Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem ostatnio dwie oferty na 2080S i to Strix od Asusa za 2000 i 2200 Msi trio 2100 wszystko z gwarancją. Osobiście jak bym miał zapłacić ponad 2 tys. teraz za 2080s to czekalbym na 3070.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Wydajność się nie zgadza ?

 

 

 

Wcześniej wrzucilem zrzuty z benchmarku , zobacz na 5700xt cpu w grze i render cpu, a zobacz na rtxie :). W ets2 sie nie zgadza wydajnosc i w apexie chyba też.  W ets mam srednio 15fps mniej na 2080 niz na 5700xt , w apexie mam takie same fps jak na 5700xt, ale on był po solidnym uv 1900mhz@0.96v . Wiec chyba coś jest nie tak :)

 

Jak wywalić to wielkie Gówno zwane ansel ? Robiłem czystą instalację nawet a to coś dalej wyskakuje przy uruchamianiu gier, prawdopodobnie tu leży problem. Zainstalować experience, powyłączać wszystko i odinstalować ? Już z 10 raz sterowniki przeinstalowuję i nic to nie daję. Bardziej problematyczne stery od amd Navi :E

Edit. Parę razy wyrzuciłem znów sterownik, czyściłem rejestr, robiłem czystą instalację. Wgrałem experience , wyłączyłem wszystko co się dało, odinstalowałem, wyczyściłem rejestr, włączam sotr, zadowolony bo już ten ansel nie wyskakuję, ale nadal wydajność cpu leży... O co kaman ? 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź starsze wersje sterowników, bo OC CPU i pamięci chyba masz stabilne.

Ustawienia dla pamięci i cpu miałeś takie sama jak na RX 5700XT ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 1:1 , wkładam 5700xt i wydajnosc cpu w benchu jest oki, wkladam nvidie i ucina . Wgrywałem 2 wersje, jaka polecasz ? 

Tabelka bym się nie przejmował, ale w ets mam 12-15% mniej fps na rtxie niz na xt, to chyba nie jest zbytnio mozliwe . Wiec cos mi tu nie pasuje :). W ets gpu nie lapie powyzej 90% obciążenia,  na xt idzie jak dzik 99% przez prawie cala rozgrywke 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalisz Ansela bo to scalony ze sterownikiem moduł, czy masz GF Experience czy nie i tak w niektórych grach będziesz widział info o Anselu podczas ich uruchamiania, to jest pierdoła absolutnie nie rzutująca na wydajność i służy do robienia screenshotów z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wywali jak wywali nic nie jest zintegrowane.

Jedynie co Nv zintegrowała jakiś czas temu to wsparcie dla DLSS, które też można usunąć jak ktoś jest ogarnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest scalony i domyślnie nie da rady tego usunąć, inne sposoby to już co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno sie da wyrzucić w folderze ansel jest exe i sie tym wyłącza , tylko ze ja ten folder mam pusty . Ciekawe co ma wpływ na te uciecie wydajnosci. Bym powiedział ze cos z systemem , ale wkladam navi i jest git . Wyniki w sotrze dla cpu sa na poziomie ramu na 3200 cl14 z xmp i procek oc . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś już te sterowniki, żeby je wykluczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w robocie jestem . Jaka wersje pobrać? Testowalem 2 ostatnie .

Na ampere kaska z nieba nie spadnie, a na drzewie mi kasa nie rośnie:E.

Jak sie wyrobie to o 18 powinienem juz testowac 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Nie wywalisz Ansela bo to scalony ze sterownikiem moduł, czy masz GF Experience czy nie i tak w niektórych grach będziesz widział info o Anselu podczas ich uruchamiania, to jest pierdoła absolutnie nie rzutująca na wydajność i służy do robienia screenshotów z gier.

Dokładnie ansel nie obciąża ale i tak dziwne że w niektórych grach to macie bo ja tego nigdzie nie mam :D (już) @novi nie instaluj żadnych staroci bo to nic nie da na 99%

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić :E ? Mam wyjscie ale to ostateczność haha ...

Nie mam w sumie pomysłów, moze jakas opcja w biosie plyty ma taki wpływ? Amd nie ruszało a rtxa rusza. Spread spectrum mam disabled . Limity cpu ściągnięte, ram i proc stabilne. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

Mam wyjscie ale to ostateczność haha ...

Wezmę za 1500 :]

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 chętnych po kosztach :E . Ale dzięki za ofertę haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kuszą jakieś szybkie ramy tylko czy jest sens wymieniać skoro mam e-die i po ustawieniach z kalkulatora też będę miał 3733.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś CPU i kartę w benchach i wyniki się zgadzają to olej ten SOTR może co ? :D chyba nie bedziesz wracał do gorszej karty bo ci wypluwa mniej cyferek w benchmarku tombraidera w którego i tak gra się tylko w sylwestra :E 

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ets mam mniejszy fps, w apexie zbliżony jak na 5700xt uv, wiec podejrzewam ze lezy gdzies problem . Tylko ta tabelka z sotra mnie w tym bardziej przekonuje ze jest coś nieteges :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę że w tej grze i w trybie DX12 karty AMD mogą po prostu dobrze wypadać, szczególnie we wbudowanym benchmarku?  :E
Sprawdź to samo na DX11 i zobacz czy coś się zmieni, ja pamiętam testy w których Vega 64 walczyła w tym trybie z GTX 1080, być może ten benchmark nie ujawnia po prostu słabych stron kart AMD, ja bym olał.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

A brałeś pod uwagę że w tej grze i w trybie DX12 karty AMD mogą po prostu dobrze wypadać, szczególnie we wbudowanym benchmarku?  :E
Sprawdź to samo na DX11 i zobacz czy coś się zmieni, ja pamiętam testy w których Vega 64 walczyła w tym trybie z GTX 1080, być może ten benchmark nie ujawnia po prostu słabych stron kart AMD, ja bym olał.  ;)

Tu napewno nie w tym problem bo praktycznie z tych samych kart się przesiedliśmy, nie ogarniam co jest w panelu Nvidi po ukrywane bo ostatnią karta od zielonych przed RTX to był GTX 760 ? ale u mnie od strzała jest przyrost mocy. Sterownik do karty zainstalowałem wszystkie nawet z tym Experience coś tma ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie, ale w ets2 dx11, i w apexie tez chyba dx11, nie ma przyrostow, rzekłbym ze wręcz jest słabiej:p? 

No i w sotrze ucięło moc procesora wedle benchmarku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwa wyjścia, zmień gry, albo zmień kartę.  :E
Ewentualnie strzel formata bo tylko to zostało.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się nvme wywalac bo mam lezec dysk z windowsem 10, bym podpial, zrobil ustawienia domyślne i bym wiedział.  A tak to nie wiadomo co zmienic ... jeszcze windowsa zaktualizuje dzis fo najnowszego , moze tu jakis babol jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterowniki z geforce experience, i nie odczuwam problemów, jakiegoś narzutu ze strony tego softu, ba a korzystam z ALT+F3 i włączam w grach wyostrzanie, a nie ta opcja w sterowniku- tylko gdy dana gra tego nie obsługuje.
Nie wiem czemu u Ciebie tak dziwnie się to zachowuje. Ja miałem RX 570, więc przyrost mam spory i nie widzę "ubytku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

Nie chce mi się nvme wywalac bo mam lezec dysk z windowsem 10, bym podpial, zrobil ustawienia domyślne i bym wiedział.  A tak to nie wiadomo co zmienic ... jeszcze windowsa zaktualizuje dzis fo najnowszego , moze tu jakis babol jest 

Dobra, żal mi Ciebie stary że tak się męczysz i stresujesz, za pół godzinki góra trzy kwadranse jestem i dam Ci 1400 za tego Duke'a, może być?  :E

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, novi napisał:

Nie chce mi się nvme wywalac bo mam lezec dysk z windowsem 10, bym podpial, zrobil ustawienia domyślne i bym wiedział.  A tak to nie wiadomo co zmienic ... jeszcze windowsa zaktualizuje dzis fo najnowszego , moze tu jakis babol jest 

Cały czas siedzisz na starej wersji? :E myślałem że masz aktualną windę, stery najnowsze a windows stary jeszcze napisz że ci się aktualizacje robią w tle może :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...