę na dniach wystawiał półrocznego RTX 2060 od Gigabyte, tak spojrzałem na alledrogo i używek nie ma a nówki zaczynają się od 1400. Jest szansa popchnąć go za 1200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny słuch i jest bardziej wyczulony lub mniej

U mnie i tak coś przeważnie jest włączonego, albo to jakaś muza albo tv jak dłubie w solid works tak że to nie jest uciążliwe dla przykładu jak render po gpu leci

Jak gram to i tak słuchawy mam na uszach i cewki mnie nie interesują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi i dlatego jeden powie, że u niego karta ma słyszalne cewki, a drugi powie, że nie. Fakt jest taki, że jedna i druga karta będzie grała cewkami.

 

No widzisz... Osobiście nie lubię używać słuchawek, bo to jednak dyskomfort. Nawet pomimo tego, że mam bardzo wygodne słuchawki. Preferuję głośniki zdecydowanie. Dlatego o ile nie ma cichej sceny to jest ok, ale gdy taka nastanie, a ma się cichy PC, to ten dźwięk cewek rzuca się w "oczy" i irytuje.

 

Jedynie gdzie używam słuchawek, ale to wyjątki, to gry typu metro czy jakieś horrory, bo to jednak pomaga wczuć się lepiej w ten klimat oraz też ze względu na pozycjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówcie o piszczących cewkach,to da się usłyszeć,mimo że nie mam jakiegoś super słuchu

Moja GTX 970 piszczy cewkami przy wysokich fps(500-1000 i więcej),choć dzisiaj zasilacz wymieniłem,jak będę miał trochę czasu na granie to zobaczę na swoim przykładzie,czy piszczenie cewek na karcie jest zależne od PSU czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o piszczenie przy 500-1000 fps, a skwierczenie/brzęczenie czy jak kto by chciał to zwać przy 60-80 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skwierczenie/brzęczenie czy jak kto by chciał to zwać przy 60-80 fps.

To na szczęście u mnie nie ma przy 60-80 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas takiego testu jeśli masz dyski HDD to je odłącz, wentyle tak samo wszystko co się da na 0 RPM lub minimum rpm, zanim GPU(jak masz pasywne) nabierze temperatury to na nim też wentyle będą wyłączone. Wtedy przykładając ucho do GPU się wsłuchuj w wydawane przez niego dźwięki w zależności od ilości fps czy obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówcie o piszczących cewkach,to da się usłyszeć,mimo że nie mam jakiegoś super słuchu

Moja GTX 970 piszczy cewkami przy wysokich fps(500-1000 i więcej),choć dzisiaj zasilacz wymieniłem,jak będę miał trochę czasu na granie to zobaczę na swoim przykładzie,czy piszczenie cewek na karcie jest zależne od PSU czy nie.

 

To akurat każdy chyba tak ma, że przy 1000fps w menu cewki piszczą, łatwo można to ogarnąć rivatunerem dołączanym do afterburnera ustawiając limit fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat najbardziej cewki dają znać w Forza Horizon 4, przy 144 klatkach w battlefield V, battlefield 1, GTA V jest cicho, a w forzie coś tam brzęczy :mad2: W słuchawkach nic nie słychać, ale gorzej już jak grasz bez nich...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciekawych: moje ucho nie stwierdziło piszczenia cewek w 2070 Super Game Rock od Palita. Ja sam jestem przygłuchawy :E ale właściciel tez niczego nie zauważył więc jeśli piszczą to bardzo cicho i pewnie tylko wrażliwe ucho to wychwyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Szybka piłka. Za 1500 złotych od ręki mam do wyboru dwie karty graficzne.

 

1. Zotac GTX 1080 Ti Mini

2. MSI Mech OC RX 5700 XT

 

Którą z nich brać w tej sytuacji?

 

Po testach widzę że jednak 1080 Ti jest szybsza. Ale mam dylemat bo Radeon "może być" bardziej przyszłościowy.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 5700 xt to nikt nie poleci tobie wersji msi mech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dylemat bo Radeon może być bardziej przyszłościowy.

 

:hmm: :hmm: :hmm:

 

W sensie jest szansa, że za 2 lata doprowadzą sterowniki do poziomu nv? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Szybka piłka. Za 1500 złotych od ręki mam do wyboru dwie karty graficzne.

 

1. Zotac GTX 1080 Ti Mini

2. MSI Mech OC RX 5700 XT

 

Którą z nich brać w tej sytuacji?

 

Po testach widzę że jednak 1080 Ti jest szybsza. Ale mam dylemat bo Radeon może być bardziej przyszłościowy.

 

Ciężka sprawa bo obie karty są w kiepskich wersjach chłodzenia. Mimo to wolałbym 1080ti i tak będą niższe temperatury niż na amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa bo obie karty są w kiepskich wersjach chłodzenia. Mimo to wolałbym 1080ti i tak będą niższe temperatury niż na amd

Krótka piłka nie patrząc na kwestię chłodzenia. To jednak 1080 Ti czy 5700 XT wybrać z tych dwóch modeli konkretnych?

 

Z chłodzeniem tym zawsze mogę coś ogarnąć, aby poprawić jego wydajność. Zmienić pastę na rdzeniu na coś konkretnego np.

 

Karta myślę że na rok maks bo i tak zawsze raz z w roku GPU zmieniam (taka zajawka już).

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti ma więcej ramu co może ale nie musi pomóc. I pytanie jak mocno jest przeorana, bo jednak to już stara karta i może mieć ze 3 lata na karku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: :hmm: :hmm:

 

W sensie jest szansa, że za 2 lata doprowadzą sterowniki do poziomu nv? :D

W sensie, że Radeony się wolniej starzeją niż NV. Co widać na przykładzie Polarisów. Dlatego pytam w tym kontekście o tą przyszłościowość.

 

Ti ma więcej ramu co może ale nie musi pomóc. I pytanie jak mocno jest przeorana, bo jednak to już stara karta i może mieć ze 3 lata na karku

Ten Zotac nie ma 3 lat, bo według sprzedającego ma jeszcze 10 miesięcy gwarancji. Radeon jest za to nowy ponoć. Na pełnej gwarancji. Tak twierdzi sprzedający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chłodzeniem tym zawsze mogę coś ogarnąć, aby poprawić jego wydajność. Zmienić pastę na rdzeniu na coś konkretnego np.

Za lekko podchodzisz do tego. Najtańsze chłodzenie jakie ja bym brał to pulse od szafira. Z lepszych to msi gaming x, powercolor red devil, nitro+ od szafira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za lekko podchodzisz do tego. Najtańsze chłodzenie jakie ja bym brał to pulse od szafira. Z lepszych to msi gaming x, powercolor red devil, nitro+ od szafira.

Tylko, że to kwestia tego, że na teraz mam gotowe 1500 pln do wydania i mam te dwie konkretne karty w tym budżecie do wyboru na teraz.

 

Albo z drugiej strony kupuje np. takiego 2060 Super/2070 za 1500, albo nie wiem - szukam innego 5700 XT za 1500 w innej wersji (co potrwa jakiś czas, bo na teraz to mało jest 5700 XT za 1500 na rynku).

 

Inną 1080 Ti też kupię za 1500, ale będzie to bieda wersja , tj. oparta o referencyjne chłodzenie NVidii (jeden wentylator).

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na nową generację to starsze potanieją i wtedy będzie Ciebie stać na normalną wersję. Nawet czasami miesiąc przed premierą ludzie mogą wyprzedawać swoje gpu taniej niż zwykle.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to kwestia tego, że na teraz mam gotowe 1500 pln do wydania i mam te dwie konkretne karty w tym budżecie do wyboru na teraz.

 

Albo z drugiej strony kupuje np. takiego 2060 Super/2070 za 1500, albo nie wiem - szukam innego 5700 XT za 1500 w innej wersji (co potrwa jakiś czas, bo na teraz to mało jest 5700 XT za 1500 na rynku).

 

Inną 1080 Ti też kupię za 1500, ale będzie to bieda wersja , tj. oparta o referencyjne chłodzenie NVidii (jeden wentylator).

Poluj na Outlet w Proshopie, tam czesto bywaja dobre wersje RX 5700XT w granicach 1400-1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego w tym Mechu tak a propo? bo oglądałem testy (n.in. Blacka) i jakoś tragedii nie ma. Temperatura nie przekracza 70 stopni na rdzeniu. Zresztą mi tam bez różnicy, że karta będzie miała między 70 a 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen to jedna rzecz. Temp VRM to druga, i tam po prostu się gotuje z tego co kojarzę. XT tylko Red Devil, MSI GAMING X albo Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen to jedna rzecz. Temp VRM to druga, i tam po prostu się gotuje z tego co kojarzę. XT tylko Red Devil, MSI GAMING X albo Sapphire.

 

Karty od Sapphire są tu gorsze.

 

c42bda677587.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty od Sapphire są tu gorsze.

Wyniki zakłamane - W Evoke pamięć vram częściowo nie są przykryte nawet termopadem bo na tym zaoszczędzono. W Evoke pamięci bardzo mocno się grzeją ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...