Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy chcesz grać z RT czy bez. Wybór prosty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy czasem nie jesteś graczem DX11 :P granie z RT i tak zaczynało się od 2080S :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze spoko zakup, bije sromotnie rx470, jeszcze niedawno za taką kasę był gtx1070 xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 2 złote się nie będę zakładał.

Mogę cię zapewnić natomiast, że się mylisz. Ustawienie formatu YCbCr420 nie powoduje, że kolory są "wyprane" czy "jakby obciąło paletę barw" tak jak twierdzisz.

Ten format jest ustawiany automatycznie, jeżeli przepustowość HDMI w danej rozdzielczości jest niewystarczająca, żeby przesłać sygnał w formacie RGB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 24.05.2022 o 09:07, toska78 napisał:

Też o tym czytałem że w tych modelach DUAL EVO (nie tylko 2060) nie da się wyłączyć programowo ledów i pomaga wyciągnięcie wtyczki zasilającej. ...

Generalnie mogę to zrobić, ale by w sprzęcie za kwotę jak pisałem powyżej, nie było możliwości korekcji oświetlenia programowo...?

Teraz użeram się z oświetleniem myszy (DM4 EVO). Tez nie mogę ustawić jej świecenia tak jakbym chciał. Ech...

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup kawałek czarnej folli matowej jak nie chces odpinać wtyczki od ledów i oklej ten pasek, ja tak zrobiłem u siebie, chciałem aby tylko napis msi świecił a ten pasek u mnie to dopiero dawał po oczach, na tym asusie to pikuś w porównaniu :E 

2d8ccdff5ae09.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu GB 3060 Eagle,, ona ma RGB, na pudełku jak wół że obsługuje program RGB Fusion 2.0. Chciałem te ledy wyłączyć. Zainstalowałem, ni hu hu, nie widzi kartę, płytę widzi ( tomahawk ) na niej zmienia kolory itd, grafiki niet.

Zacząłem googlować, robić tak jak opisywali, bo masa ludzi ma ten problem, ni hu hu... Zakleiłem czarna taśmą izolacyjną..

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taśma też może być ale bardziej estetycznie folią matową :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szpecić tej karty jakąkolwiek taśmą. Niech juz sobie świeci to światełko. Dzięki wszystkim za porady i chęć pomocy.?

18 minut temu, mimuszek napisał:

Miałem swego czasu GB 3060 Eagle,, ona ma RGB, na pudełku jak wół że obsługuje program RGB Fusion 2.0. Chciałem te ledy wyłączyć. Zainstalowałem, ni hu hu, nie widzi kartę, płytę widzi ( tomahawk ) na niej zmienia kolory itd, grafiki niet.

Zacząłem googlować, robić tak jak opisywali, bo masa ludzi ma ten problem, ni hu hu... Zakleiłem czarna taśmą izolacyjną..

U mnie podobnie. ASUS GPU Tweak II miał obsługiwać oświetlenie tego mojego Duala. Niestety nie jest tak jak twierdzi producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Flik napisał:

Teraz użeram się z oświetleniem myszy (DM4 EVO). Tez nie mogę ustawić jej świecenia tak jakbym chciał. Ech...

Też mam DM myszkę (DM1 S2) i wyłączyłem całkiem oświetlenie (w DM1 PRO S - dedykowany soft).

4 godziny temu, pulse_ napisał:

O takie coś. Postawiłbym 2 złote że na rx470 były "pełny zakres tonalny" czy tam RBG.

 Na RTX-ie też można ustawić format RGB i pełny zakres tonalny, chyba że to zależy od ustawionej rozdzielczości i tak jak na screenie  3840x2160 już tego nie obsługuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, toska78 napisał:

Też mam DM myszkę (DM1 S2) i wyłączyłem całkiem oświetlenie (w DM1 PRO S - dedykowany soft).

 

Ja mam mysz jak pisałem i właśnie nie mogę softem wyłączyć oświetlenia. Mam w zasadzie trzy problemy.

1. Scroll i logo mam  tylko tryb oddychający (albo to fala jest nie wiem) i tylko jednolity kolor oba elementy). Programem można zmienić barwę światła rolki i loga, ale nie tryb.

Trybu świecenia tych elementów nie   da się u  mnie zmienić.  Oświetleniem stopy mogę elegancko sterować oprogramowaniem od DM. Ładnie się wyłącza jeśli tego chce.

2. Przełącznik wyłącza tylko oświetlenie stopy.

3. Programowo nie da się wyłączyć światła rolki i loga i zrobić tak by oba elementy świeciły w różnych barwach.

DM odpisało mi, ze wydadzą na dniach nowy soft do mojego gryzonia. Przynajmniej chwała im za to, ze próbują pomóc.

Ok. koniec off-topu. Nie piszmy o myszach w temacie o RTX 20x0.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX-OPS oznacza operacje śledzenia promieni na sekundę. Raczej chodzi o wydajność (nie liczbę) rdzeni RT.  Krótko mówiąc. Druga karta powinna być lekko wydajniejsza w Ray-tracingu.

Niech ktoś poprawi jeśli się mylę.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Flik napisał:

RTX-OPS oznacza operacje śledzenia promieni na sekundę. Raczej chodzi o wydajność (nie liczbę) rdzeni RT.  Krótko mówiąc. Druga karta powinna być lekko wydajniejsza w Ray-tracingu.

Niech ktoś poprawi jeśli się mylę.?

Druga karta ma fabrycznie ustawioną wyższą częstotliwość dlatego ma podaną wyższą wydajność.

23 godziny temu, pulse_ napisał:

Czy na tą kartę: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2070GAMING-OC-8GD/sp#sp mogę wgrać bios z tej karty https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2070AORUS-X-8GC/sp#sp ?
Co to znaczy, że pierwsza z nich ma RTX-OPS 45 a druga RTX-OPS 48?
To prawie 10% więcej!

Ja bym nie ryzykował z wgrywaniem biosu od innego modelu. Jak chcesz zwiększyć wydajność to po prostu podkręć kartę za pomocą programu MSI Afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę, PCI-E x8 ? A co do tego mydła, możesz pokazać jak to wyglądało na RTX i na RX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pulse_ napisał:

Wracając do tematu.
Sprzedałem tego rtx'a bo nie mogłem patrzyć na mydło a nie kolory.
RX 5500XT ten sam tv, ten sam kabel = FULL RGB

Tak wygląda u mnie. Teraz siedzi 3080, ale na 1070, czy 1080 Ti wyglądało to tak samo.
TE4FPVb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak powinno wyglądać. On nie umiał tego ustawić a najprościej było zwalić winę na kartę graficzną. Skoro już ją sprzedał to po co dalej drążyć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 19:18, SebastianFM napisał:

Druga karta ma fabrycznie ustawioną wyższą częstotliwość dlatego ma podaną wyższą wydajność.

już się zaczynałem zastanawiać czy były jakieś tajne wersje 2070 z lepszymi parametrami jak to zobaczyłem :E a tu po prostu wyższy zegar.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lukaszgos napisał:

Señores, czy Turingom też tak piszczą cewki jak Amperom?

Niektórym owszem ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GoodUser napisał:

Co to za firma krzak?

tyś jest krzak, chesz kupować 2060 pokoparkowe od przekrentalskiego,  a nie wysiliłeś się 5sek w google żeby zobaczyć opinie o krsystem, firma która istnieje dłużej niż większość dużych..

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krsystem jest ogarnięty potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 6.06.2022 o 09:36, @lek napisał:

Czy ja dobrze widzę, PCI-E x8 ? 

Specyfikacji nie oszukasz w tym względzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...