Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego cebularze? 1000zł to uczciwa cena  jak za RTX2070Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest okazja to jak ktoś zainteresowany to trzeba korzystać i to żadna cebula ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, blubaju napisał:

Dlaczego cebularze? 1000zł to uczciwa cena jak za RTX2070Super.

Bez przesady. Jaką zatem uczciwą cenę uznajesz za np. RTXa 2060? 400 zł?

@Greg90 Sprzedawcą tam w Empiku jest: "OFERTA PAMPARAM SP. Z O.O."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, blubaju napisał:

Dlaczego cebularze? 1000zł to uczciwa cena  jak za RTX2070Super.

Idąc takim tokiem rozumowania Twój 2080 też jest warty 1000 zł bo to prawie to samo co 2070s :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFERTA PAMPARAM SP. Z O.O. ta firma wczoraj miała lapki Appla za pół darmo wszystko w tej samej cenie i nie dało się dodać do koszyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mnie trochę śmieszy tutaj podejście co niektórych do cen JAKIE POWINNY MIEĆ RTXy 2xxx BO W PRZECIWNYM RAZIE CEBULARZE, JANUSZE ITD., wystawiłem w licytacji swojego 2070S parę dni temu, zostało jeszcze ze 4 dni licytacji bodajże, a już na 1500 zł podbili się, idąc tokiem tutaj ludków, to powinienem niby za 1000 zł max sprzedać. Ciekawe czy tak właśnie sprzedajecie swoje karty. :)

Ja proponuję żeby każdy tutaj kto sprzedaje 'STAREGO' RTXa 2xxx nie przekraczał tych cen:
2080 Ti - 1400 zł
2080 SUPER - 1100 zł
2080 - 1000 zł
2070 SUPER - 900 zł
2070 - 700 zł
2060 SUPER - 500 zł
2060 - 400 zł

Kto przekroczy te ustalone tutaj oficjalnie i uchwalone ceny przy sprzedaży, ten jest cebularzem. :) 

"Bo przecież wyszły już nowe 3080 tak powszechnie dostępne i wszędzie w ofertach do dostania za grosze od ręki, wszystkie ze sporym potencjałem jeszcze OC". xD

'Lada moment' wychodzi również RTX 3070 o potencjalnej wydajności 2080 Ti, co już całkiem "zaora" rynek używek. A jeśli się okaże, że premiera jest papierowa i większość dostanie pierwsze sztuki w grudniu 2020 r. lub styczniu 2021. r? Nic nie szkodzi, można spokojnie na Integrze poczekać te kolejne 2-3 miesiące. Nie to żeby większość tutaj nie była w stanie na Integrze wysiedzieć więcej niż tydzień i zaczyna się później szukanie karty na przeczekanie. :D 

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość osób uwzględnia ceny pod względem ich realnej wartości, natomiast w ogóle nie uwzględniają cen jakie panują na rynku. Przykładowo dlaczego sprzedający ma wystawić RTX 2070S za 1000zł skoro najtańsze oferty są za 1600? Jak komuś zależy na sprzedaży wystawi za 1500 będzie miał najtańszą ofertę na rynku i tyle w temacie :E.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hero586 napisał:

Bo większość osób uwzględnia ceny pod względem ich realnej wartości, natomiast w ogóle nie uwzględniają cen jakie panują na rynku. Przykładowo dlaczego sprzedający ma wystawić RTX 2070S za 1000zł skoro najtańsze oferty są za 1600? Jak komuś zależy na sprzedaży wystawi za 1500 będzie miał najtańszą ofertę na rynku i tyle w temacie :E.

Jakbym wystawił RTXa 2070 SUPER na 'Kup Teraz' za 1000 zł, to by nie poszedł zbyt szybko, bo każdy by otworzył aukcję i z niej wyszedł będąc przekonanym, że to jakiś wał/przekręt. xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLAB to nie żadna wyrocznia w kwestii ustalania cen Turingów, jeszce te teksty o uczciwej cenie xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Jakbym wystawił RTXa 2070 SUPER na 'Kup Teraz' za 1000 zł, to by nie poszedł zbyt szybko, bo każdy by otworzył aukcję i z niej wyszedł będąc przekonanym, że to jakiś wał/przekręt. xD

Zawsze możesz dopisać w komentarzu, że jeśli ktoś uważa że tanio to 1500 też może być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z podkręconym 10700k i jakims rtx2070+ wrzuciłby wynik benchmarku w sotrze? Nie wiem czy cos mi w systemie broi, czy po prostu tak ma być z tym renderem cpu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fjubens napisał:

Sprzedawcą tam w Empiku jest: "OFERTA PAMPARAM SP. Z O.O."

A widzisz, nie zauważyłem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Ogólnie to mnie trochę śmieszy tutaj podejście co niektórych do cen JAKIE POWINNY MIEĆ RTXy 2xxx BO W PRZECIWNYM RAZIE CEBULARZE, JANUSZE ITD., wystawiłem w licytacji swojego 2070S parę dni temu, zostało jeszcze ze 4 dni licytacji bodajże, a już na 1500 zł podbili się, idąc tokiem tutaj ludków, to powinienem niby za 1000 zł max sprzedać. Ciekawe czy tak właśnie sprzedajecie swoje karty. :)

Ja proponuję żeby każdy tutaj kto sprzedaje 'STAREGO' RTXa 2xxx nie przekraczał tych cen:
2080 Ti - 1400 zł
2080 SUPER - 1100 zł
2080 - 1000 zł
2070 SUPER - 900 zł
2070 - 700 zł
2060 SUPER - 500 zł
2060 - 400 zł

Kto przekroczy te ustalone tutaj oficjalnie i uchwalone ceny przy sprzedaży, ten jest cebularzem. :) 

"Bo przecież wyszły już nowe 3080 tak powszechnie dostępne i wszędzie w ofertach do dostania za grosze od ręki, wszystkie ze sporym potencjałem jeszcze OC". xD

'Lada moment' wychodzi również RTX 3070 o potencjalnej wydajności 2080 Ti, co już całkiem "zaora" rynek używek. A jeśli się okaże, że premiera jest papierowa i większość dostanie pierwsze sztuki w grudniu 2020 r. lub styczniu 2021. r? Nic nie szkodzi, można spokojnie na Integrze poczekać te kolejne 2-3 miesiące. Nie to żeby większość tutaj nie była w stanie na Integrze wysiedzieć więcej niż tydzień i zaczyna się później szukanie karty na przeczekanie. :D 

I po co od razu szufladkujesz wszystkich i wrzucasz do jednego worka - nie mieszaj i nie porównuj normalnych, uczciwych ludzi, którzy znają wartość tych kart w obecnym czasie do januszy, którzy próbują kupić jak najtaniej. Minął gorący czas kiedy te karty można było kupić o 200-300zł taniej niż obecnie, a Ty tu nagle wyskakujesz i dorabiasz ideologie, o której wszyscy już dawno tu wiedzą bo ceny się ustabilizowały.

Jeszcze tydzień temu nie widziałem Cię tu w temacie udzielającego się i prawiącego swoje mądrości wyciągnięte z kibla bo siedziałeś cicho na dupie i czekałeś na rozwój wydarzeń martwiąc się pewnie po cichu o siebie i swoją kartę kiedy to inni kupowali wyprzedawane w panice RTX 2080/2070 - wszelakie dyskusje w tym czasie rozpoczęte na temat cen miały sens, obecnie już nie są aktualne bo jak wspomniałem od jakiegoś tygodnia sytuacja na rynku kart używanych unormowała się i każdy to wie - nie ma już okazji czy też niższych cen, sam również zrezygnowałem i patrząc na ten obrazek dobrze zrobiłem i nie musisz się tu produkować na temat cen...

FB_IMG_1600842455633.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rtx 3060 zwykły bez ti na poziomie rtx 2080, fajnie biorę w ciemno 3060 ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie coś za pięknie wygląda wydajność 3060 :szczerbaty: . Strzelam, że będzie vram ucięty bo w takim wypadku za bardzo zlibżone były by te karty w porównaiu do 3070 w szczególności jak wyjdą wersje TI/Super to 3070 nie będzie miał w ogóle racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal można spokojnie kupić 2070 Super za 1600-1650, dla niektórych to może być dobra cena, dla mnie nie jest.  :E
Według tego rysunku 3070 nie dobije do 2080 Ti, co zresztą wiele osób już wieszczyło, ale zatrzyma się nieco poniżej. Natomiast optymalizacja na pewno zrobi swoje i z czasem 3070 będzie lał równo Ti w każdym tytule korzystającym z RTX i DLSS.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Nadal można spokojnie kupić 2070 Super za 1600-1650, dla niektórych to może być dobra cena, dla mnie nie jest.  :E

Dla mnie też, chyba lepiej upolować 2080 albo nawet 2080S dopłata minimalna a wydajność na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DLSS praktycznie nic nie zmieni jeżeli chodzi o różnicę między generacjami.

Jakby ktoś chciał wiedzieć to Ampere ma zmiany w TMU i poprawiony lekko kontroler pamięci czego nie ma w white paper. Na dzień dzisiejszy pod DX-em Ampere ma jedną funkcjonalność więcej od Turinga, co będzie dalej to się okaże.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Akurat DLSS praktycznie nic nie zmieni jeżeli chodzi o różnicę między generacjami.

Jesteś pewny?  :E
Daj im z rok, albo nawet pół   ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie wiedział to liczenie DLSS zajmuje całe 2ms na tensorach. Ampere można liczyć jednocześnie RT+AI tylko różnice z tego wynikające będą niewielkie.

Różnicę na plus dla Ampere będą rosnąć wraz ze wzrostem ilości obliczeń w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Hero586 napisał:

Jak dla mnie coś za pięknie wygląda wydajność 3060 :szczerbaty: . Strzelam, że będzie vram ucięty bo w takim wypadku za bardzo zlibżone były by te karty w porównaiu do 3070 w szczególności jak wyjdą wersje TI/Super to 3070 nie będzie miał w ogóle racji bytu.

W grach/rozdzielczości, gdzie 6GB nie jest problemem to 2060 jest równie szybki co GTX1080/podkręcona Vega 56. Naturalna ewolucja tym przypadku. 

Niech już dają 3060, skowyt sprzedających 2070 Super będzie niesamowity. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gram w 4K i 6GB to już problem :/, ale racja większość osób raczej nie doświadczy takich problemów.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Niech już dają 3060, skowyt sprzedających 2070 Super będzie niesamowity. 

Nareszcie się zemszczę za ten zmarnowany czas na poszukiwania bezcelowe!

tenor.gif

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mozesz jeszcze pomyslec nad RX 6800XT, ta karta jest z poprzedniej generacji ale w czystej rasteryzacji okolo 25% mocniejsza od 4060ti a cenowo okolo 2000 tyle ze lubi jesc wiecej pradu Tak dwa razy wiecej.
    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...