Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś czas temu GPU 2060 od Gigabyte. Przy dużym obciążeniu, potrafi wpadać w rezonans chłodzenie. Po delikatnym dociśnięciu jego w komputerze, rezonans znika. Spotkaliście się z czymś takim? Generalnie zgłosiłem temat do sklepu w którym ją kupiłem, mam nadzieje że mi ją wymienią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Sobtainer napisał:

Kupiłem jakiś czas temu GPU 2060 od Gigabyte. Przy dużym obciążeniu, potrafi wpadać w rezonans chłodzenie. Po delikatnym dociśnięciu jego w komputerze, rezonans znika. Spotkaliście się z czymś takim? Generalnie zgłosiłem temat do sklepu w którym ją kupiłem, mam nadzieje że mi ją wymienią. 

Kop stoi na prostym podłożu? ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sobtainer napisał:

Kupiłem jakiś czas temu GPU 2060 od Gigabyte. Przy dużym obciążeniu, potrafi wpadać w rezonans chłodzenie. Po delikatnym dociśnięciu jego w komputerze, rezonans znika. Spotkaliście się z czymś takim? Generalnie zgłosiłem temat do sklepu w którym ją kupiłem, mam nadzieje że mi ją wymienią. 

Nic nowego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wyjaśni o co tutaj chodzi? Mam kartę grafiki RTX 2060, sterownik mam normalnie zainstalowany najnowszy ze strony Nvidii, a tu w Windows Update pokazuje mi się jakiś AMD -Display. :E

20ba006d9752a.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ShadowMan napisał:

Czy ktoś mi wyjaśni o co tutaj chodzi?

 

Nie ma co wyjaśniać, to windows :E Wyłącz update sterowników.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kowal napisał:

Nie ma co wyjaśniać, to windows :E Wyłącz update sterowników.

Tak zrobiłem i zniknął ten sterownik. Ale przyznam się, że mnie to trochę zaskoczyło, bo odkąd regularnie używam Windowsa (od czasów Windows 98), to pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło, żeby Windows Update chciał instalować sterowniki do GPU, którego nie mam, od zupełnie innego producenta. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło to wynikać z tego, że masz platformę amd i windows chciał zaciągnąć sterowniki, abyś po włożeniu APU już je miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 23:42, Sobtainer napisał:

Kupiłem jakiś czas temu GPU 2060 od Gigabyte. Przy dużym obciążeniu, potrafi wpadać w rezonans chłodzenie. Po delikatnym dociśnięciu jego w komputerze, rezonans znika. Spotkaliście się z czymś takim? Generalnie zgłosiłem temat do sklepu w którym ją kupiłem, mam nadzieje że mi ją wymienią. 

Zdaża się, sam miałem ze 2 karty których chłodzenie tak robiło, próbowałeś wbić jakieś sztywne obroty przy których tak się nie zrobi? bo często jest tak przykładowo na 54% nie wibruje :E a na 55% już tak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozłożyłem mojego Gigabyte RTX 2070 Gaming OC w celu oczyszczenia z kurzu i wymiany pasty. Termopady też będę wymieniać, jednak zanim nie zdjąłem chłodzenia pierwszy raz to nie wiedziałem, jakie dokładnie będą mi potrzebne. Już sama wymiana pasty sporo pomogła. Nie sprawdziłem niestety temperatury i dokładnych obrotów wentylatorów przed wymianą jednak różnica w kulturze pracy jest znaczna, oczywiście bez zmiany krzywej obrotów wentylatorów.

Jako ciekawostkę chciałem wam pokazać, jakie raczej nietypowe zastosowanie znalazł Gigabyte dla termopadów. Te zaznaczone dwa szare paski to właśnie termopady z przyklejoną warstwą kurzu.

b4k6pEe.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte Rtx 2080ti Inno3d gaming oc x3 i takie pytanie czy bez problemu zamontuje tu G12 lub Ice Frost 240 vga. Czy bede musial sciagac ten caly czarny radiator( zdjecie)3A1B9909-2D57-4969-95C7-9F7FB1F863BA.jpeg.c52a5a80b28e5baaca9d3b0451aae4ec.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim midplate musisz zrobić wszytko aby się wpasować tam G12 lub Ice Frost. :) Żal byłoby go zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kretos83 napisał:

Witam mam karte Rtx 2080ti Inno3d gaming oc x3 i takie pytanie czy bez problemu zamontuje tu G12 lub Ice Frost 240 vga. Czy bede musial sciagac ten caly czarny radiator( zdjecie

Bedziesz musiał chyba ze miedziana blachę 25x25 mm zastosujesz jako dystans co odradzam bo straty sa olbrzymie ,jak na cpu intela z pastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

Z takim midplate musisz zrobić wszytko aby się wpasować tam G12 lub Ice Frost. :) Żal byłoby go zdjąć.

Kurcze wiem, wolalbym zeby to zostalo. Napisalem do producenta id cooling ale juz chyba tydzien i zero odzewu. Fajna karta tylko tempy w obciazeniu 80-82. Nawet undervolting zrobilem na 0.918 i takty na 1920mhz ale pomoglo tylko troche bo teraz jest ok 77-78. Myslalem tez nad zmiana budy na Phanteks p500 rgb bo teraz mam pure base 500 i moze to tez jest problem. Tylko ile zyskam na zmianie budy? Czy olac system i zostawic wszystko tak jak jest i poprostu sie bawic i nie przejmowac ta temperatura? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2020 o 13:14, uni.que napisał:

Tak, dam 2200 maks (przyp. chodziło o zakup 2080 Ti). Wraz z dostępnością 3080 cena poleci mocno w dół. O Niższych tierach nie mówiąc. 4000 cuda vs 8000 cuda robi SPORĄ różnice przy pracy. Uważam że 2000 zł to i tak za dużo.

Z ciekawości... Kupiłeś wówczas? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten 

KFA2 GeForce RTX 2060 PLUS Gamer 1-Click OC 6GB GDDR6 (podobno 1click oc - daje  15mhz :E ale pomińmy może ten szczegół :D)
prócz tego, że muszę za niego przepłacić ma jeszcze jakieś wady? 
Podobno w grach wiatrak buja z niskich obrotów na wysokie i tak w kółko, ale można to łatwo ustawić w oprogramowaniu? 

i czy do tej karty podepnę 3 monitory 
Wyjścia jakie posiada to:  hdmi , dp , dvi-d 

(jest przejściówką dvi-d) ale w którą stronę one działa? 
dvi do grafiki, a hdmi do monitora czy na odwrót?

https://www.x-kom.pl/p/64333-kabel-dvi-gembird-kabel-hdmi-dvi-d-18m.html

P.S
Wiem, że "KFA2" to chyba nie jest zbyt dobra firma, ale muszę do jutra zamówić cały zestaw i nie mogę już dłużej czekać :/ , dlatego w akcie "desperacji" musi być ona
(no ewentualnie jest też geforce gtx 1660 ti OC dostępna od ręki)
no ale z tego co widziałem jest słabsza o jakieś 10-14% w grach, które jest pewnie nieodczuwalne, ale to komp na lata więc za te np. 5 lat może już zrobić jakąś tam różnicę w nowszych grach) 


Chyba, że ta przejściówka nie działa to będę zmuszony wziąć  gtx 1660, bo ma 3x Displayport, pomożecie? 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 za 2399zł, przecież to rozbój w biały dzień :szczerbaty:, to już lepiej poczekaj na RTX 3060, jak masz zamiar przez 5 lat nie wymieniać karty graficznej.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2.4 to ja placiłem za 2070S w dużym sklepie, nówkę w dobrej wersji z 3 wentylami. Za kartę o wydajności 2060 nie dał bym więcej jak 1200zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Guli17 napisał:

Wiem, że "KFA2" to chyba nie jest zbyt dobra firma

Wait, what? ;) 

Galax/KFA2 = Galaxy Technology = firma założona w 1994

>KLIK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprzedawali po 2500, trochę szkoda że nie wziąłem :/ 

18 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Wait, what? ;) 

Galax/KFA2 = Galaxy Technology = firma założona w 1994

>KLIK<

Co nie zmienia faktu że to nie jest dobra firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Doamdor napisał:

RTX 2060 za 2399zł, przecież to rozbój w biały dzień :szczerbaty:, to już lepiej poczekaj na RTX 3060, jak masz zamiar przez 5 lat nie wymieniać karty graficznej.

No niestety, tak wygląda obecnie rynek w przypadku gdy potrzebujesz nowej karty "na już".

Wiem- kompletna patologia, ale spróbuj znaleźć coś lepszego w sklepach poniżej 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2021 o 20:43, Send1N napisał:

Dokładnie 2.4 to ja placiłem za 2070S w dużym sklepie, nówkę w dobrej wersji z 3 wentylami. Za kartę o wydajności 2060 nie dał bym więcej jak 1200zł.

Dzis za 2070S gaming to spokojnie 2600 jak nie wiecej, sprzedawaj i czekaj na msrp ampere ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Aldatha napisał:

Dzis za 2070S gaming to spokojnie 2600 jak nie wiecej, sprzedawaj i czekaj na msrp ampere ;)

Tylko że moja jest bez gwary bo odkleiłem nalepkę z numerem seryjnym z backplate :E ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Send1N napisał:

Tylko że moja jest bez gwary bo odkleiłem nalepkę z numerem seryjnym z backplate :E ?

Chciałeś brzydala upiększyć ? :szczerbaty:

Gigabyte-GeForceRTX2070Super-Gaming-02_1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...