Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oczywiście nie padają kulki pod pcb lol2.gif

Dlatego też CPU są tak samo zawodne jak lutowane GPU szczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla czego po wymianie kulek dalej się sypią GTXy ? :D

 

oczywiście jes szansa że i te między PCB padną. ale to te pod rdzeniem są mniejsze i cieplejsze.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego nowego NDA Nvidii, to się okazuje, że nie jest to takie złe, jak wygląda. Bo to zdanie, które miało się odnosić do pisania niby pozytywnych rzeczy na temat NV w żargonie prawniczym oznacza co innego :D Ale że wcześniejsze NDA, które dostawałem, wyglądały inaczej, to nawet nie miałem pojęcia, że rzeczywiście tak może być.

Sam nie podpisałem, przeraża mnie ogólność tego dokumentu i ten wyjęty z tyłka okres 5 lat. Te dwie rzeczy nadal mi się nie podobają, ale przynajmniej z tą najgłośniejszą się wyjaśniło.

https://www.youtube.com/watch?v=7SXmkk_yVMU

A teraz ciekawostka związana z całą sprawą. Okazuje się, że ci Niemcy z Heise.de, od których temat się zaczął, to są na wojennej ścieżce z NV od jakiegoś czasu. PCGH chyba o tym pisało. Nie bez znaczenia jest też to, że mocno temat ciśnie Bennett z HardOCP, który po odcięciu go przez NV od wszystkiego w związku z tematem GPP, zaczął przeciwko nim swoją krucjatę prowadzić. Zresztą chłop ma coś z głową, i to mocno, bo na Twitterze potrafi cisnąć różnym redaktorom od sprzedajnych kur..., jeśli się z nim nie zgadzają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

czyli można się spodziewać, że przeskok wydajnościowy będzie jak między 970 a 1070 czyli 1170 bedzie o wydajności 1080ti i, że drogie karty trzeba sprzedawać przed końcem gwarancji.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla czego po wymianie kulek dalej się sypią GTXy ? :D

 

oczywiście jes szansa że i te między PCB padną. ale to te pod rdzeniem są mniejsze i cieplejsze.

Reballing to już nie to samo co fabryka dlatego nawet przy wymianie chipu masz na to co najwyżej 12msc gwarancji.

Uczciwy człowiek z serwisu to Ci powie, że większość chipów dobrze toleruje ponowny reballing i nie ma potrzeby wymiany chipu na nowy.

 

A teraz ciekawostka związana z całą sprawą. Okazuje się, że ci Niemcy z Heise.de, od których temat się zaczął, to są na wojennej ścieżce z NV od jakiegoś czasu. PCGH chyba o tym pisało. Nie bez znaczenia jest też to, że mocno temat ciśnie Bennett z HardOCP, który po odcięciu go przez NV od wszystkiego w związku z tematem GPP, zaczął przeciwko nim swoją krucjatę prowadzić. Zresztą chłop ma coś z głową, i to mocno, bo na Twitterze potrafi cisnąć różnym redaktorom od sprzedajnych kur..., jeśli się z nim nie zgadzają :E

Pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i pierwsze słyszę by Nv odcięła kogoś od sprzętu, skoro zaczynają to robić to idą drogą AMD. A takie zagrywki stosuje od lat szczerbaty.gif

czyli można się spodziewać, że przeskok wydajnościowy będzie jak między 970 a 1070 czyli 1170 bedzie o wydajności 1080ti i, że drogie karty trzeba sprzedawać przed końcem gwarancji.

Jak doszedłeś do takiego wniosku? szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można się spodziewać, że przeskok wydajnościowy będzie jak między 970 a 1070 czyli 1170 bedzie o wydajności 1080ti i, że drogie karty trzeba sprzedawać przed końcem gwarancji.

 

Czyli sugerujesz, że GTX 1170 będzie o 80% szybszy od GTX 1070? :E Pytam bo taka jest właśnie często różnica między 1070 a 1080 Ti, 75 - 90%.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie 1080ti wydajniejsze od 1170 i 1180 ?nie wiem, nie znam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych wiatrach 1170 to będzie blisko 1080Ti, a 1180 do ~20% szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, że GTX 1170 będzie o 80% szybszy od GTX 1070? :E Pytam bo taka jest właśnie często różnica między 1070 a 1080 Ti, 75 - 90%.

 

Akurat w przypadku Pascali 1080TI zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo taka jest właśnie często różnica między 1070 a 1080 Ti, 75 - 90%.

Chciałbym mieć taką różnice, tylko tam gdzie potrzebna jest surowa moc SP i niskie opóźnienia pamięci to po oc obydwu kart różnica jest tylko na poziomie 45% lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że przeskok będzie podobny jak Maxwell -> Pascal. Nie wiem czy samo zwiększenie przepustowości aż tak bardzo pomoże, niby nawet dzisiejsze karty są pod tym względem trochę wykastrowane, ale nigdy nie zagłębiałem się w to aż tak, żeby wiedzieć jaki będzie rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i pierwsze słyszę by Nv odcięła kogoś od sprzętu, skoro zaczynają to robić to idą drogą AMD. A takie zagrywki stosuje od lat szczerbaty.gif

 

Nawet w Polsce NV odcinała od sprzętu. Wystarczy Focusa spytać :E Ale faktem jest, że AMD pod tym względem jest bezkonkurencyjne. HardOCP nie dostało tego NDA, NV w ogóle nie odpowiada na ich maile, czemu się nie dziwię, skoro gość ich hejtuje ile wlezie. Lektura jego Twittera daje raka z przerzutami. Dziwiłoby mnie, gdyby oni w ogóle chcieli z kimś tak niepoważnym gadać. Ale sam powód wycięcia jest dobrze znany i Bennett sam go podał - po tej aferze z GPP NV prosiła ich, by ściągnęli info i nie drążyli tematu. Ci się postawili i dostali bana. Tutaj NV zagrało jak polski oddział AMD :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side, na jakie Twoim zdaniem przyrosty wydajności można liczyć - po tym, co widziałeś z przecieków pewnie masz jakąś opnię na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiadomo że mało wiadomo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że przeskok będzie podobny jak Maxwell -> Pascal. Nie wiem czy samo zwiększenie przepustowości aż tak bardzo pomoże, niby nawet dzisiejsze karty są pod tym względem trochę wykastrowane, ale nigdy nie zagłębiałem się w to aż tak, żeby wiedzieć jaki będzie rezultat.

 

Ja się prędzej spodziewam przeskoku jak Kepler -> Maxwell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z fusów? Ja jedyne o co się mogę założyć to że będzie wydajniej niż jest teraz w tej cenie, że wyjdą do końca roku i że flagowa karta "do grania" będzie z msrp poniżej 4k. Ale to tylko dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Pascali 1080TI zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko :)

I stąd również mogło się wziąć opóźnienie następcy Pascali. Zamiast wyjść na wiosnę to wyjdą na jesień bo NV czekała aż nowe karty będą odpowiednio wydajne.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stąd również mogło się wziąć opóźnienie następcy Pascali. Zamiast wyjść na wiosnę to wyjdą na jesień bo NV czekała aż nowe karty będą odpowiednio wydajne.

 

jak wino ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się prędzej spodziewam przeskoku jak Kepler -> Maxwell.

 

Akurat przeskok Kepler -> Maxwell wcale nie był taki mały, mocno wtedy poprawili sprawność SP gdzieś na poziomie ~30%, do tego doszedł algorytm kompresji pamięci i w efekcie kulawa 970 potrafiła się bić z 780Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 970 za 1500 potrafiła się bić z kartą która do niedawna kosztowała drugie tyle :E złote czasy :) . Potem 1070 która w swoich wyżyłowanych taktach przez samą nvide została określona jako wydajniejsza od pierwszego titan x :E już wiem skąd te prześwaidczenie że znowu wyjdzie 1170 o wydajności 1080ti :lol2:

 

Ma ktoś testy w aktualnych grach obu tych kart gdzieś ?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Reballing to już nie to samo co fabryka dlatego nawet przy wymianie chipu masz na to co najwyżej 12msc gwarancji.

Uczciwy człowiek z serwisu to Ci powie, że większość chipów dobrze toleruje ponowny reballing i nie ma potrzeby wymiany chipu na nowy.

 

 

Pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i pierwsze słyszę by Nv odcięła kogoś od sprzętu, skoro zaczynają to robić to idą drogą AMD. A takie zagrywki stosuje od lat szczerbaty.gif

 

Jak doszedłeś do takiego wniosku? szczerbaty.gif

Tak wychodzi.

 

Tak 970 za 1500 potrafiła się bić z kartą która do niedawna kosztowała drugie tyle :E złote czasy :) . Potem 1070 która w swoich wyżyłowanych taktach przez samą nvide została określona jako wydajniejsza od pierwszego titan x :E już wiem skąd te prześwaidczenie że znowu wyjdzie 1170 o wydajności 1080ti :lol2:

 

Ma ktoś testy w aktualnych grach obu tych kart gdzieś ?

Przecież 1070 to wydajność 980ti. Ta druga po mocnym OC jest trochę szybsza ale żre też znacznie więcej prądu.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć taką różnice, tylko tam gdzie potrzebna jest surowa moc SP i niskie opóźnienia pamięci to po oc obydwu kart różnica jest tylko na poziomie 45% lol2.gif

 

Chyba jak masz bottleneck reszty platformy :) Realne różnice między 1070 a 1080Ti dochodzą do około 80%.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1070 ma 6,4 TFLOPS mocy obliczniowej.

Gtx 1080Ti ma 11,3 TFLOPS także jest prawie 2 krotnie mocniejsza co nie przekłada się na 2 razy więcej klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1070 ma 6,4 TFLOPS mocy obliczniowej.

Gtx 1080Ti ma 11,3 TFLOPS także jest prawie 2 krotnie mocniejsza co nie przekłada się na 2 razy więcej klatek.

 

Potestuj 1070 vs 1080Ti w 3k oraz 4k :) Wtedy zobaczysz co i jak.

Bo jak się ktoś sugeruje testami w 1080p oraz 1440p, gdzie GP102 ma na KAŻDYM procku bottlenecka, to potem takie opinie są jakie są. A, realia zupełnie inne.

 

Wystarczająco dużo testów tych kart zrobiłem i wiem jak sprawa wygląda. Wydajność 1080Ti jest realnie w zakresie 80% wyższa od 1070. To jest też kwestia gry i tego jak dany silnik potrafi wykorzystać CUDA / ROP / TMU czy też przepustowość pamięci.

1070@2050/9000 vs 1080Ti@2025/12000 chociażby.

 

Platforma tj. CPU + pamięci, oraz ustawienia tego wszystkiego mają fundamentalne znaczenie.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj 1070 vs 1080Ti w 3k oraz 4k :) Wtedy zobaczysz co i jak.

Bo jak się ktoś sugeruje testami w 1080p oraz 1440p, gdzie GP102 ma na KAŻDYM procku bottlenecka, to potem takie opinie są jakie są. A, realia zupełnie inne.

 

Wystarczająco dużo testów tych kart zrobiłem i wiem jak sprawa wygląda. Wydajność 1080Ti jest realnie w zakresie 80% wyższa od 1070.

Lekko Ci się pomyliło, kolega wyżej pisał o TFlopsach czyli wydajności GPU, a Ty twierdzisz, że 1080Ti jest wydajniejsza od 1070 o 80% kiedy takie różnice wystąpią tylko w wysokiej rozdzielczości, tylko w niektórych grach - tych, gdzie po prostu 1070tce braknie przepustowości pamięci, a nie mocy samego gpu.

 

Realnie i średnio 1080Ti jest od 1070tki wydajniejszy o okolice 40%. Skrajne i niereprezentatywne przypadki nie stanowią ogółu. A gdyby zaopatrzyć 1070tkę w szerszą magistralę i wydajniejszy podsystem pamięci ta różnica by się wyraźnie zmniejszyła, pomimo, że moc gpu pozostała by taka sama.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...