Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

2080 to następca 1080 ( 30-40% wydajniej, ta sama cena na start, tyle samo ramu), 2080 TI to w sumie następca TI/TX ( kolejne >30 % wydajności praktycznie tyle samo ramu, cena podobna do TX)

 

GTX 580 - 1,5GB

GTX 680 - 2GB

GTX 780 - 3GB

GTX 980 - 4GB

GTX 1080 - 8GB

RTX 2080 - ?? wtf ??

 

nvidia zawsze skąpiła vramu (vs AMD), ale takiej chały dawno nie odwalili :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijacie tylko taki szczegół, że to nawet nie jest ta sama cena na start :E Przecież 2080 kosztuje na stronie NV 799$, a nie 699 jak poprzednik. Myślicie, że MSI, czy EVGA będą sprzedawać nierefy taniej :lol2:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi cena na start w tym momencie?

 

Też chciałbym większego postępu per/pln, bo to jest prawdziwy postęp dla konsumenta, ale... cena na start powinna obchodzić każdego, kto chce oceniać uczciwie podejść do tematu.

No chyba, ze zakładamy, ze 20xx w przeciwieństwie do Pascali nigdy nie stanieją?...

 

Porównanie do Ti może wypada słabo, ale Ti nie ma RT.

A jeśli RT się nie sprawdzi, to jaki jest problemem w tym, że będzie można taniej wyrwać kapitalną Ti (będą musieli trochę zejść z ceny, przecież ceny premierowe za RT długo się nei utrzymają)?

 

Problem w tym, ze z jednej strony wszyscy hejtują RT, a z drugiej obsrywają się, ze jednak RT się nVidii udało, będzie nieźle działać, deweloperzy się na niego rzucą i cały misterny plan z 1080 jako kartą na lata w pi... :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłeś kiedykolwiek zainteresowany kupnem RTX po tym gdy ruszyła przedsprzedaż?

 

Byłem :) Do momentu jak doszedłem do ceny vs specyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie troche slabo wypadl 2080 w 3d smarku. Myslalem ze wymienie juz poczciwego GTXa 980 na RTXa jakiegos ale chyba kupie jakiegos taniego Pascala i poczekam na refresh w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie troche slabo wypadl 2080 w 3d smarku. Myslalem ze wymienie juz poczciwego GTXa 980 na RTXa jakiegos ale chyba kupie jakiegos taniego Pascala i poczekam na refresh w 7nm.

 

Przy 980 to już 1070 wypada rewelacyjnie ;) 2080 też będzie mieć ogromne kopnięcie vs 980. Tylko to musiałbyś chcieć kartę za jakieś 3500zl.

 

Przy aktualnych cenach czekałbym z 1070 na kolejną genrację, a na 980 juz dawno napluł ;D Jeśli chcesz czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę trzeba się wstrzymać do realnych testów i wyników...

Mnie jednak mimo wszystko na obecną chwilę nie kupili. RT to zbyt mało by w to wchodzić, szczególnie że przy włączaniu tej funkcji jak rozumiem mogę zapomnieć o 1440, nie wspominając już o 144Hz.

Jak kogoś stać na 2 x 2080 Ti to spoko, mnie może i też, ale niestety mój zaszyty w środku Janush nie pozwoli tyle wywalić kasiory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem :) Do momentu jak doszedłem do ceny vs specyfikacja.

 

To serio chłopie, poczekaj na KONKRETNE testy :)

 

Przy 980 to już 1070 wypada rewelacyjnie ;) 2080 też będzie mieć ogromne kopnięcie vs 980. Tylko to musiałbyś chcieć kartę za jakieś 3500zl.

 

Przy aktualnych cenach czekałbym z 1070 na kolejną genrację, a na 980 juz dawno napluł ;D Jeśli chcesz czekać.

 

Te, ale do GTX 980 to z szacunkiem, to nadal karta solidna ;)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy. Ale spodziewam się bardzo nierównych wyników po rtx2080.. szczególnie w grach, gdzie nvidia nie będzie sponsorować produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy. Ale spodziewam się bardzo nierównych wyników po rtx2080.. szczególnie w grach, gdzie nvidia nie będzie sponsorować produkcji.

 

Ja tam jestem pozytywnie nastawiony. Jakby co, masz bardzo dobre GPU więc też brak ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem dalej nie ma przecieków z testami, skoro testerzy niektórzy maja już karty :D Zieloni tym razem to chyba bardziej pilnują sobie NDA :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem dalej nie ma przecieków z testami, skoro testerzy niektórzy maja już karty :D Zieloni tym razem to chyba bardziej pilnują sobie NDA :lol2:

Karty są, ale driverów nie ma ;) Możesz sobie potestować na "VGA Generic Device" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem dalej nie ma przecieków z testami, skoro testerzy niektórzy maja już karty :D Zieloni tym razem to chyba bardziej pilnują sobie NDA :lol2:

 

Mówię, Pascale muszą zejść. Na eBay niezłe wyprzedaże, znajomek wczoraj TITAN X Pascal za 2415 zł wygrał :D

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, Pascale muszą zejść. Na eBay niezłe wyprzedaże, znajomek wczoraj TITAN X Pascal za 2415 zł wygrał :D

A jak jest z gwarancją na taką kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ale to żadna mega okazja, na Allegro już z miesiąc leży Titan Pascal za 3100 i nikt go nie chce, te 2400 to raczej normalna jej wartość aktualnie, Xp pewnie poszedłby drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 980 to już 1070 wypada rewelacyjnie ;) 2080 też będzie mieć ogromne kopnięcie vs 980. Tylko to musiałbyś chcieć kartę za jakieś 3500zl.

 

Przy aktualnych cenach czekałbym z 1070 na kolejną genrację, a na 980 juz dawno napluł ;D Jeśli chcesz czekać.

 

do full hd ta 980 byla spoko...ale odkad wymienilem monitor na 1440p to juz mocno nie daje rady. Czekalem z wymiana na nowe geforce'y...ale troche sie rozczarowalem ta wydajnoscia 2080 w 3dmarku. Troche mi szkoda wydac 1000€ a za rok okaze sie ze refresh w 7nm bedzie bardziej udany niz ta generacja kart. Mam troche inne priorytety w zyciu.

 

ps. mysle ze wezme jakis tani gtx 1080 i poczekam do pryszlego roku na refresh. Oby AMD tez sie obudzilo do tego czasu.

Edytowane przez bue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym większego postępu per/pln, bo to jest prawdziwy postęp dla konsumenta, ale... cena na start powinna obchodzić każdego, kto chce oceniać uczciwie podejść do tematu.

No chyba, ze zakładamy, ze 20xx w przeciwieństwie do Pascali nigdy nie stanieją?...

 

Maxwelle staniały dlatego, że Pascale zdusiły je wydajnością na $$$. Inaczej miałbyś do dziś kartę w segmencie 1070/980Ti za 3k PLN. NVIDIA przecież mogła to tak zostawić :E ale wtedy konkurencja jeszcze udawała, że coś robi i NVIDIA zaoferowała bardzo atrakcyjny produkt.

 

Teraz jest jak jest. Turing może i stanieje, ale będzie - z tego wychodzi - taniał "na równi z Pascalem", bo startuje z etapu, na którym Pascal po dwóch latach się znalazł.

 

Dodam, że nie poruszam tego tematu bo siedzę na 1060 i mam ból pupska :E tylko trochę przykro, że mamy "normalne praktyki monopolowe", a przynajmniej na to obecnie wygląda...

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest pełno kart które wcześniej kopały i ciężko to wyczaić. Jak w pozostałych przedmiotach sprzedających jest zasilacz 1200W to wiadomo, że coś jest na rzeczy. Są tacy, którzy to ukrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze z jednej strony wszyscy hejtują RT, a z drugiej obsrywają się, ze jednak RT się nVidii udało, będzie nieźle działać, deweloperzy się na niego rzucą i cały misterny plan z 1080 jako kartą na lata w pi... :E

O tym czy się udało będziemy mogli powiedzieć po testach w grach, gdzie trochę zoptymalizują soft oraz sterownik do tego. Na chwilę obecną wygląda to ciekawe ale w użytkowaniu jest słabe, podobnie jak psiks (physx) na jednej karcie.

https://pclab.pl/art42262-3.html

dopiero później poprawiono karty jak i soft i nie biło to tak mocno w wydajność

https://pclab.pl/art55308-4.html

https://pclab.pl/art55308-3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ktoś jeszcze dodaj Physx do gier? :D

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując cały temat nowych kart graficznych. Najpierw nV napaliła się na sprzedaż Pascali dla górników .. narobili ich jak głupi klusek i się mocno na tym przejechali. Teraz oczywiście za wszystko trzeba sobie odbić na klientach - bo na kim innym :) Do następnej generacji będzie raczej sezon polowania na jak najwięcej osób chętnych na poprzednią generację w cenach prawie premierowych. Oby AMD w jakimś tam stopniu wyskoczyło chociaż z czymś ze średniej półki w przyszłym roku bo może być kiepsko w dalszej perspektywie jeśli chodzi o nowe "półki cenowe" :E

 

Osobną kwestią jest jak się sprawdzi ten cały RT w grach .. chociaż zanim się o tym przekonamy to sprawa pewnie ucichnie w ciągu najbliższych miesięcy. Najprędzej coś ciekawego zobaczymy w nowym Metro czyli luty 2019. To co do tej pory było pokazane jakoś specjalnie nie powoduje opadu szczęki .. bardziej wygląda na fazę "work in progress" nowej technologii. Oby nie przesadzili w drugą stronę (demo SW) gdzie wszystko błyszczy się jak wiadomo co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do full hd ta 980 byla spoko...ale odkad wymienilem monitor na 1440p to juz mocno nie daje rady. Czekalem z wymiana na nowe geforce'y...ale troche sie rozczarowalem ta wydajnoscia 2080 w 3dmarku. Troche mi szkoda wydac 1000€ a za rok okaze sie ze refresh w 7nm bedzie bardziej udany niz ta generacja kart. Mam troche inne priorytety w zyciu.

 

ps. mysle ze wezme jakis tani gtx 1080 i poczekam do pryszlego roku na refresh. Oby AMD tez sie obudzilo do tego czasu.

 

Najlepiej to poczekać na testy. Metro Exodus w 2019, Cyberpunk w 2020. IMO kupno jakiegokolwiek RTXa później będzie traciło sens. Naprawdę lepiej przebidować na gtx 980/1080/1080ti i przeskoczyć na coś konkretnego, co będzie już w 7nm i wtedy będzie pierd.... Dobry miesiąc temu znajomy dobrze mówił, że NV wyda 2080Ti i 2080 równocześnie, bo to będzie krótki żywot I generacji Turinga.

 

Ta cała technologia RT upowszechni się zapewne dopiero po 2020 jak wyjdzie nowa generacja konsol PS5 etc. i wtedy pewnie dopiero gry zaczną ją szerzej wykorzystywać. Do tej pory może to w końcu trochę ogarną i będzie można też z tego korzystać na kartach ze średniej, a nawet i niższej półki, jak dziś w przypadku teselacji i wtedy dopiero będzie to miało jakiś sens. Więc póki co nie ma sensu sobie w ogóle tym zawracać gitary, szczególnie za taką cenę. Jeśli testy pokażą miedzy rtxami a gtx'ami 1xxx wydajność rzędu 20-30%, to lepiej czekać na fajne przeceny gtx1080ti i czekać na niej do wyjścia konkretnych RTXów 3xxx.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty są, ale driverów nie ma ;) Możesz sobie potestować na "VGA Generic Device" :E

 

 

I tutaj strzał w 10, albowiem testy w firestrike były dokonywane na "bazowym" sterowniku?????

Ciekawe jak podkręcił ten ktoś tego RTX bez sterów :E

Riva tuner? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj strzał w 10, albowiem testy w firestrike były dokonywane na "bazowym" sterowniku?????

Ciekawe jak podkręcił ten ktoś tego RTX bez sterów :E

Riva tuner? :E

Stery raczej sa dostępne, tak samo jak jak karty do testów czy pisania nowych gier.

 

Co do wersji alpha czy beta - nic to nie zmienia bo taka sama wersje jest do każdej innej karty. Wiecznie coś nie działa, wiecznie coś poprawiają, wiecznie "optymalizuja wydajność" :)

 

W lutym lece do meksyku na 2 tyg. Troche bedzie mnie to kosztowac. Szkoda mi wydawac 1k€ na karte ktora raczej nie ma niesamowitej wydajnosci w porownaniu do poprzedniej generacji...i prawdopodobnie bedzie miala krotki zywot i refresh juz w przyszlym roku.

 

ps. jak bede lezal na plazy to pomysle nad twoja sprawnoscia umysłową <3

 

Nie wiem jak wycenią rtxy w meksyku, jaki maja podatek, ale w usa za rogiem możesz dostać sprzęt dużo taniej ;) Masz okazje do przywiezienia pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...