Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby jakimś sposobem zablokowac mozliwosc kopania na grafach, wrocilibysmy do starych dobrych czasow gdzie ceny byly normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak zobaczyłem wzrost krypto to świat pogrążył się w rocznym chaosie :E

 

Siejąc farmazony liczysz na powtórke...typowy janusz

 

Mogliby jakimś sposobem zablokowac mozliwosc kopania na grafach, wrocilibysmy do starych dobrych czasow gdzie ceny byly normalne :)

 

Może to nv podbija kurs by wpłynąć na sprzedaż starych zapasów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby jakimś sposobem zablokowac mozliwosc kopania na grafach, wrocilibysmy do starych dobrych czasow gdzie ceny byly normalne :)

 

Rynek krypto-walut pogrążył rynek kart graficznych i płaci się jak za zboże!

Nvidia będzie ściemniać, że ubolewa nad tym, że ich karty idą do koparek - a po prawdzie im zależy na tym aby produkt się sprzedał w jak najwyższej cenie, w nosie mają graczy!

Szlag mnie trafia bo przez krypto-waluty jeszcze nie złożyłem kompa - flota już odłożona także sierpień-październik już na bank składam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby jakimś sposobem zablokowac mozliwosc kopania na grafach, wrocilibysmy do starych dobrych czasow gdzie ceny byly normalne :)

 

Musieliby to co najmniej w sterownikach. A skoro karta ma wyjsc, to powinni juz od pierwszego release'u sterownikow o tym pomyslec. Pozniejsza implementacja juz bedzie bezcelowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem w tym wątku, że nie ma możliwości zablokowania kopania. Po prostu to jest niemożliwe! Przestańcie pisać te bzdury. Znawcy najpierw zainteresujcie się co to jest i jak działa CUDA. Poza tym wystarczy logicznie pomyśleć a nie snuć jakieś fantazje.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem w tym wątku, że nie ma możliwości zablokowania kopania. Po prostu to jest niemożliwe! Przestańcie pisać te bzdury. Znawcy najpierw zainteresujcie się co to jest i jak działa CUDA. Poza tym wystarczy logicznie pomyśleć a nie snuć jakieś fantazje.

 

Otoz mozna za pomoca analizy behawioralnej i to w bardzo prosty sposob ale oczywiscie to sie nie pojawi bo jak wyzej ktos pisal - producentowi pasuje taka kolej rzeczy :)

Zreszta daleko nie trzeba szukac - licxzące sie antycheaty jak dzialaja ? Bardzo podobnie - analiza i inne narzedzia pomocnicze dzialajace w warstwie programowej. Nic nie stoi na przeszkodzie aby to zastosowac w warstwie sprzetowo/programowej. Wiec reasumujac - jak najbardziej sie da ale teraz pytanie - czy naprawde chcielibysmy czegos takiego ? I komu sie to oplaci ? Bo na pewno nie producentowi :E

 

Mi tez osobiscie to lotto czy sobie ktos kopie na karcie czy gra ale milo by bylo gdyby producent naprawde podszedl do problemu z glową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często słyszy się, że blokowanie jest możliwe również poprzez ingerencję w power limity karty co miałoby skutkować znacznie zwiększonym apetytem na energię elektryczną podczas kopania co miałoby uczynić je nieopłacalnym.

 

Pomysł jednak jest IMO głupi, gdyż po tygodniu wyjdzie zmodyfikowany BIOS ze wschodu, który przywróci wszystko do porządku.

 

Technicznie blokowanie krypto jest możliwe, w dodatku na warstwie sprzętowej, jak i programowej. Problem w tym, że praktycznie rzeczywiście jest to niemożliwe. Zwłaszcza, że firmom się to bardzo opłaca.

 

Sucha dyskusja...

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pomysł jednak jest IMO głupi, gdyż po tygodniu wyjdzie zmodyfikowany BIOS ze wschodu, który przywróci wszystko do porządku.

 

 

Czy czasem juz Pascal nie zostal zabezpieczony przed modowaniem BIOS przez szyfrowanie ? Z tego, co wiem - nie poradzil sobie z tym nikt (chyba, ze o czyms nie wiem, nie sledze tematu tego)

 

Zabezpieczenie przed lamaniem zabezpieczenia i po sprawie ale ... wtedy dochodza dodatkowe koszty, produkt drozeje a jednoczesnie popyt maleje. Dodatkowo - wiele osob wykorzystujacych karty do gier - decyduje sie na zmiane "koloru" bo nie podoba im sie taka polityka ograniczen. Dochodzi do sytuacji, ze producent ma mocno w "pipeczke" i decyduje sie na zniesienie tego - innaczej straty go zjedza

 

Wiec niestety, przed krypto sie nie obronimy nie ze wzgledow technicznych a czysto biznesowych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest możliwe i to z kilku względów. Najpierw proponuję zapoznać się jak wyglądają algorytmy kopania i ile ich jest. To tak odnośnie wykrywania czy GPU akurat kopie, oblicza fizykę, szuka lekarstwa na raka czy życia na innych planetach.

 

A teraz zakładając hipotetycznie, że da radę i NVidia to implementuje. Ja uruchamiam na mojej nowo zakupionej karcie mój program CUDA i widzę, że ma bardzo słabą wydajność. Pytam NVidia dlaczego, a oni mi odpisują, że nie mogę używać całej mocy GPU do kopania bo to jest złe. LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się kopaniem. Jak zaznaczyłem w innym temacie - rośnie sam Bitcoin (nie można go kopać na GPU), natomiast alty (te, które można kopać na GPU) spadają lub stoją w miejscu na poziomie wysoce nieopłacalnym. Gwarantuję, że przy obecnych cenach altów nie będzie rzucania się po nowe karty.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bitcoin dalej będzie rósł to tylko kwestia czasu, aż pociągnie za sobą alty.

 

Były by jajca gdyby znowu zaczęły się większe wzrosty na premierę nowej generacji GPU :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bitcoin dalej będzie rósł to tylko kwestia czasu, aż pociągnie za sobą alty.

 

Były by jajca gdyby znowu zaczęły się większe wzrosty na premierę nowej generacji GPU :E

 

Niekoniecznie, bitcoin rośnie z uwagi na plotki o ETF, które nie dotyczą altów. Tym samym alty są wyprzedawane, a rynkowi GPU nic nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bitcoin dalej będzie rósł to tylko kwestia czasu, aż pociągnie za sobą alty.

 

Były by jajca gdyby znowu zaczęły się większe wzrosty na premierę nowej generacji GPU :E

 

A no pewnie, ze jest gdzies jakas specyficzna grupa ktora czeka na testy ... Mh/s :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się kopaniem. Jak zaznaczyłem w innym temacie - rośnie sam Bitcoin (nie można go kopać na GPU), natomiast alty (te, które można kopać na GPU) spadają lub stoją w miejscu na poziomie wysoce nieopłacalnym. Gwarantuję, że przy obecnych cenach altów nie będzie rzucania się po nowe karty.

Nie zupełnie masz rację. Piszę na przykładzie ZEN. Rzeczywiście opłacalność teraz jest niska, jednak nie wynika to z kursu (ponieważ on akurat ostatnio bardzo wzrósł) a jedynie z trudności wydobycia spowodowanej dużo ilością kopiących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEN to wyjątek potwierdzający regułę ;) zrób sobie przekrój przez, no nie wiem, 50 walut z binance, wszędzie czerwono, -20% albo -30% spadków, czasem się trafi jakiś wyjątek, ale rzadko.

 

Zen przypadkiem nie działa na Equihash? to już też nie dotyczy GPU. Bitmain wydał układy ASIC pod equihash i z GPU nie ma czego tam szukać.

 

Tak więc o dostępność nowej serii jestem spokojny. Oczywiście wiele się jeszcze może zmeinić, ale na dzień dzisiejszy nie ma powodów do niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bitcoin rośnie z uwagi na plotki o ETF, które nie dotyczą altów. Tym samym alty są wyprzedawane, a rynkowi GPU nic nie grozi.

Jak bitcoin rośnie to automatycznie zwiększa się opłacalność wydobycia altów nawet gdyby te stały w miejscu w stosunku do BTC.

Waluta XXX kosztująca 0.1btc przy kursie BTC 5k $ warta jest 500$

Waluta XXX kosztująca 0.1btc przy kursie BTC 10k $ warta jest 1000$

itd.

 

Ale do premiery jeszcze sporo czasu wszystko może się pozmieniać oczywiście w dwie strony :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alty spadają względem $.

 

Dobra, koniec tego OT ;) Przede wsyzstkim to nie wiadomo jaki będzie DDR6 w januszowaniu na karcie, albo czy w ogóle bitmain nie zaspamuje rynku ASIC-ami i karty się będą nadawać tylko do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem narzekania na ceny

 

jest roznica czy wydacie na karte 2500 a 3000

a nawet 2000 a 3000?

 

 

jest to zakup na lekko 2 lata

 

i mozna ją jeszcze odsprzedac, na gry wiekszosc wydaje wiecej w pół roku

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem narzekania na ceny

 

jest roznica czy wydacie na karte 2500 a 3000

a nawet 2000 a 3000?

 

Trochę odpłynąłeś. Na PClabie jest sporo studentów, etc. dla których uciułanie 1000 PLN więcej to już spora różnica, a pasję mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem narzekania na ceny

 

jest roznica czy wydacie na karte 2500 a 3000

a nawet 2000 a 3000?

 

 

jest to zakup na lekko 2 lata

 

i mozna ją jeszcze odsprzedac, na gry wiekszosc wydaje wiecej w pół roku

 

Jeszcze parę lat temu dobry średniak kosztował ok.700zł a Ty twierdzisz że karty nie są drogie??Za 3-4 tyś to składało się całego kompa a teraz na gpu starcza.Ktoś tu chyba zaszalał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 770 kosztował na premierę ~1.6k, gtx 970 ~1500pln pln przeskoczyło na ~2.3k pln za 1070 :E

 

Konkurencji ni ma więc co się dziwić, że ceny nie spadają.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę lat temu dobry średniak kosztował ok.700zł a Ty twierdzisz że karty nie są drogie??Za 3-4 tyś to składało się całego kompa a teraz na gpu starcza.Ktoś tu chyba zaszalał..

 

Nie porównuj cen w złotówkach bo to nie ma sensu.

 

MSRP GTX 1070 = 379$

MSRP GTX 670, 770 = 399$

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my płacimy w PLNach za karty ;) A w dniu premiery na pewno każdy zdawał sobie zawsze sprawę z kursu USD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

1070

trend.gpu.chipset.geforce-gtx-1070.ffe1636d1f5574aa052277aa3c579314.png

 

 

1080

trend.gpu.chipset.geforce-gtx-1080.0d61f27ac1102332fe1984ad870d6dac.png

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak: karty pojawia sie w cenie 3800-4000, kursy kryptowalut pojda w góre, matoły z polskich sklepów zawyżą ceny, wiadomo dlaczego i cena za 1180 bedzie taka, ze bedzie mozna złozyc w tej cenie dobrego blaszaka. Wybijcie sobie z głowy cene 3400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...