Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz jak jest dwie 1080ti lub 2xTitan X/Xp aby pograć w 60+ w 4K, nie widzę różnicy cena jest taka jak zawsze płaciłem od Titana po Titana X Maxwella, Titan X / Xp Pascala -> zamówiłem dwie bo na Titana RTX raczej nie liczę (zawsze titan trafiał przed Ti, więc prawdopodobnie jeśli trafi w ogóle to minie trochę czasu) a gry z RT już będą. Bardziej mnie wkurza że premiera Tomb Raidera 12 września, a karty 20 września.

 

Ale tym razem zamówiłeś 2x 80TI zamiast titana. Nie widzisz różnicy ? :E Za dwie generacje kupisz RTX3080 w cenie titanów jak tak dalej pójdzie.. Tylko pewnie SLI z nich już nie zrobisz, tak jak dzisiaj nie zrobisz SLI z rtx2070.. Serio nie widzisz róznic :E Cięcie SLI, podbijanie cen :)

 

Jakby nie było różnic, to w cenie jednej rtx2080TI miałbyś prawie dwie rtx2080ti. To jest taka róznica razy dwa :)

 

A w cenie 2x2080TI masz 4x1080TI. I gdyby nic się nie zmieniło, to dalej miałbyś 4x2080TI zamiast 2x2080TI w tej samej cenie ;)

 

Albo inaczej, jak wyjdzie Titan za 8-12k to może wtedy zobaczysz różnicę ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że 2080ti nie zapewnia 60 fps w RT. To co dopiero 2070? :E Kupić, zobaczyć jak wygląda i wyłączyć by pograć :E. Przypomina mi to trochę geforce FX i jego dx9 ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że 2080ti nie zapewnia 60 fps w RT. To co dopiero 2070? :E Kupić, zobaczyć jak wygląda i wyłączyć by pograć :E. Przypomina mi to trochę geforce FX i jego dx9 ;p.

 

 

A ile tensorów mają 2070/2080/2080TI. Wszystkie po równo czy im słabsza tym bardziej przycięta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie trzeba zacząć wmawiać ludziom że RayTracing to już jest przyszłość i bez tych efektów nikt się nie obejdzie... Odpali to jeden z drugim na swoich RTX 2080, 2080Ti i nagle się okaże że GTX 1080Ti bez RT zmiażdży im gnaty pod względem wydajności, miny bezcenne :E

 

Nadal podtrzymuję swoją ofertę, przyjmę wszystkie 1080Ti w cenie szrotu 1000> zł.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie trzeba zacząć wmawiać ludziom że RayTracing to już jest przyszłość i bez tych efektów nikt się nie obejdzie... Odpali to jeden z drugim na swoich RTX 2080, 2080Ti i nagle się okaże że GTX 1080Ti bez RT zmiażdży im gnaty pod względem wydajności, miny bezcenne :E

 

Nadal podtrzymuję swoją ofertę, przyjmę wszystkie 1080Ti w cenie szrotu 1000> zł.

 

2080TI do FHD 60Hz przy RT. Tak pewnie umiera nadzieja na jedną kartę do 4K.

 

4K 144Hz + RT teraz będzie wymuszało cięcie Hz to przynajmniej kolory będą nie kompresowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal podtrzymuję swoją ofertę, przyjmę wszystkie 1080Ti w cenie szrotu 1000> zł.

 

Ja daje 1100 za kazdą sztuke :E i nie bede oczekiwal podziekowan, ze uwolnilem kogos od tego ...tfu ... syfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie trzeba zacząć wmawiać ludziom że RayTracing to już jest przyszłość i bez tych efektów nikt się nie obejdzie... Odpali to jeden z drugim na swoich RTX 2080, 2080Ti i nagle się okaże że GTX 1080Ti bez RT zmiażdży im gnaty pod względem wydajności, miny bezcenne :E

 

Nadal podtrzymuję swoją ofertę, przyjmę wszystkie 1080Ti w cenie szrotu 1000> zł.

 

Nom ja nawet 2k zapłacę za 1080ti:D

 

Co do technologi to spoko, wszystko super, tylko wydaje mi się że ludzie teraz bardziej oczekują stałych 60 fpsów w 4k niż tego Ray Trackingu który ledwo będzie chodził w 30-60 fpsach w full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niech kupują!

Będzie się z czego pośmiać jak faktycznie okaże się, że bez RT stare karty równają/wygrywają. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Mnie nie zdziwi wydajność 2070 na poziomie 1080ti. Ewentualnie trochę niżej. Ja jestem w stanie w to uwierzyć zwłaszcza, że 2070 do sprzedaży trafi podobno w listopadzie.

 

Wg ceny 2070 i 1080ti to by się zgadzało.

Cena 1080ti zacznie spadać i w momencie premiery 2070 będzie podobna a stara karta może być ciut wydajniejsza (minimalnie).

 

Nikt nie będzie brał 1080ti w cenie niewiele niższej niż 2080.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, nawet te 6 klocków to nie jest bóg wie nie możliwa kwota, w końcu ludzie kupują samochody mieszkania, chodzi tylko i wyłącznie o fakt coraz większego dojenia, ktoś musi w końcu powiedzieć dość, w przeciwnym razie NV będzie niepohamowana i za kilka lat przyjdzie nam zapłacić 20 klocków za segment x80Ti, nie wspominam już o ubijaniu rynku graczy, wszystko drożeje w końcu przegną pałę i będą musieli te karty oddawać w cenie słoika z ogórkami aby uratować rynek.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten RT będzie można odpalić na 1080ti ? Jestem ciekaw wydajności.

No i ogólnie, najlepiej poczekać do testów zanim się coś kupi :)

 

Ps ja nie zmieniam swojego gpu. (Chyba ze ktos da 3,5k xd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz RT na Pascalu, trybu emulacji chyba też nie ma zresztą nie byłby on w żaden sposób reprezentatywny względem kart posiadających dedykowane jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, nawet te 6 klocków to nie jest bóg wie nie możliwa kwota, w końcu ludzie kupują samochody mieszkania, chodzi tylko i wyłącznie o fakt coraz większego dojenia, ktoś musi w końcu powiedzieć dość, w przeciwnym razie NV będzie niepohamowana i za kilka lat przyjdzie nam zapłacić 20 klocków za segment x80Ti, nie wspominam już o ubijaniu rynku graczy, wszystko drożeje w końcu przegną pałę i będą musieli te karty oddawać w cenie słoika z ogórkami aby uratować rynek.

 

Powiedz to żonie :) Słuchaj kochanie, kupuje sobie nową zabawkę :E Wakacje w tym roku spędzamy na RODOS.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tensorów mają 2070/2080/2080TI. Wszystkie po równo czy im słabsza tym bardziej przycięta ?

 

Niech ktoś mnie poprawi, ale coś mi świta, że na prezentacji pokazywali wydajność 2080ti na poziomie 10 Gigaraysów/s, 2080 - 8 gr/s, 2070 - 6 gr/s. Na pewno będą się różnić wydajnością w RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz RT na Pascalu, trybu emulacji chyba też nie ma zresztą nie byłby on w żaden sposób reprezentatywny względem kart posiadających dedykowane jednostki.

 

Mysle, ze emulacja RT moglaby byc uruchomiona na Pascalach (lub jego jakas forma) bo to kwestia implementacji w grze/sterownikach. Kwestia kluczowa - w jakiej formie RT oraz jaka wydajnosc by byla

 

To tak jak z DX12 - AMD i pelna obsluga oraz Nv i programowy scheduler. Roznica owszem jest, na korzysc AMD, z Nv bywa roznie, ale defacto nie uzywa sie tego na Nv bo nie ma potrzeby, tak naprawde nic nie wnosi

 

Aczkolwiek jesli oleja jakakolwiek forme emulacji - zapewne opcja bedzie nie do ruszenia albo po wlaczeniu - zrobi sie pokaz slajdow. Obstawiam to drugie, bo Nv nie pozwoli aby gra z pokazu - dzialala z RT na starej architekturze pokazjac, ze jednak ona tez potrafi :E

 

Zielonym to nie na ręke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burak jak burak, mnie bawi że nadal naiwnie wierzy w 2070 o wydajności 1080Ti, oczywiście trzeba było sobie połechtać ego wyżywając się na ludkach co mają maszyny za 3 klocki.

 

Aż sobie muszę przypomnieć które to osoby tak podniecały się demkiem z RT w battlefieldzie V, mam jakieś dziwne wrażenie że chyba piękne uwydatnione cienie i odbicia spadną na drugi plan, inaczej będzie pokaz slajdów :D

Trudno w to uwierzyć z prostej przyczyny - jakby wydajność ogółem była taka to nie bawiliby się w podpisywanie tego wykresu RT tylko piali na lewo i prawo o dominacji.

Ale hej... Może będzie pozytywna niespodzianka. Nie zmienia to faktu, że nie ma co wieszczyć z dupy tak jak on to robi.

 

Tysiąc euro to nic ;) Szczególnie po kursie 5,5zl za 1juro.

 

Tylko teraz jak i gdzie tu pójść na ten drugi etat, żeby zarobić na RTXa.. no ale jak ktoś ma wyuczony zawód SYN i jeszcze do tego szarpnie się na wakacje pomóc tacie w firmie za 1000 jurków na miesiąc to jest kozak ;)

I jeszcze rodzice szczęśliwi, że w końcu coś zrobił w życiu a nie tylko kieszonkowe odbiera.

Akurat nie bawiłbym się w tego typu próby poniżania zniżając się do jego poziomu.

Nieistotne jest co robi/robił. Zarabia, kradnie, wygrał w lotto czy dostał spadek. Co by to nie było to tego typu wypowiedzi z jego strony są dziecinne i żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to żonie :) Słuchaj kochanie, kupuje sobie nową zabawkę :E Wakacje w tym roku spędzamy na RODOS.

 

Ja Ciebie doskonale rozumiem ;)

Sam chciałbym aby segment x80Ti wrócił do dawnych 3 tysięcy PLN, to była jeszcze optymalna kwota za killera, chodzi mi o fakt że są ludzie którzy tutaj uważają się za bogów bo mogą sobie pozwolić na GPU za 6 klocków, ja równie dobrze mógł bym teraz złożyć jaki preorder i zapłacić te 6 klocków, pytanie tylko po co, nie chcę napędzać dojenia graczy ani tym bardziej być samemu wydojonym przez pazerność NV, po za tym polubiłem GTX 1080Ti po UV z dobrym chłodzeniem ta karta potrafi być tak lekkostrawna jak GTX 1070 :D

 

Mysle, ze emulacja RT moglaby byc uruchomiona na Pascalach (lub jego jakas forma) bo to kwestia implementacji w grze/sterownikach. Kwestia kluczowa - w jakiej formie RT oraz jaka wydajnosc by byla

 

To tak jak z DX12 - AMD i pelna obsluga oraz Nv i programowy scheduler. Roznica owszem jest, na korzysc AMD, z Nv bywa roznie, ale defacto nie uzywa sie tego na Nv bo nie ma potrzeby, tak naprawde nic nie wnosi

 

Aczkolwiek jesli oleja jakakolwiek forme emulacji - zapewne opcja bedzie nie do ruszenia albo po wlaczeniu - zrobi sie pokaz slajdow. Obstawiam to drugie, bo Nv nie pozwoli aby gra z pokazu - dzialala z RT na starej architekturze pokazjac, ze jednak ona tez potrafi :E

 

Zielonym to nie na ręke :)

RT dało by się nawet natywnie odpalić na Pascalu, oczywiście NV to nie na rękę, ale z drugiej strony graczom w ten sposób zrobili przysługę, bo nie będą w stanie zobaczyć jak stare karty dostają w dupę przez RT, gdyż go zwyczajnie nie włączą :)

 

 

Trudno w to uwierzyć z prostej przyczyny - jakby wydajność ogółem była taka to nie bawiliby się w podpisywanie tego wykresu RT tylko piali na lewo i prawo o dominacji.

Ale hej... Może będzie pozytywna niespodzianka. Nie zmienia to faktu, że nie ma co wieszczyć z dupy tak jak on to robi.

 

 

Akurat nie bawiłbym się w tego typu próby poniżania zniżając się do jego poziomu.

Nieistotne jest co robi/robił. Zarabia, kradnie, wygrał w lotto czy dostał spadek. Co by to nie było to tego typu wypowiedzi z jego strony są dziecinne i żenujące.

To znaczy wiesz Pascal miał też spory skok, a mimo to Jensen lawirował na wykresach, krzyczał o ile to razy 1070 nie jest szybsze od 980Ti, potem małym druczkiem było widać że chodzi i wydajność per watt, ale ludki to łyknęły i sprzedawały stare karty za grosze.

Ja nie wierzę w pogrom z dwóch powodów, raz że zrobili z 2080Ti nowy segment i rzucają go od razu na premierę, przecież gdyby był kop na miarę Pascala to sam 2080 by wystarczył na początek, zwłaszcza że NV wie doskonale że gracze w takiej sytuacji często dokonują podwójnych zakupów, dwa mamy nadal ten sam proces technologiczny i zegarków za dużo nie podniosą o ile w ogóle coś podniosą.

O wczorajszej prezentacji już nic nie mówię bo przebiła wszelkie oczekiwania, ilość kłamstw kilkukrotnie przerosła prawdę :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz RT na Pascalu, trybu emulacji chyba też nie ma zresztą nie byłby on w żaden sposób reprezentatywny względem kart posiadających dedykowane jednostki.

 

img_24098656.jpg

 

 

Jensen odpalił szczerbaty.gif

 

Ale oczywiście gryzie się to z tym, co na prezentacji pokazywano, czyli to całe RTX-OPS liczone wobec karty, która nie posiada rdzeni Tensor, które są wykorzystywane w jednym z etapów tworzenia obrazu przy RT. Tam chyba porównywał Turinga do Titana? Że ma tylko 12 a Turing 78? Coś takiego, jak dobrze pamiętam.

 

img_24248109.jpg

 

 

Mi tam się wydaje, że będzie opcja włączenia RT w grach na Pascalu. Ale głownie po to, żeby gra zwolniła do 3 -10 FPS a gracz wtedy powiedział... O Nie... Muszę jednak kupić 2080, bo 1080TI ssie szczerbaty.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No burak, co zrobisz.

Malo powiedziane niech tak dalej mysli to jak za pare generacji zaplaci 2000$ za karta odpowiednik xx70 to sie obudzi. Zal mi takich ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 1100 za kazdą sztuke :E i nie bede oczekiwal podziekowan, ze uwolnilem kogos od tego ...tfu ... syfu

 

juz 1080ti sa po 500 dolcow,niewiele brakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jensen odpalił szczerbaty.gif

Stary bo odpalić się da, ale Jensen już to zablokował, zresztą nie było nawet czego, przy takich opóźnieniach tylko desperat by się bawił :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...