Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Reddzik napisał:

Przesłuchałem kilka razy i ja tam słyszę sam szum. Podgłaśniałem głośnik, to tylko głośniej słychać szum wentylatorów.

No i to jest przykład że niektórzy idą w zaparte i mówią ze ich karty są ciche :D 

 

Nie jest to typowy dzięk cewek, ale zwykły buzzing, który jest słyszalny nawet na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie każda karta piszczała 8800GTX, GTX 570, HD7950, R9 290, GTX 1060, RTX 2060 i teraz 2070 SUPER też ceweczki grają, dla mnie to jest normalka w kartach bo nigdy nie miałem takiej która "nie gra" :) i tak przy zamkniętej obudowie i pracujących wentylatorach praktycznie tego nie słychać a w idle przecież nie piszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze karty bez zasilania impulsowego lub cewkami z rdzeniami toroidalnymi nie piszczały/terkotały itp.

W przyszłości jak fety będą przełączane ze znacznie wyższą częstotliwością to problem sam się rozwiąże. Cewki będą bezrdzeniowe.

 

 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

No i to jest przykład że niektórzy idą w zaparte i mówią ze ich karty są ciche :D 

 

Nie jest to typowy dzięk cewek, ale zwykły buzzing, który jest słyszalny nawet na telefonie.

Nie idę w zaparte, bo szum słyszałem, ale ja słyszę inaczej, gorzej a nie jak zdrowy człek. "Mój słuch jest gorszy niż twój."
Mam uszkodzony obustronnie nerw słuchowy od dziecka, mam 70% utraty słuchu na lewe i prawe, noszę aparaty słuchowe, choć w idle jak się jakiś wiatrak odpali to go czasem wyłapię, tak w czasie grania jest to akceptowalne, ba nie przeszkadza mi bo gra chodzi głośniej, bo muszę dawać głośniki głośniej bym słyszał, a w słuchawkach prawie nie gram, bo wystarczy mi 1h grania i głowa i uszy bolą od tego. Dlatego przestałem grać wszelkie Battlefieldy, do tego i tak nie łapałem skąd kto strzela, głuchy już tak ma:P A jak ściągnę aparaty słuchowe to błoga cisza...
Na przodzie w obudowie mam 2x 140mm PureWingsy High Speed, lecą ponad 1400rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reddzik napisał:

Nie idę w zaparte, bo szum słyszałem, ale ja słyszę inaczej, gorzej a nie jak zdrowy człek. "Mój słuch jest gorszy niż twój."
Mam uszkodzony obustronnie nerw słuchowy od dziecka, mam 70% utraty słuchu na lewe i prawe, noszę aparaty słuchowe, choć w idle jak się jakiś wiatrak odpali to go czasem wyłapię, tak w czasie grania jest to akceptowalne, ba nie przeszkadza mi bo gra chodzi głośniej, bo muszę dawać głośniki głośniej bym słyszał, a w słuchawkach prawie nie gram, bo wystarczy mi 1h grania i głowa i uszy bolą od tego. Dlatego przestałem grać wszelkie Battlefieldy, do tego i tak nie łapałem skąd kto strzela, głuchy już tak ma:P A jak ściągnę aparaty słuchowe to błoga cisza...
Na przodzie w obudowie mam 2x 140mm PureWingsy High Speed, lecą ponad 1400rpm

Luzik nie mówie bezpośrednio o Tobie tylko jako przykład ogólny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic za złe, pewne dźwięki odbieram jako "denerwujące", a pewne mi nie przeszkadzają albo w ogóle nie są odbierane przez mój słuch, stąd byłem ciekawy sprawdzenia co tam słychać.
Jak mam kilka dźwięków na raz to jedno drugie mi zagłusza itp i stąd wentylatory dla mnie nie są takim złem, choć od 70% obrotów na turbinie to był hardcore, miałem gtx 780Ti referenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, myślałem, że to cewki bo słychać tylko wtedy kiedy karta pracuję. Oczywiście będę z tym żył:)

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pójdę w zaparte :D:D:D Mam słuch OK i u mnie nic nie piszczy. Obawiałem się tego, słyszałem to i na żywo i na filmikach i na szczęście moje 2070 Super od Gigabyte jest bezszelestne. To pewnie zależy nie tylko od karty, ale tez od kombinacji, karta/płyta/zasilacz. Były historie, że ludzie wymieniali na gwarancji z powodu cewek, a w zamian dostawali jeszcze gorszy egzemplarz... 

Jak ktoś nie wie o jaki dźwięk chodzi, to zerknijcie tu:

PS co jest kurde z tym białym pedalskim wystrojem forum teraz............!?!?!?!?

Edytowane przez el_oscyppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, el_oscyppo napisał:

To ja pójdę w zaparte :D:D:D Mam słuch OK i u mnie nic nie piszczy. Obawiałem się tego, słyszałem to i na żywo i na filmikach i na szczęście moje 2070 Super od Gigabyte jest bezszelestne. To pewnie zależy nie tylko od karty, ale tez od kombinacji, karta/płyta/zasilacz. Były historie, że ludzie wymieniali na gwarancji z powodu cewek, a w zamian dostawali jeszcze gorszy egzemplarz... 

Jak ktoś nie wie o jaki dźwięk chodzi, to zerknijcie tu:
https://youtu.be/HP73edpQwgc?t=104

albo tu (ale na tym filmie słychać to jedynie na słuchawkach i głośność na max):
https://youtu.be/jtXAuIJchps?t=139

Przetestowałem swój słuch^^
W 1 jak się nie mylę i to jest chyba to, to słychać taki piszczący dźwięk, powtarzający się i jest to dosyć irytujące ? Jakby ktoś grał na jakimś urządzeniu?!
W 2 filmiku  tego nie słyszę, za duży szum samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, el_oscyppo napisał:

To ja pójdę w zaparte :D:D:D Mam słuch OK i u mnie nic nie piszczy. Obawiałem się tego, słyszałem to i na żywo i na filmikach i na szczęście moje 2070 Super od Gigabyte jest bezszelestne. To pewnie zależy nie tylko od karty, ale tez od kombinacji, karta/płyta/zasilacz. Były historie, że ludzie wymieniali na gwarancji z powodu cewek, a w zamian dostawali jeszcze gorszy egzemplarz... 

Jak ktoś nie wie o jaki dźwięk chodzi, to zerknijcie tu

Nie no :E to czegoś takiego nigdy nie miałem w żadnej karcie, u mnie tylko lekko bzyczą przy założonym panelu ich nie słychać pod obciążeniem bo pierwszy lepszy wentylator na 800rpm je zagłusza, na tym filmie to jest jakiś kosmos, w kartach które miałem występowało raczej takie granie jak na tym filmie https://youtu.be/jtXAuIJchps?t=139 właśnie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, wysyłam dzisiaj swoja kartę na RMA. Jeśli wróci będę chciał ją sprzedać. Byłby ktoś chętny?? Na gwarancji w x-kom do sierpnia 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 18:46, Send1N napisał:

Ja bym sprzedał 

No i poszła za 2150,chyba dobra cena. Witaj integro?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, maras2574 napisał:

No i poszła za 2150,chyba dobra cena. Witaj integro?

Nie na długo ta integra.?

Edytowane przez Fikołek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Fikołek napisał:

Nie na długo ta integra.?

Już licytuję coś na przeczekanie,bo nie ujadę?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

No i poszła za 2150,chyba dobra cena. Witaj integro?

 

3 godziny temu, maras2574 napisał:

No i poszła za 2150,chyba dobra cena. Witaj integro?

Sprzedałeś 1080 Ti za 2150 zł? Boże jeśli to prawda to masz mega farta, jakiś kretyn to kupił haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, ketiw555 napisał:

 

Sprzedałeś 1080 Ti za 2150 zł? Boże jeśli to prawda to masz mega farta, jakiś kretyn to kupił haha

Prawda. Wyglądał na normalnego? Ważne że zadowolony?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miał gwarancję prawie pół roku evga co kupującemu zależało pewnie na tym.

Edytowane przez hopes
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,1070 na przeczekanie kupione,żyjemy dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć, od dawna nie siedzę w sprzęcie, po prostu kupię coś i staram się o tym nie myśleć. 

Niestety po ponad roku bez problematycznego grania, karta GeForce RTX™ 2080 Ti GAMING OC w trakcie grania, grzeje się do 78-79 stopni i odpala ponad 4700 RMP na kilka sekund, zbija te 2-4 stopnie i przez chwilę jest spokój. Ale zaraz znowu się grzeje i tak w kółko. Podczas "cichych" gier jest to bardzo uciążliwe. 

Lokalizacja kompa nie zmienna od dawna, pomagałem mu trochę się lepiej chłodzić, ale na kartę to w ogóle nie działa. 

Ściągałem  AORUS ENGINE z oficjalnej strony, trochę bawiłem się regulacją RPM, jednak nic to nie dało, bo nawet ustawiając wiatraki na 90% potrafi dojść do tych 79 stopni. Przy 100% już są znacząco słyszalne, ale i tak ciszej niż podczas trybu odrzutowca :P Na szczęście mam komputer daleko od miejsca gdzie siedzę. 

Czy karta jest uszkodzona? A może wystarczy w biosie, jakimś innym programikiem, zmienić próg kiedy odpala się 4700 RMP? Nie ukrywam, że nigdy nie bawiłem się biosem kart graficznych. 

 

@mozonek dzięki za informację :) 

Edytowane przez Mustar
podziękowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wg mnie jest uszkodzona. Miałem podobny przypadek z tym że u mnie odpalały się wiatraki na maxa po przekroczeniu 75 st. Pod obciążeniem efekt był taki że trzymala karta te 75 ale wiatraki na 100%. Ustawnie w msi afterburner nic nie dawało. Teraz po naprawie nie ma problemu żeby ustawić jak się chce i nie ma tego efektu. Nie wiem co naprawili ale problem usunęli za 2 podejściem. Za 1 nie stwierdzili usterki. 

Tutaj masz link do mojego tematu 

 

Edytowane przez mozonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zdejmij radiator wyczyść resztki starej pasty, nałóż porządnie nową i pewnie będzie spokój na długo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobry pomysł. Na pewno szybszy niż użerać się z serwisem. Jeżeli to nie pomoże to dopiero się odezwę do serwisu. W końcu nie powinno być problemu z gwarancją, przy samoczynnym nakładaniu pasty? 

 

Chociaż pasty na grafie, to akurat nigdy nie nakładałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Mustar napisał:

Też dobry pomysł. Na pewno szybszy niż użerać się z serwisem. Jeżeli to nie pomoże to dopiero się odezwę do serwisu. W końcu nie powinno być problemu z gwarancją, przy samoczynnym nakładaniu pasty?

Chociaż pasty na grafie, to akurat nigdy nie nakładałem. 

 

Mam identyczny problem i wysłałem kartę na RMA.

Są dwie możliwości:

albo karta jest uszkodzona, albo trzeba wymienić pastę na rdzeniu. Przy czym nie wszystkie karty to umozliwiają. U mnie np. samodzielna wymiana pasty to zerwanie gwarancji.

 

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesmarowanie pastą grafy niczym nie różni się od przesmarowania procesora głównego - to zwykła czynność eksploatacyjna, jak wycieranie kurzu w obudowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, el_oscyppo napisał:

przesmarowanie pastą grafy niczym nie różni się od przesmarowania procesora głównego - to zwykła czynność eksploatacyjna, jak wycieranie kurzu w obudowie...

Wytłumacz to zatem sporej ilości producentów, którzy plombują karty i zerwanie plomby jest równoznaczne z brakiem gwarancji. :) 

Można próbować jak niektórzy "uratować" plombę aby nie było widać, że coś było grzebane, ale z samego tego faktu nie da się już porównać sytuacji CPU do GPU, bo w pierwszym przypadku nie masz takiego problemu (o ile mówimy o nałożeniu pasty na procesor, a nie o delidzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...