Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z cenami jest problem, z mojego punktu widzenia 2080 powyżej 1600 zł to jest głupota na dzień dzisiejszy, i jak ktoś kupuje drożej to jest zwykłym frajerem albo desperatem.  ;)
Słabsze modele odpowiednio taniej, ale jak tak się dobrze zastanowić to skoro jeszcze w październiku ma wyjść 3060/Ti cały sens zakupu Turinga idzie się paść bo te karty muszą mieć wydajność w okolicach 2080/2080 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem już rozkojarzony między czekaniem na RTX 3060/3060Ti a szukaniem dalej RTX 2070 Super za 1600zł, tak jak miałem plan tak plan wziął w łeb ze względu na nieogarniętych chytrusów z olx, którzy za każdym razem mieszali mi szyki i zostawiali z niczym, stąd moje obecne obrzydzenie i brak chęci na dalsze szukanie na tym portalu czegokolwiek, z kolei na Allegro są tak przypałowe ceny (głównie podbite sztucznie przez prowizje), że również nie ma sensu tam zaglądać i kółko się zamyka, a ja dalej siedzę jak ten smutny ch** na weselu. :E

259eb21b59c5e9e1bab4daabf5c68e08.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie pitol, masz dobrą wersję 1070, a ja siedzę na 1060 3GB i monitorze 4K.  :E
I kto tu ma gorzej?  :D
Aczkolwiek muszę przyznać że ta karta mnie niesamowicie pozytywnie zaskoczyła, kupiłem na przeczekanie po sprzedaży 2070 Super chcąc przebiedować do września...i jakoś nie czuję ciśnienia żeby ją zmienić.  :D

Ja bym zaczekał na pojawienie się 3070 i 3060, wtedy będzie można się pośmiać z tych co oferują 2070 Super w cenie 1700-1800 zł.  :E

Edytowane przez Mar_S
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mar_S napisał:

No właśnie z cenami jest problem, z mojego punktu widzenia 2080 powyżej 1600 zł to jest głupota na dzień dzisiejszy, i jak ktoś kupuje drożej to jest zwykłym frajerem albo desperatem.  ;)
Słabsze modele odpowiednio taniej, ale jak tak się dobrze zastanowić to skoro jeszcze w październiku ma wyjść 3060/Ti cały sens zakupu Turinga idzie się paść bo te karty muszą mieć wydajność w okolicach 2080/2080 Super.

Wydajność RTX2080Super to będzie miał  3060Ti a ten szczerze wątpię aby był w cenie do 1500zł, bliżej 1800-2000, jeszcze sensowne wersje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Bogu, że mam co mam bo inaczej szału bym dostawał 2x większego, tak to jeszcze można korzystać tylko boję się czy GTX 1070 nie zacznie  z ceny spadać w tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mar_S napisał:

z mojego punktu widzenia 2080 powyżej 1600 zł to jest głupota na dzień dzisiejszy, i jak ktoś kupuje drożej to jest zwykłym frajerem albo desperatem.  ;)

Ja myślę tak samo i chyba nikt tu drożej nie kupuje ;) Obecnym cenom jeszcze daleko do stabilizacji, musi pojawić się chociaż 3070.

8 minut temu, caleb59 napisał:

a szukaniem dalej RTX 2070 Super za 1600zł, tak jak miałem plan tak plan wziął w łeb ze względu na nieogarniętych chytrusów z olx, którzy za każdym razem mieszali mi szyki i zostawiali z niczym, stąd moje obecne obrzydzenie i brak chęci na dalsze szukanie na tym portalu czegokolwiek

Znajdziesz i taniej tylko masz za dużo życzeń co do modelu, to nie sklep :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej,teraz płacić 1800-2000pln za 2080s to słaby deal no chyba że ktoś ma parcie na giercowanie to ok ,wczesniej czy póżniej będzie pełny dostęp do całej masy 3060,3070.3080 itd. nvidia wie co robi naklepie tego śmiecia elektronicznego co nie miara :E tyż coraz bardziej czekam na 3060/S/Ti zwał jak zwał  plan był na 3070  ogólnie zależy jak się ceny tego ułożą ,na chwilę obecną  dostałem rodzynka nowego rx570   za  śmieszną kasę  ,kumpel załatwił  z uk z amazonu ze zwrotów całych zestawów :E przycebulił 3szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, pazurami nie wyszarpiesz od ludzi tej karty, a co dopiero żeby sami się zgłaszali. :E

Jeden typ wczoraj na olx to mnie "zszachmatował" bo mówi mi: "PANIE ALE MOJA OFERTA NA CHWILĘ OBECNĄ JEST NAJTAŃSZA NA OLX" - chciał 1800zł, ja mu tłumaczę, że to nic nie znaczy bo od tygodnia różne ceny ten model osiągał, a on do mnie, że wie ale obecnie na tę chwilę to jego oferta jest najtańsza i tyle. :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, caleb59 napisał:

No dzięki Bogu, że mam co mam bo inaczej szału bym dostawał 2x większego, tak to jeszcze można korzystać tylko boję się czy GTX 1070 nie zacznie  z ceny spadać w tym czasie.

Nie wiem jak na lolegro nie chce mi sie sprawdzać ale  na olx co jakiś czas znikają oferty po 600-650pln za 1070  i defacto  taka cena moim zdaniem jest ok  po 780-850 z licytacji schodzą 1660supery z gwarancjami   a i chyba z 2 szt z tydzien temu poszły po ok 760pln ,już i widzę fachmani wstawiają 1070 tu na labie za 850pln :E qrw... to jest genialne  1660super  najtansza nówka 929pln  a po tysiaku  uzywki 2060  z gwarakami 1,5r ,2 lata  :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna się równia pochyła, dlatego tak mi zależy na czasie ale ciągle trafiam na dziwne oferty a przecież swojej karty nie sprzedam najpierw bo nie mam ani integry ani niczego na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz raczej bym nie kupił 2070S czy 2080, nawet za 1500-1700, wolałbym dołożyć do 3070 (ewentualnie jak będą szybciej 3060TI), być może trafi się taki model jak TUF przy 3080 w cenie 2300zł (poniżej 2000 za 3060ti).

Dostaniecie wydajność bliską 2080Ti + pełną gwarancję.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się jeszcze okaże i to chyba dopiero pod koniec października zgodnie z przeciekami (3060Ti), tak samo dochodzi jak zwykle ryzyko brania pierwszej rewizji sprzętowej i ewentualnych lolków z tym związanych, dostępność kart no i cena, która nie oszukujmy się za topowe niereferenty osiągnie te 2000zł lub około.

Z drugiej strony tłuc się z gamoniami na olx i tracić czas i nerwy to chyba lepiej za ten czas dociułać trochę kasy i kupić jak król nówkę w sklepie - nawet jeśli będzie to pierwszorewizyjne padło z jakimiś wadami to chociaż będzie na to gwarancja i to jako pierwszy właściciel.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Crytek odwalil z Remasterem Crysisa to ja nie wiem :E Pobor mocy na karcie przebija Furmarka :o Jedna z bardzo niewielu sytuacji gdzie KP pokazuje PWR limit.....450-500W? Ja pierdziele.

Maks. ustawienia 3440x1440 i 28 FPS przy scenie ze wschodzacym sloncem :E 

Edytowane przez
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co Crysis na miarę 2020r.  :E

Możesz pograć w konsolowych 30 fps, albo zejść z detalami.

Innym ludziom ze słabszymi Turingami do śmiechu zapewne nie jest, że odświeżony Crysis zarzyna im karty.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tez z procesorem, Crysis uzywa raptem 4 watkow i jak tylko popatrzysz na otwarta przestrzen to zuzycie CPU jest 100% a GPU spada do 50-60% co powoduje niestabilne FPS - popatrzysz na ziemie i ponad 60FPS, popatrz lekko w góre i 20 FPS.

Nie wspominajac juz ze alokuje cale 11GB karty.

Ogolnie to mam wrazenie ze gra jest zrobiona na odwal sie, dalej raza w oczy plaskie tekstury z 2007r. Widac to od razu na skalach i samej ziemi.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK< Ponad 6 lat a nadal robi wrażenie, niech Linus odpali Crysisa 2007 z najlepszymi dostępnymi dziś modami na RTX 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo te kontrasty wygladaja lepiej jak na remasterze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Imo te kontrasty wygladaja lepiej jak na remasterze :E

To wszystko i w remasterze i w tych modach jest za bardzo cukierkowe, przynajmniej dla mnie, C1 na very high (vanilla) nadal dla mnie ma swoj urok :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie wiem jak to powiedzieć ale nigdy w to nie zagrałem do końca, przeszedłem chyba pierwszą misję czy tam do pierwszego checkpointu i na tym zakończyłem, później była reinstalka systemu i nigdy do gry nie wróciłem.  :D
Dla mnie najlepszą grą był zawsze Splinter Cell, tutaj zagrałem we wszystkie od początku do końca.

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że sprzedawcy nie chcą puścić za 1600 dobrej wersji 2070 Super to się nie dziwię. Pododawałem sobie różne licytacje z alledrogo do obserwowanych żeby zobaczyć za jaką kwotę się skończą. 

 

Dziś wchodzę - 2070 Ventus za 1575 zł 8:E Najgorsze chłodzenie obok dwuwentylatorowego Gigabyte za ponad półtora patyka ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytacje to zawsze jest gorsza patola niż Kup teraz, pamiętam że była 2070 Super za 2000 na KP i licytacja od zetki, ostatecznie poszła chyba za około 2200.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...