Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakiś bełkot. Ja 120 Hz w 4K nie spodziewałbym się nawet po 1180 Ti - na pewno nie na ultra detalach. To jest ogromny skok wydajnościowy, a taki raczej dawno nie wystąpił. Skoki pomiędzy seriami są raczej ustabilizowane i myślę, że maksymalny wzrost wydajności jaki może być to taki jaki był przy Maxwell -> Pascal. Czyli 1170 będzie doganiać 1080Ti. A czy jest na to szansa czy nie to nie ma co zgadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kiedyś wydawali produkty co rok i wydajność wzrastała jakieś 30%. Teraz wydają co 2 lata to wydajniość powinna być zwiększana o 60% a założę się że tak nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kiedyś wydawali produkty co rok i wydajność wzrastała jakieś 30%. Teraz wydają co 2 lata to wydajniość powinna być zwiększana o 60% a założę się że tak nie będzie.

 

Kiedyś mieli jako tako jakąś konkurencję, z którą prowadzili wyścig. Teraz ścigają się z własną firmą, więc albo $ albo mała wydajność względem poprzedniej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co Nvidia zrobi z 1180 Ti. O żadnym nowym Titanie nic nie słychać, a Titan V raczej w żaden sposób nie będzie związany z nową serią, poza tym nie jest aż tak wydajny w grach, żeby był dla nich "atrakcyjnym" zakupem, oczywiście mówiąc o ludziach z zasobnymi portfelami. Czyżby była szansa na to, że 1180 Ti wyjdzie szybciej? A może jednak wyjdzie jeszcze jakiś nowy Titan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mieli jako tako jakąś konkurencję, z którą prowadzili wyścig. Teraz ścigają się z własną firmą, więc albo $ albo mała wydajność względem poprzedniej serii.

 

No nie wiem, ja bym powiedział że ostatnio tracą sporo na rzecz konsol których grafiki są od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co Nvidia zrobi z 1180 Ti. O żadnym nowym Titanie nic nie słychać, a Titan V raczej w żaden sposób nie będzie związany z nową serią, poza tym nie jest aż tak wydajny w grach, żeby był dla nich "atrakcyjnym" zakupem, oczywiście mówiąc o ludziach z zasobnymi portfelami. Czyżby była szansa na to, że 1180 Ti wyjdzie szybciej? A może jednak wyjdzie jeszcze jakiś nowy Titan?

a co ma niby zrobic skoro Ti wychodzila z rok po premierze nowej seri wiec skoro nie ma jeszcze nowych kart to czego ty oczekujesz?? wrozenia z fusow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma niby zrobic skoro Ti wychodzila z rok po premierze nowej seri wiec skoro nie ma jeszcze nowych kart to czego ty oczekujesz?? wrozenia z fusow??

 

Na pewno nie oczekuję kolejnej odpowiedzi w popularnym ostatnio stylu na forum pt. "Jak śmiesz zadawać pytania i dociekać? Ja jestem najmądrzejszy i wiem, że wy naiwniacy nie macie o tym zielonego pojęcia". Masakra, PCLab pod względem buractwa powoli zamienia się w Elektrodę. Przynajmniej w taki sposób mogę odebrać twoją odpowiedź.

 

Gdybyś po przeczytaniu mojego posta nie próbował od razu zaimponować wiedzą, to wyczytałbyś, że wspominałem o Titanach - nie bez powodu. Nowa seria nie ma jako tako swojego Titana, więc xx80Ti nie ma z czym konkurować. Co prawda Titany istnieją dopiero od kilku serii (chyba od Keplera?), ale dzisiejsza sytuacja jest na tyle nietypowa, że ciężko będzie jednoznacznie stwierdzić, że xx80Ti wyjdzie za rok, jak zawsze. Zwykle NV zwlekała z premierą tych GPU, żeby najpierw wyprzedać jak najwięcej drogich Titanów. Myślisz, że gracze rzucą się na Titana V, który w stosunku do swojej ceny oferuje w grach niewiele więcej niż 1080 Ti? Gdyby tak miało być, to już dawno by to zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Najpierw trzeba zaczekać do zapowiedzi cenowych nowej serii i przewidywanej szybkości, na razie nic nie wiadomo, jak karty nie będą wiele szybsze bo cały zysk będzie z lepszych pamięci i ciut wyższych zegarów to raczej kosmicznych cen nie przywalą, co najwyżej będą ciut droższe ze względu na drogie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to pamięci mają coś z wspólnego z mocą obliczeniową GPU? Przepustowość musi być proporcjonalnie zwiększona do wydajności GPU by móc go wykarmić, zwłaszcza z perspektywy gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rzeczywiście trzymać się twardo pojęć i logiki to sideband ma rację. Pamięć nie oblicza nic sama z siebie, jest tylko narzędziem do przechowywania informacji. Moc obliczeniowa to cecha GPU, a od pamięci zależy co najwyżej jak szybko można coś na nią zapisać, z jakimi opóźnieniami i ile informacji pomieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Jasne...

 

https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fantonyleather%2Ffiles%2F2017%2F06%2Ffallout-1440.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne...

 

 

https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fantonyleather%2Ffiles%2F2017%2F06%2Ffallout-1440.jpg

 

Tylko tutaj masz różnice 3 fpsów dzięki wzrostowi 20% przepustowości, GDDR6 zapewni +70% :E To już powinno dać ~10 fpsów w perfekcyjnym skalowaniu. GTX 1080 ma ~385 GB/s, a potencjalny 1180 może mieć w okolicach 500-600?

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol_G

 

Ale czy to przeczy temu co napisaliśmy? wink.gif

 

Zresztą 3 fps jest na granicy błędu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Tylko tutaj masz różnice 3 fpsów dzięki wzrostowi 20% przepustowości, GDDR6 zapewni +70% :E To już powinno dać ~10 fpsów w perfekcyjnym skalowaniu. GTX 1080 ma ~385 GB/s, a potencjalny 1180 może mieć w okolicach 500-600?

Dlatego napisałem że przejście na GDDR6 da zauważalny zysk wydajnościowy, powinno przynajmniej, ale jak to na PClolu zaraz zostałem wyśmiany   :E

Oczywiście do tego dojdzie pewnie wyższy zegar i inne usprawnienia, to też napisałem.

 

@Karol_G

 

Ale czy to przeczy temu co napisaliśmy? wink.gif

 

Zresztą 3 fps jest na granicy błędu pomiarowego.

 

Trochę przeczy.

No to czemu niektórzy się podniecają taką różnicą przy testach kart, albo jeszcze częściej procesorów?   :E

Edytowane przez Karol_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne...

Nie wiem co tam miało być, ale nic mnie nie wyświetla.

 

Nawet jak nie brakuje przepustowości to oc pamięci przekłada się na spada czasu dostępu do pamięci, co powoduje niewielki wzrost wydajności, na radkach da się dość sporo zyskać na wyostrzeniu timingów to przekłada się na nic innego jak wzrost IPC.

 

5x mają wysokie opóźnienia dlatego w części gier skalowanie wraz z taktowaniem GPU jest nędzne, dlatego podkręcona 1070 potrafi zbliżyć się na 15% do wykręconej 1080. Dlatego też jak ludki obliczali IPC 1080gtx względem 980ti to wychodziło na minusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeczy.

 

Rozwiniesz? Przecież nie pisałem, że szybsza pamięć nie może dać lepszych osiągów.

 

No to czemu niektórzy się podniecają taką różnicą przy testach kart, albo jeszcze częściej procesorów? :E

 

Dobre pytanie szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Od kiedy to pamięci mają coś z wspólnego z mocą obliczeniową GPU? Przepustowość musi być proporcjonalnie zwiększona do wydajności GPU by móc go wykarmić, zwłaszcza z perspektywy gier.

 

O to chodziło, dlatego dałem przykład testu gdzie wzrosła tylko przepustowość pamięci a moc GPU pozostała taka sama, i jak widać daje to jakieś tam wzrosty.

Dodatkowo ja napisałem też o wzroście zegarów który może być zastosowany dzięki usprawnieniu procesu, mega skoku raczej nie będzie bo to nie jest skok z 28 na 14nm jak ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1070 w Forzie Horizon 3 w 4k podbicie pamięci z 8000 na 9000 daje ~4%fps. Czyli z 70fps robi się 73. Niby mało, ale zawsze coś, szczególnie w sytuacjach gdzie trafi się ciężkie miejsce i każdy fps jest na wagę złota aby nie dropnęło poniżej 60ciu.

 

Idąc dalej jak totalnie wyżyłuję i podkręcę na 9600Mhz to zyskuję jeszcze kolejne 2fpsy czyli z 70 na 75. Widać nawet gtx 1070 jest niedostatecznie nakarmiony fabrycznymi pamięciami.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujesz?

Sam się od dziś wziąłem za kręcenie i sprawdzam: Valley Benchmark 1.0

Wypatruję dropów klatek, ścięć oraz analizuję obraz względem benchmarka na stockowych zegarach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1070 w Forzie Horizon 3 w 4k podbicie pamięci z 8000 na 9000 daje ~4%fps. Czyli z 70fps robi się 73. Niby mało, ale zawsze coś, szczególnie w sytuacjach gdzie trafi się ciężkie miejsce i każdy fps jest na wagę złota aby nie dropnęło poniżej 60ciu.

 

Idąc dalej jak totalnie wyżyłuję i podkręcę na 9600Mhz to zyskuję jeszcze kolejne 2fpsy czyli z 70 na 75. Widać nawet gtx 1070 jest niedostatecznie nakarmiony fabrycznymi pamięciami.

 

Aż, dziwne, że nie masz korekcji błędów GDDR5 na tych 9600. Ogólnie dla GDDR5 / GDDR5X w większości wypadków, efektywne + 1000/1200 to maks stabilnego OC.

Nieźle na tym 1070 wylosowałeś memki, pod warunkiem, że to wszędzie stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 to tylko testowo długo nie utrzymam tych taktów. 9200 do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1180 w ultrawide pograsz na ultra 100hz we wszystko "KONTROWERSJA"(warto marzyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1180 w ultrawide pograsz na ultra 100hz we wszystko "KONTROWERSJA"(warto marzyć)

 

Na 1180 nie powinno być to problemem. Sprawdzałem ostatnio jak sobie radzi jeden TITAN X Pascal@2025/11000 w wielu wymagających grach, maksowane ustawienia w rozdziałce 3440x1440p.

Zakres średnio 70-100 fps jest, BF1 czy SW BF2 to nawet ponad 140 klatek wyciągają na jednej karcie.

 

Także jest nieźle, nowy TITAN / Ti to już całkowicie pozwoli mieć zapas ponad 100 fps i dowali konkretnie do pieca w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafiku konferencji Hot Chips 30 organizatorzy usunęli informacje o planowanym sympozjum Nvidii. czyzby znowu przekladali premiere??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś powiedział nic nie przekładają i nie jest opóźnione. Przecież nie było jeszcze oficjalnej zapowiedzi premiery :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...