Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

raczej 2070 to nie ma szans aby klepać 1080TI :)

tutaj 2080 bedzie na poziomie 1080TI lub troche szybsze

 

gf5822.jpg

 

 

Sądząc po tym wykresie bez DLSS taki RTX 2080 będzie nieco wydajniejszy od GTX 1080ti. Zatem nie ma co liczyć na równość 2070 z 1080Ti, 2070 będzie słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo napaliłem się na takiego GTX RTX 2070 za powiedzmy 2599zl co będzie klepać równo 1080Ti a do mojego fullHD to prawdziwy overkill,że pała mała przejrzałem kilka stron w tym topicu i serce rośnie czytając ile osób planuje zrobić dllla swego zycia i udać się na shooping po takiego 1080Ti 1080 1070 ohhhhhh

 

Chyba faktycznie za bardzo się napaliłeś. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzekwowanie reklamacji gwarancje późniejsza odsprzedaż raczej problemy wynikające z zakupu w Niemca Francuza takie minusy widzę? osobiście omijałbym używkę z ostatnimi 12 miechami na papierze z pieczątką midefactory.de amazon.fr na fakturze.Zresztą u siebie zawsze można mieć fun z zwrotami sam katowałem testowałem wiele Pascali różnych producentów po 13 dniach odsyłając je do owocowego.Biorąc następna na warsztat raz tylko zaczeli sapać i kozaczyć jak odesłałem im Strixa z lekko wygiętym śledziem

W Amazon masz 30dni na zwrot produktu plus bardzo pomocny support (czasami zdarza sie że przepinają cię parę razy do bardziej ogarniętej osoby ale 99% przypadków sprawa jest rozstrzygana na twoją korzyść) Morele.net potrafi przyslac plyte z powyginanymi pinami, a pozniej stwierdzić że to twoja wina (true story) w amazon nie miałem takiej sytuacji.

Sprawa druga, u nas raczej nie bedzie lepiej bo jesteś dobrym przykładem januszowania przez polskiego klienta i nagminego wykorzystywania prawa które miało nam pomóc jako konsumentom. O ile rozumiem że mogą być defekty np. kiepskie matryce w słynnych monitorach tak odsyłanie kart bo chce potestować jest już Januszowaniem. Potem sklep musi sobie radzić z takim towarem i np. daje wyższe ceny żeby sobie odbić i tak to się kręci. Albo niektóre przywileje co są standarem na zachodzie nie docieraja do nas bo jest masa nadużyć...

Btw. stawiam że niedługo zaczną sie wyprzedaże pascali przez największych graczy więc każdy skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakies wygladzanie poza wieksza rozdzielczoscia co nie robi mydla?

 

 

do 1080 tez by sie przydalo 144hz ;) troche dziwne masz dylematy bo to tak jakbym sie zapytal czy chce jezdzic fiatem czy mercedesem. chyba sam nie wiesz czego chcesz.

 

Tak jest wygładzanie które nie robi mydła - SSAA czyli supersamling :). MSAA też nie mydli.

 

procka bede zmienial na i9 9700k :)

 

No i wtedy to ma sens, bo z całym szacunkiem do udanego 4690K, maluch się tam po prostu ze*** przy RTX jakimkolwiek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie: dlaczego się mówi i pisze że Ray Tracing będzie zmniejszał FPS skoro chipy Turing mają oddzielne rdzenie do tego. Ta architektura dzieli Turinga na 3 oddzielne moduły: 1. Turing SM, 2. Tensor Core, 3. RT Core. https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

 

Więc nie powinno być różnicy w wydajności w grze jeśli się włączy lub wyłączy RT bo reszta grafiki jest generowana przez normalne rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Morele.net potrafi przyslac plyte z powyginanymi pinami, a pozniej stwierdzić że to twoja wina (true story) w amazon nie miałem takiej sytuacji.

 

Dają się robić w ch... panom od wygiętych lekko śledzi, to potem szukają frajerów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie: dlaczego się mówi i pisze że Ray Tracing będzie zmniejszał FPS skoro chipy Turing mają oddzielne rdzenie do tego. Ta architektura dzieli Turinga na 3 oddzielne moduły: 1. Turing SM, 2. Tensor Core, 3. RT Core. https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

 

Więc nie powinno być różnicy w wydajności w grze jeśli się włączy lub wyłączy RT bo reszta grafiki jest generowana przez normalne rdzenie.

ty tak serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest wygładzanie które nie robi mydła - SSAA czyli supersamling :). MSAA też nie mydli.

 

 

 

No i wtedy to ma sens, bo z całym szacunkiem do udanego 4690K, maluch się tam po prostu ze*** przy RTX jakimkolwiek ;-)

 

no ale 2-3 miechy na tym i5 4690k i tak bym używał tego RTX 2080 bo dopiero listopad grudzien zmiana procka bedzie , wiec raczej moge tak na poczatku miec tego i5 4690k do tej rtx 2080 szybciej nie dam rady wymienic procka az chyba tak bardzo w 2560 x 1440 nie ograniczy mi ten procesor grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, czy ktos jest w stanie mi podac srednice turbiny referenta pascala?? pytam bo poodbaja mi sie asusa turbimy i tam podaja ze 8cm ma srednice wiec wydaje mi sie ze jest powiekszona wzgledem pascali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty tak serio?

Oczywiście, że tak.

 

Dzisiaj naczytałem się tylu rewelacji, że turlam się tak mocno ze śmiechu, że aż dogoniłem Neymara szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie za bardzo się napaliłeś. :/

 

z cenna to odjechałem ale jak mówiłem spodziewam się takich po obniżkach a te nie nastąpią nawet symboliczne tyci tycii do momentu w,którym retaile dalej będą mieć na stanie przestarzałe Pascale jak moj znajomy mówił a tych podejrzewam,że zostało po sufity na magazynach po failu z Ethernum frajerów trzeba znaleźć aby opchnąć 10 series,bo nie wyrzuca stuffu na śmietnik muszą to sprzedać tutaj atrakcyjna cena 1080Ti tam 1080+SSD 1070 z gejmerskimi słuchawkami i hejjja

 

 

 

 

co do wydajności GTX RTX 2070 coś nie tak ? recenzje ostatnich generacji z tego segmentu cenowego wskazują ogromny skok wydajności na przestrzeni ostatnich generacji GTX 1070 klepie Titan maxwell w premierowej recenzji na portalu pur#$$#pc sprowadzając 980Ti do miana karty biurowej.To samo zrobi 2070 z 1080Ti zresztą Nvidia opublikowała już pierwszy slajdy z performancem 2080 w 4K gdzie w stosunku do 1080 jest to jaw droping +50% z urzędu i średnio dokłada 20-30% do 1080Ti tak więc nie martw się o 2070 ona też ładnie przyciśnie o oklepie słodko ~3500zl GTX 1080Ti kosztując znacznie taniej nie tak bardzo jakbym się tego spodziewał ale taniej

 

 

 

aaaa i ten slajd o Nvidi to raczej prawdziwy,bo co za skończony idiota by takie coś puścił nie popierając tego w jakimś stopniu real performancem chyba ludzie od marketingu nakręcania hajpu w Nvidia to nie jakieś chłopki nieroztropki po zawodowach?.Jakby to się okazało fejkiem to community zrobiłbym istny shitstorm widły pochodnie w ręce i na headquaters Nvidi a Huanga wzięliby na stos :D szczególnie ci od preeorderów dla,których ten slajd to istna wyrocznia i główny powód dlaczego już przelali $900 $1200 na nowe GPU :P

Edytowane przez adfnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie: dlaczego się mówi i pisze że Ray Tracing będzie zmniejszał FPS skoro chipy Turing mają oddzielne rdzenie do tego. Ta architektura dzieli Turinga na 3 oddzielne moduły: 1. Turing SM, 2. Tensor Core, 3. RT Core. https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

 

Więc nie powinno być różnicy w wydajności w grze jeśli się włączy lub wyłączy RT bo reszta grafiki jest generowana przez normalne rdzenie.

 

Wytłumacze ci to na prostym przykładzie:

 

W pewnej wsi rolnik z zaoszczędzonych pieniędzy kupił sobie dużego suv-a (miał kupić traktor ale wolał suva bo mógł na niego wyrywać laski z lokalnej remizy). Ten samochód był duzy i ładny ale nie mógł nim zaorać pola, więc kupił do niego pług. Teraz może już orać pole choć z zamontowanym pługiem na polu jedzie tym autem znacznie wolniej niż bez pługa na szosie, ale bez pługa w ogole by nie mógł zaorać pola.

 

Mam nadzieje że prosto wytłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, czy ktos jest w stanie mi podac srednice turbiny referenta pascala?? pytam bo poodbaja mi sie asusa turbimy i tam podaja ze 8cm ma srednice wiec wydaje mi sie ze jest powiekszona wzgledem pascali.

65mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zrobi 2070 z 1080Ti zresztą Nvidia opublikowała już pierwszy slajdy z performancem 2080 w 4K gdzie w stosunku do 1080 jest to jaw droping +50% z urzędu i średnio dokłada 20-30% do 1080Ti tak więc nie martw się o 2070 ona też ładnie przyciśnie o oklepie słodko ~3500zl GTX 1080Ti kosztując znacznie taniej nie tak bardzo jakbym się tego spodziewał ale taniej

 

No to niestety czeka Cię mocne rozczarowanie bo 2070 będzie słabsza od 1080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65mm

czyli zwiekszyli srednice odpowiednio oraz caly piekarnik :lol2: podoba mi sie :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie powinno być różnicy w wydajności w grze jeśli się włączy lub wyłączy RT bo reszta grafiki jest generowana przez normalne rdzenie.

 

To mi wygląda na stwierdzenie, więc tak je potraktuję.

 

Wytłumacz mi w jaki sposób wg. ciebie miało by to działać? Karta graficzna wysyła do ekranu gotowe, przerobione klatki, więc jak w ogóle możesz wprowadzać tutaj jakiekolwiek podziały na rdzenie? Jeśli jednostki RT będą używane i w określonym momencie gry nie będą dawały rady z obliczeniami, to będą najsłabszym ogniwem i będą opóźniały generowanie klatki. To tak w baaaardzo dużym uproszczeniu.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

 

Dzisiaj naczytałem się tylu rewelacji, że turlam się tak mocno ze śmiechu, że aż dogoniłem Neymara szczerbaty.gif

uwazaj bo rekord swiata pobijesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do wydajności GTX RTX 2070 coś nie tak ? recenzje ostatnich generacji z tego segmentu cenowego wskazują ogromny skok wydajności na przestrzeni ostatnich generacji GTX 1070 klepie Titan maxwell w premierowej recenzji na portalu pur#$$#pc sprowadzając 980Ti do miana karty biurowej.To samo zrobi 2070 z 1080Ti

 

1070 z tego testu co wspomniałeś wcale nie klepie 980ti tylko ida łeb w łeb raz jedna jest wyżej raz druga to raz. Dwa 1070 ma więcej pamięci znacznie szybciej taktowany rdzeń i pamięć niż 980 ti.

2070 ma wszystkie parametry gorsze niż 1080ti - wolniej taktowany rdzeń, mniej pamięci, mniej cuda, ropów i tmu i nie ma z czego być równie szybką kartą co 1080 ti nie mówiąc o jej sklepaniu :E

Edytowane przez joe89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety czeka Cię mocne rozczarowanie bo 2070 będzie słabsza od 1080Ti.

 

 

kto ci tak powiedział? uwaga zgaduję AndoredTV i jego szokujący leeks,który krążył po sieci przez jakiś czas? :E

o tym mówisz

tznDEm4.png

 

 

GTX 2070 7GB spoko! GTX 2060 5GB git malina! Titan RTX? wtfffff a nie wspomniał o wersji 2080Ti hbuhbuhbu 2080 8% faster than 1080Ti tutaj mu nie pykło kompletnie,bo to jest 20-30% więcej porównując slajd Nvidi do wyników na techpowerup

 

 

 

AndoredTV idol guru samiec alpha na AMD Reedit wśród amerykanskich teengersow a jego youtube chanel to już kompletny odjazd jak sam mówi o sobie nienawiść do Intela & Nvidi wyssał z mlekiem matki a hejty do tych koncernów to przez lata pielęgnował krąża ploty,że Nvidia zgwałcila na jego oczach jego kobiete a pózniej musiał oglądac jak wszyscy jego członkowie rodziny zostają bruralnie zabici umierając powolną bolesną śmiercią a Intel przyszedł wieczorem do jego pokoju obcioł siusiaka jak spał stąd ta nienawiśc tak urosła w nim,że dzieli się nią z innymi za pośrednictwem youtube

Edytowane przez adfnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy realne testy już niedługo, a nie się kłócić przy jakiś spekulacjach. śmieszne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4690k duzo słabszy jest od AMD Ryzen 7 2700X ? opąłcąło by mi sie na tego procka przejsć?

bo planowalem i9 ale nie wiem czy jest sens a one beda drozsze .. czy taki ryzen 7 2700x bedzie odpowiedni pod RTX 2080? czy czekac tez na jakis nowszy procek od AMD?

 

a i czy moj i5 4690k OC 4,6ghz duzo ograniczy tego RTX 2080 ?

i czy lepiej brac gtx 1080 i czekac na nastepna generacja grafik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4690k duzo słabszy jest od AMD Ryzen 7 2700X ? opąłcąło by mi sie na tego procka przejsć?

bo planowalem i9 ale nie wiem czy jest sens a one beda drozsze .. czy taki ryzen 7 2700x bedzie odpowiedni pod RTX 2080? czy czekac tez na jakis nowszy procek od AMD?

 

a i czy moj i5 4690k OC 4,6ghz duzo ograniczy tego RTX 2080 ?

i czy lepiej brac gtx 1080 i czekac na nastepna generacja grafik?

 

Odpuść sobie Ryzena 2700X pod tą kartę, będzie się tylko marnowała :)

 

 

8700K@5 Ghz vs 2700X@4.3 Ghz z GTX 1080Ti

 

 

8700K@4.2 Ghz vs 2700X@4.3 Ghz z 1080Ti

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie: dlaczego się mówi i pisze że Ray Tracing będzie zmniejszał FPS skoro chipy Turing mają oddzielne rdzenie do tego. Ta architektura dzieli Turinga na 3 oddzielne moduły: 1. Turing SM, 2. Tensor Core, 3. RT Core. https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

 

Więc nie powinno być różnicy w wydajności w grze jeśli się włączy lub wyłączy RT bo reszta grafiki jest generowana przez normalne rdzenie.

Teoretycznie tak powinno być. Skoro producent chipu dorzuca do niego oddzielny podukład zajmujący się tylko hardwarową akceleracją danego efektu (jak RT) to właśnie po to żeby ten efekt działał szybko. A jeśli ten podukład ma tak niską wydajność że znacząco hamuje grę (bo po wyłączeniu RT działa ona znacznie szybciej) to wprowadzenie go do nowej generacji kart nie ma sensu i lepiej go dopracować i w następnej generacji kart wypuścić już znacznie szybszą jego wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf582.jpg

 

Orientacyjne porównanie GTX1080Ti do wyników RTX2080 ze slajdu (trzeba jednak wziąć poprawkę na możliwy spory rozrzut, choćby ze względu na brak informacji o dokładnym miejscu testowym czy platformie po stronie Nvidii):

 

c223e3b8355b2.png

 

Źródło:

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...