Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Testy na różnych portalach wskazują tendencję <5% między 8x8, a 16x16.

Jajca się zaczynają gdy zapychasz 8x8, a jeszcze masz SSD korzystające z magistrali PCIE, tam i/o, jak i transfer może spadnąć podczas obciążenia GPU.

 

Sam oceń czy to 5% :)

 

 

 

W 4k różnice się zacierają za sprawą limitu GPU oraz faktu, że mostek SLI HB BARDZO pomaga w wypadku mainstream.

 

Weź też pod uwagę, że na portalach zazwyczaj testują luzie, którzy nie są wyjadaczami danej technologii i platformy, tylko testują wszystko, mają ograniczony czas oraz wiedzę na tematy egzotyczne jak SLI. Trzeba wiedzieć jak SLI skonfigurować i wszystko odpowiednio ustawić tak, by działało jak należy. Prostym przykładem na to jest fakt, że często w testach SLI na portalach różnych, SLI działa gorzej niż single GPU ;) Stąd też powstają mity takie jak "SLI nie wiele daje", "2x 8 PCI-E vs 2x 16 PCI-E nie wiele daje" itp. Niestety, to jest zdezaktualizowana wiedza którą należy wypierać bo szkodzi potencjalnym nabywcą SLI. Natomiast nie wiem jak będzie przy NVlink bo tam przepustowości bardzo wzrosną, poczekamy, zobaczymy. Jednak osobiście uważam, że nadal HEDT będzie jedynym sensownym wyborem do SLI. I tu nie trzeba od razu i9 ładować, skomny i7 6850K /i7 5930K przy SLI poradzi sobie lepiej niż 8700K.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4.6 Ghz na 7960X czy 7980XE? Żaden problem tylko odpowiednie mobo + LC + monoblock oraz skalp CPU jeśli gorsza sztuka się trafiła. Ja właśnie stabilizuje 7980XE na 4.6, bez skalpa. Niskie napięcie bo 1.224v ;-)

 

Przekoduje na polski : 6tys czy 8 tys + odpowiednie mobo 2500zl + LC 2000zl + monoblock 500zl + skalp 300zl... jak to się ma do 8700K ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekoduje na polski : 6tys czy 8 tys + odpowiednie mobo 2500zl + LC 2000zl + monoblock 500zl + skalp 300zl... jak to się ma do 8700K ? ;)

 

Ma się tak, że MNIE 8700K nie interesuje i JA korzystam w pełni z potencjału 7980XE :) Masz w stopce mój konfig, ja jestem entuzjastą szaleńcem.

Niemniej, jak robić testy GPU to na możliwie najlepszym dostępnym sprzęcie, a skoro nim dysponuje to nie widzę powodu robić regresu i ładować się w 8700K :) Tym bardziej, że miałem kiedyś SLI na mainstreamie i NIGDY, ale to NIGDY więcej do tego nie wrócę. To jest zupełnie inna jakość działania, responsywność, skalowanie, min fps itp. Nawet jak mainstream klatkami nieźle wypada, to jest to inne doświadczenie i proteza totalna.

 

Ale tak jak pisałem, testy nowych RTX będą również na i9 9900K który będzie CPU dla ludu. Także i lud zadowolony i maniacy również ;-)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem, testy nowych RTX będą również na i9 9900K który będzie CPU dla ludu. Także i lud zadowolony i maniacy również ;-)

 

a Zen2 7nm? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Zen2 7nm? :P

 

Panieeeee, a daj Pan spokój :D No ale jak wyjdzie to się stestuje. W sumie powoli przymierzam się do testów TR 2990WX vs i9 7980XE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E a tu co innego ukazują :E

 

To niech ukazują, szanuję GN, ale nie są niemylni :) Dobór gier itp. To wszystko ma znaczenie. U mnie na kanale masz w czasie rzeczywistym wszystko i widać czarno na białym. Ok, ale offtop się za długo ciągnie Panowie, mi to tam nie przeszkadza ale wiadomo jak jest z innymi + modami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się tak, że MNIE 8700K nie interesuje i JA korzystam w pełni z potencjału 7980XE :) Masz w stopce mój konfig, ja jestem entuzjastą szaleńcem.

Niemniej, jak robić testy GPU to na możliwie najlepszym dostępnym sprzęcie, a skoro nim dysponuje to nie widzę powodu robić regresu i ładować się w 8700K :) Tym bardziej, że miałem kiedyś SLI na mainstreamie i NIGDY, ale to NIGDY więcej do tego nie wrócę. To jest zupełnie inna jakość działania, responsywność, skalowanie, min fps itp. Nawet jak mainstream klatkami nieźle wypada, to jest to inne doświadczenie i proteza totalna.

 

Ale tak jak pisałem, testy nowych RTX będą również na i9 9900K który będzie CPU dla ludu. Także i lud zadowolony i maniacy również ;-)

 

A dla kogo robisz swoje testy i dla kogo prowadzisz swój kanał?

 

Stig w TopGear nie marudził, że objeżdża Focusa RS na torze a nie Formule 1.

 

:E a tu co innego ukazują :E

 

Inni nic nie ukazują tylko mówią że jest pasek. To nie do Tylko tak a ogólnie. Zero testów nowszych platform.

 

 

 

Ps. 5gen HEDT zbotelenckuje chyba nawet jedno GPU 2080ti, więc do dwóch tym bardziej szalu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Panowie z tego swego procka i5 4690k na jakiego procka musial bym zmeinic minimum aby móc włozyc tego RTX 2080

mogli byscie cos doradzic ? najdroższe procki odpadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla kogo robisz swoje testy i dla kogo prowadzisz swój kanał?

 

Stig w TopGear nie marudził, że objeżdża Focusa RS na torze a nie Formule 1.

 

 

 

Inni nic nie ukazują tylko mówią że jest pasek. To nie do Tylko tak a ogólnie. Zero testów nowszych platform.

 

 

 

Ps. 5gen HEDT zbotelenckuje chyba nawet jedno GPU 2080ti, więc do dwóch tym bardziej szalu nie będzie.

 

Jestem zupełnie wolnym strzelcem nad którym nikt nie stoi, także nikt mi niczego odgórnie nie narzuca. 90% sprzętów które możesz zobaczyć na kanale, to zasoby własne :) Czyli głównie topowce.

 

To Panowie z tego swego procka i5 4690k na jakiego procka musial bym zmeinic minimum aby móc włozyc tego RTX 2080

mogli byscie cos doradzic ? najdroższe procki odpadają

 

4770K / 4790K + OC ile wlezie no i KONIECZNIE memki zmieniaj, 2400 CL 9 i będzie ok. Obecne memki bardzo będą Ci takie i7 hamować. Ale jako, że masz Z97 warto poszukać i7 5775C, najlepsze mainstreamowe i7 zanim nie wyszło 8700K.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zupełnie wolnym strzelcem nad którym nikt nie stoi, także nikt mi niczego odgórnie nie narzuca. 90% sprzętów które możesz zobaczyć na kanale, to zasoby własne :) Czyli głównie topowce.

 

 

 

4770K / 4790K + OC ile wlezie no i KONIECZNIE memki zmieniaj, 2400 CL 9 i będzie ok. Obecne memki bardzo będą Ci takie i7 hamować. Ale jako, że masz Z97 warto poszukać i7 5775C, najlepsze mainstreamowe i7 zanim nie wyszło 8700K.

 

 

powiedzmy jak bym zmienil na 4790k to dalo by to rade na rtx 2080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego nvidia wydała nowe karty i nie ma testów. Czyżby były za słabe i liczyli głównie na preordery? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy jak bym zmienil na 4790k to dalo by to rade na rtx 2080 ?

 

Tak, do tego monitor 1440p 144Hz i masz fajny sprzęt. Ale pamiętaj o zmianie pamięci.

 

Dziwi mnie dlaczego nvidia wydała nowe karty i nie ma testów. Czyżby były za słabe i liczyli głównie na preordery? :hmm:

 

Tak, pewnie są to takie paździerze, że szkoda gadać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mogli pochwalić się dobrym przyrostem, to myślisz że nie zrobili by tego? W końcu konkretne liczby są lepszym marketingiem niż domysły.

Na każdym kroku pokazują że w 90% postawili na RT <-- i tylko w RT mozna spodziewać się 'cudów' :P Myślę że nikogo nie zdziwi sytuacja gdy 20xx beda posiadały wydajnosc mocno kreconej serii 10xx + dobrą wydajnosc w RT.

 

Ciekawi mnie jedna sprawa, jak rozwiązali sprawę z utratą wydajności w HDR, bo nvidia przy amd w tym wypadku wypada słabo. Tam gdzie Vega nie traci praktycznie nic po włączeniu HDR, tam karty nvidii tracą nawet ponad 10% fps. Bo jeśli to naprawili, to byłby kolejny mały plusik biorąc pod uwagę ich ceny. Bo inaczej to wiecie, jak chwalą się 60fpsami z RT w fullhd, to po odpaleniu HDR nawet tych 60 by nie było :lol2:

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy jak bym zmienil na 4790k to dalo by to rade na rtx 2080 ?

Powiedzmy, że przy pascalach da radę, a jeśli chodzi o Turinga to bym poczekał na testy bo nikt nie wie co tam nvidia wymodzi w sterownikach i czy przypadkiem nie będą potrzebowały mocniejszego CPU.

 

Jak 4790k to koniecznie z pamięciami 2400 CL10/9. Ostatnio porównywałem mojego 4790k@4.8Ghz 2400 CL10 do i5 8600k@4.8Ghz 3200 CL14 w AC:O i powiem ci, że boost fps dzięki mocniejszemu prockowi i pamięciom to ~15% na minimalnym i w tej wymagającej grze to nie jest 100 vs 115fps tylko raczej 60 vs 69fps w bardzo wymagających miejscach procesorowych. Średni fps też podobnie ~15%+ do przodu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te wszystkie przecieki i infoski, trzeba jednak czekać na 7nm. Ehh mogłem wziąć rozszerzoną gwarancję 5 lat na monitor 4K. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co cholera publikują filmiki, nie chciałem wymieniać 1080 Ti chłodzonego wodą na 2080 Ti, ale zobaczyłem nowe demo BF5.

 

RT wygląda zajebiście i jest to kolejny krok w kierunku fotorealistycznej grafiki. RT + HDR w VR i jest magia. 5 lat?

 

A tymczasem 2080 Ti do bieda 1080p :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do tego monitor 1440p 144Hz i masz fajny sprzęt. Ale pamiętaj o zmianie pamięci.

 

 

 

Tak, pewnie są to takie paździerze, że szkoda gadać ;-)

A na czym mają testować przecież niema gier z Ray Tracingiem jeszcze a te rastrowej to dużo lepszych efektów nie osiągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotorealistycznej grafiki?

Wyjdz na dwór i zobacz swoje odbicie w lakierze samochodu.

Wyjdz po deszczu na ulicę.

 

Spokojnie, się chłopak podjarał filmowym marketingiem nV

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mogli pochwalić się dobrym przyrostem, to myślisz że nie zrobili by tego? W końcu konkretne liczby są lepszym marketingiem niż domysły.

Na każdym kroku pokazują że w 90% postawili na RT <-- i tylko w RT mozna spodziewać się 'cudów' :P Myślę że nikogo nie zdziwi sytuacja gdy 20xx beda posiadały wydajnosc mocno kreconej serii 10xx + dobrą wydajnosc w RT.

 

Ciekawi mnie jedna sprawa, jak rozwiązali sprawę z utratą wydajności w HDR, bo nvidia przy amd w tym wypadku wypada słabo. Tam gdzie Vega nie traci praktycznie nic po włączeniu HDR, tam karty nvidii tracą nawet ponad 10% fps. Bo jeśli to naprawili, to byłby kolejny mały plusik biorąc pod uwagę ich ceny. Bo inaczej to wiecie, jak chwalą się 60fpsami z RT w fullhd, to po odpaleniu HDR nawet tych 60 by nie było :lol2:

 

Według mnie mają się czym chwalić, ale jakby się pochwalili to nagle byłby problem ze sprzedażą zalegających GTX 1080 / 1080Ti. Muszą to wszystko wypchnąć. Stąd milczenie, preordery itp. Możesz być spokojny o wydajność RTX 2080 oraz RTX 2080Ti vs topowe Pascale. RT traktuj jako ciekawostkę, ale w wydajności FP32 czyli tej która głównie nas graczy interesuje, będzie miłe zaskoczenie, jestem o tym przekonany absolutnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego nvidia wydała nowe karty i nie ma testów. Czyżby były za słabe i liczyli głównie na preordery? :hmm:

Może być też tak, że RTX'y okażą się zaskakująco dobre, a brak testów to specjalny wybieg taktyczny by w perspektywie wprowadzić preordery kart jako coś oczywistego.

Jeżeli Turngi nie rozczarują, to przy następnej serii ludzie będą znacznie bardziej skłonni do zamawiania kart przed premierą.

Tego typu polityka ma wymierną wartość biznesową, bo znacząco obniża ryzyko prowadzonej działalności (fajnie jest mieć sprzedany produkt jeszcze przed jego wyprodukowaniem) i przekłada się pozytywnie na kurs akcji.

Jednocześnie taką operację najlepiej jest przeprowadzić w warunkach słabej konkurencji, bo przy dobrej alternatywnej ofercie AMD znacznie trudniej byłoby wciskać "kota w worku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panieeeee, a daj Pan spokój :D No ale jak wyjdzie to się stestuje. W sumie powoli przymierzam się do testów TR 2990WX vs i9 7980XE ;)

Ale chyba darujesz sobie porównanie w grach dla tych procesorów?

 

Natomiast dlaczego uważam że jest to krok widać to na tym slajdzie.

https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2018/08/NVIDIA_Gamescom_2018_GeForce_RTX_20_Series_Launch_7-1030x579.png

We get 68 SMs with 4352 Cores, 544 Tensor cores, 68 RT cores

Gdy gra nie korzysta DSLL i ray tracing to można założyć że wykorzystujemy 1/3 układu. Kwestią osobną jest ilość powierzchni zajmują czysto jednostki RT i Tensory ale

porównując GP102 z 3840 Cores i powierzchnią 471mm^2, dla analogicznej ilości core niech będzie 530mm^2 to układ spuchnął o 40% ponad. Gdzie wykorzystanie nowych jednostek będzie zależne od tego jak kod gry będzie napisany.

https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba darujesz sobie porównanie w grach dla tych procesorów?

 

Natomiast dlaczego uważam że jest to krok widać to na tym slajdzie.

https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2018/08/NVIDIA_Gamescom_2018_GeForce_RTX_20_Series_Launch_7-1030x579.png

 

Gdy gra nie korzysta DSLL i ray tracing to można założyć że wykorzystujemy 1/3 układu. Kwestią osobną jest ilość powierzchni zajmują czysto jednostki RT i Tensory ale

porównując GP102 z 3840 Cores i powierzchnią 471mm^2, dla analogicznej ilości core niech będzie 530mm^2 to układ spuchnął o 40% ponad. Gdzie wykorzystanie nowych jednostek będzie zależne od tego jak kod gry będzie napisany.

https://wccftech.com/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti-ipc-block-diagram-detailed/

 

Wiesz, ja sam gram na 7980XE bo się bardzo dobrze w tym celu sprawdza, szczególnie przy mGPU. 8700K nie ma czego przy tym procku szukać w kwestiach wydajność vs wydajność przy SLI. Testy 7980XE vs TR 2990WX to planuje zrobić głównie w zastosoawniach pro, TR tak samo jak wcześniejszy TR 1950X będzie tragicznie odstawał i tak w grach od SKLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TylkoTak

intel ma bardziej uniwersalne procesory w tym segmencie, amd przez modułową budowę chipów stwarza problemu dla producentów softu bo trzeba się odpowiedni zabrać za przydzielanie wątków

https://pclab.pl/art75202-3.html

na TR przy dwóch zepelinach był problem a co dopiero z rdzeniami które fizycznie nie mają dostępu do pamięci ram.

Wiec z powodu powyższego darowałbym sobie testy gier bo wypadną słabo chyba że tylko dla formalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy gra nie korzysta DSLL i ray tracing to można założyć że wykorzystujemy 1/3 układu.

O następny naukowiec lol2.gif

Jeżeli twierdzisz, że tensory i RT zajmują 2/3 powierzchni GPU to już w tej chwili możesz popełnić seppuku szczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...