Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

czekać do 7nm i wydać na razie jak najmniej co zapewni satysfakcjonującą wydajność.

 

U nas Cena/Szybkość ostanio wygrywały gtx1070 za 1200zl ;)

 

Oczywiście w przypadku akcepatacji tych nowych półek cenowych, bo 7nm taniej nie będzie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać do 7nm i wydać na razie jak najmniej co zapewni satysfakcjonującą wydajność.

 

U nas Cena/Szybkość ostanio wygrywały gtx1070 za 1200zl ;)

 

Oczywiście w przypadku akcepatacji tych nowych półek cenowych, bo 7nm taniej nie będzie.

 

Jak obecna cena serii 20xx nie będzie miała akceptacji klienta to następna generacja 7nm będzie tańsza - przecież będą musieli swój produkt sprzedać wink.gif

Edytowane przez zbyniolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby NVlink okazał się rewelką, wtedy 2 razy 2080 i ma sie zestaw bajka. wspoldzielona pamiec, moze nawet system bedzie to widzial jako jedna karte, no bo skoro widzi sume pamieci jako jedno to pewnie obie karty beda jako jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Zastanawiam się nad zmianą GPU z poniższego na RTX 2070 lub GTX 1080. Jeżeli chodzi o granie, to projektor 1080p60 i te 60 FPS chciałbym stabilnie uzyskać. Jaka opcja przy poniższym systemie będzie najlepsza? Cenowo GTX 1080 a RTX 2070 chyba podobnie?

 

MOBO: MSI B360M MORTAR (B360M MORTAR)

CPU: INTEL CORE I5-8500 (BX80684I58500)

CPU COOLER: BE QUIET! SHADOW ROCK SLIM (BK010)

GPU: MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G (GTX 1070 GAMING X 8G)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

PSU: ANTEC EDGE GOLD 650W (0-761345-05065-4)

SSD: SAMSUNG 970 EVO M.2 250GB (MZ-V7E250BW)

CASE: COOLER MASTER HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja czekania by po nowym roku kupic odpada.

Kiedys gdybym tak czekal to 1070 bym za 3k musial kupowac, a tak kupilem za 2200 i sprzedalem za 2130.

Albo teraz(tzn za miesiac) albo wcale, nic nie jest pewnego ze refresh jest za rogiem, rownie dobrze wyjdzie i sie okaze ze zaraz cos bedzie innego i znowu czekac.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekać z 2-3 generacje? ;)

Tak wczoraj siedziałem w pracy i myślałem co zrobić w obecnej sytuacji.

Pewnie jednak doczekam ten miesiąc aż wyjdą testy ale czy poszli byście na taki deal:

Kupno używanej 1080ti za 500GBP, przesiedzieć na tym z 2 miesiące aż wszystko o 2080/2080ti będzie wiadomo i wtedy zadecydować czy sprzedać tą używkę za 400+(powiedzmy że na ten moment będzie taka cena możliwa) i dołożyć resztę czy na niej zostać, na czarny piątek dokupić tv 4khdr i teoretycznie za cenę 2080ti miałbym 1080ti+tv

 

Najbardziej opłacalne jest kupno x70 co generację i jej sprzedaż przed wyjściem nowej (dobra wydajność przy akceptowalnej stracie procentowej na odsprzeaży). Pascal będzie wyjątkiem od tej reguły z uwagi na "erę miningu", która akurat wypadła w trakcie jego życia.

 

Zaczekaj miesiąc do realnej premiery 2070, ceny powinny trochę spaść i sobie ją kup, chyba, że mimo spadku cen nowa 1080Ti będzie wypadała lepiej (ale wątpię bo nowe 1080Ti w sklepach trzymają ceny).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już newsy o tym, że 2080Ti w maksowanym 4k, zapewnia blisko 100 fps w najnowszych tytułach ( bez z tych wszystkich wodotrysków z RT ). TR z RTXem chodził w 50-60 fps, prawdopodobnie w 1080p. Także skok 2080Ti vs 1080Ti może być naprawdę duży :)

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-performance-preview-4k-100-fps/

 

Bardziej kijowego medium aby jeszcze się łudzić nie mogłeś sobie znaleźć, PCGH grało wie jak działa Tomb Raider ale WCCFT jak zawsze z dupy wymyśli bzdury i każdy w to wierzy, parodii ciąg dalszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kijowego medium aby jeszcze się łudzić nie mogłeś sobie znaleźć, PCGH grało wie jak działa Tomb Raider ale WCCFT jak zawsze z dupy wymyśli bzdury i każdy w to wierzy, parodii ciąg dalszy :lol2:

 

i tak właśnie wygląda dyskusja na forum w pigułce

 

WCCFT robi przeklejke artykułu https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-ti który ja wkleiłem 5 postów wyżej od przeklejki WCCFT. Potem śmiejesz się z przeklejki nie wiedząc że to przeklejka, ale z uwagi ze to WCCFT to podważasz nagłówek. To dopiero parodia, w pewnym sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak właśnie wygląda dyskusja na forum w pigułce

 

WCCFT robi przeklejke artykułu https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-ti który ja wkleiłem 5 postów wyżej od przeklejki WCCFT. Potem śmiejesz się z przeklejki nie wiedząc że to przeklejka, ale z uwagi ze to WCCFT to podważasz nagłówek. To dopiero parodia, w pewnym sensie.

 

Publikację z Techradaru to widziałem już w nocy ;) Daj spokój z tym bronieniem WCCFT przez ostatnie miesiące pokazali swoją radosną twórczość, bzdura za bzdurą była wrzucana.

 

Materiał z SOTTR został uwieczniony, pokazany, widać na tacy jak wygląda wydajność, domniemanie o włączonym SSAAx4 raczej nie pasuje, z uwagi na fakt że wydawca gry przyznał się do problemu i wydał oświadczenie, sam PCGH też by takiego szczegółu nie przeoczył, nagle ktoś sobie napisał że gra działa lepiej ale nie podał dowodów, mam dalej wymieniać? :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joloxx9

Niech tylko 2070 będzie troszkę droższy to zdecydowanie wziąłbym smile.gif

 

Zobaczymy to "troszkę" :E. Ciśnienia nie mam, poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Zastanawiam się nad zmianą GPU z poniższego na RTX 2070 lub GTX 1080. Jeżeli chodzi o granie, to projektor 1080p60 i te 60 FPS chciałbym stabilnie uzyskać. Jaka opcja przy poniższym systemie będzie najlepsza? Cenowo GTX 1080 a RTX 2070 chyba podobnie?

 

MOBO: MSI B360M MORTAR (B360M MORTAR)

CPU: INTEL CORE I5-8500 (BX80684I58500)

CPU COOLER: BE QUIET! SHADOW ROCK SLIM (BK010)

GPU: MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G (GTX 1070 GAMING X 8G)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

PSU: ANTEC EDGE GOLD 650W (0-761345-05065-4)

SSD: SAMSUNG 970 EVO M.2 250GB (MZ-V7E250BW)

CASE: COOLER MASTER HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

 

Nikt Ci nie udzieli żadnej rzeczowej odpowiedzi, wydajność kart z serii 2xxx nie jest nadal znana, należy poczekać do oficjalnej premiery wraz z testami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Zastanawiam się nad zmianą GPU z poniższego na RTX 2070 lub GTX 1080. Jeżeli chodzi o granie, to projektor 1080p60 i te 60 FPS chciałbym stabilnie uzyskać. Jaka opcja przy poniższym systemie będzie najlepsza? Cenowo GTX 1080 a RTX 2070 chyba podobnie?

 

MOBO: MSI B360M MORTAR (B360M MORTAR)

CPU: INTEL CORE I5-8500 (BX80684I58500)

CPU COOLER: BE QUIET! SHADOW ROCK SLIM (BK010)

GPU: MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G (GTX 1070 GAMING X 8G)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

RAM: KINGSTON HYPERX FURY 8GB (2X4GB) DDR4 2666MHZ CL15 (HX426C15FBK2/8)

PSU: ANTEC EDGE GOLD 650W (0-761345-05065-4)

SSD: SAMSUNG 970 EVO M.2 250GB (MZ-V7E250BW)

CASE: COOLER MASTER HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

 

 

Cześć,

RTX2017 będzie pewnie cięzko dostępny przez jakiś czas.

+ 1080 jest znacznie tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

(...) należy poczekać do oficjalnej premiery wraz z testami ;)

 

Jest w tym jakiś głębszy sens :) ...dzięki! :P

 

PS. Ponoć 2799 zł za RTX 2070 FE, za GTX 1080 około 2500 zł ;) Kwestia tylko, czy pchać się w nową technologię, czy olać i brać z GTX 1080, który bez problemu udźwignie 1080p60 ;)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800 PLN w pre-orderze. Po rzeczywistej premierze może być taniej + wydajność 2070 nie jest znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekamy jeszcze z miesiąc [20 września?] na testy które powiedzą czy w ogóle warto kupować:

https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fjasonevangelho%2Ffiles%2F2018%2F08%2FDlIBpH3X0AUZAMu.jpglarge-1200x795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800 PLN w pre-orderze. Po rzeczywistej premierze może być taniej + wydajność 2070 nie jest znana.

 

Niekoniecznie. Blizej 20 Wrzesnia, jak popyt w preorderach przekroczy planowana podaz (kazdy sklep wie ile sztuk dostanie na poczatek) - ceny skocza. Inne sklepy zareaguja podobnie widzac to i rowniez zaczna podbijac

 

Im wiecjej osob rzuca sie na preordery - tym bedzie drozej (a hype jest, uwierz, nawet nie znajac wydajnosci)

 

Pamietaj tez, ze jesli te ceny skocza - automatycznie moze to wplynac i na ceny Pascali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innej opcji nie mamy bo dalej nic nie wiemy :D

Nie wiadomo co będzie z cenami po 20 września, jaka będzie dostępność, co z górnikami.

Jaka będzie hierarchia wydajności nonRT, jak to będzie z RT (z tym będzie trzeba jeszcze dłużej poczekać jak się tytuły to wspierające pojawią)

Nic kurla nie wiemy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jakby nie patrzec to ten rtx nie zachwyca, skroo 2080ti kreci 60fps w fhd, nawet jak naprawia te dropy co sa to wiecej jak 60 fps pewnie nie wyciagnie wiec 144hz monitory do kosza i pewnie jeszcze przydalby sie g-sync jak bedzie dropic. to ile taki 2070 wyciagnie, 40fps max??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim ebayu Janusze próbują sprzedawać preordery za 1900 ojronów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc gier mialo na starcie. Zasadnicza roznica taka ze jak w 1996 odpaliles tomb raidera na voodoo to ci szczenka opadla tu nie opada

 

mi opada jak widzę na karcie szybszej od 1080TI 30fps w FHD.. Moja szczena szoruje w tym wypadku ziemię.. Tylko zamiast z podziwu, to z rozpaczy co oni odpierdzielaja :o

 

Dobrze ktoś zauważył, dzisiaj komputer robi się droższy od tego co można było kupić w latach 90..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 1080 Ti więc nie muszę zmieniać i w sumie radzę ludziom, którzy też mają jakieś w miarę sensowne karty (powiedzmy od GTX 1060), by też się nie spieszyli. Przeczytałem sobie dzisiaj artykuł na Forbesie i pierwszy raz zgodziłem się z jego autorem, byłym pracownikiem AMD zresztą, który mówi by się nie napalać i nie lecieć zbyt szybko do sklepu. Przyszły rok powinien być po prostu ciekawszy, a technika RTX nie będzie aż tak popularna przez najbliższe kilka miesięcy, by trzeba było się rzeczywiście pchać w nową generację.

A Panów wyżej proszę o powrót do tematu, bo choć ciekawe te posty, to jednak nie jest wątek wspominkowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tą premierę by w końcu wymienić moją 980 i monitor na 4k no ale widzę, że jeszcze przyjdze mi poczekać albo kupić PS'a 5 jak wyjdzie szybciej niż nowsza od najnowszej generacja gpu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ktoś zauważył, dzisiaj komputer robi się droższy od tego co można było kupić w latach 90..

 

Co do RT - może być przepłacony i słaby na starcie, ale przestańcie już histeryzować, bo można "ze śmiechu pęc" :lol2: Wystarczy nie mieć pier...a na punkcie 120 hz+ i 4k, nie wmawiać nikomu, że 1440p na 27-32" to piksele wielkie jak samochody, i jest całkiem dobrze, poza pojedyńczymi wyskokami Ubi we wszystko można grać komfortowo na mid-range. Rozumiem, że 30 FPS to dramat, bo tak w istocie jest, ale z tym 4k only oraz tym, ze 60 FPS nie jest płynne to już naprawdę przeginacie pałę. A skoro tak - to nie kwiczcie, ze jest drogo. :lol2:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam mało wolnego czasu, więc posiedzę głównie na prosiaku póki kurz po tej cenowej szopce nie opadnie.

 

Do obronców "wolnego rynku" i aktualnej polityki zielonych - w tym tempie rtx 4060 może mieć zablokowane OC jak u Intela i kosztować 1000$, bo Nv tak sobie wymyśli. Jak będziecie chcieli pełnoprawny produkt to rtx 4080ti za 8000$.

Owszem można w ten sposób, tylko czy naprawdę macie na to ochotę?

 

Czy stać mnie na rtx 2080ti? Tak

Czy kupie rtx 2080ti w aktualnej cenie? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zorientowany powie kiedy mozna się spodziewać rozsyłania kart do testów ?? Tak się zastanawiam o ile RTX 2080Ti będzie szybszy od GTX 2080Ti . dla 40% mogę zgrzeszyć wydać kasęna nowego RTX 2080Ti od EVGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...