Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1759 Gaming X, nie wiem czy warto dopłacać te 100zł do RGB.

W sumie nie ledami a taktowaniem turbo się chyba tylko różni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ten palit o głośniejszy jest od MSI X trio a może i odrobinę cieplejszy ?

Panie, Pan porównujesz karcioszkę za 4700-4800 zł z taką, co kosztuje ponad 5500 zł :E Temperatury na stocku łapią podobne, krzywa w Palicie jest ustawiona tak, że grafika rozgrzewa się do 70 stopni (ewentualnie 71 przy wyższej temperaturze otoczenia). GAMING X TRIO zasadniczo na oczy nie widziałem, miałem jedynie DUKE i Palit jest porównywalny głośnościowo do tego drugiego przy próbie złapania 65 stopni, zatem od wyższego modelu raczej będzie słabiej wypadać (TRIO ma lepszy cooler niż DUKE, więcej HP). Ale za 4800 zł ja bym nie wybrzydzał ;) Tym bardziej, że taki AMP Extreme za nie będę pisał ile kapuchy ma dużo gorszą kulturę pracy od Palita, do MSI nawet nie porównując.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie, Pan porównujesz karcioszkę za 4700-4800 zł z taką, co kosztuje ponad 5500 zł :E Temperatury na stocku łapią podobne, krzywa w Palicie jest ustawiona tak, że grafika rozgrzewa się do 70 stopni (ewentualnie 71 przy wyższej temperaturze otoczenia). GAMING X TRIO zasadniczo na oczy nie widziałem, miałem jedynie DUKE i Palit jest porównywalny głośnościowo do tego drugiego przy próbie złapania 65 stopni, zatem od wyższego modelu raczej będzie słabiej wypadać (TRIO ma lepszy cooler niż DUKE, więcej HP). Ale za 4800 zł ja bym nie wybrzydzał ;) Tym bardziej, że taki AMP Extreme za nie będę pisał ile kapuchy ma dużo gorszą kulturę pracy od Palita, do MSI nawet nie porównując.

Przekonales mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Później wrzucę jeszcze, ile pokazuje decybelomierz, ale to nocą muszę sprawdzić i przede wszystkim podmienić hałasującego Platimaxa 1350 W na półpasywnego Supremo M1, żeby pomiar miał ręce i nogi 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi fe i ich ceną to raczej była marketingowa zagrywka na premierę. W cenie 1600-1700 są modele z najsłabszym chłodzeniami.

Które i tak wystarczą w 100%. Asus kompletnie urwał się z choinki, z ceną ~2100 za STRIXa, kiedy podobne tempy i kulturę działania uzyskuje MSI Gaming X za ~1749 zł.

W sieci jeszcze nie ma zbiorczego artykułu żeby porównać modele, więc pomyślałem że zbiorę w kupę wszystkie recenzje.

Jak na razie wychodzi, że tylko Palit usuwa limity do 225W i potrafi zapuścić zegary wyżej niż MSI/Asus/Gigabyte.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Które i tak wystarczą w 100%. Asus kompletnie urwał się z choinki, z ceną ~2100 za STRIXa, kiedy podobne tempy i kulturę działania uzyskuje MSI Gaming X za ~1749 zł.

W sieci jeszcze nie ma zbiorczego artykułu żeby porównać modele, więc pomyślałem że zbiorę w kupę wszystkie recenzje.

Jak na razie wychodzi, że tylko Palit usuwa limity do 225W i potrafi zapuścić zegary wyżej niż MSI/Asus/Gigabyte.

Gdzie wgl. jakieś info o tym GX? Wszędzie widze Gaming Z, i ta karta wypada bliźniaczo kulturką pracy do FE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie wgl. jakieś info o tym GX? Wszędzie widze Gaming Z, i ta karta wypada bliźniaczo kulturką pracy do FE.

Nie no, bliźniaczo bym nie powiedział, 5 stopni mniej przy 6 dB mniej przy Z. GX nie ma nigdzie testów, ale jeśli przenieśli chłodzenie z 1070 to nic nie powinno się zmienić, a gaming X to było jedno z lepszych chłodzeń. Chłodzenia z 3 wiatrakami do ~160W TDP to jest nad wyrost.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ten WindForce od Gigabyte faktycznie taki słaby? 150zl różnicy między MSI Gaming Z to już jakiś grosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ten WindForce od Gigabyte faktycznie taki słaby? 150zl różnicy między MSI Gaming Z to już jakiś grosz

nawet nie porownuj tych chlodzen :o Grosz jakis jest ale chyba karta ci posluzy ze 2lata prawda?? latem bedziesz plakal ze wybrales windforce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tym momencie to i tak możesz czekać na testy porównawcze, bo zamówiłem RTX 2060 15.01 rano i się dziś okazało, że kart nie ma i nie wiadomo kiedy będzie kolejna dostawa...

Edytowane przez przybysz666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet nie porownuj tych chlodzen :o Grosz jakis jest ale chyba karta ci posluzy ze 2lata prawda?? latem bedziesz plakal ze wybrales windforce.

Tylko teraz się okazało że w x kom nie ma promocji przy MSI Gaming z na bf5... A na Gigabyte WF jest

może Giguś Gaming OC z 3 śmigłami ? :P

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na czeskiej stronie jest test rtx 2060 Gainwarda phoenics GS no i wypada lepiej jak FE i jest trochę chłodniejsza. a kosztuje 1689zł

Niby zegary 1830 ale w praktyce dobija do 1950 a po Oc nawet ponad 2040mhz

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo z alternate nie kupuje się na polskiej stronie tylko niemieckiej :E

Ta sama karta ~1580 pln

https://www.alternate.de/GIGABYTE/GeForce-RTX-2060-OC-6G-Grafikkarte/html/product/1511283?event=search

gainward phoenix tak samo u nich ~1580pln wychodzi.

Koszta wysyłki do polski z tego co pamiętam 15 euro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko teraz się okazało że w x kom nie ma promocji przy MSI Gaming z na bf5... A na Gigabyte WF jest

może Giguś Gaming OC z 3 śmigłami ? :P

Promocja obejmuje kazda karte, wiec nie wiem co oni wymyslaja.... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie koniecznie. Sklep może sprzedawać karty bez promocji, do tego często bywa tak, że różne promocje nie łączą się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie koniecznie. Sklep może sprzedawać karty bez promocji, do tego często bywa tak, że różne promocje nie łączą się.

Promocja jest odgorna i nie ma czegos takiego ze na jedne karty sa a na inne nie ma, jesli cos takiego sie pojawia to sklep robi cyrk po prostu na swoim podworku. Zajrzyj do regulaminu nvidia czy cos takiego widnieje. x-kom lubi takie akcje robic, inne sklepy nie maja tego problemu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty opowiadasz nie ma, żadnych odgórnych promocji :E. Zobacz w innych sklepach polskich i zagranicznych, są również karty bez gier.

Chociaż w tym wypadku w xkom może to być błąd ponieważ karty MSI z wyższej pólki dostają tego BF'a za 1pln.

Zresztą najnowsza promocja na xkom jeszcze chyba nie wystartowała, bo dodają tylko BFV, a ma być jeszcze Anthem w najnowszym pakiecie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem i pisałem - karty od Gigabyte MSI w X-kom nie są objęte promocją. :o

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem i pisałem - karty od Gigabyte MSI w X-kom nie są objęte promocją. :o

Może sobie klucze zostawili :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamówiłem Gainworda i dorzucili wouczer na 2 gry jedna do wyboru. Dzisiaj będzie wysłana paczka.

Apropo backplayta sprawdzał ktoś czy czipy są smarowone pastą od strony backplayta >?? Daje to rzeczywiście coś czy tylko dla wyglądu >??

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi