Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Podatek i cło liczyłeś? Ewentualna wymiana gwarancyjna byłaby jak abstrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kogoś na miejscu to nie jest żaden problem. A jak masz jeszcze oddział firmy dla której pracujesz to już w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zostaje podatek i cło. Ceny w USA podają bez podatków, podatek naliczają przy kasie. Nie wiem co by było przy wymianie gwarancyjnej. Pomijając czas transportu taniej paczki statkiem albo drogiej samolotem :D Mogłoby się niechcący przytrafić, że w drodze powrotnej zostałby Ci ponownie dowalony podatek czy cło. Do tego ryzyko uszkodzenia matrycy przy takich zakupach jak dla mnie jest nieakceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie :E

 

@Monitor nowy, z US ;)

 

Nie wiedziałem, że obraz 2k na monitorze 4k może wyglądać słabo. Tak, teraz mam FHD, ale wcześniej (kilka lat przerwy od PC) grałem tylko w 2k (gtx680 i poźniej 780 dawał radę). Ten miał być przejściowy na czas remontu.

 

OK, to poszukam czegoś w WQHD (wcześnie też miałem ROG Swift i byłem bardzo zadowolony).

 

Do 2k wymienie zatem na 2080 super. Dopłata niewielka (tak jak przyrost mocy :D )

Wymiana 2070S do 2080S bezsens, chyba ze doplacisz 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limiter działa też na Pascalach czy wymagany jest RTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nielagujący control panel już w 2030 roku :E

To co Ty masz za kalkulator, że Ci obecny panel "laguje" :lol2:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty masz za kalkulator, że Ci obecny panel "laguje" :lol2:?

 

Nie rozśmieszaj mnie, od dawna ten muł przy ładowaniu profili aplikacji chodzi jak by nie chciał. Szybkość kalkulatora nie ma znaczenia 8700k/9900k, a może 3900X niczego nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty masz za kalkulator, że Ci obecny panel "laguje" :lol2:?

Jak nie skroisz to trochę jednak zamula przy wchodzeniu do opcji 3d. Po wywaleniu syfu uruchamia się w ok ~1s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To krój te stery Side nowe, czekam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panel Nvidii pamięta jeszcze czasy WinXP. szczerbaty.gif

 

Mogliby go w końcu napisać od nowa, byle był czytelny jak ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie skroisz to trochę jednak zamula przy wchodzeniu do opcji 3d. Po wywaleniu syfu uruchamia się w ok ~1s.

 

A jak nie umiesz wywalać syfu to zamula? I najlepiej co kilka naście dni z nowymi sterami od nowa to samo? :D

 

Mogliby go ogarnąć, ale pewnie będzie dostępny tylko z RTX30xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne że dojdzie kilka unikalnych opcji niedostępnych na rtx'ach starej generacji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne że dojdzie kilka unikalnych opcji niedostępnych na rtx'ach starej generacji :lol2:

a co ma tam dojść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj listę pierdół dodawanych ostatnio do sterowników, zawsze się coś znajdzie z nowych opcji, które nie działają na starszych kartach. Nawet mimo że bez problemu by mogły.

 

Na razie najważniejsze braki to:

Brat GsyncCompatible na Maxwellach (Pascal dostał bo magazyny mieli ich pełne)

Brak VRR po HDMI

Brak integr scaling

 

W najnowszych dodali brak VRSS. Zawsze coś się znajdzie do zablokowania.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lubisz sobie ponarzekać? Przecież ty nawet nie masz Turing'a, więc nawet jakby NVidia wymyśliła coś nowego i nie zostałoby to zaimplementowane w obecnej generacji to nie powinno to dla ciebie mieć znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tymi sterami? :D Ja nie pamiętam, bym w ogóle zaglądał do tego panelu, poza włączeniem tam G-Sync Compatible. Nie mówcie, że do każdej gry coś tam ustawiacie, że Wam przeszkadza zamulanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie daje GPU Scalling w tym okienku od wyostrzania? bo niby coś ma tam działać teraz ale ta opcja już była tam dostępna wcześniej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie daje GPU Scalling w tym okienku od wyostrzania? bo niby coś ma tam działać teraz ale ta opcja już była tam dostępna wcześniej :hmm:

 

Daje to że można się pochawlić ciekawą nazwą :P

I już widzę te RTX za grosze po wyjściu 30x jak do dziś ludzie zakładają tematy czy brać stare 1080ti czy 2070 super :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lubisz sobie ponarzekać? Przecież ty nawet nie masz Turing'a, więc nawet jakby NVidia wymyśliła coś nowego i nie zostałoby to zaimplementowane w obecnej generacji to nie powinno to dla ciebie mieć znaczenia.

 

Nie mam. Dla tego może widzę już dzisiaj gdzie ma NV swoich klientów minionej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie daje GPU Scalling w tym okienku od wyostrzania? bo niby coś ma tam działać teraz ale ta opcja już była tam dostępna wcześniej :hmm:

Była wcześniej i ja też nie wiem o co chodzi :hmm: Chociaż od początku tą opcję zaznaczałem,to teraz sprawdzam w RDR2 i czy zaznaczone czy nie,różnicy nie widzę :( Może chodzi o SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV wywaliła już odnośniki z głównej strony dla sterowników win32api, aktualnie przy wyborze Windows 10 można pobrać tylko DCH...

Żeby wyciągnąć wersję na win32 trzeba szukać przez zakładkę "Sterowniki archiwalne i beta", także patologia UWP postępuje.

 

A co do sterowników to znów napływają do mnie informacje że aktualizacja przez Experience powoduje BSOD'a w czasie instalacji sterowników dźwięku HDMI.

Postanowiłem to sprawdzić na dwóch GPU RTX 2070 i GTX 1080Ti w obydwu przypadkach aktualizacja sterów przez Experience częstuje nas BSOD'em wskazującym na sterownik dźwięku NV, nawet nie chce mi się już tego zgłaszać na ich forum, jak zwykle dostanę odpowiedź że zespół w pocie czoła pracuje nad wyeliminowaniem błędu po czym następne 5 wersji nadal będzie ubrane w ten sam błąd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...