Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnego opóźnienia taki jest rozkład jazdy i nie tylko u Microna. Na początek 12-14gbps. Problem pojawi się momencie jak będą chcieli nawet tylko odświeżyć Volte w N7 lub N7+, dlatego hbm prędzej czy później zawita też w kartach dla graczy.

 

a tak przy okazji, obstawiasz, ze historia się powtórzy i 1080Ti będzie = 2070 (czy jak to tam nazwą), czy też tym razem będzie mniejszy postęp?

 

bo jednak z maxwella do pascala było 28nm -> 16 nm

 

a tutaj IIRC w ogóle nie ma zmniejszenia architektury? tzn. czytałem, że 12nm TSMC to ściema marketingowa i że jest to zwykłe 16nm, tylko nazwali to 12nm żeby lepiej brzmiało :E ale nie wiem, czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja pro Volty jest chyba o 130% szybsza od poprzedniczek.

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0ahUKEwjA0L-T9orXAhUGSRoKHbM8DuEQFghjMAg&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fnvidia-volta-performance&usg=AOvVaw2B9v0gU7cJLhifU-Rfx6_Y

 

Czyli potencjał jest, co z tego zostanie to się okaże :)

Na pewno HBM odpadnie i rdzeń mocno odchudzą.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja pro Volty jest chyba o 130% szybsza od poprzedniczek.

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0ahUKEwjA0L-T9orXAhUGSRoKHbM8DuEQFghjMAg&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fnvidia-volta-performance&usg=AOvVaw2B9v0gU7cJLhifU-Rfx6_Y

 

Czyli potencjał jest, co z tego zostanie to się okaże :)

Na pewno HBM odpadnie i rdzeń mocno odchudzą.

Ta różnica w wydajności wynika głównie z tego, że Tesla P100 ma 3584 rdzeni CUDA a Tesla V100 ma ich 5120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volta Pro ma rdzeń za duży :) Nie dla ludzi. Tak jak napisałem HBM odpadnie, rdzeń mocno odchudzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volta Pro ma rdzeń za duży :) Nie dla ludzi. Tak jak napisałem HBM odpadnie, rdzeń mocno odchudzą :)

Co do tego to nie ma żadnych wątpliwości. Ty napisałeś, że jest potencjał. Ja po specyfikacji P100 i V100 wnioskuję, że zwiększenie wydajności wynika z większej ilości rdzeni a nie z ich udoskonalenia. Oczywiście ulepszony proces technologiczny pozwolił na utrzymanie TDP przy zwiększonej liczbie tranzystorów.

Ja obstawiam, że w konsumenckich kartach Volta zwiększą liczbę rdzeni maksymalnie o 20%.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem obecna gen i po sprzedaży 970ki siedzę na pożyczonym gtx 780.

 

 

Zrobił się jednak problem bo fixacja z monitora 2k przeniosła się na 4k.

 

Tutaj 1080ti nie daje do końca rady, więc planowana 2070/80ka będzie chyba tez ciut słaba :-(

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś se Pan krzywdę zrobił, gdyby procek był 6850K to zawsze jakiś pretekst na 2x 2080 w SLI, chociaż od biedy 16x+8x też zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli dopada.

Z drugiej strony 4k bez aa i w ewentualną ingerencją w suwaki detali będzie pewnie grywalne w większości tytułów .

 

Na razie zresztą to plany, bo obecnie ciułam na haracz dla banku, co by nieco skrócić okres naszej owocnej dla banku współpracy (kredyt hipoteczny i te sprawy ;- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak multiGPU odpada co doskonale rozumiem, to pozostaje czekać na najmocniejszą dostępną dla ludu kartę, żebyś nie musiał się męczyć z utrzymaniem żądanego framerate przy 4K.

 

Zanim Volta się pojawi, a następnie 2080Ti to jeszcze trochę czasu minie, także masz czas aby rozstać się z bankiem w zgodzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji, obstawiasz, ze historia się powtórzy i 1080Ti będzie = 2070 (czy jak to tam nazwą), czy też tym razem będzie mniejszy postęp?

 

bo jednak z maxwella do pascala było 28nm -> 16 nm

 

a tutaj IIRC w ogóle nie ma zmniejszenia architektury? tzn. czytałem, że 12nm TSMC to ściema marketingowa i że jest to zwykłe 16nm, tylko nazwali to 12nm żeby lepiej brzmiało :E ale nie wiem, czy to prawda.

TSMC i NV robią sobie nawzajem dobrze szczerbaty.gif Taki proces jak 12FFN nie istnieje w ofercie TSMC. To jest zoptymalizowany proces 16FF+ tylko co w nim poprawiono nie wiadomo. Przy założeniu, że GV100 zagęszczenie jest takie jak w GP100 to w 12FFN udało im się zredukować powierzchnie chipu o całe 5%. Czy 12FFN redukuje pobór mocy względem 16FF+ nie wiadomo, ale można przyjąć, że zysk w/w procesu jest właściwie pomijalny.

 

N7 da redukcje poboru mocy o ~60%, możliwość wyższego taktowania o ~33%, zagęszczenie ma wzrosnąć 3.3krotnie. N7+ to redukcja powierzchni o kolejne 15-20%. N7 ma wejść mniej więcej w połowie 2018, a rok później N7+.

 

Na razie to nie ma żadnych informacji o GV104/102, na dzień dzisiejszy z tego co jest i zakładając brak optymalizacji ropów to zakładam boost ~35%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji, obstawiasz, ze historia się powtórzy i 1080Ti będzie = 2070 (czy jak to tam nazwą), czy też tym razem będzie mniejszy postęp?

 

bo jednak z maxwella do pascala było 28nm -> 16 nm

 

a tutaj IIRC w ogóle nie ma zmniejszenia architektury? tzn. czytałem, że 12nm TSMC to ściema marketingowa i że jest to zwykłe 16nm, tylko nazwali to 12nm żeby lepiej brzmiało :E ale nie wiem, czy to prawda.

 

Od bardzo dawna jest tak, że GX1x0 = GX1x4 następnej generacji. Na więcej nie ma co liczyć jeśli nie mówimy o specyficznych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiecej nie, ale może będzie tym razem mniej? np. 1080Ti = 2080. Czyli zmiana o "oczko" tylko, nie o dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV 4K z HDR naprawdę zwiększają doznania wizualne w grach.

 

Ciekawe, bo na prezentacji nVidii wyszło co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiecej nie, ale może będzie tym razem mniej? np. 1080Ti = 2080. Czyli zmiana o "oczko" tylko, nie o dwa.

Można spodziewać się że zbalansują to tak, żeby klient nie miał wątpliwości czy wybrać GTX czy Radeon ale jednocześnie nie zaoferują zbyt tanio nowej mocy.. w końcu chcą wycisnąć jak najwięcej $

Jeśli wydajnościowo 2070 = 1080ti w pułapie ceny (premierowej) 1070, to raczej będzie ok. bo chyba wszyscy się już przyzwyczaili do tej drożyzny.

...ale z kapelusza wyskoczyło 1070ti a to trochę psuje optymizm.

 

Mówiąc krótko

albo utrzymają ceny oferując oczko lepszą wydajność tj. 2070=1080

albo ruszą cenę w górę oferując wydajność wyższą o dwa oczka tj. 2070=1080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 1080Ti będzie jak 2070Ti ? W końcu mamy nową półeczkę kart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 1080Ti będzie jak 2070Ti ? W końcu mamy nową półeczkę kart :D

 

Ja powiem tak, w Lutym warto już sprzedawać swoje Pascale, jeśli ktoś lubi wyczekiwać na integrze ;-) VOLTA to będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 1080Ti będzie jak 2070Ti ? W końcu mamy nową półeczkę kart :D

Ta półka może jest chwilowo ale kto wie :)

 

Ja powiem tak, w Lutym warto już sprzedawać swoje Pascale, jeśli ktoś lubi wyczekiwać na integrze ;-) VOLTA to będzie

Petarda się szykuje ale po ile i dlaczego tak drogo :P

APU ryzen na przeczekanie będzie w sam raz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą Voltą?

 

Totalnie nie jestem w temacie ale tak czytając plotki o tej Volcie mowi się tyle jakby to miała być rewolucja? Tak będzie?

 

Nowa karta od AMD będzie 2x/3x/4x wydajniejsza od 1080ti w cenie 3000 zł?

Edytowane przez Tomasz8989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą Voltą?

 

Totalnie nie jestem w temacie ale tak czytając plotki o tej Volcie mowi się tyle jakby to miała być rewolucja? Tak będzie?

 

Nowa karta od AMD będzie 2x/3x/4x wydajniejsza od 1080ti w cenie 3000 zł?

 

Jakie AMD? Czytaj ze zrozumieniem <facepalm>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą Voltą?

 

Totalnie nie jestem w temacie ale tak czytając plotki o tej Volcie mowi się tyle jakby to miała być rewolucja? Tak będzie?

 

Nowa karta od AMD będzie 2x/3x/4x wydajniejsza od 1080ti w cenie 3000 zł?

 

AMD ? AMD to sobie może czekać...Na swoje niedoczekane produkty ;-) AMD się nie liczy w segmencie topowym i liczyć się już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie być jeszcze "1.5 oczka" skoku, czyli 1080ti = 2070ti :E

 

No i w sumie wciąż nie rozumiem po co komu 1070ti przy premierze volty za te 6-8 miesięcy. Czyżby jednak opóźnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ten monitor 144Hz 4K?

 

Nie ale od kiedy to kogoś obchodzi jakaś Polska jeśli chodzi o rynek technologiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok beda nowe iphony tzn ze mam teraz nie kupowac jak potrzebuje ?? dziwne myslenie tak samo jak 8core intela, po co kupowac 6core jak mozna za rok 8 a za 2lata 12core...tak jakby kazego bylo stac na nowa volte, zejdz na ziemie i zacznij racjonalnie myslec bo nie kazdego stac i nie kazdy potrzebuje takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, myślałem że Volta to nowa karta od amd.

 

Dalej nikt nie napisał dlaczego jest taki hype na tą kartę i niektórzy nawet radzą sprzedaż wcześniej gtx 10xx?

Co takiego wniesie Volta? Dlaczego jest taki hype?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...