Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysiek20 Na skapiec sprawdzisz 12 miesięcy wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, el_oscyppo napisał:

ale pytałem raczej o wydajność SLI 2x2070S vs. np. Ampere 3070

A skąd mamy wiedzieć jaką wydajność będzie miało 3070:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 2080ti , może w RT ale w czystej rasteryzacji to będzie poziom 2080 S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Aldatha napisał:

Na pewno nie 2080ti , może w RT ale w czystej rasteryzacji to będzie poziom 2080 S

Pomyliło ci się z RTX 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie, że przy Ampere śledzenie promieni będzie realizowane w jakiś magiczny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SebastianFM napisał:

Ja nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie, że przy Ampere śledzenie promieni będzie realizowane w jakiś magiczny sposób.

Oczekiwania vs rzeczywistosc :rotfl:

@SebastianFM

A takie plotki?

obraz.png.0681dfee55066b1dd5880d8a284ca352.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tensorów będzie tyle samo tylko będą wydajniejsze.

Wzrost 2x w FP32? Tylko czemu nie ma tych zmian w GA100?

Przy tak znaczącym wzroście znając NV wystawiliby GA104 by ładnie trzepać kasę zamiast już pchać GA102 do 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od roku używam 2080ti od gigabyte do tej pory było ok bez problemów, po uv temp znośne ale potrafiło dobić do 88*+ 

postanowiłem sprzedać gpu i przetestować( od kilku mc nie grałem w nic wymagającego) ale okazuje się, że po przekroczeniu 79* gpu odpala wentyle na 120% ( po ustawieniu prędkości na 100% osiągają ok 3000rmp) a sensory pokazują 3900rmp)

ustawienie własnej krzywej w msi ab czy sofcie od GB nie daje nic ponieważ po przekroczeniu progu 79* gpu daje max na wentylach... 

z tego co czytam masa ludzi ma taki problem 

karta ma gwarancję w x-kom i pytanie

dawać na gwarancję czy rękojmia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RozQ napisał:

od roku używam 2080ti od gigabyte do tej pory było ok bez problemów, po uv temp znośne ale potrafiło dobić do 88*+ 

postanowiłem sprzedać gpu i przetestować( od kilku mc nie grałem w nic wymagającego) ale okazuje się, że po przekroczeniu 79* gpu odpala wentyle na 120% ( po ustawieniu prędkości na 100% osiągają ok 3000rmp) a sensory pokazują 3900rmp)

ustawienie własnej krzywej w msi ab czy sofcie od GB nie daje nic ponieważ po przekroczeniu progu 79* gpu daje max na wentylach... 

z tego co czytam masa ludzi ma taki problem 

karta ma gwarancję w x-kom i pytanie

dawać na gwarancję czy rękojmia? 

Ja swoją oddaje na rękojmie.W ciągu 5 min mam 86stopni na 100%  (3100rpm). Już parę kart oddawałem i na gwarze nic ci nie zrobią z tym.Stwierdzą jak mi że wszystko jest ok.Pieron wie jakie mają z 4liter procedury do testów.Z tego co się dowiadywałem to tak ma być i jest w normie.Wiem że kupiłem ultra tanią karte ale w bambuko z szajsem się nie dam robić.Ty masz włożyć karte do kompa i ona na stoku ma ci trzymać temperatury i MHz.Inaczej na gwarze zleją cie sikiem prostym.

Ps.Zastanawia mnie jedno. Skoro karta leci na łeb na szyje na 86 stopni to co sie dzieje dalej z czujnikami, bo nie wieże że ona tam stoi na 86.Ja mam taką kpinę że muszę dawać 850mV to jakoś sie mieści w 83 stopniach  jak sobie przestawię na 100wiatraki.Z tego co sie pytałem.To ludzie tego nie reklamują bo tak ma być i mamy to co mamy teraz.Szajs z chłodzeniem.

Edytowane przez kiko76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiko76 napisał:

Ja swoją oddaje na rękojmie.W ciągu 5 min mam 86stopni na 100%  (3100rpm). Już parę kart oddawałem i na gwarze nic ci nie zrobią z tym.Stwierdzą jak mi że wszystko jest ok.Pieron wie jakie mają z 4liter procedury do testów.Z tego co się dowiadywałem to tak ma być i jest w normie.Wiem że kupiłem ultra tanią karte ale w bambuko z szajsem się nie dam robić.Ty masz włożyć karte do kompa i ona na stoku ma ci trzymać temperatury i MHz.Inaczej na gwarze zleją cie sikiem prostym.

Uznali ci rękojmię?? Bo ja się będę jeszcze bujał z RMA. Wysyłam ponownie z tytułu rękojmi, jak mi nie załatwią sprawy pozytywnie zostaje rzecznik praw konsumenta.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Passt napisał:

Uznali ci rękojmię?? Bo ja się będę jeszcze bujał z RMA. Wysyłam ponownie z tytułu rękojmi, jak mi nie załatwią sprawy pozytywnie zostaje rzecznik praw konsumenta.

Czekam jak wyjdą rtx 3000 w jakiej cenie będą .Zakupiłem w ultra taniej cenie karcioszke i muszę wiedzieć jak się kłócić.Bo zasadniczo masz jakieś1% szans na wygranie z nimi w takiej sytuacji.Karta w trotling ci nie wpadnie, bo moja ma blokade na 86 stopni i mieści się w granicznej i pocałuj ich w 4litery.O rzeczniku raczej zapomnij byłem pare razy.Bez sądu trudne spray sie nie toczą.

Ps.Dając na rękojmie musisz czegoś żądać a  nie wiadomo co odwali nvidia z cenami i wydajnością.Czekam do pierwszych pewnych info i wtedy wiem o co sie mam bić.Wstępnie już problem zgłosiłem i czekam tylko na nowości.Na pewno nie pozwolę za moją kaskę mieć taki szajs.Kupuje karty od lat i czegoś takiego nie widziałem nigdy.Karta dowala mi 20 stopni do procka bo robi piekarnik z budy.

Edytowane przez kiko76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiko76 napisał:

Czekam jak wyjdą rtx 3000 w jakiej cenie będą .Zakupiłem w ultra taniej cenie karcioszke i muszę wiedzieć jak się kłócić.Bo zasadniczo masz jakieś1% szans na wygranie z nimi w takiej sytuacji.Karta w trotling ci nie wpadnie, bo moja ma blokade na 86 stopni i mieści się w granicznej i pocałuj ich w 4litery.O rzeczniku raczej zapomnij byłem pare razy.Bez sądu trudne spray sie nie toczą.

Ps.Dając na rękojmie musisz czegoś żądać a  nie wiadomo co odwali nvidia z cenami i wydajnością.Czekam do pierwszych pewnych info i wtedy wiem o co sie mam bić.Wstępnie już problem zgłosiłem i czekam tylko na nowości.Na pewno nie pozwolę za moją kaskę mieć taki szajs.Kupuje karty od lat i czegoś takiego nie widziałem nigdy.Karta dowala mi 20 stopni do procka bo robi piekarnik z budy.

No weź mnie chłopie nie strasz. Gdyby mi nie uznali gwarancji ,to bym się trochę wkurzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ultrawide odpada bo często pracuje i gram na tym samym monitorze,

ważne jest dla mnie żeby dużo widzieć vertykalnie, zwłaszcza kod, bo od ciągłego

przesuwania można  oszaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Passt napisał:

No weź mnie chłopie nie strasz. Gdyby mi nie uznali gwarancji ,to bym się trochę wkurzył.

Przykro mi kolego ale musisz mieć mocne podstawy na gwarze.Ja już im udowadniam że skoro dla nich jest wstępnie OK, to dlaczego ta ich cudowna karta nie trzyma MHz w specyfikacji.I jakieś podstawy mam, do tego rękojmia.Czego ty się po nich spodziewasz ,wsadza ci kartę na test bencha ,3dmark i powiedzą jak mi ,kup se budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kiko76 napisał:

Przykro mi kolego ale musisz mieć mocne podstawy na gwarze.Ja już im udowadniam że skoro dla nich jest wstępnie OK, to dlaczego ta ich cudowna karta nie trzyma MHz w specyfikacji.I jakieś podstawy mam, do tego rękojmia.Czego ty się po nich spodziewasz ,wsadza ci kartę na test bencha ,3dmark i powiedzą jak mi ,kup se budę.

Byłeś z tą sprawą u rzecznika konsumenta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Passt napisał:

Byłeś z tą sprawą u rzecznika konsumenta??

Tak .Pierwsze co mam zrobić to dać kartę na serwis, poczekać na ekspertyze.Ma to być rękojmia nie gwara.I wstępnie mam żądać naprawienia systemu chłodzenia i zachowanie parametrów specyfikacji.Potem jak to nic nie da to do sprzedawcy.Jak to nie pomoże i nic nie zrobi to rzecznik a potem sąd.

 

Ps.Ale zanim pozbyłem sie karty tak na ok z miesiąc, to sie dowiadywałem w serwisie i w nvidii i w firmach co oni na taka sytuacje.I oni wszyscy jak na lato .kup ban bude ,nie becz pan,tak ma być ,jak pan nie ma 88 to nie ma problemu ,kupił pan najtańszą karte i ma pan jeszcze ale...itd.....Piany dostałem jak mi kolo wyjechał że mam sobie zrobić uv,a oliwy dolał bo to moja wina bo nie kręcę krzywą,i tak w ogóle to wina ludzi bo nie zgłaszają masowo tego problemu.Na bank trzeba im ten szajs dać na naprawę, a nóż naprawią czy cuś.Na bank bedzie jazda.W budzie mam 6 wiatraków i wicher i 86 stopni i wstępnie już wiem że tak ma być w tych taniochach bu ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiko76 napisał:

Karta w trotling ci nie wpadnie, bo moja ma blokade na 86 stopni

Jak jeszcze miałem RTX2060 to do 84 stopni było okej. Od 85 wchodził throttling byle tylko utrzymać się poniżej 88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Jak jeszcze miałem RTX2060 to do 84 stopni było okej. Od 85 wchodził throttling byle tylko utrzymać się poniżej 88.

Masz racje tylko nie wiem czy wiesz czy nie ale....Jeśli karta trzyma ci przy tym spadku specyfikacje !!! a gruba większość trzyma ,to nie jest to throttling dla producenta.tylko normalne działanie BOOST 4.0 bu ha ha co jest kpiną .Moja ma w specyfikacji 88 a choć bym skręcił wiatraki na 0 to góra będzie 86 bu ha ha i pocałuj ich w 4litery bo jest okej dla nich.I dla nich żeby uznać to za throttling musiała by zbijać MHz po niżej specyfikacji !!! :)

Edytowane przez kiko76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

throttling zaczyna się już przy okolicach 70 stopni, ale to normalne zjawisko. Ale jeśli karta mocno schodzi z taktowaniem no to już jest faktycznie problem. Jeśli kupiłeś tanio kartę to jak im udowodnisz to zwrócą Ci pieniążki co najwyżej. Nie liczyłbym na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 z gotowców HP - miał ktoś z Was styczność z taką kartą (kultura pracy / temperatury)? 

Sama karta akurat bardzo by mi pasowała - krótka, niska, gniazdo zasilania w bok.

 

4255314900_1598163128.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zdjęciach pod obudową widać jakieś w miarę rozbudowane chłodzenie z ciepłowodami, więc może nie będzie tak źle jeśli chodzi o temperatury i hałas wentylatora. ;)

Widziałem takie na Allegro za 1100 zł od jakiejś firmy, jak za tą cenę to chyba niezły deal. Można wziąć i spróbować, a w razie czego jest możliwość zwrotu.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...