Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Tornado3 napisał:

po przelocie Time Spy tam utylizacja jest pod korek tyle że krótko

Bądzmy poważni :E zapodaj metro exodus w 1440p z RT lub huntshowdown czy nawet wiedzmina 3 jak masz monitor 1080p to na przeskalowanej i wtedy możemy rozmawiać o max temperaturach ;) Jaki masz model dokładnie skoro masz możliwość PL limit na 116% ? :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N207SWF3OC-8GD-rev-10-11#kf

na techpowerup możesz sobie sprawdzić jakie modele mają największy power limit

to jest o tyle śmieszne że nawet takie konstrukcje jak MSi Gaming X mają "tylko" +12%

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie power limit 120 mogę na max ustawić. Przed chwilą testy w Wiedźmin 3 rozdzielczość 4K wszystkie ustawienia na max lokalizacja rynek w Novigradzie temp 65 stopni wetnyle 1500 rpm zegar 2010MHz z napięciem zjechałem do 0,943 mV, ale coś czuję, że w innych grach może być niestabilnie. Pobór mocy okolice 200W. Cel osiągnięty :szczerbaty:, w ogóle jakoś dobrze RTX przyjmują ustawienia przy odpalonym bechmarku w tle. Z RX 5700 strasznie długo się z tym męczyłem bo nawet minimalne podbicie zegarów mogło spowodować czarny ekran ?.

Edit. jednak widzę, że nie będzie tak kolorowo zjechałem z napięciem to znów w mniej wymagających grach bost dobija do 2040 i crashuje gry, więc chyba jednak bez profili pod gry się nie obejdzie.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mar_S napisał:

Dla mnie najlepszą grą był zawsze Splinter Cell

Sam Fisher rządzi, skradanki to jest to.

Pamiętam jakby to było wczoraj, jak jarałem się cieniem rzucanym przez ludzi, na tamten czas to było coś.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Hero586 napisał:

U mnie power limit 120 mogę na max ustawić. Przed chwilą testy w Wiedźmin 3 rozdzielczość 4K wszystkie ustawienia na max lokalizacja rynek w Novigradzie temp 65 stopni wetnyle 1500 rpm zegar 2010MHz z napięciem zjechałem do 0,943 mV, ale coś czuję, że w innych grach może być niestabilnie. Pobór mocy okolice 200W. Cel osiągnięty :szczerbaty:, w ogóle jakoś dobrze RTX przyjmują ustawienia przy odpalonym bechmarku w tle. Z RX 5700 strasznie długo się z tym męczyłem bo nawet minimalne podbicie zegarów mogło spowodować czarny ekran ?.

Edit. jednak widzę, że nie będzie tak kolorowo zjechałem z napięciem to znów w mniej wymagających grach bost dobija do 2040 i crashuje gry, więc chyba jednak bez profili pod gry się nie obejdzie.

W3 już nie jest najlepszym wygrzewaczem tym bardziej na rynku w novigradzie ;) 

O tym wlasnie mowiłem, możesz zrobić drugi profil bez podbijania napięcia na początek z tego 0.943mv ale z mniejszym zegarem na tablicy tak aby w tych mniej wymagających grach nie wskakiwał boost na te 2040 a maksymalnie na przykładowo 2025 czy 2010.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 jest nadal dobry zawsze cały magazynek bomb rozrzucam jak nie wywali gry to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby w innej grze był problem jeżeli ustawienia zdały test na bombach ?. Co do lokacji to graficznie wiadomo, że chociażby Skellige w deszczu jest lepsze, ale to tak na szybko testy robione ?. Dziękuję wszystkim za porady już wiem mniej więcej jak okiełznać tego RTX'a ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hero586 napisał:

W3 jest nadal dobry zawsze cały magazynek bomb rozrzucam jak nie wywali gry to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby w innej grze był problem jeżeli ustawienia zdały test na bombach ?. Co do lokacji to graficznie wiadomo, że chociażby Skellige w deszczu jest lepsze, ale to tak na szybko testy robione ?. Dziękuję wszystkim za porady już wiem mniej więcej jak okiełznać tego RTX'a ?.

odpal metro exodus z RT to się przekonasz czy W3 nadal jest niezawodny :E od razu będziesz tworzył profil nr2 ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czasach " panowania" RTX3080 , warto kupić używany RTX2080Ti na gwarancji do kwoty 2.5 zł? Monitor 1440p 165hz Gsync , z procem i7 8700 ( w lutym wymienię na i9 9900k) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem na testy wrzucić, ale usunęli z biblioteki game pass na Pc. Inna sprawa, że tak zbugowanej gry dawno nie widziałem początkowa wersja gry miała problemy z fsp przy delikatnym ruchu myszka leciały mniej więcej o połowę. Chyba z 2 miesiące temu drogie podejście robiłem to w HDR zamiast czarnego miałem wszędzie granat... Wcześniejsze odsłony ogralem z przyjemnością, ale Exodus coś im nie wyszedł moim zdaniem. Chyba szybciej SOTR wpadnie na testy RT.

1 minutę temu, przemekpsp napisał:

Panowie w czasach " panowania" RTX3080 , warto kupić używany RTX2080Ti na gwarancji do kwoty 2.5 zł? Monitor 1440p 165hz Gsync , z procem i7 8700 ( w lutym wymienię na i9 9900k) 

Na olx już widziałem dwie oferty poniżej 2K ?. Z Twoim budżetem czekalbym na RTX3070 chyba, że nie chcesz albo już nie możesz dłużej czekać. Ja sam też miałem już dosyć biesiadowania na polarisie i kupiłem Turinga. Osobiście 2,5 K bym nie dal za 2200 bym się zastanowił. Dużo zależy jeszcze od długości gwarancji no chyba, że to zakup na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hero586 napisał:

Na olx już widziałem dwie oferty poniżej 2K ?. Z Twoim budżetem czekalbym na RTX3070 chyba, że nie chcesz albo już nie możesz dłużej czekać. Ja sam też miałem już dosyć biesiadowania na polarisie i kupiłem Turinga. Osobiście 2,5 K bym nie dal za 2200 bym się zastanowił. Dużo zależy jeszcze od długości gwarancji no chyba, że to zakup na krótko.

Kuzyn sprzedaje RTX2080Ti Trio , karta ma prawie rok , ogólnie pewniak tzn wiem ze na pewno jest i działa , za 2200zł na pewno nie sprzeda bo za duzo traci. NIe no ogólnie to mogę czekać do marca na 3080/3070 ( może jakiś Ti ) tylko nie wiem czy do tego procesora i takiej rozdzielczości ma to sens , 2080Ti jakby kupił faktycznie za te 2200zł to dokładać 1500zł do 3080 to troche bez sensu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemekpsp napisał:

...za 2200zł na pewno nie sprzeda bo za duzo traci.

Niech się przyzwyczaja, a nie gwiazdorzy jak na olx robi to reszta durniów bo tacy ludzie tylko ciśnienie podnoszą.

Moim zdaniem jeśli ktoś chce pakować ponad 2 koła w kartę to niech lepiej czeka na RTX 3070, takie biedaki jak ja z budżetem 1600zł to mogą jeszcze kombinować z RTX 2070 Super ale cała reszta nie powinna się już pakować w RTX 2xxx mając więcej kasy bo i ewentualna dopłata do RTX 3070 będzie znacznie mniejsza w ich wypadku niż w moim.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ceny to mam takie samo zdanie jak @caleb59. W przypadku monitora 1440p 165 hz to tutaj zawsze mocy od strony GPU będzie mało. Jeżeli i tak planujesz wymianę procka w lutym to do tego czasu po taniosci raczej bym celował w uzywanego RTX2070S. Do i7 8700 łączenie 2080ti wydaje mi się średnim pomysłem. Przy odsprzedaży RTX2070S raczej za dużo nie stracisz a po wymianie CPU dopiero bym kupił Ampere ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciągle wypatruje okazji na OLX i allegro ale jest ciężko. Zaczynam się zastanawiać czy nie brać Zotac RTX 2060 że sklepu nówkę za 1300.. niby drogo, niby można wyrwać używkę tanio z GW ale cyrki się odstawiają na aukcjach. Czekać na 3060 też ciężko, dużo czasu do powszechnej dostępności brakuje zwłaszcza że premiera jeszcze przed nami.

 

Monitora zmieniać nie będę na pewno więc zostanę na 1080p, nie mam parcia na Uber detale. W pewnym momencie wleci pewnie coś pokroju Ryzen 5 do kompletu jako że Sandy już się zestarzał i swoje 8 lat odrobił w polu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam oferty o ile na olx w dużych miastach można dorwać jakieś pojedyncze sztuki w znośnych cenach to na allegro tragedia. Niestety obawiam, że dopóki Ampere nie wejdzie na rynek nie będzie lepiej. Pod koniec sierpnia na allegro lokalnie były oferty bez prowizji stąd tez taki wysyp kart w tamtym okresie. Oferta promocyjna się skończyła i ceny podskoczyly do góry jak ktoś nie mieszka w dużym mieście to będzie ciężko z rozsądnym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą Ampere dostępne na rynku, Turingi zaleją OLX/Allegro. Teraz nie ma się co rzucać, bo i po co, no chyba, że trafi się super okazja, to można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hero586 napisał:

Na olx już widziałem dwie oferty poniżej 2K ?

Obie są wałem, sprawdziłem bo obok mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem 3080, to polowanie mnie tak wnerwiło że mam już dosyć, na forum dostałem oferty 2080 za 1850 zł i 2080 Super za 2100 zł, więc delikatnie mówiąc z innych czasów  :E
Niech se wsadzą te Turingi, jak wyjdzie 3070 i faktycznie dobije do tego 2080 Ti to właściciele będą je po 2 koła z pocałowaniem w rękę a nawet między poślady sprzedawać, oczywiście jak tylko dostępność 3070 się poprawi.  ;) 
Z kolei 2070 Super dostanie strzała między oczy jeżeli w październiku zobaczymy też 3060, ciekawe czy wtedy oferty utrzymają te jakże okazyjne ceny od 1750 wzwyż.  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

Dlatego myślę nad Zotac.. 5 lat gwarancji też kusi.

Nie bierz, w jakiejś recenzji widziałem jakoby wentyle rozpędzały się do ponad 2000rpm co jest chore. :E

gknNgp5.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

Dlatego myślę nad Zotac.. 5 lat gwarancji też kusi.

Te Zotacowe 5 lat to jest raczej teoria, chyba niewiele osób z tego korzystało w praktyce.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac, Palit, KFA2, Gainward - dla mnie osobiście jeden śmieć, który celuje zawsze w półkę pomiędzy LOW a TOP konstrukcjami dlatego nigdy do nich zaufania nie będę miał. Zapomniałem dodać, że ten Zotac nie ma nawet półpasywa i wentyle kręcą się cały czas, PCB chyba też jest oparte o referenta ale tego nie jestem do końca pewny.

Szukaj jak człowiek jakiegoś Gigabyte, MSI, ASUS, EVGA - Zotacki, Pality, KFA2, Gainwardy zawsze bierze mały odsetek ludzi co widać nawet po olx czy allegro.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej tej kwoty jest Giguś 2 wentylatorowy ale to już bliżej 1399zł :S masakra, bądź mądry i wybierz coś żeby nie kisić się kolejnych miesięcy na integrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mar_S napisał:

Właśnie zamówiłem 3080, to polowanie mnie tak wnerwiło że mam już dosyć, na forum dostałem oferty 2080 za 1850 zł i 2080 Super za 2100 zł, więc delikatnie mówiąc z innych czasów  :E
Niech se wsadzą te Turingi, jak wyjdzie 3070 i faktycznie dobije do tego 2080 Ti to właściciele będą je po 2 koła z pocałowaniem w rękę a nawet między poślady sprzedawać, oczywiście jak tylko dostępność 3070 się poprawi.  ;) 
Z kolei 2070 Super dostanie strzała między oczy jeżeli w październiku zobaczymy też 3060, ciekawe czy wtedy oferty utrzymają te jakże okazyjne ceny od 1750 wzwyż.  :D

Nie wiadomo, jak myslisz, kiedy posiadacze turingow beda ogrywac nowe blockbustery jak Cyber 2077 na turingach a ludzie dalej beda czekac na 3080 na integrach (widzac po ssaniu na 3080 to tak bedzie)

to ile wytrzymaja ? :D

Ja nawet sie zastanawialem czy by nie zmienic na 3070, ale nie wiem ile bym dostal za moje 2070S gigabyte

z 1400 moze przy dobrych wiatrach?, a biorac pod uwage ze ssanie na 3070 i 3060 trzeba tak pomnozyc x 4 to 

have fun good luck czekac i patrzec jak reszta ogrywa fajne tytuly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamów z głową, taki Ventus ma ponad 350 zamówień w Morele, a Gainward raptem 30 z groszami, jak myślisz kto dostanie pierwszy?  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...