Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

SotTR korzysta z DLSS w pierwszej wersji, którego jakość pozostawia sporo do życzenia. Dopiero DLSS 2.0 jest warte uwagi. Czy ty potrzebujesz w tej grze DLSS? Jak masz za mało FPS to nie włączaj śledzenia promieni a wygładzanie krawędzi zostaw na domyślnym TAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawione mam wszystko na ultra i FPS zdecydowanie nie brakuje :) OK, DLSS 1.0 wiele wyjaśnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z kartą. Przyszła z RMA (X-kom). Wysłali ją również do autoryzowanego serwisu Palita (chyba we Wrocławiu). Oba serwisy stwierdziły, że karta jest sprawna.

Dziś coś mnie tknęło, żeby ją sprawdzić.

U mnie po włączeniu Metro Exodus mam prawie natychmiastowe skoki wentylatorów do 2700-2800 obr/min, które następnie spadają do normalnych wartości np. 1200 obr/min i za chwilę znowu wskakują na najwyższe obroty. Karta robi się wtedy głośna.

Wysłałem kartę na rękojmię i dostałem odmowną odpowiedź, tzn. nie uznali mi gwarancji.

Zastanawiam się co dalej z nią robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąć krzywą wentylatorów zamiast liczyć na zwrot $ bo głośna karta jest głośna   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Passt napisał:

Panowie mam problem z kartą. Przyszła z RMA (X-kom). Wysłali ją również do autoryzowanego serwisu Palita (chyba we Wrocławiu). Oba serwisy stwierdziły, że karta jest sprawna.

Dziś coś mnie tknęło, żeby ją sprawdzić.

U mnie po włączeniu Metro Exodus mam prawie natychmiastowe skoki wentylatorów do 2700-2800 obr/min, które następnie spadają do normalnych wartości np. 1200 obr/min i za chwilę znowu wskakują na najwyższe obroty. Karta robi się wtedy głośna.

Wysłałem kartę na rękojmię i dostałem odmowną odpowiedź, tzn. nie uznali mi gwarancji.

Zastanawiam się co dalej z nią robić.

Ja tak miałem z gigabytem, albo będziesz z tym żyć albo ją sprzedaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasty, własna krzywa wentyli i będzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Ogarnąć krzywą wentylatorów zamiast liczyć na zwrot $ bo głośna karta jest głośna   ;)

 

15 minut temu, Minciu napisał:

Wymiana pasty, własna krzywa wentyli i będzie git ;)

Właśnie problem w tym, że krzywa wentylatorów w ogóle nie działa

 

55 minut temu, ketiw555 napisał:

Ja tak miałem z gigabytem, albo będziesz z tym żyć albo ją sprzedaj ?

Również Ci nie uznali gwarancji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

 

Właśnie problem w tym, że krzywa wentylatorów w ogóle nie działa

 

Również Ci nie uznali gwarancji??

Ja tego nie oddawalem na gwarancję, po prostu już nie kupię gigabyte ? chyba że aorus bo to co innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 14:54, skunRace napisał:

21:9 jest fajne, ale właśnie od 35", bo 29" to taka popierdółka o wysokości 22"....

Chyba trochę przesadzasz,ja mam właśnie 29'' i to w dodatku na ścianie,bo na biurku wydawał mi się za duży. Ale co kto woli

W dniu 6.08.2020 o 21:18, skunRace napisał:

Panocki, doradźcie mi, puszczać swoje 2070 Super w wersji Gaming X Trio za  2200zł, karta ma 10 miesięcy i gwarancję 36 miesięcy od daty zakupu ?

Widzę że miałem więcej szczęścia niż rozumu jak sprzedawałem na początku lipca 1080 Ti za 2150zł,skoro 2070S prawie nowe chodzą po 2200:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że cyrki z obrotami wentylatorów powoduje MSI Afterburner. Ale zanim puszczę kartę do żyda muszę jeszcze trochę potestować i mieć pewność.

Musze przyznać, że to dalej bardzo wydajna karta i zaczynam się zastanawiać ,czy ją jednak sprzedać :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 19:33, maras2574 napisał:

Chyba trochę przesadzasz,ja mam właśnie 29'' i to w dodatku na ścianie,bo na biurku wydawał mi się za duży. Ale co kto woli

Widzę że miałem więcej szczęścia niż rozumu jak sprzedawałem na początku lipca 1080 Ti za 2150zł,skoro 2070S prawie nowe chodzą po 2200:hmm:

Nie przesadzam, też mam 29" 21:9 i jego wysokość to wysokość 22" monitora, więc dla mnie to jest za mało. a jak ktoś się pzresiada z 23"-24" na takie 29" to już w ogóle może się zawieść. Za to 34" ma wysokość monitora 27" i ten już jest optymalny. Dokładnie co kto woli, ja już praktycznie nie używam tego monitora, bo gram już tylko na 65".

Za 2250 miałem kupca na szybko, może jakbym dłużej poczekał. to wyciągnąłbym więcej, lub trafił jakiegoś jelenia, lub kogoś nieogarniętego w GPU jak Ty trafiłeś, a takich nie brakuje. Nie duża strata jak dla mnie, karta ma prawie rok i po roku grania straciłbym na niej 300zł. Ale jednak stwierdziłem, że nie sprzedaje teraz, zanim porządne niereferenty pojawią się i będą bez problemu dostępne  w sklepach PL to może być pozna jesień. Grać mam w co, nawet jeszcze RDR2 na PC nie ruszyłem, więc kartę sprzedam może nawet na wiosnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki temat: przesiadka na Ampere za jakiś czas i sprzedaż 2070S czy.... po premierze Ampere dokupić drugiego 2070S za mniejsze pieniądze i puścić w SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skunRace napisał:

Nie przesadzam, też mam 29" 21:9 i jego wysokość to wysokość 22" monitora, więc dla mnie to jest za mało. a jak ktoś się pzresiada z 23"-24" na takie 29" to już w ogóle może się zawieść. Za to 34" ma wysokość monitora 27" i ten już jest optymalny. Dokładnie co kto woli, ja już praktycznie nie używam tego monitora, bo gram już tylko na 65".

Przesiadałem się z 27'' i nie byłem zawiedziony? Ale zaczynam myśleć o 34'' do Ampere 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maras2574 napisał:

Przesiadałem się z 27'' i nie byłem zawiedziony? Ale zaczynam myśleć o 34'' do Ampere 

Pięć lat temu przesiadłem się z 21.5 cala na 25 cali 21:9 i też byłem bardzo zadowolony. Monitory ultrawide są super.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25" 21:9 ale karzeł, niedługo telefony będą w tych rozmiarach :D

UWQHD 100Hz potrzebuje tak pi razy oko RTX2070s-2080s aby dało się cieszyć takim ekranem. 

Jak ktoś ma podobne GPU to polecam 34" UWQHD.

13 godzin temu, el_oscyppo napisał:

A taki temat: przesiadka na Ampere za jakiś czas i sprzedaż 2070S czy.... po premierze Ampere dokupić drugiego 2070S za mniejsze pieniądze i puścić w SLI?

Tylko wymiana. SLI nie ma wsparcia w wielu tytułach. I przy SLI potrzeba chłodzenie wodą. Jedna karta zatyka przewiew drugiej karcie. Do tego wszytko co zasysa ta druga karta, to już podgrzane powietrze przez GPU niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiedziałem, że gra musi wspierać SLI, żeby działało. Ale widzę, że większość szanujących się tytułów wspiera :P
Chłodzenie faktycznie - karta bliżej procka miała by ciepło, pytanie na ile cieplej. Jak to +15 czy nawet +20 stopni to i tak do przeżycia, nic się nie stanie poza tym, że będzie cieplej. Gorzej jeśli więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz płytę i jakie GPU? Odstęp między portami pod SLI masz 3 sloty a chłodzenie 2.5 slota?  Jaką temperaturę ma powietrze wylatujące z coolera Twojego GPU?

Zasłoń swoje GPU kartonem na wysokości trzeciego slotu i sprawdź jaką temperaturę i jaką kulturę pracy osiągnie. Teraz dodaj do tego różnicę temperatury wylatującego powietrza z GPU i vs temperatury otoczenia, a właściwie najlepiej zmierzonej temperatury powietrza wchodzącego do GPU. 

 

Mniej więcej tak to będzie wyglądać. Możesz ewentualnie zrobić od razu testy przy wyższym RPM, żebyś nie myślał że +500RPM nagle wprowadzi drastyczne różnice, skoro górne GPU i tak będzie zatkane na dolocie :D 

 

Masz w pokoju klimatyzację czy 30-35*C? Bo na SLI to wiesz.. Dobijesz pewnie pod 40*C a z tej okazji temperatura twojego SLI też się podniesie. I ogólnie będzie tam już raczej capić pieczoną elektroniką. 

Testowałem SLI na 1080TI. 2 Slotowe GPU lepiej sprawowało się na górze niż teoretycznie lepsze 2,5 slotowe chłodzenie. Power limit najlepiej było skręcić latem na 50% żeby żarem za mocno nie waliło. I to wszytko w dużym, 50m2 pokoju ale bez klimy.

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja to wszystko rozumiem, wyliczanki temperatur to tylko gdybanie, w praktyce by się okazało ile stopni się ustabilizowało

ale pytałem raczej o wydajność SLI 2x2070S vs. np. Ampere 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI zawsze średnio wyjdzie lepiej jeżeli gra obsługuje SLI. Ale będzie troche mikrościnek, problemy z gsync. 

Obczaj sobie np ten filmik i sam oceń, czy wzrost wydajności jest satysfakcjonujący. Ampere 3070 możesz przyjąć, że będzie jak RTX2080TI.Chociaż pod RT może być lepiej.

 

Tylko to wszytko pod warunkiem ze zapewnisz odpowiednie warunki pracy. 

 

Wyliczenie temperatur to fizyka której nie oszukasz :P

https://www.tweaktown.com/articles/9047/nvidia-geforce-rtx-2070-super-nvlink-benchmarked/index.html

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/geforce_rtx_2070_super_sli_kontra_rtx_2080_ti_test_na_platformie_lga_1151-10615.html

 

 

Cytat

 

Trochę o napotkanych problemach

Tyle, że sama wydajność to oczywiście nie wszystko, gdyż istotna jest także bezproblemowość użytkowania takiej konfiguracji, a z tym w przypadku SLI, jak zresztą powszechnie wiadomo, bywa... różnie. Przede wszystkim, nie brakuje gier, w których ta technika po prostu nie działa. Gdy tak się dzieje, mamy dwie możliwości odnośnie dalszego postępowania - albo nie da się z tym nic zrobić, tak jak w przypadku Just Cause 4, gdzie żadne kombinacje nie pozwolą wyeliminować okrutnych błędów w wyświetlanej grafice, albo rozwiązaniem jest własny profil. Ta ostatnia opcja pomogła w Battlefield V oraz Metro Exodus, trochę do spółki z modyfikacją pliku wykonywalnego produkcji 4A Games, ale w dalszym ciągu nie jest to panaceum. Dla pierwszego z wymienionych tytułów aktywacja SLI spowodowała kolizję z dynamiczną pogodą, tj. śnieg czy deszcz się po prostu nie renderował, co oczywiście nie jest istotną dolegliwością, ale brak DirectX 12 już tak. W efekcie, w obu tych hitach możemy zapomnieć o jednoczesnym skorzystaniu ze śledzenia promieni (ang. ray-tracing) oraz Multi-GPU. Niestety, gier wspierających najnowsze API firmy Microsoft dla wielu procesorów graficznych jest jak na lekarstwo - z tych wchodzących w skład procedury wspomniany rarytas znajdziemy tylko w Battlefield 1 oraz Rise of the Tomb Raider (najnowsza część tej ostatniej serii również zalicza się do tej grupy).

Niedogodności ciąg dalszy

I w tym właśnie momencie wypadałoby wrócić do wspomnianych we wstępie ustawień graficznych, które dla niektórych tytułów musiały zostać zmienione, jeśli chodzi o wygładzanie krawędzi. Mianowicie tzw. wygładzanie tymczasowe (ang. temporal anti-aliasing) nie do końca współgra z konfiguracjami Multi-GPU, co wynika z tego, że wykorzystuje ono także informacje z poprzednio wyrenderowanych klatek. W efekcie, w części gier TAA, naturalnie występujące pod różnymi nazwami, w ogóle nie jest dostępne z poziomu opcji. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w Crysis 3, gdzie musimy zrezygnować z komponentu tymczasowego w SMAA x4, czy też Far Cry 5 oraz Far Cry New Dawn. Zdarzają się również przypadki, że co prawda TAA jest dostępne i można je aktywować, ale powoduje bardzo duże problemy z płynnością animacji (np. Shadow of the Tomb Raider). Na deser zaś zostają... temperatury. Wykorzystana płyta główna zapewnia dwa sloty odstępu między kartami, ale wobec akceleratorów wysokich na 2,5 slota to okazało się niewystarczające i ten znajdujący się wyżej notował około 80 °C, przy obrotach bliskich maksimum. Rozwiązanie? Albo poszukać płyty z trzema slotami odstępu, co jednak nie musi być takie łatwe, albo rozważyć grafiki o standardowej wysokości, takie jak Founders Edition, która to konstrukcja powinna spisać się lepiej.

 

i - lista niedogodności i tak krótka nie jest. Innymi słowy, jeżeli jesteście urodzonymi majsterkowiczami, którzy lubią dłubać w ustawieniach i nie przeszkadza Wam, że SLI ma coraz mniejsze wsparcie (bo ma), wtedy można rozważyć omawianą opcję... i tylko wtedy.

 

Podziękowania dla kanału Extreme Hardware za udostępnienie mostka NVLink.

 

 

Jak widać, teoria pokrywa się z praktyką.  Przecież pisałem że robiłem już SLI z 1080TI na powietrzu. Powodzenia!

Jeszcze jedno, drugie GPU musibyć na tym samym PCB, nie może być przesunięcie złącze Nvlink, zeby dało się spiąć karty.

 

aaaa i nie zapomnij o tym mostu NVLink, bo te za darmo nie dodają z płytami.

https://www.morele.net/nvidia-mostek-rtx-nvlink-3-slot-900-14932-2500-000-6348507/?gclid=CjwKCAjwydP5BRBREiwA-qrCGszHpWQgL8rxtTXbsqgL5vglRo1HHEwv9B3SvTALi8Mg44KrSvNonRoCz8wQAvD_BwE

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu 

Masz dzisiaj jakiś dzień niespełnionego pisarza ? :E od samego rana walisz takimi postami jakbyś pisał książkę aż ciężko je ogarnąć wzrokowo :lol2: jeszcze powiedz że klepiesz to na telefonie w pracy to wygrasz legendarne złote pióro ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/geforce_rtx_2070_super_sli_kontra_rtx_2080_ti_test_na_platformie_lga_1151-10615.html

 

Otwarta obudowa czy zamknięta? Wentyl od boku dla GPU dodany był w tym Antec Twelve Hundred V3 ?

 

4 minuty temu, Send1N napisał:

@Minciu 

Masz dzisiaj jakiś dzień niespełnionego pisarza ? :E od samego rana walisz takimi postami jakbyś pisał książkę aż ciężko je ogarnąć wzrokowo :lol2: jeszcze powiedz że klepiesz to na telefonie w pracy to wygrasz legendarne złote pióro ;) 

Tam cytat Tomka głównie jest. Bo kolega mi nie wierzy, ale w cuda wierzy :D

Obstawiam że ma jakiegoś potwora w stylu x3 TRIO i  myśli, że jak ma z 1500rpm i z 50 stopni na rdzeniu, to jak doda drugą kartę to mu się w 70*C zamknie i 1500-1750rpm :P  Jeszcze niech przyjdzie w pokoju 35* a bez klimy przyjdzie na pewno z takimi komputerem i pozamiatane :D 

80*C na GPU zostanie tylko dzięki throtlingowi. 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięta, bez wentylatora z boku, bo jak dobrze pamiętam, nawet by się nie zmieścił :E Było głośno i gorąco, mimo niezłego chłodzenia na tych karciochach, ale to wina małego odstępu między kartami. Zresztą SLI w takim wydaniu to bezsensowna zabawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja budy na powietrznym SLI nie zamknąłem. Ale i tak nie do użytku było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy 2,5 slotowych chłodzeniach co nie zrobisz, nie za bardzo się da to używać chociażby ze względu na temp/hałas i masz tu jak najbardziej rację. Te wartości z cytatu (80 stopni, obroty ~95%) to przecież było przy temperaturze otoczenia ~23 stopnie, więc lepiej sobie nie wyobrażać, co by się latem działo bez klimy ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 18:46, Send1N napisał:

Ja bym sprzedał 

tak w ogóle o ile tańsze w stosunku do premiery są aktualnie rtx 2060 , 2070 oraz wersja super??

W ceneo można sprawdzić tylko pół roku.

Edytowane przez krzysiek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...